Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam!
Mróz zelżał zdecydowanie cieplej, bo tylko -12 ale do kurek i tak muszę z wrzątkiem bo woda dalej zamarza.

Jadziu przy takich warunkach pogodowych jakoś nie bardzo chce mi się nadprogramowo ubierać i wychodzić, a godziny wschodu i zachodu nie pokrywają się z obsługą kurnika ;:306 Dzisiaj pasmo popielatych chmur na horyzoncie zasłoniła skutecznie wschód słońca i coś tam przebija, ale ogólnie nie widać ;:3

Lucynko to południe Polski i zawsze mamy zimniej i więcej śniegu...no prawie zawsze :D
Ponoć idą jakieś opady śniegu to życzę żeby Ci posypało. Mam nadzieję że szkód będzie jak najmniej chociaż nie wiemy co nam jeszcze zima przyniesie? Dobrego tygodnia ;:196

Ewelinko ja pamiętam, że często luty przynosił trochę ostrzejszej zimy, ale to sprawdzimy...wszystko przed nami! Dzisiaj już niestety codzienność wraca, ale i temperatury lepsze. Pozdrawiam ;:168

Bea lubię szpinak a teraz jeszcze odkryłam dodawany do zielonych surówek ;:215 tylko wole swój nie pędzony na nawozach. Lubię heliotrop nawet bardzo, ale denerwuje mnie to jego najpierw kiełkowanie, a potem już spora roślina potrafi paść bez widocznej przyczyny ;:223
Miłej pracy Beatko ;:168


Trochę wiosny :D
Młode kloniki
Obrazek
siany K.tatarski
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dobrego tygodnia!
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu sliczna wiosna ;:215
A te kwiatuszki w zebrane w bukiet na piątym zdjeciu i na szóstym co co za jedne :?:
Oby kurki dziobków nie poparzyły ...
Zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maryś,już blisko coraz bliżej wiosny!Fotki miło oglądać! ;:167
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu ogrzały powietrze Twoje zdjęcia! Temperatura wzrosła ;:138
Piękne tulipany, wspaniała wiosna!
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2254
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko na szóstym to pąki orlików, za to na piątym też nie wiem, może coś z krzewuszek ;:218
Marysiu oj już tęsknię za świeżym zielonym ;:108 za to nie mam pojęcia co to za różowa chmurka na ósmym zdjęciu.
Współczuje tego biegania z wrzątkiem ,ale skoro trzeba ;:4
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu :wit

Chwila nieuwagi z mojej strony :oops: i już nowy wątek i do tego 10 strona. :)

Poprawiam się, już jestem. ;:108

Mrozy zaczynają odpuszczać, teraz u mnie tylko - 8C, niebo pokryło się chmurami, choć jeszcze godzinę temu świeciło ;:3
Teraz pewnie zacznie padać śnieg. Trudno, jest zima , ma być śnieżnie i mroźno. :D

Ja za wysiewy jeszcze się nie biorę, próbuję natomiast skatalogować odmiany pomidorów. Chęci są, efekty na razie marne. :;230

Marysiu miłego tygodnia Ci życzę. ;:196
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu . Z tym lutym masz rację chociaż luty 2016 roku był nadzwyczaj ciepły ;:108 . Dla roślin lepiej żeby było ciągle mroźnie niż żeby były co chwilę zmiany temperatur na dodatnie i ujemne. Wtedy to mogą się dopiero załatwić a tak przy mroziku śpią i czekają wiosny ;:108 . No właśnie, czas pokaże ;:65 . W każdym razie zima jest piękna ;:333 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu..bardzo ładne kloniki, moje ulubione , także mam. ;:oj Czy twoje oba są z nasionek :?: , nigdy z nasionek nie siałam ;:224 . Oby tylko nie zmarzły w te mrozy bo bym się ;:145 . Pierwiosnki śliczne. ;:333 U mnie już prawie bez śniegu. :wink:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, śliczniutki pierwiosnek! ;:215
Ja też mam na działce młodziutkiego klonika, tylko nie mam śniegu. ;:222 Obawiam się, że nie przeżyje, biedaczek. ;:174
Mróz już nieco mniejszy, a słońce spija z tej cieniutkiej warstewki coraz więcej białego. ;:223 Jeśli się pogoda nie zmieni, to niewesoło się u mnie zapowiada. ;:185
Miłego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7816
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

A ja mam dziesięciocentymetrową siewkę kolonu czerwonego stoi w doniczce na dworze w bardzo zacisznym miejscu ,ale chyba wezmę go do domu :D
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu ;:196 , no jak mówisz, że zelżał mróz to zelżał, masz tylko -12 st ;:oj , ale już starczy mrozu chyba ;:108 dał się we znaki co niektórym roślinom na, u nas aż takich mrozów nie było, ale nie chciała bym ich nawet. Marysiu jak siałaś klonika, wiosną czy jesienią?, bo ja posiałam jesienią tego cynamonowego z Choszczna ze szpitala co przywiozłam i nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, jak myślisz, czy ma jeszcze szanse odbić mi klonik, który padł ale w maju bo było aż tak bardzo zimno. Nie ruszałam go potem, tylko ścięłam. Ale pewnie jak do czerwca nie puści oznak życia to chyba go wykopię, co? I kupię nowego. No ja tak dwa lata potrafię dać roślince szansę. Myślę, że potem to już chyba nie ma sensu dłużej czekać. Troszeczkę był większy niż ten Twój maleńki.
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, po co z tym wrzątkiem idziesz do kur? Babcia eMa we wrzątku moczyła, żeby obedrzeć z piór. Ale już nie pamiętam czy kury czy kaczki :oops: To taki żarcik. Jeśli niestosowny, to wybacz ;:196 Jestem zupełnie miastowa. Wieś poznałam na żywo dopiero jak wyszłam za mąż. A i tak, tylko powierzchownie.
Śliczna wiosenka była u Ciebie. Już całkiem niedługo będziemy oglądać takie cuda w realu. I u mnie mróz dużo niższy. Rano było tylko -8. Teraz jest podobnie. Mógłby jeszcze trochę potrzymać, to i śnieg byłby dłużej. Jak się ociepli to cały popłynie do morza ;:222
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”