Pierwsze koty za płoty cz.ll

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Nie Iwonko tylko oddzielone białko od żółtka przykłada się na stłuczenie i łagodzi objawy :D
Dużo dowiedziałam się o murarkach od Ciebie ;:180
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Dziękuję, Marysiu ;:196 Ja Tobie, Ty mi i tak się dzielimy wiadomościami, nie tylko ogrodniczymi. Moje wiadomości o murarkach, wynikają głównie z obserwacji. Trochę sobie o nich poczytałam, ale ciągle mnie u nich coś zaskakuje. Teraz już pracują pełną parą, myślę, że już przynajmniej połowa rurek jest zamurowana ;:63
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

U mnie murarki wolą w fugach muru składać jajeczka jednak parę rurek też jest już zajętych ,a mam je w różnych rozmiarach.Niestety nie wiem kto w nich się gnieździ ;:224 Nie mniej jednak cieszy mnie to. Super fotki Kwietnika ciekawe czy zdobycz to była mucha czy pszczoła ;:224 .Jednak pająk w kropli bije wszystko ;:333 Mam nadzieję ,że noga już mniej boli ;:303 dla pierwszego kwiatu dalii moje daleeeeko w tyle dopiero puszczają listki i to nie wszystkie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Oj tam, oj tam, pewnie i na róże łuki się jednak przydadzą. Niby klimat masz surowsxzy ale i tak na sporo roślin możesz sobie pozwolić. Masz sporo, o których ja wcześniej nawet nie słyszałam.
Jejku, kochana, napisz, proszę - co mogę w zamian. Masz np. astry bylinowe (nie marcinki)? Przemyslałaś już tę chryzantemkę?
Chyba nie mogę się doczekać kiedy zakwitną czosnki ozdobne ;:65
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Ten biały pająk fajnie się maskuje na białym tle, spryciarz no ;:306

A jakie będziesz miała podpory do powojników? Z czego?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko, kochana, pech jeszcze Cię nie opuścił? ;:174 Pogoń dziada. ;:134
Współczuję Ci twardego lądowania w miękkim piachu, a szczególnie bólu miejsca odkrytego przez zdarty naskórek. ;:168
Rana się zagoi , ale jesteś pewna, że trauma nie zostanie? ;:131 Ja bym już na rower nie wsiadła. ;:185 Taka ze mnie bohaterka... ;:306
Działeczka wygląda pięknie, ;:333 kwitnąco, ;:215 a owady wszelkiej maści mają wśród Twoich kwiatków używanie. ;:63 ;:63

Moje murarki, a właściwie eMa, też kończą robotę. Zrobiły, co do nich należy, zasłużyły więc na odpoczynek. ;:108

Zdrówka życzę ;:196 oraz spokojnego pedałowania na działeczkę i z powrotem. ;:167
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Jadziu, Kwietnik zasadzał się na muchę, ale nie wiem, czy to wiatr, czy może moje wścibstwo spowodowało, że nic z tego nie wyszło ;:185
U mnie rurki zajęte już prawie w całości :heja Jak tak dalej pójdzie, to też będą musiały poszukać innego lokum dla swoich dzieci.
Takie zdjęcia, jak to z pająkiem w kropli, zdarzają się raz na milion ;:oj .

Obrazek

Obrazek

Bea, chciałabym, żebyś miała rację ;:108 Jednak na razie materiał sobie leży i czeka.
Gdybym miała duży ogród, to na pewno część roślin miałabym w większej ilości. Ponieważ jednak jest niewielki, a ja jestem zachłanna, to mam dużo różnych. Ale ja lubię różnorodność, lubię jak jest kolorowo. Dla niektórych może to być nie do przyjęcia, ale to jest mój rajski ogród.
Chryzantemkę chętnie przygarnę, ale może wstrzymaj się jeszcze z wysyłką. Sezon dopiero się zaczyna, muszę się najpierw dowiedzieć, jakie skarby ukrywa Twój ogród ;:oj

Obrazek

Obrazek

Aniu, to samica Kwietnika. To kameleon wśród pająków Zmiana koloru zajmuje jej sporo czasu, może to być nawet kilkanaście dni, albo i więcej.
Podpory do powojników dzisiaj z eMem zamontowaliśmy :heja Są stalowe i proste. Powojniki na pewno będą teraz zadowolone :heja

