Pierwsze koty za płoty cz.ll

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Ładne maluchy ;:167 domek świetnie się zapowiada, pokaż koniecznie jak będzie skończony ;:108 to mi przypomina że też muszę coś sklecić ;:131
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko wspaniały domek zrobiliście! Pogratuluj mężowi.
Obczytalam się na temat murarek, zainteresowałam się tematem dzięki Tobie ;:196
W tym roku już nie kupię, ale zbuduję jakieś domki dla owadów, już nawet jeden mam :) Na przyszły rok pomyślę o nich wcześniej...
Zbieram, zbieram lipę, z tych niżej położnych gałęzi, al,e z lipą jest tak, że szybko przewita . Poszłam w jeden dzień zerknąć jak z kwitnięciem - były pojedyncze kwiatki i pączki, poszłam za dwa dni i już były częściowo po...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko domek profesjonalny ;:333 życzę, żeby domek się zasiedlił pożytecznymi mieszkańcami :D Czytam że i ul będzie! to fajna rzecz, ale ja się boję bo mam uczulenie na szerszenie i boję się sprawdzać czy na pszczoły też :D Pszczół w ogrodzie mam mnóstwo, bo w okolicy to jedno z niewielu takich kwietnych miejsc i muszę przyznać, że żyjemy w zgodzie, ale ul to już coś innego ;:oj
Na pączki zapraszam w czwartkowy czwartek, a teraz życzę dużo zdrowia dla chorujących :D
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko wspaniały domek zrobiliście! Pogratuluj mężowi.
Obczytalam się na temat murarek, zainteresowałam się tematem dzięki Tobie ;:196
W tym roku już nie kupię, ale zbuduję jakieś domki dla owadów, już nawet jeden mam :) Na przyszły rok pomyślę o nich wcześniej...
Zbieram, zbieram lipę, z tych niżej położnych gałęzi, al,e z lipą jest tak, że szybko przewita . Poszłam w jeden dzień zerknąć jak z kwitnięciem - były pojedyncze kwiatki i pączki, poszłam za dwa dni i już były częściowo po... ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko, domek dla zapylaczy rewelacyjny! ;:63
Heliotropki - jak widać - też ładnie rosną, a wraz z nimi serce rośnie. :tan
Jeszcze trochę poczekamy i będzie się działo. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Tak Iwonko, teraz to jest niebezpiecznie, u nas właśnie dzieci dwoje się utopiło, wpadły pod lód, odwilż jur trwa dość długo, ale na rzeczkach małych i jeziorkach jeszcze lód, no i się narobiło ;:185, domek super, a mój Adaś ostatnio napalił sie na ule, chociaż dwa chce postawić, kolega ma mu pomóc, bardzo bym się cieszyła ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko brawo dla M za piękny domek dla owadów. ;:180 Mój M też się jesienią postarał i jeden już mam w ogrodzie. :tan Przykro, że tłusta środa :wink: nie doszła do skutku,ale jeszcze tyle świąt przed nami. Heliotropy piękne. ;:138 Moje osiem sztuk testowanej Majesty wczoraj pikowałam, a kolejne posiałam. :) Ostnica u mnie siedzi jak zaklęta, ani myśli kiełkować. ;:174
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko , będziesz miała w tych heliotropach całe rzesze bzyków .To wyjątkowe rośliny jeżeli chodzi o zapach , no i długo kwitną co ogromnie cieszy .Czekamy na ciepełko i możliwość wejścia do naszych ogrodów bo doskwiera nam już tęsknota .Na szczęście już kończy się luty a marzec to praktycznie już wiosna . Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Witaj :wit . Bardzo fajny ten domek i jak będzie skończony to na pewno spodoba się nowym lokatorom ;:108 . Zdolnego masz Męża ;:108 . Tej historii z przestawianiem kalendarza i grypą żołądkową syna to nie zazdroszczę ;:222 . Tak to czasem z planami bywa. Mi też wczorajsze plany nie wypaliły zupełnie no ale cóż, życie :roll: . Na pewno załapiesz się na pączki u kogoś na forum ;:108 . Takie swoje są bardzo smaczne a ja nigdy nie robiłam :oops: . Może kiedyś ;:224 . U mnie brzydka deszczowa pogoda i z utęsknieniem czekam na słońce ;:3 . Pozdrawiam :wit .
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko, to nie domek, to prawdziwy pałac dla murarek. Muszę mojego M też pognać, bo jeden kiedyś zrobił, teraz czas na drugi :D
Zdrówka życzę i spokoju :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Witam słonecznie i sobotnio :wit
Iwonka1 pisze:Myśleliśmy też nad małym ulem dla ObrazekObrazekmiodnych, ale w końcu się nie zdecydowaliśmy. Trochę się obawiałam tak bliskiego z nimi kontaktu.
Ula dla pszczół produkujących miód nie będzie ;:108 Przynajmniej na razie. To, tylko dla wyjaśnienia nieporozumienia. Jeszcze latem będziecie się pytać jak smakuje miód z własnej pasieki :;230

