Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Rudbekie i dzieżlany (i jeżówki też) takie noszą ładne spódniczki, jak jakieś kolorowe baletnice :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, Cinco de Mayo dotarła do mnie zamiast jakiejś innej róży, dostałam 3 sadzonki.
Nie byłam w pierwszym momencie zachwycona, bo jak zobaczyłam w internecie, to i kolor mi nie pasował, ani właśnie to że są puste (no dobra półpełne :D )
Sadzonki przyszły dorodne (z rozaria.pl), pięknie się krzewiły i naprawdę cały czas kwitły... i ten kolor - ni to rude, ni czerwone, w ogóle zachwyca... ;:167

Zdrowa też była cały sezon. Zobaczymy jak po zimie.
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu a ja tą rudbekię koło bramki co rośnie to brałam od Ciebie?
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Dlaczego tak rzadko raczysz nas zdjęciami domowych roślinek?

https://images82.fotosik.pl/300/e47d5c02229f926f.jpg
To anturium?
Przyłączam się do zachwytów nad różą w kroplach wody. Takie intensywne kolory są jak najbardziej wskazane ;:333
Pozdrawiam ;:196
Ewa
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu Na pewno zrobię zegarowi fotkę. Na zimę go zdejmuję bo nie jest zbyt szczelny i szybko wysiadają baterie, boję się żeby nie zardzewiał ... byłoby szkoda :( ... Jak widzisz znowu nie jestem na bieżąco :oops: , ale skrupulatnie wszystko czytam i podglądam :) ... Bardzo podobają mi się te jesienne kwiatowe słoneczka i mgiełka gipsówki, która wszystkim roślinom nadaje lekkości (też jest na liście moich chciejstw ;:306 )... będę musiała nad nimi pomyśleć... Na razie mam rudbekie . :)
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maryśko jakoś tak zeszło, że nie kupiłam tego imbiru. Odłożę plany dyniowej zupki za przyszły tydzień.
Na razie podziwiam widoczki Twojej zimy z okna no i przepięknie ujęte dzielżany. Rudbekie są częstymi gośćmi w ogrodzie natomiast dzielżany jakoś tak mniej a są równie urokliwe. Zima u nas mroźna, dziś zapowiadają -11....czuje się to.
Chow się cieplutko. ;:168
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu dzięki Tobie poznałam nazwę kwiatka, która do tej pory była mi tajemnicą. Rudbekia trójklapowa, gdyby nie to że nie wabi pszczół była by super. Dzielżany też doceniłam, to fajne bezproblemowe kwiaty. Wiesz, zainspirowałaś mnie firmą nasienniczą, ileśdzisiąt stron wstecz.. :wink:
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
lora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10604
Od: 25 maja 2010, o 13:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

;:138 masz rękę do roślin i dobre serducho bo dzielisz nimi. ;:167
pozdrawia Misia

Ogrodowe wątki Misi
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, Amadeusza dałam na dość trudne miejsce. Bardzo się nim opiekuję, to nie jest tak, że nie zważam na niego. Dlatego dam mu jeszcze szansę w tym roku a jak nie to pójdzie tak jak wszystkie inne w "dobre" miejsce. A tam coś innego łatwiejszego posadzę. Ale byłoby świetnie, gdyby właśnie tam zapuścił zdrowe korzenie.... Potrzeba tam takiego mocnego akcentu.
Mam teraz tylko błyskotliwą rudbekię i jak najbardziej poproszę także o tę trójklapową. ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu,wspomnienia i oglądanie co było i ciekawość co będzie trzyma nas dobrym nastroju i łatwiej przeczekać zimę ,ja co prawda nie narzekam na brak pracy,ale do ogrodu już by się poszło,teraz to idę tylko z odpadkami ,a Ty do kurek,a w lecie zawsze po drodze coś się zrobi ,powącha, zetnie do flakonu i kawkę sie pije w miłym towarzystwie kwiatuszków,śliczne Twoje dzielżany,żółty od Ciebie tak pięknie rośnie u mnie,zaraz będzie szpaler ,pozdrawiam i dobrej nocki ;:196
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu czekamy na rudbekie i dzielżany i inne ,które niestety kończą lato .
A co za ładny domowy kwiatuszek :?: I ja chętnie bym zobaczyła Twoje domowe piękności :D
W ubiegłym roku kupiłam róze od Botan...na all ... i dały takiego czadu jakby rosły u mnie już trzy lata .
A najbardziej róża Graham Thomas urosła i utworzyła piękny krzak wysokości co najmnie 1,5 m ,a kwitła bardzo długo .
Porobiłam nawet kilka odkładów .
Róża JAZZ też ładnie się zachowała i jeden odkład zrobiłam ,następną która tak mi ładnie wyrosła jest Double Delight i też pozwoliła na zrobienie kilku odkładów teraz czekam z niecierpliwością na nowe sadzonki :D
Miłego dnia ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam serdecznie! za oknem biała zima...nawet niebo jest jakby białe Obrazek

