Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Agnieszko kiedy to też temat jednak przyrodniczy ;:306 Dajmy faktycznie spokój, bo mamy teraz wodę w stanie stałym ;:306 Co przeszłam się przez ogród śnieg tuszował moje ślady skutecznie więc stwierdziłam że odśnieżanie nie ma sensu :wink:


Obrazek

Ewelinko ja też szukałam terenów bez rzek i strumieni, bo akurat było to tuż po wielu powodziach w Małopolsce. Jedyny strumień płynie w dolinie do której musimy zejść kilkanaście metrów w dół, ale za to jest to woda pitna i podobno zdrowa na oczy :D Kiedyś ludzie z moich terenów nosili i wozili stamtąd wodę dlatego były to tereny biedne. Studnie mieli tylko z wodami powierzchniowymi. Teraz mamy studnię głębinową i pyszną wodę chociaż twardą :D Cóż to jest Jura!

Natalio miło mi i zapraszam serdecznie ;:180

Tereniu już i tak miałam wyrzuty sumienia, że jestem niesolidna ale zmobilizowałam się i kamień z serca. jak masz jakieś wątpliwości to pytaj :D Pomidorki wysiej w marcu, a papryczki w lutym. Jak będziemy sadzić to wskażę link gdzie podpowiadają ochronę ;:168 Ja tylko posiałam leycesterię )(rośnie pomału, ale ok) a resztę w lutym ;:333
Nie dziękuj, bo ponoć nie powinno się, ale wysyłałam z serca więc powinno być dobrze ;:196 Pozdrawiam :wit

Ewuniu nawiewa mi nieźle i dosypuje co jakiś czas więc zima na całego :D Może coś się zmieni ale jak na lepsze to warto poczekać ! Życzę z serca ;:167 Kurki cały czas noszą jajka tylko z różnym natężeniem. W listopadzie było marniutko, ale cały czas nie dokupuję ani jednego jajka. Jak mniej to jem mniej, a teraz to nawet rozdaję i sprzedaję. Na święta już było bez ograniczeń :D

No to parę zimowych zdjęć, jedno już było, to teraz gardziołka do wyżywienia


Obrazek

a to chyba szpak


Obrazek

to kochana sikorka modra


Obrazek

tu zdaje mi się jemiołuszka, ale dość daleko była, a zdjęcie z pokoju żeby nie spłoszyć :D

Obrazek

zegar odmierza czas do wiosny


Obrazek
zimowy pies!
Obrazek

a sąsiadce takie kwiatki na parapecie rosną ;:306 matka jest na dokarmianiu u mnie, bo chyba je jeszcze dokarmia.


Obrazek

a takie niebo miałam


Obrazek


Miłego popołudnia!

p.s. dodam jeszcze że uległam pewnemu sprzedawcy i sezon zamówień (dużych) rozpoczęty!!
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ja też zaczynam ulegać ;:224 heh... u mnie też podobna sytuacja za oknem!
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu ;:196 Już ja o nie zadbam i będzie okej ;:333 a link do ochrony się przyda - z góry dziękuję ;:196
ładnie Ci nawiało i napadało a u mnie troszkę z rana a potem się topiło bo było na plusie .
Niebo śliczne u Ciebie ;:333
Jeszcze troszkę i ja będę dokarmiać ptaki :D
Zdradź co tam zamówiłaś ??? :)
Pozdrawiam cieplutko ;:167 ;:196
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4552
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ależ gorące niebo :D Fajny zwierzyniec :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, żarłoczne te Twoje ptaszęta. :roll: Pewnie tylko Ty je dokarmiasz jako jedyna w całej okolicy. ;:108
U mnie na działkach dokarmiających wielu, toteż mniej ptaszków przylatuje na żer, a i tak co drugi dzień M nową kulę pokarmową wiesza, nie mówiąc o ziarnach w karmniku.
Moje niebo dzisiaj było podobne tuż przed wieczorem, cały dzień był bez słońca. Najpierw padał śnieg i była radocha, by po chwili zobaczyć deszcz płaczący na szybach i spłukujący biały puszek. ;:222
Ty to masz śniegu! ;:63 ;:63 Dlaczego nie ulepisz sobie ślicznego bałwanka?

Jakie roślinki sobie zamówiłaś? ;:204 Pochwal się, co Ci szkodzi...

Mam zapisane, że zmawiałaś u mnie maki pełne lilaróż i nagietki różowe. Po niedzieli będę wysyłać kolejne zamówienia, to napisz, czy jeszcze jakieś nasionka chciałabyś ode mnie, plisss.