Obrazek

Obrazek

Lucynko, no właśnie tak drania goniłam, że złapałam zająca :;230 Na szczęście obrażenia są niewielkie. Sama nie wiem, jak to się stało, że mi się nic nie stało ;:202 Traumę też pogoniłam precz. Już następnego dnia wsiadłam ponownie na rower, co prawda miejsca piaszczyste omijałam szerokim łukiem, a tam gdzie się przewróciłam wręcz zeszłam z roweru. Wczoraj eM zmienił mi już opony i dzisiaj całą trasę przejechałam. Przyznam jednak, że serce miałam w gardle i jechałam ostrożnie, ale nawet piaszczyste miejsca udało mi się przejechać. Zbyt lubię jazdę na rowerze, żebym mogła sobie pozwolić na jakąś traumę. Jestem umiarkowanym rowerzystą, a mój syn nawet twierdzi, że się strasznie wlekę. Jednak nigdy nie miałam aspiracji aby brać udział w wyścigach i taka jazda mi odpowiada.
Dzięki za troskę ;:196

Obrazek

Obrazek

Jadąc na działkę, wstąpiłam dzisiaj na ryneczek i kupiłam cynie i astry miniaturowe i zwykłe. Babeczka, która sprzedawała sadzonki, sprzedawała je na kubeczki ;:oj Każdy kubeczek za trzy złote. A w nim różna ilość sadzonek. Dostałam ładnie wypasione, a każdym ponad dziesięć roślinek :heja Zapłaciłam sporo taniej niż w ubiegłym roku za więcej roślin. Posadziłam dzisiaj wszystkie, co nie było nadzwyczajnym wyczynem przy takiej ilościObrazek
W planach miałam pielenie, ale tym razem właściwie skończyło się na planach. Najpierw przyjechali moi rodzice i posiedzieliśmy przy pszczółkach i kawce. Pogadaliśmy, mama obejrzała dokładnie każdą roślinę, porównując je do swoich, jeżeli takowe posiadałaObrazek. Potem miałam znowu wziąć się do pilenia, ale zaczęłam podlewać. Aż wreszcie stwierdziłam, że nie będę pielić, żeby nie wypielić ewentualnych siewekObrazek. Ale, żebyście nie myśleli, że nic nie robiłam. Przy kilku różach rosnących na trawniku powiększyłam kółeczka, bo trawa za bardzo się już rozpanoszyła.

Obrazek

Obrazek

Po południu przyjechał eM zamontować podpory do powojników. I tu odkryłam samowolkę z jego strony ;:124 Pergole zrobił niższe niż miały być. Nie bardzo mi to odpowiada, ale teraz już jest po ptokachObrazek. Powojniki jakoś będą musiały to zaakceptować i się dostosować. A i ja nie będę miała wyjścia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Murarki już chyba pomału kończą swoją pracę. Już prawie wszystkie rurki są zamurowane. Jeszcze trochę ich zostało, ale miejsce na dziecięce sypialnie bardzo mocno się skurczyło. Po zamurowanych rurkach widać, że materiał do budowy biorą z różnych miejsc, bo ziemia różni się kolorem.

Obrazek

;:196 :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Witaj :wit . Dzisiaj szukałam dalii i coś tam wychodzi dopiero ;:224 . Zdjęcie nieba - rewelacja ;:215 . Podpory dla powojników bardzo sprytne ;:108 i już kwiaty widzę :tan . Elegant Lady u Ciebie takie ładne a u mnie w tym roku bez rumieńca ;:222 , szkoda bo to daje im cały urok. Pozdrawiam i pogody życzę :wit .
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Cudowna masz altankę ta cegła ;:167 ;:167 ;:167
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko uwielbiam zaglądać do Ciebie, zdjęcia zawsze piękne i tyle żywych stworzeń na nich. ;:138 Kratki do powojników pomysłowe, a kwiaty już takie rozwinięte. ;:oj Też mam metalowe, ale wymusiłam na M dodanie trochę drewnianych listewek, bałam się, że powojniki będą miały zimno. ;:173 Dobrze, że nie masz traumy i nadal jeździsz rowerem. ;:108
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

A to Ci dopiero Em samowolkę zrobił. Zapomniał się? Czy miał swoją wizję? Różnica w wysokości jest znaczna? Nie martw się. Najwyżej clematisy będą się romantycznie przewieszać. ;:215
Samica kwieciaka czadowa. I u mnie one radośnie hasają. Uwielbiam je podglądać. ;:333
Śliczna wiosenka u Ciebie. ;:168
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

A to fajnie, że będziesz zerkać, że może coś u mnie dla siebie znajdziesz. Liczę na to!
Ja też mam kontroilowany kolorowy miszmasz i też taki właśnie mam pomysł na swój ogród. Po prostu lubię kolor w ogrodzie i chyba mam z każdej barwy po trochu.
Wczoraj poszalałam w ogrodzie a dzisiaj ciężko było się ruszać. Ale wiadomo - nie po raz pierwszy i nie ja jedna ;:306
Dobrego samopoczucia życzę. ;:196
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Pierwsze koty za płoty cz.ll

Post »

Iwonko szczęście w nieszczęściu, że rowerowa "przygoda" skończyła się niegroźnie... Choć poboleć musi :(
Zdjęcia jak zwykle piękne ;:215 I moje ukochane powojniki ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”