Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam!

Jak przystało na niedzielę słoneczko świeci, a i mróz zelżał, bo jedyne -15 na termometrze. Śnieg tak cudnie skrzy się...no bajka!

Alu powiem szczerze nasypało ale do zasypania to jeszcze daleko, wiem o czym piszę bo byłam zasypana i nie tęsknię za tym stanem ;:306 Serdeczności Obrazek

Justynko u mnie Madzia to i na kulig mogłaby pojechać. Z górkami do zjeżdżania jest kłopot, bo zadrzewione ale śniegu jest pod dostatkiem! a różom mam nadzieję że jest cieplutko Obrazek

Agnieszko dla naszego piesa suchy śnieg to raj :D kiedys w taką zimę wychodziła z budy i spała zasypana śniegiem, ale chyba troszkę już się zestarzała i tak nie robi, Kury za toi nie maja w czym grzebać ;:306

Małgosiu wiele zwierząt na zimę zmienia szatę, kury tego nie mają więc radzą sobie w inny sposób wysyłają zwiad ;:306 Foliak nie jest całkiem na końcu i nawet myślę żeby w czasem go przesunąć...ale to straszna robota ;:oj Wykopać rośliny i przenieść, bo juz samo zagospodarowanie ziemi spod folii byłoby marzeniem wręcz. Gosia no może nie żerca ale ...

Jadziu dzisiaj już tak ręce nie marzną, bo mróz cichy przyjemny! Zrobiłam parę kursów bo wody wymieniałam to nie odczułam więcej niż te -15 :D

Ewelinko mam nadzieję że już po wielkich mrozach i będzie łagodniej, Zdjęcie niestety wymaga poświeceń i rękawiczkę na chwilę trzeba zdjąć :D Na w południe trochę było cieplej i zaciszniej, bo koło 15 masakra! Nawet zrobiła zachód ale bez zastanowienia i nie podobał mi się tzn nie zachód a zdjęcie ;:306 Trzymaj się cieplutko Obrazek

Iwonko a widzisz! zapomniałam że Tobie je wysłałam i nie dziel Kochana skóry na niedźwiedziu ;:306 Jak coś z nich wykiełkuje i wyrośnie to zrób zdjęcie, a dla mnie będzie radość że patrząc na nią wspomnisz o moim ogródku ;:196 A jak jeszcze wyda nasiona i poślesz je dalej to szczyt szczęścia dla mnie. Ja ze swej strony muszę zadbać o to co mam! wbiłam znacznik i jak wyjdzie rozeta to dostanie inne miejsce, bo zawsze sobie o niej przypominam jak już kwitnie i na przesadzanie wg mnie za późno. Pozdrawiam Obrazek

Bea bardzo mądrze postępujesz Obrazek Ja co prawda mam gdzie siać czy sadzić ale przecież nikt nie jest w stanie takiego areału obrobić. Nie wystarczy posadzić, trzeba jeszcze wyplewić, podlać itp a przecież w życiu są jeszcze inne obowiązki i przyjemności ;:306 Choćby podziwianie tego co już rośnie :D Szpinaku olbrzymiego nie znam ;:185 miałam dawno temu nowozelandzki ale nie przypadł mi do gustu jak ten zwykły. Mam nadzieje że podzielisz się spostrzeżeniami :lol: Endywia rosła jako ozdobna, a potem spożyły ją kurki ;:306 Posyłam słoneczko ;:3

Bożenko odrobinę przesadzasz, przecież to nasz klimat :D Obrazek

Wszystkim miłej niedzieli!
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, Masz piękne śnieżne klimaty :D podoba mi się ta zasypana żaba :lol: biedna żabka... U min dosypało ale jest nadal zwyczajnie zielono ;:222 wolę jak jest albo ciepło albo biało nie uznaje kompromisów ;:108

Dowiesz coś w najbliższym terminie, Marysiu? Bo że heliotropu nie stosujesz to już wiem :wink:
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, no ja wiele warzyw, sałat, ziół trzymam również na ozdobę.
A szpinak olbrzymi się u mnie sprawdził. Można go siać i wiosną i jesienią, ma ładny pokrój, dobrze smakuje. Mi bardzo spasował pod każdym względem. Ale nie dopuszczałam nigdy do dużych liści, zbierałam go jeszcze jak listki miał w formie strzałek.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Malvy pisze:
Dowiesz coś w najbliższym terminie, Marysiu?
Proszę o rozszyfrowanie, bo nie wiem czy się wywiążę ;:306

