Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, śliczna jest ta austriacka dziewanna! ;:215
Czy ona jest wieloletnia, czy też jak te moje: dwuletnia? Moje prawdopodobnie są właśnie dwuletnie, ale się rozsiewają i nie giną całkowicie. ;:63 Oby tak było, bo ogromnie polubiłam te roślinki.
Piękną masz zimę! ;:333 Taką puchową, bielutką. ;:63
U mnie mróz duży, bo w okolicach -15*, a śniegu malusieńko. ;:222 Obawiam się, że nie wszystkie młodziutkie roślinki przeżyją. ;:174 Tylko już przestałam się tym przejmować. Wypadną, trudno. ;:108 Będą na ich miejsce inne, nowe. :tan
Miłego wieczoru i dobrego jutra. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu pod taką pierzynką Twoje roślinki bezpieczne ;:108 jak zmarzną to tylko ewentualnie wystające czubeczki reszta bezpieczna ;:215
Mówią ze kury są głupie, ale zobacz jakie cwane wiedzą,ze białe mniej widoczne na śniegu i bezpieczniejsze przed drapieżnikiem. ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu byle do wiosny ;:196 , ale takie zdjęcia są pięknie, taka zimę pewnie wszystkie lubimy, zawsze mówię, do samej wiosny tak na polach by mogło być ;:167 roślinki maja pierzynkę, a my zdrowe powietrze ;:215 , no tylko te drogi, one to czarne i suche by mogły być ;:215
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu wróciłem ! Droga w całości była przejezdna , serpentyny między Lgotą a Trzebinią również, drogi elegancko odśnieżone. Jedynym miejscem nieodśnieżonym na całej trasie jest Jędrzejów, każda droga jest jak lodowisko, wjeżdża się tu jak na Białoruś ;:161 Widoki owszem były piękne ale wolałem patrzeć na drogę :wink: Teraz mam -19, podobno tej nocy ma być lepiej choć jak na razie na to się nie zanosi. Zdjęcia zrobiłaś nastrojowe, tak ładnie dziś świeciło słońce i mróz się skrzył. Ciemne kury wyszły na zewnątrz? Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Lucynko dziewannę kupiłam ładnych parę lat temu i myślę że to bylina, co roku wychodzi jeden badylek i zakwita, jakby się siała byłoby chyba więcej? Moja różowa rośnie z siewu na skalniaku też parę lat, rozeta spora a kwitnienie skąpe. Miałam jeszcze w innym miejscu i przepadła. Ta u Ciebie jest śliczna, dbaj o nią :D Nie martw się większość roślin i tak przetrwa ;:215 , a śnieg widzę znowu będzie padał to może i do Ciebie dojdzie :wink:
Czego Ci życzę i miłej niedzieli ;:196

Julciu oby Twoje słowa się sprawdziły ;:196 czubki i tak obcinamy na wiosnę.
Czasem myślę, że te kury całkiem mądre ale może to tylko instynkt ;:306

Iwonko skoro mieszkamy w takiej strefie klimatycznej to zima powinna właśnie taka być. Najlepiej jak się siedzi w domu i obserwuje z okien, ale wstawać rano i biec do pracy już bym nie chciała ;:131 Myślę że śniegu wystarczy, ale to się okaże jak śnieg stopnieje czy ziemia zmarznięta czy nie? Pozdrawiam cieplutko ;:196

Michale no to dobrze, że bezpiecznie obróciłeś, chociaż zupełnie nie wiem dlaczego Twoja miejscowość taka zapuszczona! Może przydałby się jakiś mądry włodarz...nie zamierzasz zmienić profesji ;:306 Nie wiem ile jest teraz u mnie, bo termometry na dole ale w prognozie widzę taką noc jak poprzednia i dopiero od jutra śnieg i po parę stopni mniej. Jak będzie obaczym. Z tymi kurami to śmiesznie jak rano otwieram to zawsze białe wypadają pierwsze, potem czasem jedna ruda wyjdzie, ale jedynie młódki starsze panie i kogut zostają całe dnie w kurniku. Zresztą tam im dostarczam jedzenie i picie, więc dzień przy barze ;:306 Odpoczywaj, a jutro miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu ,ale Cię zasypało ;:oj ;:oj ;:oj
Ja też tak chce :D :D
Pozdrawiam ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, z Twojego śniegu Madzia by się cieszyła ;) Bo chciałaby sanki, a tu nie ma :roll:
Różom jest cieplutko pod tą warstwą śniegu.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Ale bajkowo! Kurkom pewnie mało się podoba, za to pieseł wygląda na bardzo zadowolonego z aury :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, pośmiałam się z tych białych kur. Maskują się :D
Szaliczek uroczy w porze zimowej. Zazdroszczę nieco foliaczka, bo on potrzebny i też fajnie umiejscowiony, bo na końcu. Lola taka cudna i tak jej z oczu dobrze patrzy...aż się wierzyć nie chce, że to taki kotożerca :shock:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Byłam dzisiaj dosyć chwilkę w ogródku lecz świeciło ;:3 i było całkiem przyjemnie .Trochę mi ręce zmarzły bo robiłam miejsce na ziemi ,żeby jeszcze jeden pojemnik z jedzeniem wystawić.Piękne widoki
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . Białe kury widać lubią się wtopić w krajobraz ;:306 . Zimę masz przepiękną i podziwiam Cię, że chciało Ci się te zdjęcia wykonać ;:63 . Ja mimo, że na zewnątrz byłam to aparatu nie zabierałam ;:306 . Nie wiem czy w rękawicach mogłabym pstryknąć fotkę a brak rękawic mógłby grozić utratą palców ;:131 . Dzisiaj u mnie znowu zimnica a teraz mam - 21 stopni ;:oj . Prawdę mówiąc to nie spodziewałam się takiej zimy w tym roku . Dobrze ,że jest ten śnieg ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

nawet zbierałam komuś nasiona, ale było ich niewiele i nie wiem co z tego wyjdzie :wink:
Marysiu, nasiona dziewanny zbierałaś dla mnie :heja I byłam równie upier.....jak mróz u Ciebie :;230 Tym bardziej Ci za nie dziękuję ;:196 Co prawda troszkę się teraz obawiam, że te wszystkie ochy i achy zauroczą nasionka ;:202 Ale obiecuję, że jeżeli coś mi z nich wyrośnie to się podzielę ;:108

Śniegu sporo napadało, od razu zrobiło się czyściej i jaśniej. Różom dodatkowa ochrona ze śniegu z foliaka na pewno dobrze zrobi. Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Kurki na śniegu prezentują się super. Mają inne sprawy na głowie niż przejmowanie się mrozem ;:172
Drajwerskie umiejętności :;230 ;:306
A ja musiałam mało nasion zamówić bo nie mam za bardzo gdzie siać.... I uwierz, nie mam pojęcia czy to dobrze, czy to źle... ;:306 Więc co do sporszych zakupów nasion to doskonale każdego rozumiem i mi tego brak ;:172
A jeszcze endywię zamówiłam i szpinak olbrzymi bo bardzo mi spasował.
Piękna zima u Ciebie, a jak jeszcze przy ;:3 to już super.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”