Agnieszko jeżówka nie lubi takiej gleby jaka jest u mnie, tzn ciężkiej gliny. Próbuje ja obłaskawić mieszając glinę z piaskiem i kamieniami. Mam nadzieję, że tym razem zostanie jeżówka na dłużej. Rudbekie i dzielżany rosną bez kłopotu Obrazek

Basiu róża odwdzięczyła się swoim urokiem, bo została zameldowana trochę na siłę w Twoim ogrodzie ;:306 Jak będę robiła zamówienie to z pewnością wpadnie do mojego koszyka.

Iwonko pewnie tak, bo każdemu polecam, ale jak Ci nie kwitła w to lato to pewnie gdzieś się zawieruszyła. Przy okazji najbliższej paczki dołożę ;:196

Ewciu calka wielokrotnie pisałam, że u mnie domowe niestety marne, bo ktoś sprzedał mi z przesyłką wełnowce i nie dość że straciłam sporo kwiatków, to jeszcze parę choruje. Ciągle pojawiają się też tarczniki. Straciłam moje oleandry, a teraz rzuciły się na liście laurowe, które rosną u mnie już kilka lat i nigdy nie miały żadnych szkodników ;:223 Dlatego jeżeli nawet ktoś proponuje przysłanie roślin domowych to grzecznie odmawiam, bo nie ma do nich serca. Anturium kupiłam kiedyś z umieralni w LM i niestrudzenie kwitnie i rozrasta się Obrazek
Róż o intensywnych kolorach mam parę, bo też je bardzo lubię Obrazek

Ewciu ewarost niestety nie da się wszędzie być na bieżąco i jeszcze byc aktywnym więc dziękuję że mi towarzyszysz ;:168 Jeżli uda Ci się posadzić gipsówkę to życzę powodzenia bo ja walczyłam o nią jakiś czas ale na razie jest Obrazek jakbyś chciała dzielżana to przypomnij wiosną, a chętnie Ci poślę Obrazek

Elżbietko jak już kupisz imbir to spróbuj herbatki z plasterkiem imbiru! jest pyszna i rozgrzewa!
Jakbyś chciała to kawałek dzielżana mogę do parki rokitników dołożyć :uszy tylko zapisuj bardzo proszę bo z ta pamięcią to mam tak dziwnie, czasem się coś uczepi a czasem ;:124
Za oknem wyjątkowo spokojnie nic nie wieje i nawet nie sypie Obrazek Miłego weekendu ;:196

Olu rudbekie to chyba wszystkie pszczół nie wabią ;:202 ale za to dzielżany są oblegane aż całe się ruszają ;:306 Firma nasiennicza to stara porządna krakowska firma Obrazek

Misiu chyba zmęczenie materiału, a może to że spotkań było trochę to wysyłek było znacznie mniej. Dzielenie pomaga roślinom, bo jest naturalnym odmładzaniem Obrazek Kurcze jakby się dało mnie podzielić to też pewnie odmłodziłabym się ;:306

Beatko tak ładnie piszesz o tym Amadeuszu ;:167 zresztą ktoś o takim imieniu wymaga opieki.
Rudbekia będzie jak najbardziej, bo jestem jej propagatorem ;:215

Martusiu prac okołodomowych też mam pod dostatkiem, ale jakoś to nie to samo co w ogrodzie. Tam idę z chęcią ;:65 Niestety pogoda nie sprzyja piciu kawy w ogrodzie, przemykam tam i z powrotem bo odczuwalna była znowu porażająca, dzisiaj już lepiej, mniejsza wilgotność. Kochana co Ty wąchasz o tej porze?
Cieszę się, że dzielżany przypominają Ci koleżankę z Będkowic, całuję ;:196

Alu widzę, że odkąd M zajął się tzw brudną robotą czyli sadzeniem Ty brylujesz w nazwach ObrazekU mnie też te róże ładnie rosną ale nie aż tak, tak się nie rozrastają. Pewnie gorsze miejscówki, bo dosadzałam je w wolnych miejscach, albo w mojej glinie muszą zapuścić głębiej korzenie, Ty masz zupełnie inną glebę...luźniejszą.
W oknie chwilowo stoi białe anturium, bo już za chwilę miejsce na parapecie zajmą rozsady ;:306
Trzymaj się cieplutko ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Polecam Marysiu. To naprawdę fajna różyczka ;:138
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”