Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu. U mnie cały czas sypie i mocno wieje ;:oj ale tak jak Ty nie mam tym razem nic przeciwko ;:333 . Rośliny mają pierzynkę i będą gotowe na te wielkie mrozy ;:108 . Z wysiewem się nie śpieszę ale w drugiej połowie lutego mogę już wysiać lobelię i niecierpki walleriana więc pewnie od tego zacznę ;:108 . Piękne brateczki ;:138 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu! ;:167

Witam Cię w Nowym Roku z najlepszymi życzeniami: pogody ducha, żelaznej kondycji i udanych zasiewów.

Za oknem zmieć śnieżna ;:167 .
Wiem jednak, że Tobie marzy się wiosna. Podaruję Ci zatem letnią scenkę, która rozbawiła mnie i wzruszyła.
Na jednej z wypraw rowerowych zobaczyłam duże stado krów.
Zatrzymałam się, żeby zrobić im zdjęcie, a wtedy... wszystkie zaczęły iść w moją stronę, jakby chciały przywitać się i porozmawiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uderzył mnie spokój i ufność tych zwierząt. Lubię krowy, a Ty?

P.S. Zajrzyj, proszę na pw.
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Maryśko w nowym wątku. ;:215
Nowy Rok, Nowe Nasionka mówisz :D ...miły i zachęcający początek.
Na zewnątrz śniegu dostatek to możemy spokojnie snuć miłe plany wiosenne. ;:168
Chciałam porozmawiać o kurkach ale nie wiem czy masz czas. :wink:
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

W nowym roku nowy wątek ! :wit
Trzeba zacząć przeglądać oferty .Ja bym chętnie już coś posiała.

Tyle krów naraz to ja nigdy nie widziałam.
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dołączę do hanyskiej grupy i też wpisuję się w szaliczkowy ogród. Dobrze, że na pierwszej stronie masz te nowe zakupy bo gdybym chciała zgapić to nie muszę długo szukać. Ten arbuz mnie zainteresował bo ja jestem pies na łotermelon :;230 /watermelon :)/
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Melduję się i ja Marysiu :) ;:196
Arbuzem mnie zainspirowałaś... kupię w tym roku nasiona i ja spróbuję z uprawą, może akurat się uda ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, a dlaczego Ci astry nie wychodziły? I jaką ma na nie receptę Marcia?
Taką ziemię chyba miałam, ale kurczaczki nie dam głowy...bo nie mam głowy do firm :wink:
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Fajnie że ogród po sezonie zmienił się na przed sezonem, jakoś od razu bliżej do wiosny :wink: Miałam tą ziemię i wszystko w niej ładnie rosło, w tym roku też ją kupiłam i już używam, wygląda że nic się nie zmieniła.
Ale super krówki, słodsze niż te z kajmaku, ciekawe po co przyszły? :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, w którymś wątku wstawiałaś listę, jakie kwiaty można teraz wysiać i wystawić na mróz, no, bij , zabij nie umiem znaleźć tego wpisu. :oops:
Dziś zaopatrzyłam się w opakowania wtórne, jeszcze zakupię ziemię i sezon rozpoczęty. :;230
Na pierwszy ogień pójdzie heliotrop, bo nie wiem, czy te zebrane z moich kwiatków to nasionka, czy plewy, muszę przetestować.
Na wszelki przypadek kupiłam zapasową tytkę nasion w ogrodniczym. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko coś musiałam robić nie tak skoro nie wyszła. Trochę jestem wkurzona na te kury :wink:

Witaj Michałku dobrze, że choć wirtualnie się odkopałeś Obrazek Już się trochę martwiłam gdzieś się zaś zapodziałeś :D Dzisiaj w prognozie widzę nawet -22 na jutro i zaczynam się bać Obrazek czyżby krakanie o zimie stulecia miało się ziścić.

Witaj Jagi :!: ja tam nic nie przewidziałam tylko przez przypadek oglądałam prognozę w telewizorze Obrazek Mam w pamięci Twój zieloniutki ogród i nie mogę sobie wyobrazić tego o czym tu piszesz. Jakbyś miała Bernardyna to by Cię odkopał, a koty...to koty :wink:
Nasiona to tak na przekór, na przekór tej zimie co przyszła Obrazek
A toś strzeliła z tym trzecim zasiewem widać nie wiesz, że mam kanocka wyskrobka Obrazek
Ściskam Cię ;:196

Ewelinko u mnie miejscami takie zaspy, że roślin nie widać wcale ale niektóre róże tylko nogi mają w śniegu, a reszta narażona na mróz i odczuwalną nawet do -26 st a to już granica niektórych moich róż :D Takie brateczki to u Jagi jeszcze niedawno czarowały na aktualnym zdjęciu :D Pozdrawiam Obrazek

