Sami swoi u Seby cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Mariusz o jakim oczku wodnym marzysz? :) Chodzi mi o wielkość. Ja szaleć nie będę, takie do 1m -1,5 głębokości max ;:173

Anida
a czy na ranczu są wysokie wody gruntowe ? Czy to ma być zbiornik z foliowym/betonowym dnem ? U mnie na końcu działki istnieje możliwość zrobienia niedużego stawu ;:131

Aga witaj :wit Dziękuje ;:196 Nogi mi nie zmarzły, jak się spaceruje to nie jest wcale zimno ;:173 No i buty też mam bardzo, bardzo ciepłe ;:224
Jak będą grzyby to na pewno poinformuję ;:333 Zeszłoroczny wysyp był naprawdę obfity w grzyby :)
Znowu nie zdążyłem wysiać bakłażanów ;:306

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Seba, nie mam pojęcia, ranczo odziedziczyliśmy kilka lat temu i na razie ogarniamy chałupę, od lat 50-tych nie modernizowana. Taki staw to daleka przyszłość.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Witaj :wit . Bardzo ładne doniczkowce, zawsze dają odrobinę koloru ;:108 . U mnie też zima znowu bo padało całą noc ;:oj . Na wiosnę musimy jeszcze trochę poczekać ale mam nadzieję, że w marcu przyjdzie ;:224 . Wysiewy warzywne planuję ale prosto do gruntu ;:306 . Zdziwisz się ale u mnie nikt arbuzów nie chce jeść ;:222 a jeśli już to poliżą trochę i tyle ;:306 . Może kiedyś spróbuję. Ja pomidorki koktajlowe w tym roku będę uprawiała i zobaczymy co mi wyjdzie . Zastanawiam się jeszcze nad papryką ;:173 ale pewnie kupię gotową rozsadę :oops: . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje hobby cz.2

Post »

:wit

Anido to może lepiej zacząć od oczka ? Mój wujek ma staw a obok oczko. Ze studni wlewa wodę, z oczka płynie do stawu. Staw ma dno betonowe, na brzegu rośnie trzcina. Woda nie jest najczyściejsza ;:306 Ale ryb jest duuużo :)

Ewelino
te doniczkowce ukorzeniłem późną jesienią i już kwitną ;:oj U mnie też trochę spadło śniegu, jest go bardzo dużo.
A masz już nasiona pomidorów ? Mam kilka odmian koktajlowych, w tym megagron ;:167 Mogę Ci podesłać ? :D
Ja nie kupuję już rozsady warzyw (tylko porów i selerów). Papryka jest dość droga, kupują kilkanaście krzaków sporo wychodzi za nie ;:224
Wolę mieć swoje rozsady- tylko ile jest przy tym roboty ;:173
Arbuzy u mnie wszyscy lubią, szczególnie dzieciaki siostry ;:170


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Seba mam z zeszłego roku jakieś koktajlowe "Maskotka" , starczy mi bo pewnie i tak będę musiała sama jeść ;:306 . W zeszłym roku miałam je w donicy i ze swojego zapominalstwa w podlewaniu to ogólnie były marne. W tym roku posadzę je do gruntu przy balkonie i może będą rosły. Z tymi pomidorami to taki eksperyment bardziej :lol: . Ja nawet nie wiem ile kosztują sadzonki papryk ale mi nie potrzeba dużo. Poza tym może dostanę sadzonki od babci mojego Męża bo ona robi sobie rozsadę a potem nadwyżki rozdaje. Może się załapię ;:224 . Por i seler też by się przydał. Roboty przy rozsadzie jest trochę ale prawdę mówiąc jak ktoś lubi to żaden problem. Jedynie z tym miejscem bywa kłopot ;:222 . Pozdrawiam :wit .
luis90
200p
200p
Posty: 250
Od: 8 maja 2016, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Jak się to bardzo lubi to zwykle i miejsce się znajduje:) w przypasku wwłasnej rozsady wiadomo co mamy, z kupowana różnie bywa. W tym roku miałam sporo papryki, a pod koniec maja zorientowalam się że nie mam żadnej czerwonej, takiej zwyklej i musiałam kupić. Krzaki były dużo większe od moich a dużo później zaczęły owocować.