Bea googlnęłam to piszesz o normalnym szpinaku Olbrzym zimowy? taż ja go siałam i to normalny szpinak, jakoś się zasugerowałam że to pewnie jakiś pnący ;:306 Z każdego młode listki to na surowo, ale ja jak wyrywam przed kwitnięciem to sparzam i po odciśnięciu robię takie porcje i zamrażam. W makro kupuję czasem szpinak cały nie mielony i jest w takim kostkach-garściach :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Sorry, pisze na komórce i czasem takie niespodzianki mi wstawia :oops: miało być ?siejesz?, ale widać komórka uważa to za absurd i podmieniła słowo :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Aaa ! jaki strażnik z Twojej komórki Malwinko ;:306 Chcę posiać trochę roślin i wstawić do tunelu jak mróz zelżeje, a w domu zaczynam w lutym. Właściwie po tych mrozach mogłabym ściąć trochę patyków dla Ciebie... a jak z wiaderkiem, jest?
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Wiaderko jest, czeka :D piasek wykopie z tego co mam przed domem, po budowie, dobrze się sprawdzał jako mieszkanka do roślin, tylko trzymać je na płasko czy w pionie? :shock:
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu witam się i ja. Trochę spóźniona, ale ten okres przed i poświąteczny jakoś tak zleciał, że nie zauważyłam nowego wątku.
Zaglądam i wspominam :).
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7935
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu
Łucznik :) A ja myślałam, że poniemiecka. Tak czy siak piękna ,nietuzinkowa ozdoba. Ja na takiej trzymam kwiaty przy oknie balkonowym w S. :D Pszczółkom nic nie będzie o ile miały co jeść i nic ich nie zbudzi np. sikorki. :D

Mam pytanie do Michała - Darmokota - co to za roślinka te trupie palce :?:
Trupie palce pod śniegiem, jak to brzmi :twisted:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Coraz cieplej i mam nadzieję, że okres paskudnych minusów już za nami. Chociaż kurnik już zamknięty, bo kury siedzą dalej w kurniku. Weszły na prawie godzinę przed zachodem słońca ;:3

Malvy patyczki trzeba na znaczną wysokość wbić do wilgotnego piasku. I od czasu do czasu sprawdzić czy piasek nie wysechł :D No to postaram się w tygodniu zahaczyć o pocztę tym bardziej że mam parę zaległości.

Asiu nie masz zaległości wątek niedawno trzeba było otworzyć, bo liczba stron urosła do maksimum :D
Miło że jesteś ;:196

Agnieszko ja też z takimi nogami Łucznika nie spotkałam się do tej pory ;:185 Wykonawstwo podobne, a firma bliższa sercu ;:306 Na razie stolikowi jest tam dobrze i nic mu nie zagraża, bo wcześniej spędził parę zim z tymczasowym blatem :D
Odpowiem Ci za Michała to palecznik chiński, który ma takie straszne owoce. Poczytaj co Michał o nich pisze http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=518 ;:306
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu dawno nie pokazywałaś zachodów słonka .Nie zawsze udaje się zrobić dobre ujęcie
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, ja się tak nie bawię. ;:110 Tobie śniegu dosypało, roślinki okryło porządną puchową pierzyną, a moje rośliny marzną i już wiem, że część z tych najmłodszych zimy nie przeżyje. ;:174
Oczywiście żartuję. ;:7 Niech chociaż Twoim roślinkom będzie cieplutko. ;:108 I kurkom też. ;:108
Dobrego tygodnia, Maryś. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu . No tak , czasem trzeba się poświęcić ;:108. Zdjęcia za to piękne ;:333. Ja niestety nie znalazłam czasu albo chęci na wizytę w ogrodzie :oops:. U mnie też już cieplej ale i tak jeszcze za zimno ;:222 . Oby już takich niskich temperatur tej zimy nie było ;:224. Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”