Miłego i spokojnego wieczoru już bez bólu głowy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Ależ u Ciebie śnieżnie ;:oj Na wschodzie znacznie mniejsza warstwa białego i na dodatek temperatury sprzyjają topnieniu ;:222
W karmnikach mamy jednakowych gości.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/c08f5db09170d62c
to prawdopodobnie kos, chyba samiczka

http://www.fotosik.pl/zdjecie/3818f8d41c1d456a
a to zięba
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko taka jest zima, kuszą ofertami a my tęsknimy ;:306

Witaj Tereniu ;:168 ja wiem że Ty jesteś troskliwa ogrodniczka ;:196
U mnie doszło do zera, ale niedługo było -1 i nie świeciło ostre słońce, to śnieg został nietknięty.
Nie wiem czy powinnam się chwalić, bo inni się zarażą i potem będzie na mnie :oops: Zamówiłam sobie jabłoń Golden Del., coś dziwnego Statycja Limonka, przetacznik Heidekind, rozmaryn zwisły, rozchodnik purpurowy (niski) Hortensje Liana (do cienia) , wielkolistną i Schloss Wackebarth. derenia świdwa krwawa, dwie róże żółtą i kremową ( Jiżina Bohdalowa i Amnesty intern.) Daturę mini niebieską (taka niespotykana), Judaszowiec, Krzewuszkę Ebony & ivory, ostróżkę karłowatą, Liliowiec Pink Stripes i krwiściąg ale chyba bardziej uległam zdjęciu. Jak widzisz poszalałam :oops:
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Olu zwierzyniec teraz jest główną rozrywką ;:306

Lucynko masz racje że na dość dużej przestrzeni dostają ptaszki tylko u mnie papu, ale wróble korzystają z karmy kurzej to dlatego jest ich na wsi dużo.
Nie będę lepić bałwanów ;:306
Poczyta u Tereni jak Twojej koleżance odwaliło ;:306 :Luciu to ja już więcej nic nie chcę, bo mam naprawdę dużo do wysiania ;:196
Tak ten wieczór już nic nie ciśnie mojej kałapuci ;:306 Miłego i spokojnego ;:196

Witaj Ewciu :wit może masz i rację! mój ptaszek kolorowy miał czubek na głowie, ale widzę że zięby też mają małego irokezika ;:306 A ten drugi to na dwoje babka wróżyła https://juraj.flog.pl/wpis/2038422/szpak mam i szpaki i kosy więc może być to i to, a może mezalians był ;:306 Mam parę młodych takich ptaków pewnie późno wyklutych i nie odleciały, co roku parę zostaje. Specjalnie dostają w innej części ogrodu jabłka, coś rzucę z karmy kurzej i tak przeżyją ten trudny czas.
Pozdrawiam i dziękuję ;:168
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Fajny zwierzyniec Marysiu u mnie tylko sikorki i kosy ewentualnie sroki .Tych to jest zatrzęsienie .U mnie też dosypało.Może ten zegar zacząłby szybciej odmierzać czas do wiosny :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

:roll: Piękne niebo znowu miałaś.
Faktycznie poszalałaś dobrze z tymi zakupami ,to teraz trzeba bedzie dmuchać żeby wszystko pięknie rosło ale Ty masz dobrą rączkę to będzie dobrze.
Mieszkańcy karmnika urokliwi tylko czy te dwa maluchy kocie na nie nie będą polować :)
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

No, poszalałaś, Maryś!, ;:63 ale przecież Ty masz duży ogród, to i miejsce znajdziesz. ;:108
A my będziemy podziwiać, ;:111 ;:111 jeśli oczywiście zechcesz nam pokazać. ;:306
Dobrej, spokojnej nocy. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Wow, ależ masz zimę, śniegu chyba więcej niż u mnie, jak na podnóże Karpat przystało :) Widzę, że też masz latających gości. Ja też na początku zięby przechrzciłam na jemiołuszki ;:306 I syn mi uświadomił, że mamusia niedouczona i trzeba jej obrazki pokazać. U nas niestety bogatki bardzo walczą z modraszkami i tych drugich jest coraz mniej, a wyglądają pięknie! To mówisz, że zakupy rozpoczęte... Ja póki co znoszę wszystkie nasiona na jedną półkę, a eM spogląda czasem podejrzliwie. Ręce świerzbią, ale jeszcze trochę trzeba wytrzymać :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Oj, chyba szaliczek trzeba będzie wydłużyć by zmieścić zakupy :shock:
Co do ptaków, najważniejsze, że są. Cieszą oko zimą, a wiosną i latem dzielnie walczą ze szkodnikami ;:333
Zapomniałam o kocich maluchach, cudne, śliczne, słodkie...
Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu,czytam ,że różne śliczności zamówione ,szybka jesteś ,ja jeszcze nic ,ale mam już na oku ,oczywiście piwonie ;:306 ,u mnie tyle śniegu nie dosypało,ale może dzisiaj w nocy dołoży,dobrze,że kurki wytrzymały te mrozy ,ja dalej na pół gwizdka pracuję w domu,reszta to odpoczynek :uszy no i układanka roślinna w głowie,pozdrawiam ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”