Powrót na główną stronę Forum. Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy Fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.

Strefa czasowa: UTC + 1

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 57  
Autor Wiadomość
Beaby
 Tytuł: Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34
PostNapisane: 9 sty 2017, o 22:50 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
No, ok - to już nie będę na niego czekać. Kupię drugiego klonika.
Tak, Marysiu, widać to, że dzień coraz to dłuższy jest. I mam nadzieję, że szybko przestanę kończyć pracę w środku nocy a za dnia (pracuję do 17.oo - ale wtedy jest jeszcze jak na razie bardzo ciemno).
No i właśnie dlatego wolę kupić gotowe sadzonki heliotropu - są niezawodne ;:172
A szpinak z podprażonymi orzeszkami pini próbowałaś? Na szpinak to już się nie mogę doczekać, jasne, że o takim swoim piszę ;:172

Zobacz profil Wyślij e-mail      

Maska
PostNapisane: 9 sty 2017, o 22:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Bea muszę pogrzebać w zamrażarce bo chyba jeszcze mam swój szpinak. Nie jadłam szpinaku w pini, bo one są chyba ze złota :wink: Ostatnio mają cenę której nie trawię ;:185 a kiedyś kupowałam do pesto :wink:
Jeszcze trochę zmienią czas na letni będziesz krócej spać, ale wrócisz do domu za dnia ;:306

Beaby
PostNapisane: 9 sty 2017, o 23:16 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Oj, tak - chyba są ze złota - no ale raz na jakiś czas trzeba sobie pozwolić (u mnie są po 10 zł za paczuszkę). Jak nie z pinii to więc trzeba wypróbować z naszymi dobrodziejstwami, może słonecznik też przejdzie, spróbuję ;:136
A no tak, skoro mamy już w głowie wiosnę, to pewnie, że i zmiana czasu się z tym wiąże ;:172
Dużo cieplej było już dzisiaj, nawet się tego mrozu nie czuło. U Ciebie mam nadzieję, że też coraz lepiej.
;:3

Maska
PostNapisane: 10 sty 2017, o 08:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Witam!

Dzisiaj mam zdjęcia (Jadzia się ucieszy :D ). Mrozu mniej, bo tylko -10 ale i tak szczypie w buźkę :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Bea nie ma u mnie takich dobrych cen i raz znalazłam w cenie odbiegającej od rzeczywistości zostawiłam w przekonaniu, że za tyle nikt nie kupi i mogą być po prostu nieświeże. Może coś się zmieniło? sprawdzę bo lubię szczególnie do pesto :D Za cenę wiosny zniesiemy nawet zabrana godzinę snu ;:306 Dzisiaj -10, ale wilgotność chyba większa niż wczoraj bo mocniej szczypie. Jednak jest słońce i jest super! ;:168

Dobrego dnia!

Rzepka
PostNapisane: 10 sty 2017, o 08:58 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marysiu
Te Twoje pierwiosnki nieodmiennie mnie urzekają. :D
U mnie dziś Wielkie Sianie i w związku z tym mam pytanie, czy heliotropka przykrywacie ziemią, czy ma kiełkować na wierzchu?
Marysiu, mam od Ciebie z akcji len letni czerwony, czy mogę go wysiać i wystawić na mróz?
Wg ściągi u Tereni trwały można, zakupiłam taki błękitny, ciekawe czy w naturze też będzie taki?

Pozdrawiam Irena

Maska
PostNapisane: 10 sty 2017, o 09:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Irenko o heliotropie może ktoś Ci podpowie, bo ja nie sieję ;:185
Len letni jak sama nazwa wskazuje jest jednoroczny i absolutnie nie wystawiaj na mróz. Ja go siałam bezpośrednio do gruntu w maju tak żeby wyszedł po przymrozkach. Natomiast pierwiosnki można posiać i wystawić na zewnątrz ;:306 Pozdrawiam!

lora
PostNapisane: 10 sty 2017, o 09:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
:wit Maryś Twoja dusza artysty ujawniła się dzisiaj jeszcze bardziej , cudownie uchwyciłaś ten moment. ;:138 ;:196
Pierwiosnki można siać o to muszę nasionka kupić.

Ogrodowe wątki Misi

ewelkacha88
PostNapisane: 10 sty 2017, o 11:11 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Witaj Marysiu :wit . Masz zupełną rację z tymi zimami ;:108 . Czas pokaże a poza tym szybko leci i jeszcze trochę i będzie marzec ;:224 . Zdjęcia słoneczka przecudne, jak zawsze ;:138 . U mnie też temperatura już dużo lepsza niż kilka dni temu . Taki mrozik może być ;:108 . Dobrego dnia :wit .

ewarost
PostNapisane: 10 sty 2017, o 13:22 
500p
500p

1 szt.
Ależ piękne te fotki Marysiu ;:215 ... u nas też niebo często w takich niesamowitych kolorach i tak sobie myślę, że jako obraz namalowany powiedziano by pewnie, że to kicz i tylko jelenia brakuje :D ... a jednak to natura Muszę swoim wschodom i zachodom porobić jakieś fotki :)

