Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Bożenko no tak tylko nie warte były swojej ceny :wink:

Irenko to ja zbieram wszystkie pojemniki po mięsie, bo mogą być albo jako podstawki dla czterech doniczek albo pojemnik do siania pierwszego. Lubię też pojemniki po kiwi dół sianie drugim od góry nakrywam. Skrzyneczki zamówiłam u M Marty to będą do przenoszenia. Pojemniki po ciastkach są ok! ale trochę chybotliwe (cienkie) ;:306 Ja mam uraz po moich latających pomidorach ;:306
Poobrażam się jeszcze trochę na heliotropy ;:306

Agu kuwety świetne ale pewnie drogie bo wszystkie chemiczne pomoce są drogie. A ja kupuję takie odstawki pod wielodoniczki tylko z twardego plastiku, są droższe ale trzy sezony wytrzymują...tylko myć trzeba :? W dodatku te podstawki pasują szerokością do mojej szklarenki domowej :D Na pierwszej strony w niej są nasiona i taka pierwszy raz kupiona szklarenka do siewu.
Mam taki pojemnik i trzymam w nim pod łóżkiem gazety ogrodnicze, ale sukcesywnie wywozimy je na makulaturę i pojemnik będzie pusty. Jednak nie wyobrażam sobie w nim roślin bo jest nieprzeźroczysty ;:oj

Witaj Lucynko nie martw się niczym żeń syna, bo przecież marzyłaś o tym a wątki i ogrody poczekają ;:196
Dziękuję za życzenia i ja Ci życzę żeby wszystko wypadło po Twojej myśli ;:4 ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu pozdrawiam z zasypanego i mroźnego Małogoszcza ;:196
Oby się prognozy nie sprawdziły :)
Irenko zapraszam do mnie ;:180 na 9 stronie mojego wątku jest lista co można teraz wysiać ;:306
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

No to jestem zdziwiona. Ja sieję astry w kwietniu do ziemi kupowanej w workach. Do takich dużych donic sieję, a potem pikuję w maju do gruntu. Nie było z nimi nigdy problemów. Niektórzy sieją wprost do gruntu, ale ja wolę takie kontrolowane nasadzenia.
Różne pojemniczki zbieram cały sezon. I moi znajomi też :lol: Bardzo lubię te po borówkach z L bo jest od razu z dziurkami, ale to tylko do pomidorków i do papryki używam. Takie większe to po mięsie mam, albo warzywach. Wszystko się przyda ;:224
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Tereniu, dzięki za zaproszenie. ;:180
Twój wątek często podglądam, ale ja taka małopisząca jestem i ciut nieśmiała. :)


No to nam się rozwinął rynek surowców wtórnych. :;230

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4548
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu odnalazłam Cię :) Pozwól że dopytam na wstępie o pojemniki po mięsie itp. czy dziurkujesz ich dno? Kogucik piękny :) Bratki to moje klimaty :heja
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

No to pojemnikomanię mamy obcykaną, ja się chyba tu jeszcze nie wpisywałam?
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Tereniu ;:196 i mnie zasypało, ale na wsi jest uroczo, bo w mieście zawsze coś spapra śnieg ;:306
Poza tym jest taki ruch w karmniku, jeszcze jest nie całkiem jasno a już upominają się żeby im sypnąć :D
Mróz niestety będzie tylko może nie aż taki? zobaczymy ;:219

Małgosiu w minionym sezonie wysiałam w trzech pojemnikach (w tunelu) i nie wzeszło ani jedno nasionko :shock:
W tym roku zrobię jak radziła Marta.
Pojemników po borówkach nie znam, ale po kiwi bardzo lubię ...i myć nie trzeba ;:306 dla mnie zbierają tylko dzieci ale i tak wystarczy.

Witaj Olu! jeżeli pojemnik jest podstawką no to wiadomo, nie! ale jak sypię do niego ziemię to w każdym robię kilka dziurek gorącym gwoździem :D Wszyscy kochamy bratki ;:167 koguciki też przynajmniej na obrazku ;:306

Witaj Anido! potrzeba jest matką wynalazku ;:306
jagusia111

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Chyba przegapiłam nowy wątek, ale już nadrabiam zaległości :D .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Agusiu nic nie przegapiłaś, zaczęłam dopiero wczoraj ;:168
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu i ja tradycyjnie melduję się na początku wątku, później to już tylko czytam.
U nas tez mocno zasypało.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7815
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu juz siejecie ,mnie sianie w tym roku odchodzi bo mąż mnie w tym wyręczy i jak go znam to do niczego nie da mi się dotknąć
Nasion tyle nakupił ,że hektar pola będzie potrzebny by sie wszystko zmieściło ;:306 ,a jeszcze zapomniał o selerach i pietruszce korzeniowej .
W lodówce juz siedzą nasionka drzewka truskawkowego .
Zdrówka ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Maska pisze: Agu kuwety świetne ale pewnie drogie bo wszystkie chemiczne pomoce są drogie. A ja kupuję takie odstawki pod wielodoniczki tylko z twardego plastiku, są droższe ale trzy sezony wytrzymują...tylko myć trzeba :? W dodatku te podstawki pasują szerokością do mojej szklarenki domowej :D Na pierwszej strony w niej są nasiona i taka pierwszy raz kupiona szklarenka do siewu.
Mam taki pojemnik i trzymam w nim pod łóżkiem gazety ogrodnicze, ale sukcesywnie wywozimy je na makulaturę i pojemnik będzie pusty. Jednak nie wyobrażam sobie w nim roślin bo jest nieprzeźroczysty ;:oj
Tak, te kuwety chyba były za drogie, już nie pamiętam ceny ale jak przy moich potrzebach wybrałam tylko 4 to musiało coś z ceną być nie tak. Próbowałam używać podstawek pod wielodoniczki. Zmawiałam przez internet te opisane jako "mocne" i wszystkie mi się połamały jeszcze na parapetach :roll: Jak się czegoś nie weźmie do ręki, to nigdy nie wiadomo ;:185
A i takie pojemniki z odzysku też lubię, te wszystkie tacki po mięsie, po owocach, kubeczki po pomidorach koktajlowych (moje ulubione, przezroczyste, głębokie i z wypukłą pokrywką z wywietrznikiem ), mam tego już całą stertę w kuchni, tylko M. nosem na to gratowisko kreci :D
To gazety ogrodnicze nawet pod łóżkiem są? :;230 Tu wszyscy na forum mają lekką obsesję z roślinami, oczywiście łącznie ze mną :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu- w końcu i ja melduję się u Ciebie, widzę że sezon już u Ciebie rozpoczęty, i pierwsze nasionka zakupione, ja już też szaleje z zakupami nasiona, i dziś planuje pierwsze siewy papryczne :tan :;230 Ciekawy ten Arbuz ;:167 Love, to jakaś nowość bo pierwszy raz widzę tę odmianę :)

Co do podłoża Hollas, to jedno z lepszych do wysiewu, ja również kupuje tej firmy podłoże do siewu i pikowania warzyw, Polecam !!! Ja dodatkowo odkażam je wyprazając w piekarniku oraz stosując previcur, ale to już profilaktycznie :) samo w sobie podłoże jest dobrej jakości ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”