Odnośnie selera i pora. W tym roku robie trzecie podejście. Jakos nie chca mi rosnąć, po wykielkowaniu stoją w.miejscu, dopiero jak je wyrzucam pod koniec marca z domu i byle jak przysypuje ziemią w gruncie zaczynają jakoś rosnąć. Miałam z nich plony, nawet niezle względem wyglądu rozsady przy sadzeniu ale to nadal nie to co być powinno.
Pozdrawiam, Ewa
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Też zamierzam mieć w tym sezonie swoją rozsadę papryki.
A jakie odmiany będziesz wysiewał ?
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
norbi007
200p
200p
Posty: 280
Od: 15 sty 2016, o 00:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Niski, Podkarpacie, Dukla

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Powodzenia w budowie oczka - będę śledził na bieżąco jak prace postępują. Pamiętaj o doborze odpowiedniej folii - może nie folii tylko geomębrany - co prawda nie jest to mały koszt, ale przez kilkadziesiąt lat zda egzamin. Ze zwykłą folią jest zawsze problem ;:222
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Ewelino nie wiesz co tracisz ;:306 Ja miałem wszystkie w gruncie - rosły pięknie, bezproblemowo. Rozsady - to główny problem. Gdzie je trzymać ? Parapetów jest za mało, no nie ma gdzie ich wziąć. Na szczęście na początku kwietnia wszystko przenoszę do ogrzewanej szklarni. Rozsada papryki waha się od 1,5 do 2,5 zł za sztukę. Troszkę to nieopłacalne ;:224

Ewo z tą kupną rozsadą to jest loteria ;:oj Kupiłem w tym roku czerwoną paprykę - okazała się pomarańczowa. Tak samo było z arbuzami. Miał być Rosario a urosły zwykłe sklepowe. Pomidory kupowałem podłużne (nie pamiętam odmiany, w tamtym roku kupowałem) a urosły malinowe ;:306 :;230
Papryka kupna zawiązała owoce pod koniec wakacji. Ostatni raz kupowałem w/w rozsady warzyw ;:170
Z selerami nie próbuję, za dużo zabawy z nimi jest. Prędzej z porami ;:131

Grażyno sam nie wiem jakie odmiany będę miał ? Dostanę sporo odmian od różnych forumowiczów. Możliwe, że lista pomidorów, papryk i innych warzyw będzie gotowa "już" pod koniec stycznia :D

Norbert - a ja liczę na Twoją pomoc ;:170 Na razie czytam o budowie, przede mną jeszcze sporo nauki :) Dzisiaj już sprawdzałem nawet roślinki wodne jaki chciałbym kupić :lol:

Święta minęły, czas na ozdoby Wielkanocne ;:303 :;230

Obrazek

Nasiona jakie do tej pory zebrałem. To warzywa i kwiaty. A gdzie tam koniec, jeszcze w agrocentrum nie byłem ;:306

Obrazek

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Króliczki- już? ;:oj A swoją drogą Wielkanoc w tym roku ma być bardzo późno i jest szansa na eksmisję rozsad trochę wcześniej do folii (z grzejniczkiem awaryjnym :wink: ) i czyściutkie parapety na Święta ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Moja mama w domu ma cały rok Wielkanoc ;:306 :;230
Dzisiaj choinkę rozebraliśmy, bardzo gałęzie się pozwijały aż bombki spadały :shock:
U mnie rozsad na pewno nie będzie w domu na święta, może wiosna będzie ciepła to i pod koniec marca wszystko przeniosę.
Myślę nad kupnem nowego piecyka - z cegłami szamotowymi ;:173

Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Moje hobby cz.2

Post »

seba1999 pisze:Święta minęły, czas na ozdoby Wielkanocne ;:303 :;230
Stój! Jeszcze po drodze walentynki przecież! Najpierw więc serduszka, potem jajka i króliczki 8-)
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Moje hobby cz.2

Post »

Może Hoje walentynkową kupię ? Ładna jest ;:173
Ozdób walentynkowych nie mam :roll:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”