TerDob
PostNapisane: 10 sty 2017, o 14:12 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Marysiu cudne zdjęcia - lubię takie podziwiać ;:333
U mnie też temperatura trochę spadła i piękne słoneczko świeci .
Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia życzę ;:196 ;:196

plocczanka
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:46 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

---
Marysiu, jak pięknie Twoje słońce wschodzi! ;:63 ;:63
Moje dzisiaj jakoś dziwnie zachodziło. ;:7 Na czerwono. Będzie wiatr. ;:108
Mróz zelżał i u mnie i dzisiaj nad ranem było zaledwie -12*. W ciągu dnia ok. -5. Nawet na moim dziewiątym piętrze poniżej zera od rana do wieczora. ;:145
Ktoś u Ciebie pytał, jak siać heliotropy, to może podpowiem, że nasion się nie przykrywa, bo one wymagają światła do kiełkowania.
Miłego wieczoru. ;:196

Aguss85
PostNapisane: 10 sty 2017, o 16:55 
1000p
1000p

1 szt.
Piękny wschód, piękne widoki, naprawdę szczęściara jesteś ;:196 Dobrze, że się ociepla, może inne kurki też odważą się wychylić z kurnika dzióbki, nie tylko te dwie białe Kury Śnieżne :lol:
Nigdy nie jadłam orzeszków piniowych, nawet nie wiem, czy lubię ale boje się spróbować, bo jak polubię to zbankrutuję :wink: To jakaś specjalna sosna jest, prawda? kiedyś coś o tym czytałam. Jeśli chodzi o wyroby sosnowe, to chciałabym wiosną zerwać trochę pędów na syrop, mam niedaleko taką łąkę przed lasem z młodymi sosnami-samosiejkami, na jesieni zaglądam między nie po maślaki :D

Babciabenia
PostNapisane: 10 sty 2017, o 17:17 
1000p
1000p

---
Już ,już zaraz będzie zielono! Obrazek

Maska
PostNapisane: 10 sty 2017, o 18:40 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1
Witam! jak miło że słonko ożywiło wątek! ile to słońce potrafi nawet wirtualnie ;:4

Misiu dziękuję Obrazek, dawno nie było zdjęć to musiałam, no a poza tym mróz zelżał i nie było wymówki ;:306
Przed dwa lata siałam pierwiosnki, raz z nasion z akcji a raz wysiałam nasiona kupowane. Niby potraktowałam tak samo nasion dwóch różnych odmian, ale jedne wyszły a drugie wcale. Zakwitną pewnie w tym roku.

Ewelinko co prawda dzisiaj mieliśmy dzień w trasie i w Krakowie, ale był piękny! Słoneczny i ciepły oczywiście jak na styczeń ;:3 Zmierzch zapada coraz później , a w niektórych wątkach pojawiają się doniczki z zasianymi nasionami :D Oby do wiosny Ewelinko Obrazek

Ewciu oczami wyobraźni widziałam landszafcik, bo nieraz z pobliskiej trawy wyskakiwał jelonek ale zdjęcia nigdy mi się nie udało zrobić, bo nim się pozbierałam to dawno zniknął w pobliskim lesie. Na obraz się nie zdecyduję ale może jakiś fotomontaż :;230 Bardzo Ci dziękuję i zachęcam, bo warto spróbowaćObrazek

Tereniu u mnie ciepło i słonecznie, ale minusy są cały czas i dobrze przecież zima jeszcze się nie skończyła ;:185 Wyglądaj za to listonosza :uszy
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę Obrazek

Lucynko u mnie nie było chyba zachodu czerwonego, byłam chwile wcześniej ale słońce takie jednak zimowe, wschód był bardziej spektakularny ;:215 Udało mi się panienki zagonić zaraz jak wróciliśmy z miasta i do samego zachody nie dotrwałam. Pędziłam karmić koty no i nas :D A ja dzisiaj kupiłam kobeę...po co nie wiem ;:185 ale chyba bardzo chciałabym żeby zakwitła tak jak kiedyś :D
Lucynko to u mnie rano zaledwie -10 a w dzień to głównie w Krakowie, ale -3 - -4 :?
W prognozach widziałam coraz cieplej w dzień nawet na plusie, a noc lekki minus!
I Tobie miłego wieczoru życzę Obrazek

Irenka Rzepka pytała o heliotropy więc mam nadzieję że przeczyta!

Agnieszko już powoli wychodzą coraz to inne, najmniej odważne te najstarsze i stary kogut :D Jednak śnieżne kury wyskakują zawsze pierwsze. Orzeszki piniowe są pyszne ;:215 zawsze robiąc pesto podjadałam, ale jak skończyła się starsza dostawa to czekam na niższe ceny. Może była jakaś klęska? szkodniki choroby drzew?
Syrop i pączki sosny zbieramy, a poza tym leczę się w razie kaszlu olejkiem pichtowym z sosny syberyjskiej ;:215 Nie ma to jak natura!

Bożenko na razie na parapetach ;:306 ;:306

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 788 ]  Idź do strony nr...        1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 57  

Strefa czasowa: UTC + 1

|    Kto przegląda ten dział ?

Użytkownicy przeglądający ten dział: ankab, cyma2704, Google [Bot], Iwonka1, Malvy, tirek, wagabunga123, Yahoo [Bot], zbyszek50 i 60 gości