Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu, u mnie wreszcie popuszcza mróz teraz jest -3 stopnie,na chwilkę będzie cieplej ,ale zaraz od nowa zimno,trudno w końcu jest zima ,ja dalej staram się odpoczywać ,ale już zaplątuję sobie głowę pomidorami i kwiatuszkami,w jesieni nie mogłam ,bo miałam tyle ważnych spraw do załatwienia i wszystko inne razem z ogrodem poszło na bok,jeszcze trochę odpocznę to na pewno mnie weźmie na całego,pozdrawiam i buziaczki ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam! za oknem sypie i słonka brak. Nawiało mi znowu potężne zaspy od pól i to jest ten negatywny skutek przestrzeni :D

Lisico, lisice też i te robią najwięcej wypadów do kurników w czasie gdy karmią młode. :wink:

Lisico po tym wpisie będę czuła Twoją obecność stojąc w moim polu :D Twoje słowa mnie łechcą ;:167
Kochana :!: ja jestem wychowana w Krakowie i tym dzisiejszym mieszkańcom Krakowa nawet się nie śni w jakim smogu upływało moje dzieciństwo! dwie huty najwięksi truciciele, a ile fabryk których już dzisiaj nikt nie pamięta :wink: Każde mieszkanie miało piec opalany węglem i czym się dało, a osiedla mieszkaniowe miały kotłownie osiedlowe...fakt! nie było plastików, które nas zalewają ;:oj

Martusiu i u mnie mróz popuścił jest -2 ale miejscami nawiało tyle śniegu, że jak stopnieje to ziemia będzie zupełnie nie zmarznięta :D Mnie też chodzą po głowie siewy, przebieram w pomidorach, paprykach i układam torebki kiedy co i gdzie mam siać :D Lada dzień wytargam szklarenki z altanki i będę składać, muszę przemyć doniczki i pojemniki a to zajęcie na ładnych parę dni ...i już bliżej wiosny :D Łącząc się z Tobą w marzeniach o wiośnie mocno całuję ;:196

Dobrego dnia wszystkim zaglądających ;:138
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dzień dobry :wit
Codziennie biorę do ręki te torebeczki, przekładam, oglądam, odkładam, wyciągam, ależ to korci :wink:
Na kuchennym blacie rośnie sobie stos pomytych pojemników z odzysku. O ile do tych z mięsa nie mam żadnych zastrzeżeń, to zaczynam się wahać co do tych po owocach. Wczoraj dołożyłam plastikowe pudełko z borówek i wśród owoców był jeden nadgnity. Czy te grzybki nie zostają na ściankach pudełek?
Jak bierzecie do siewu takie sklepowe plastikowe opakowanie po owocach to jakoś je odkażacie? może to wrzątkiem przelać?
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Agnieszko ;:138 ja jedynie myję w wodzie z Ludwikiem, wrzątek niektóre plastiki może zmniejszyć ;:306
Możesz odkazić nadmanganianem potasu (różowy roztwór) ale myślę że zgniła borówka nie zagrozi wysiewom do tego stopnia, żeby nie dała się zmyć nawet bieżącą wodą :D
To co czujemy podniecenie jak przed pierwszą randką ;:306 i jesteśmy na etapie wybierania sukienki, dodatków, może perfum? ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . U mnie mróz w nocy był w końcu jakiś normalny a nie w okolicy -20 ;:173 . Śnieg też popaduje no i ten wiatr ;:222 . Nie lubię wiatru ;:222 . Co do pojemników do wysiewów to ja tam się nie pacykuję , sieję jak leci i w czym leci :uszy . Dobrego dnia :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maska pisze:Witaj Agnieszko ;:138 ja jedynie myję w wodzie z Ludwikiem, wrzątek niektóre plastiki może zmniejszyć ;:306
Możesz odkazić nadmanganianem potasu (różowy roztwór) ale myślę że zgniła borówka nie zagrozi wysiewom do tego stopnia, żeby nie dała się zmyć nawet bieżącą wodą :D
To co czujemy podniecenie jak przed pierwszą randką ;:306 i jesteśmy na etapie wybierania sukienki, dodatków, może perfum? ;:306
Bardzo dobre porównanie! Radość, dreszczyk emocji, lekki stresik.. no faktycznie podobnie! :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ewelinko ten wiatr, chyba w tym roku więcej go niż dotychczas :wink: ...i skąd te smogi skoro jest przewiew!
Jakby moje pojemniki stały w domu to pewnie też siałabym bez powtórnego mycia, ale moje sa w altanie a tam myszy myszkują ;:306 Miłego dnia! ;:168

Aguś że ja to czuję to się nie dziwię, bo już głównie takie przyjemności mam ;:306
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu no właśnie skąd ten smog ;:oj . Co do pojemników to oczywiście przed siewem to je przemyję ;:306 , bo moje też leżą w "pomieszczeniu ogrodowym " ;:108 . Myszy też tam myszkują a jakże ;:306 . Chodziło mi bardziej o odkażanie bo w to się nie bawię ;:224 . Dziękuję i wzajemnie ;:196 .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ewelinko kiedyś miasta budowane były według zasad opartych na obserwacji według wiedzy ludzi najogólniej mówiąc mądrych. Miasta miały tzw korytarze powietrzne ;:224 Teraz zabudowuje się każdą przestrzeń wolną, bo jest uzbrojona i o tyle jest taniej. Winę ponoszą Ci co na to pozwalają. Jest ktoś taki jak miejski architekt ;:223 Ostatnio w Krakowie nagminnie zabudowują tereny wzdłuż Wisły, a to są tereny zalewowe. Mam nadzieję, że nie będzie drugiego Wrocławia? ale kto o tym myśli jak mamy szereg lat suchych ;:oj Pozdrawiam optymistycznie ;:168
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu dokładnie rok po powodzi we Wrocławiu przy wale który namoknął i podsiąknął dobudowano bloki, rozbudowano osiedle w dalszej części ulicy Jaracza. Nad samym korytem rzeki! Działki zostały odebrane działkowcom, żeby nie stały przy wałach, a na ich miejsce postawiono ludziom domy ;:202
Ciekawe, co powiedziano tym ludziom, którzy kupowali mieszkania, o ich lokalizacji :?

-- 12 sty 2017, o 10:33 --

Marysiu wybacz, malo ogrodowo się zrobiło, może lepiej drażliwe i przykre tematy odepchnąć i dalej cieszyć się zbliżającą wiosną ;:128
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu teraz "pieniądz" jest nie raz ważniejszy niż zdrowie a nawet życie ludzi ;:222 . To trochę chore i przygnębiające ;:222 . Robi się wszystko by tylko zarobić . No ale ja się pytam czy warto ?? Z tymi terenami zalewowymi to też jest niefajna sprawa. My jak szukaliśmy domu to bardzo zwracałam na to uwagę . Nie sztuka się osiedlić a potem co rusz mieć podtopienia . Nie rozumiem po co rozbudowują te tereny , które wiadomo, że są zalewowe ?? Tak jak pisałam wcześniej - kasa najważniejsza ;:222 .
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Nadrabiam zaległości i dopisuję się do nowej części :oops:
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu kochana ;:167 bardzo ale to bardzo i z całego serca dziękuję za nasionka ;:cm ;:cm będę miała zajęcie poczytać co kiedy wysiać :D Pojemniczki , pudełeczka i ja zbieram i już w pogotowiu czekają ;:306
Nasionka przekładam , układam i zastanawiam się co pierw wysiać . Jeszcze troszkę muszę wytrzymać .
Oby do wiosny ;:333
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję ;:196 ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”