Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Róże i nie tylko w ogrodzie Wioli

Post »

Witajcie :D
Czekając na wiosnę postanowiłam pokazać różyczki, które już mam.
Uzbierałam ich już troszkę. Według moich zapisków jesienią dobiłam do setki odmian. Sztuk będzie dużo więcej ponieważ niektóre mam w kilku a nawet kilkunastu egzemplarzach :wink:
Sporo z nich to dopiero jednoroczne maluchy, które jeszcze nie pokazały na co je stać, ale mam też i kilkuletnie piękne krzewy.
Mam nadzieję, że oglądanie zdjęć z minionego lata umili nam wszystkim czas oczekiwania na kolejny sezon.

Hmmm.... od czego by tu zacząć :D Na początek niech będzie moja naj, naj, naj. Brakuje mi słów na opisanie jej piękna. Do ideału brakuje jej tylko zapachu, ale wybaczam jej to bo urodą nadrabia wszystko. To oczywiście Eden Rose

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kolejną piękną różą, którą mam już chyba z 5 lat jest angielka Heritage. Była by ideałem, gdyby troszkę dłużej utrzymywała kwiaty. Mimo tego i tak ją bardzo lubię ;:167 Wyrosła mi na sporą różę krzaczastą, ma mocne sztywne pędy. Jednym słowem piękna :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przedstawię Wam jeszcze jedną angielkę, która wyrosła u mnie na potwora. Sadzona w tym samym roku, co Heritage. Bardzo dobrze zimuje bez zadnych zabezpieczeń. Pędy ma wiotkie i musiała dostać solidną podporę. Zakwita zawsze jako jedna z pierwszych zaraz po róży Louice Odier. A mowa tu o Cottage Rose.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj w "różanym" :wit
Piszesz, że dobiłaś do setki róż, wielkie ;:138 Z tym większą przyjemnością będę czekała na kolejne zdjęcia kolczastych ślicznotek ;:65
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Wiolu i jak najszybciej prezentuj kolejne pięknisie. A przy okazji powiedz, gdzie nabyłaś tak szeroką pergolę dla Cottage Rose.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Witaj Dorotko. Miło, ze zajrzałaś. Twój ogród znam bardzo dobrze. Często zaglądam i czytam co słychać u Twoich ślicznotek.
Pokażę dziś jeszcze dwie z moich dużych róż.
Pierwsza to Jasmina. Mimo różnych opinii na jej temat, ja ją bardzo lubię. Jest bardzo zdrowa cały sezon no i upojnie pachnie. Rośnie przy huśtawce i kiedy kwitnie mogła bym na tej hśtawce spać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Róża Veilchenblau - za wygląd daruję jej jednorazowe kwitnienie.

Obrazek

Obrazek

-- Wt 16 lut 2016 14:19 --
ewka36jj pisze:Witaj Wiolu i jak najszybciej prezentuj kolejne pięknisie. A przy okazji powiedz, gdzie nabyłaś tak szeroką pergolę dla Cottage Rose.
Witaj Ewa.
Praktycznie wszystkie pergole, podpory i wszelkie metalowe 'ustrojstwo' do ogrodu robi mi M :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Jakie masz piękności! A Eden... to sam raj!!! ;:138 ;:138 ;:138
Proszę o więcej, więcej, więcej!!!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu no cóż ja mam powiedzieć? Pięknie u Ciebie,a Eden Rose potwierdza znów swoją siłę i urodę ;:333
Veichenkę również posiadam,jak ją przycinasz? Jasmina cudna,dochowałaś się już sporej róży,moja kiedyś mi zmarzła ;:224
Masz jakieś rabatówki,czy raczej gustujesz w większych ?

