Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu bardzo się cieszę, że tulipany się pokazują, nie przyniosły wstydu :) Rozdrabniarka widzę, że się spisuje na medal! A wysiewy cieszą oczy, muszę i ja w końcu się zabrać, bo tak odkładam i odkładam. A na co niektóre to już czas najwyższy.
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Dobry wieczór Marysiu :wit
Wysiewy wysiewami, ale pikować będziesz ten roślinny dobytek kilka dni ;:oj
Maglia Rose to naprawdę smaczny pomidorek ;:333 W ubiegłym roku miałam i w tym roku powtórzę.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Margo_margo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1887
Od: 27 lip 2014, o 13:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu Piękna wiosna u Ciebie ;:138 Na parapetach zielono i radośnie ale to, co pokazałaś z ogrodu wprawiło mnie w zachwyt. Skoro u Ciebie tyle już przebudzeń, to niebawem i u mnie coś się znajdzie :heja
Zaglądałam do ciemiernika od Ciebie ale na razie cisza :( Tracę już nadzieję, że kiedykolwiek doczekam się takich pączków jak u Ciebie. Wiem, że one nie lubią przesadzania i pocieszam się, że są jeszcze obrażone po przeprowadzce ale nawet liście nie bardzo rosną w sezonie. Może je za głęboko posadziłam? :roll:
Rozdrabniarka ;:215 A nie boisz się, że takie świeże "troty" zjedzą cały azot różycom? Wszędzie czytam, że lepiej przekompostować przed ściółkowaniem.
Nie forsuj się tak na początku, bo po zimie trzeba powoli rozruszać mięśnie, których w zimie nie używamy. Zdążysz wszystko zrobić ;:168
Sama rzuciłabym się do kopania, cięcia i sadzenia gdybym nie musiała w pracy odpoczywać Obrazek

Od jutra ma być deszcz ale może dobrze, zmyje zimowy bród.

Obrazek
Pozdrawiam Małgosia
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz
Spis moich wątków
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Rębarka w twoim ogrodzie to strzał w dziesiątkę :wink: Tak patrzę że wszyscy perlit używają i muszę się poprawić na następny sezon i też go zacząć stosować.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witam !
Dzisiaj Wieje, leje ...pogoda barowa ;:304
Basiu wczesna wiosna to czas kiedy u mnie niewiele chwastów i co zdążę zrobić w tym czasie to przynosi najlepsze efekty. Niestety wtedy jest najwięcej pracy :wink: Po deszczu chyba wszystko zacznie się budzić i teraz zależy czy jeszcze będzie większy przymrozek czy nie ;:oj

Aniu tulipanki przypominają mi Twój tysiąc tulipanów, które sadziłaś i sadziłaś ;:168 Rozdrabniarka u mnie jest niezbędna i żeby tylko chciała służyć jak najdłużej.
Aniu zdążysz wszystko wysiać w marcu to tylko ja mam za mało obowiązków ;:196

Ewciu będę musiałam jakoś sobie poradzić, zawsze sieję więcej w obawie że nasiona nie wykiełkują, a tu nawet kapusta która kiedyś nie wykiełkowała to w tym roku bez problemu wyszła ;:306
Pomidorka mam pierwszy raz i cieszę się że ma dobrą opinię ;:168

Małgosiu tu jest ciekawy link na ten temat https://ekowioska.wordpress.com/2013/11 ... i-i-lisci/ i żeby nie narażać Cie na długie czytanie zacytuję to co mam na wytłumaczenie
WAŻNA UWAGA NA TEMAT ŚCIÓŁKOWANIA:
? Nie można mieszać ściółki z glebą. Ściółką tylko i wyłącznie przykrywamy glebę (warstwa ok 10 cm). Jeżeli wymieszamy ściółkę z glebą wówczas azot znajdujący się w glebie przeniknie do ściółki, a to jest bardzo niekorzystne dla żyzności gleby.
Nie pamiętam czy ciemiernika dostałaś w doniczce czy siewkę, bo jeżeli w doniczce tom powinien kwitnąć bo to kawałek dorosłej rośliny...daj mu czas :D
Niestety koniec prac, bo leje a błoto koszmarne i dzisiaj układałam deski na ścieżce żeby przejść do kurnika.
W mieście niech myje chociaż u mnie może rozmrozi głębszą warstwę gleby ;:196