Witaj Lisico! takie łąki z krowami spotykałam nim kupiłam dom w B. Jest tu Instytut Zootechniki i kiedyś na polach popegeerowskich wypasał takie stada...no może nie takie, bo typowe krówki cukierkowe biało-czarne Obrazek
Teraz produkcja mocno ograniczona, ale niedawno tam byliśmy podwożąc naszego znajomego rolnika, który co jakiś czas kupuje kilka sztuk byczków i hoduje.
Czy krowy się zatrzymały czy Ty się oddaliłaś Obrazek
Szczęśliwego Nowego Roku Obrazek

Witaj Eluś Obrazek zawsze wieczorem zasiadam z Wami i mam czas, możemy o kurkach i o kogutach ;:162 Jestem też wcześnie rano, potem dla higieny zamykam komputer i staram się nawet w smartfona nie zerkać ObrazekPytaj o co chcesz możesz na pw , w wątku albo nawet na maila, co wiem to powiem.
Oj żebyś wiedziała, że jak za oknem sypie to o siewach myśli się jakoś tak spokojnie Obrazek

Witaj Beatko Obrazek najpierw sobie popatrzymy, poczytamy, a potem zaczniemy szaleństwa parapetowe Obrazek
Urodziwe krasule ;:167

Witaj Moja Hanysko Droga dodam Ewuniu, bo Was tu trochę zagląda ;:4 obiecuję sobie, że jak zdrowie dopisze mnie i mojemu kierowcy to go wywiozę do którejś z Was i Was wyściskam osobiście! Ja też uwielbiam arbuzy szczególnie latem jak upał, mogłabym go jeść garściamiObrazek

Witam Cię Basiu ;:168 ! Mam nadzieję że pochwale się w lecie soczystym arbuzem, zdradzę Ci na ucho że dokupiłam jeszcze żółtego Obrazek

Małgosiu astry siałam do ziemi z worka, a Marta powiedziała że w takiej ziemi astry nie wyrosną, one lubią zwięzłą glinę. Dlatego jak siałam na rozsadniku w polu to wychodziły, a w skrzynce ;:185 Ziemia zdobyła już tyle głosów, że jak będę w okolicy dokupię więcej ;:215

Agnieszko witam Cię w optymistycznym nastroju, mimo że za oknem biało to kolorowe torebusie sprawiają że robi się cieplej i weselej. Ziemia wygrała plebiscyt! ;:63 Wiesz ja lubię te nasze polskie krówki ciągutki :oops:

Witaj Irenko ja chyba wstawiłam link do wątku Tereni Terdob, bo ona dała taką listę a ja wstawiałam linki do angielskiego blogu o sianiu w zimie więc nie wiem o który Ci chodzi :D
Opakowania wtórne zbieram za Waszym poleceniem od jakiegoś czasu i pewnie mi na razie wystarczy, ale zacznę zbierać inne na pikowanie krzaczków pomidorowych Obrazek A Ty w jakie opakowania wtórne zaopatrzyłaś się hurtem w jeden dzień? Heliotropu nie sieję ! obraziłam się na niego ;:185
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Kury jak kury,ale dobrze że są!
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, to chyba był wątek Tereni, teraz mi przypomniałaś.
Zrobiłam przebieżkę po ryneczku i coś tam znalazłam, uzupełniłam plastikowymi opakowaniami na ciasta, kuwetki będą z tego jak nic, nawet daszek będą miały :;230
Fajne są też kuwety po śledziach, sztywne, sporo kubeczków tam się mieści, ale Mżonek nie pozwolił wziąć, albo myć na balkonie, no, gdzie tu kobitę na mróz wyganiać? :twisted:

Na heliotropka się nie obrażaj, co prawda wielkich sukcesów w jego uprawie nie miałam, na kilkanaście sadzonek dotrwały cztery, ale ten zapach...

Pozdrawiam Irena
















/
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

To jak już sprawa ziemi została przedyskutowana :D , to ja też się wypowiem o moim ulubionym pojemniku do siania, to takie kuwety laboratoryjne z grubego plastiku. Są głębokie, ciężkie, łatwo się noszą, bo pod ciężarem ziemi nic się nie odgina. ( http://sklep-chemland.pl/photos/produkt ... _235_1.jpg )
A drugie to takie pudełka na pościel z pokrywką, sprawdziły się jako zbiorcza szklarenka na kilkanaście małych doniczek (http://e-galeria24h.pl/userdata/gfx/fb1 ... 2169fd.jpg - ja mam taki, ale bezbarwny z Cast...y ).
Ale pojemniki z pokrywką do ciasta to chyba też udane siadełko ;:108 Może jak dostanę nie bardzo drogie, to spróbuję :D
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”