Na starym po nowemu 4.

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Na starym po nowemu 4.

Post »

Witam wszystkich :wit

Poprzednia część zapraszam również


Troszkę wspomnień:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szybkiego i pogodnego nadejścia wiosny życzę ;:3 ;:167
Awatar użytkownika
ewa321
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3541
Od: 5 lip 2014, o 17:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Bea - Tobie życzę, żeby Twój ogród nadal tak piękniał, jak pięknieje z roku na rok,
i żeby spełniały się po kolei wszystkie zielone marzenia i plany na nowy rok,
i żebyś nadal miała czas na pstrykanie pięknych fotek ;:196
To ostatnie życzenie to raczej ... dla mnie :;230
Pozdrawiam i zapraszam
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Ewusiu, oczywiście niech się spełniają nasze życzenia, a marzenia niech się realizują. ;:196
Wiesz, że dopóki starczy sił i zdrowia to mnie nikt od kopaczki i sekatora nie odciągnie ;:306
Wszystkiego dobrego!
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jestem ! jest śliczna studia grzybek! i kwiaty, kwiaty, kwiaty. Bea a te krążki i pieńki to tak leżą?
Szybkiej wiosny i wspaniałego sezonu ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Marysiu :wit
No ta moja studnia to był jeden z pierwszych tematów jakie tu poruszałam ;:108 Dół już zrobiłam, teraz tylko jeszcze daszek.
A te krążki to na razie leżą tak od razu na materiale bo jeszcze nie skończyli reperacji dachu i stale tam jest stawiane rusztowanie. Te krążki trzymają mi tę włókninę, ale w rezultacie dosyć fajnie się prezentują na razie zamiast kory czy innego wypełniacza ;:306
Zresztą ja takiego drzewa sporo wykorzystuję w ogrodzie, na przeróżne sposoby.
Marysiu - wzajemnie - szybkiego kwitnienia forsycji i radości z ogrodu. ;:3


Basiu - już tu Ci odpowiem o liliputach i nemezji.
No fajnie by było jakby ta cynia była mniejsza od tych, które mam, zobaczymy.
Kupiłam sobie też onętka niskiego, ciekawa jestem czy rzeczywiście będzie niższy, bo te co mam to mają noski powyżej 2 m.
A nemezję siałam kiedyś jak jeszcze miałam balkon. Udawała mi się za każdym razem i długo na kolorowo kwitła. Ostatnio próbowałam z nią dwa lata temu ale bez powodzenia, więc dopiero teraz do niej znowu wracam. Oczywiście idzie do doniczki.
Teraz ja z kolei zmartwiłam się dziwaczkiem, że się aż tak wysiewa... Może u mnie tak nie będzie i będzie piękny i zwarty ;:306
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jestem i ja ;:138 pięknymi widoczkami zaczęłaś nowy wątek, Beatko odpiszę w wolnej chwili, teraz jestem w amoku szycia kilku potrzebnych rzeczy dla synowej i muszę zdążyć żeby jej mama zabrała jak niedługo pojedzie do dzieci.A na razie dziękuję Ci za info o brzoskwini ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Witaj Beatko :wit. Pięknie rozpoczęłaś nowy wątek. Tęsknię już za takimi widokami na żywo ale to chyba jak każdy o tej porze ;:108. Wspominki bardzo kolorowe i optymistyczne. Pozdrawiam :wit.
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Reniu :wit - miło mi ;:3 ;:196
Brzoskwinię rozszyfrowała Marysia/ Maska, a przypadkowo weszłam na jej temat z Tulapkiem. I się bardzo ucieszyłam, bo wreszcie znamy jaka to odmiana.
Och tak, na pewno wiele rzeczy teraz się przyda dzieciom. Na pewno będą zadowoleni. ;:138
Najprawdopodobniej też nie wytrzymasz i też tam pojedziesz - kto wie..... :tan

Ewelinko :wit
Ja też już robię jakieś wizualizacje ogrodowe. Jak ostatnio byłam w ogrodzie, to przez myśl mi przeszło, że zaraz tu z kosiarką spacerować będzie trzeba ;:306
Również sporo optymizmu życzę, takiego na co dzień ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Beatko, to już nowy wątek? Jak ten czas biegnie! ;:oj ;:196

Liliputki na pewno są niższe, jak nie będą musiały walczyć o słońce z innymi roślinami, to nie powinny się zbytnio rozbujać we wzroście.
Kiedyś miałam też karłowate astry. Bardzo ładnie wyglądały w pokroju, fajnie też wysiewały się, ale po kilku latach zniknęły.
Nemezję jeszcze raz przetrenuję, teraz mi przeszło przez myśl, że może miałam jakieś trefne nasiona? ;:209


Dziwaczkiem się nie przejmuj, można go wysiać gdzieś pod płotem, robi fajną zieleń i takimi wesołymi kwiatuszkami (niestety wieczorem, w pochmurne dni i rano), można dać go do całkowitego cienia i do pełnego słońca.
U mnie rósł i tak i tak... Rozsiewa się to fakt, ale jak się wywali siewki to i śladu nie ma. Za to pomyśl o tych stadach fruczaków, które będą wpadać żeby posilić się jego nektarem :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Uuu daleko w tyle jestem ;:224
Ale teraz się podhaczyłem i będę ;:108
Będziemy porównywać brzoskwiniki ;:215 ;:306
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Cudne wspomnienia ;:63 Masz śliczną róże, dwukolorowa czerwono-biała lub zółta , cudna ;:63
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6295
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Basiu - ;:196 no i dobrze, że leci ten czas bo szybciej do wiosny ;:306
No z tymi Liliputami sama jestem ciekawa jakie wielkie urosną. Astry niskie też kupiłam, zobaczymy.
A z nemezją to ponownie spróbuję bo mi Marysia/ Maska kiedyś napisała ważne dla mnie zdanie, że czasami dla danej roślinki zależy od danego roku no i od żywotności nasion..... Okazuje się więc, że warto próbować, nawet jak się coś nie powiodło poprzednio... ;:172
Z dziwaczkiem zatem sobie poradzę, a z fruczakami się jeszcze nie zaprzyjaźniłam i zupełnie nie mam pojęcia co mnie czeka. :;230

Mati :wit
A jasne, że będziemy porównywać roślinki, a brzoskwinkę to na pewno ;:108
Ja na razie nie zamawiam więcej roślin, wystarczy jak na początek tego roku. Potem wolę dokupywać bezpośrednio w szkółkach, na bieżąco.

Karolinko - ;:196
To bordowa stara róża, światło słoneczka przekłamało jej kolor. Ale faktycznie mam też dwukolorową Papageno.
Powiem Ci, że niektóre zdjęcia przywołują niejedno westchnienie.... Czasami się wydaje, że te początkowe zdjęcia to nie są z mojego ogrodu, już prawie zapomniałam, że aż tak było pusto ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42085
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na starym po nowemu 4.

Post »

Jej u mnie nigdy dziwaczek się nie wysiał, wykopuję karpy i przechowuję jak dalie. Można siać, ale później zakwitną :D Fruczak też moje dziwaczki lekceważy i to jest dowód, że w każdym ogrodzie wszystko zachowuje się inaczej :D
Bea dobrze zapamiętałaś wszystko zależy od wielu czynników, chyba że się ma ogromną wiedzę i stworzy się nawet sztucznie właściwe warunki :uszy
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”