Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No a nie da się połączyć jednego i drugiego, by mieć i zioła i róże? Albo np. ziółka w donicach?
Ja nie mam dużo miejsca pod zioła, nie rozrastają mi się wielce, da się je trzymać w ryzach. Myślę, ze warto pogłówkować jak je upchać ;:306 Mogę dać Ci np. miętę, która nie jest ekspansywna ;:136
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Dziękuję Beatko mam swoją i wciąż jej sie pozbywam,lecz w miarę ,żebym się jej całkiem nie pozbyła :D Mam też melisę cytrynową .W sezonie ma wielkie powodzenie razem z miętą .Pomidory ,papryki i dalie w donicach calutki ogród będzie w donicach :;230
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Oj tak, melisa z miętą i cytryną na letnie dni i wieczory - to jest to.
No ja swojej mięty to raczej szukać muszę, takla z niej skromnisia ;:306 Za to aromat to ma nieziemski ;:108
Ale w ubiegłym roku zauważyłam przy jabłonce miętę pieprzową, ale jest stale koszona, więc nie powinna przeszkadzać.
No i dzięki donicom zwiększysz powierzchnię użytkową, a wiec będziesz gospodarzem większego ogródka ;:172 ;:215
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

No tak powiększy się o doniczkowe rośliny, tylko gorzej z podlewaniem tego bractwa .Jednak donice można przestawiać dopóty dopóki sie nie ukorzenią w ziemi ,potem juz klapa
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Oj tak, z podlewaniem roślin w doniczkach to jest gorzej. Zarzekałam się w pierwszym roku, że żadnych donic, ale gdzie tam, przybywa ich i przybywa. l bardzo lubię rośliny w donicach, zresztą same fajne donice wprowadzają fajny klimat do ogrodu. Ale co się napodlewam to faktycznie moje. Jak zwykle - coś za coś ;:108
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

To tak jak ja :wink: Najpierw jedna skrzynka, potem druga i piąta, a jeszcze jedna donica na tarasie, potem następna i w tej sytuacji dodatkowa na ganku już nie robi różnicy i człowiek kończy z drugim ogrodem na głowie - donicowym ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Wysiałam dzisiaj do wielkiej donicy rzodkiewki .Jestem ciekawa czy w tej donicy dadzą sobie radę .Niestety do gleby na razie nie ma co siać zbyt zimna i mokra.Dostałam dzisiaj w sklepie nasionka Heliotropów i jestem ciekawa czy wyjdą .Cóż bez stratyfikacji zobaczymy co z nich wyjdzie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Naczytałam się o ziołach, dereniach . Mówicie ,że się łatwo przyjmują . ja kilka razy wtykałam patyczki i nigdy mi się nie przyjęły :(
Ja na szczęście mam duży ogród i nie muszę jak Jadzia meczyć się z donicami :;230 No ale jak zawsze -coś za coś . U mnie już kwitnie Oczar , więc mam wiosenkę :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Wy z donicami i ja też, skrzynie , wiadra na pomidory zbieram, no i właśnie jeszcze mi policzą za większa działkę jak się dopatrzą ;:306
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ann-85 - no niby dokładamy sobie pracy z tym podlewaniem donic ale jakże istotny jest taki doniczkowy ogródek: mobilny, dekoracyjny - no wręcz prawie same zalety. Ja wręcz wyszukuję w co by tu jeszcze upchać rośliny.... ;:172

Jadziu, no mnie tez z moich nasion heliotropy nie wyszły. Ale jeszcze je trzymam, bo się nic nie dzieje, złych objawów też nie ma.
Ale mówiłaś tym rzodkiewkom, że to grządka, że są w świetnej ziemi i że mają być piękne, soczyste, dorodne.....? ;:108
Jest coraz cieplej i słoneczniej ;:3

Karola - no mnie się łatwo przyjmują derenie. Może kwestia jak i kiedy.... zawsze można troszkę ponacinać na końcach samą korę, wtedy mają jeszcze lepszy start.Tak np robię z Tamaryszkiem, forsycją.
A ja choć mam jeszcze sporo miejsca na rośliny to i tak mam wiele donic i pojemników na rośliny po uważam, że stwarzają fajny klimat w ogrodzie. A niektóre rośliny po prostu pięknie się prezentują w donicach (np pojedyncze hosty).
Twój Oczar jest piękny, to chyba jednak prawda, że wiosna zaczyna zawsze od Ciebie ;:215

Iwonko - ;:306 no to i Ty powiększasz działeczkę donicami :;230 Czasami na prawdę warto coś fajnego poustawiać z roślinami.
Ale wiadra nie dostałam, a siedzi sobie w szopie bezużyteczne, bo czeka na swój tryumf - ale na rośliny mi go nie dano. Tak, tak Iwonko - jest tak jak myślisz - to tylko kwestia czasu i wiaderko będzie służyło roślinom - do 5 lat sztuka ;:306 Na razie jestem na półmetku, ale coś tak czuję, że się niebawem to uda... ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ależ oczywiście ,że im powiedziałam i żeby nie marudziły bo mam ochotę parę schrupać trochę wcześniej .Niestety ziemia jeszcze zimna przydałoby się centralne z nieba :wink: a tu ani widu ani słychu. Miłej niedzieli Beatko, lecz na razie centralne zakręcone, bo niebo maślane
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witaj Beatko :wit . Czytam o tym doniczkowym ogrodzie i podziwiam ;:108 . Ja jestem chyba zbyt leniwa i nie umiałabym takiego utrzymać ;:222 .To podlewanie jest uciążliwe i człowiek nawet nigdzie nie może wyjechać :roll: . Może jak braknie mi miejsca w ogródku to zacznę kombinować ;:306 . No nie wiem ale póki co to u mnie z tymi doniczkami kiepsko wygląda sprawa :oops: . Może z czasem poprawię się pod tym względem a póki co pozostaje mi podziwiać Twoją pracę i ogródek w doniczkach ;:108 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jadziu, to mam nadzieję, że rzodkiewki Cię posłuchają ;:108
Na razie chrupię białą rzodkiew na różne sposoby, ale na rzodkiewki już też czekam.
U mnie było dzisiaj pięknie, cieplutko i słonecznie. Oczywiście silny i porywisty wiatr nie ustępował, ale temperatura powyżej 10 stopni i tak dobrze nastraja ;:108

Ewelinko - najwyraźniej Twój ogród nie wymaga donic, więc nic na siłę. Mój się o to bardzo prosi, więc uzbrajam się w cierpliwość i podlewam i podlewam. Nawet po deszczu trzeba być czujnym. Można wyjechać tylko trzeba odpowiednio rośliny w donicach zabezpieczyć i zapewnić im wodę. Mogą wtedy zostać same nawet przez 2-3 tygodnie .
A jak się kiedyś zdenerwuję na te doniczki to podłączę sobie węża, na razie podlewam z konewki - ot tak, dla ruchu.... Nie jest to takie złe, po prostu wiesz, że musisz. ;:306 Ale te rośliny mają troszkę inną ziemię i są inaczej przeze mnie sadzone - może dlatego nie stwarza mi to większego kłopotu, że "kilka" roślin mam także w donicach.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”