Mariuszu miała wcześniej rozdrabniarkę ale padła więc koniecznie trzeba było kupić nową i na razie sprawdza się. Perlit polecam, bo gdzie nie ma perlitu to biały nalot opanowuje podłoże chociaż jest to podłoże dobrej jakości ;:215

Dobrej dnia wszystkim :wit
Awatar użytkownika
MORANGO
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2414
Od: 4 sie 2011, o 00:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, ale się u Ciebie dzieje ;:oj ja jeszcze nosa do ogrodu nie wcisnęłam, a ty już tyle pracy zrobione, machina świetna, przydało by się i mi coś takiego ;:108 ;:224

Ale parapetowe wysiewy imponujące, ileż kwiecia nasiałaś :) ja dopiero wczoraj poczyniłam wysiewy z braku czasu, opóźnione o tydzień ;:223 no ale pewnie nadrobią roślinki, taka mam nadzieję :) :wit
Awatar użytkownika
julcia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2256
Od: 19 maja 2011, o 08:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Leszno w Wielkopolsce

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu parapetowe wysiewy imponujące, ale faktycznie jak popikujesz to chyba profesjonalna duża ogrzewana szklarnia przydała by się ;:138
Fajna rozdrabniarka, i zrębki fajnie zmielone akurat na ściółkę ;:333
Nie mogę się doczekać tego pozimowego rozruchu na świeżym powietrzu, forma już ok tylko pogoda do bani ale jeszcze tydzień w domu , więc może się uda choć na chwilkę działkę odwiedzić.Sama jestem ciekawa czy już widać pąki z ziemi.
Miłego dnia ;:168
Pozdrawiam Julia
Moje zielone zakręcenie
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu Rozdrabniarka to fajny zakup ;:333 , ja nie mam (jeszcze) dużo krzaczorów :D ;:3 się przedziera, wiaterek powiewa... ale wiosny jeszcze na rabatkach nie widać ;:173 jak utrzyma się taka pogoda to może jutro pousuwam nieco chwaścików... które jakby przetrwały zimę w stanie zielonym i to pewnie one pierwsze wezmą się do życia ;:306
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu,piękną masz tą maszynę i na pewno będzie Ci dobrze służyła,ścinki i kora ciągle potrzebne w ogrodzie i można sobie samemu zrobić ,a nie kupować za ciężkie pieniądze,a materiału do cięcia mamy z ogrodu dość,jak super się mielą szyszki sosnowe i inne,pod rododendrony i borówkę i inne kwasoluby,Twoje parapety są zadziwiająco piękne,zeby tylko dobrze dotrwały do wiosny ,czego Ci życzę ,ja troszkę sprzątam w ogrodzie,to co mogę ,ciągle deszczyk mnie przegania,Boguś robi mi budkę na pomidory :heja ,więc przygotowania idą pełną parą ,pozdrawiam i miłego dnia i chociaż troszkę słońca ;:196
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Masz rację Marysiu, ten przednówek, to czas największych prac.
Mnie dzisiaj wstrzymuje deszcz, ale z drugiej strony, to dobrze, że pada, przynajmniej zmyje śniegowe resztki i odświeży trochę ziemię. Między kroplami jeszcze przeleciałam pozbierać liście z róż ;:306
Zobacz jaka ciekawostka ziemia ledwo odtajała , pewnie na jakieś kilka centymetrów, a już chwasty pokazują się - zdrowe, jędrne i gotowe do rozrostu :roll: ;:306 Im nic nie groźne! ...no chyba, że nasze pazurki... :;230
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Marysiu, ekstra maszynę sobie zafundowałaś! ;:138 Dzięki niej nie tylko załatwiasz zawalające w ogrodzie gałęzie, ale też wykorzystujesz darmową ściółkę. ;:333
Popatrzyłam dzisiaj na moją działkę i zobaczyłam obraz nędzy i rozpaczy. :roll: Zalegający śnieg, zmarznięte płaty lodu, woda i wszechobecne błoto. ;:145 No i liście na gałązkach róż, które muszę jutro poobrywać. Tylko kalosze z domu trzeba zabrać, bo bez nich woda czy błoto do butów się wleje. ;:202
Twoje parapetowe wysiewy robią wrażenie! ;:303 Dużo tego dobra hołubisz. ;:63 Niech Ci wszystko pięknie rośnie.
Podczas mojej nieobecności M chciał być pomocny i podlał moje sieweczki. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie to, że zalał siewki powojnika botanicznego i teraz wszelkimi siłami próbuję je ratować. Jednak większość jest nie do uratowania. ;:223