Pozdrawiam serdecznie :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Wiolu, róże u Ciebie w rozmiarze XXXL ;:oj Piękne. Veilchenblau podglądam szczególnie, bo kupiłam ją w zeszłym roku i bardzo jestem ciekawa jak będzie dawała sobie radę u mnie. U Ciebie jest wielka ;:oj ile ma lat :?:
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

apus - bardzo mi miło. Powolutku postaram się pokazać wszystkie moje róże - te, którym robiłam zdjęcia :D Tak więc zapraszam :wink:

Aniu, Veil... troszeczkę przecinam po kwitnieniu i w zasadzie tyle. Wycinam jedynie jakieś 'gorsze' pędy, czyli złamane, albo rosnące w większym zagęszczeniu. To bardzo oszczędne cięcie, ale ona u mnie ma dużo miejsca dla siebie.
Jasmina póki co dobrze znosi zimy. Nie zabezpieczam jej bo to straszny kolos i nawet nie wiedziała bym jak do niej podejść. W tym roku zrobiłam jej jedynie kopiec, aby w razie czego miała z czego odbić. Na razie trzyma się dobrze. Będę ją musiała solidnie prześwietlić wiosną.
Uwielbiam duże róże - pnące, parkowe. Mam też sporo angielek i rabatówek też coś się znajdzie.
Planuję w tym roku likwidację części warzywnej (a w zasadzie przeniesienie go w nowe miejsce), aby pozyskać miejsce na nowe rabaty (czytaj nowe róże :lol: )

daysy, moja Veil ... ma chyba z 6 lat, albo i więcej. Nie pamiętam już dokładnie w którym roku ją posadziłam. Na pewno miałam ją już tej 'sławnej' zimy 2012. Bardzo mi wtedy przemarzła i nie kwitła. Szybciutko się jednak zregenerowała i w kolejnym roku była już słusznych rozmiarów.
Moja ma sporo cienia, kwitnie z pewnością ponad 2 tygodnie. Ponadto jest bardzo zdrowa. Nie imają się jej nawet mszyce.

Pora na kolejne odsłony, tym razem na Louice Odier. Też spora, chyba 4-letnia. Niestety chorowita. Już w czerwcu potrafi złapać czarną plamistość. Mimo tego nie potrafię się z nią rozstać :D

Obrazek

Tuscany - na tym zdjęciu jednoroczna. W tym roku będzie miała 2 sezony. Posadzona w zamyśle, ze ma robić za 'potwora różanego' i zdaje się ma takie zapędy. Róża o przepięknym kolorze, który nie zawsze udaje mi się wiernie uchwycić. Pod koniec sezonu lubi łapać mączniaka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I rówieśnica poprzedniczki Mme Plantier. Na zdjęciu również ma jeden sezon. Urosła oszałamiająco i nie mogę doczekać się jej tegorocznego popisu. Pędy ma dużo powyżej płotku przy którym rośnie, także będzie się działo :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

:wit Wpadłam z rewizytą.
Czy LO masz przypiętą do jakiejś podpory :?:
Piękna Tuscany.
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Bardzo podobają mi się Twoje róże, pergole i zdjęcia soczyste, wyraźne z pięknymi ujęciami.
Przeczytałam Twój poprzedni wątek ogrodniczy od dechy do dechy, warto było. Też przydałby mi się taki fachowiec od obelisków :)
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

No, no zapowiada się nieźle.
Madame plantier mówisz, że pierwszy rok. Całkiem fajnie urosła.
Oj, gdzie się podziewałaś przez te lata!
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Moje pytanie też dotyczy obelisku LO? Jest czy nie jest? Wiolu - jeśli tak wyglądają u Ciebie chorujące róże, to gratuluję.
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5993
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Róże w ogrodzie Wioli

Post »

Kochani cieszę się że odwiedzacie mój ogród. Już Wam odpowiadam :D

Aniu i Ewko LO rośnie przy obelisku. Niestety takim marketowym z rurek i obawiam się ile ta konstrukcja jeszcze wytrzyma.
Jutro poszukam w starszych zdjęciach. Może na którymś będzie widać .

Samsu bardzo miło mi Cię gościć. Zapraszam.

Dyskrecjo dziękuję za przemiły wpos ;:196 M ma talent to takich robót, ale strasznie długo schodzi od mojego pomysłu do jego realizacji.
Zapraszam częściej :D

Monimg czasami mam przesyt forum i po prostu potrzebuję odpoczynku. Także i brak czasu powoduje moje znikanie , ale postaram się zostać jak najdłużej.
Często jednak zaglądam i cichutko podczytuję. :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”