Jadziu, i to pewnie była przyczyna, że rurki nie zostały zamieszkane. Murarki zaczynają obloty bardzo wczesną wiosną i od razu szukają miejsca na gniazdo.
EM budowniczy, rzeczywiście stanął na wysokości zadania. Mam nadzieję, że owadom też się spodoba i będą chciały tam zamieszkać ;:108
Natalio, pokażę na pewno ;:108 Jeszcze masz chwilę czasu na zbudowanie domku. Na pewno znajdziesz u siebie dobre miejsce na lokalizację dla owadziego hotelu.
Basiu, eM kraśnieje z dumy, a ja nie szczędzę mu pochwał ani od siebie, ani tych płynących od Was ;:180 To jest dobra karma dla dalszych jego poczynań :tan
Koniecznie spraw dla owadów domek. Myślę, że sama obserwacja ich życia może być fascynująca ;:oj Masz u siebie tyle kwiatów, że Twoje pszczółki będą tłuściutkie jak pączki ;:63
Marysiu, szerszeni boję się na równi z Tobą i raczej unikam kontaktu z nimi. Twój ogród musi wydawać się bzykom rajem ;:63 Mogą sobie nawet pogrymasić w wyborze menu, bo wiadomo, że czego jak czego, ale jedzenia im nie zabraknie :heja A i Ty przy okazji na tym skorzystasz.
Za zaproszenie dziękuję ;:196 Niestety pyszne pączki przeszły nam w tym roku koło nosa, bo kochany synuś przekazał nam grypę żołądkową ;:222
Lucynko ;:196 , eM dzielnie przyjmuje na klatę wszystkie pochwały ;:108 Heliotropy rosną i cieszą. Teraz już mają osobne pokoje, to będzie im wygodnie.
Iwonko, lód o każdej porze roku jest niebezpieczny, a teraz tym bardziej. Dzieci trzeba pilnować, wystarczy chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe. Dzieci niestety nie maja świadomości tego, co może się wydarzyć.
Będziesz miała własny miodek? Brawo dla Adasia ;:433 Brawo Wy ;:138
Za chwilę dalszy ciąg :wit
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Soniu, nie przewidywałam pikowania Majesty ;:202 Myślałam, że będę ja sadzić w takich kępkach po cztery. Ale jak mówisz, że mus, to mus- będę pikować. Ostnica i Klip Dagga też na razie nie dają znaku życia.
Owady u Ciebie maja używanie. Nie muszą za daleko latać, żeby nazbierać pyłku czy nektaru. Mają wszystko w zasięgu kosmatych łapek :heja
Fajne te nasze forumowe eMy ;:167 ;:167 Prześcigają się w pomysłach, a my na tym korzystamy.
Pelu, heliotropy bardzo lubię za ich niesamowity zapach i obłędny kolor :tan A jeszcze jak przyciągną wszelkie latające, to będę przy nich spędzać sporo czasu :heja Pierwszy raz sama je siałam i jeżeli moja hodowla odniesie sukces, to powtórzę sianie za rok ;:108
Już coraz bliżej do wyjścia do ogrodów, jeszcze tylko krótka chwila i nie będziemy chciały stamtąd wychodzić. Na całe szczęście już zaczynają nam się zielenić parapety, to przynajmniej mamy o czym myśleć i czym zająć ręce.
Ewelinko, swoje paczki są najlepsze na świecie. Spróbuj kiedyś, to wcale nie jest takie trudne, a jaka przyjemność zjeść takiego cieplutkiego pączka :heja
Em wychwalony na wszystkie sposoby, żeby tylko nie pękł z dumy, bo nie będę miała więcej z niego pożytku ;:202
Dzisiaj wreszcie zaświeciło słońce, naładowałam bateryjki :tan Ciekawe czy mi wystarczą do następnych pogodnych dni?
Małgosiu, pałace to eMa specjalność :heja A ten jest tak cudny, że mam nadzieję, że tłoczno tam będzie niemożliwie.

Życzenia zdrowia przyniosły rezultat, już jest wszystko ;:333 Dziękujemy ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko, moje heliotropy jeszcze w komunie mieszkają, ale popikowane. ;:7 Osobne pokoje dostaną w okolicach 04. marca, bo to dobry dzień dla kwitnących. Zresztą mam nie tylko heliotropy do rozsadzania. Zapewne całą sobotę poświęcę dla tego zajęcia. :tan
Miłej niedzieli. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”