Niech pogoda pozwoli Ci na dalsze prace w ogrodzie. ;:3 Słoneczka życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Witaj Marysiu :wit . Fajny masz sprzęt ;:108 . Bardzo przydatna rzecz ;:108 . Oj u mnie pogoda dzisiaj też fatalna , co zrobić ;:222 . Widać już u Ciebie przedwiośnie Marysiu, ten ciemiernik ;:138 . Teraz tylko odrobina słońca i będzie dużo lepiej ;:108 . Tego Ci życzę i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Wiejski ogród przed sezonem cz. 34

Post »

Niestety pogoda nie poprawiła się chociaż słońce za kilkoma chmurami próbowało. Deszcz ciągle wracał i w ogrodzie mam topielisko wodno-błotne! W Krakowie w dzień widziałam 9 st ciepła. Ziemia niestety dalej zamarznięta bo woda stoi.

Witaj Kasiu staram się jak mogę zaradzić tęsknocie za ogrodem, a sieję zawsze więcej przewidując że nie wszystko wykiełkuje...a jak przewiduje to wychodzi jakby w dwójnasób ;:306 Oczywiście, że posiane w marcu rośliny wyrosną i wszystko będzie ok! Wpadłam do Twojego wątku, ale ogród jeszcze cichy a jedynie w warzywniku ruch :D Widać że to Twoje oczko w głowie Obrazek

Julciu machina ok! ale pogoda przerwała produkcję zrębków i wszystko moknie! Może i dobrze, bo czuję dzisiaj wczorajsze wyczyny i w kręgosłupie i w nogach ;:oj Cieszy mnie że dochodzisz do zdrowia szybciutko i może pogoda pozwoli Ci odwiedzić działeczkę oczywiście w celach rekonesansu, a nie pracy na niej.ObrazekSłonka życzę ;:196

Ewciu ja zakupiłam teren kompletnie zarośnięty, to sobie trudno wyobrazić, ale pani co tu mieszkała chowała się przed ludźmi....skutecznie!! Ja dom odsłoniłam ku zdziwieniu przechodniów. Wielu roślin nie wycięłam, a jedynie przycinam i jedną rozdrabniarkę już zajeździłam ;:306 Z tymi chwastami to nie będę wyrywna, bo wczoraj żeby zrobić zdjęcie usuwałam suche liście i wyrwałam kawałek epimedium ;:223 Poczekam aż będzie sucho.

Martusiu pamiętam co pisałaś czy mówiłaś o szyszkach ;:215 Na razie zmieliłam gałęzie moich świerków bo wycięłam sporo gałęzi od spodu, wszystko poszło pod borówki. jeszcze czeka mnie przerzedzenie jałowców i innych żywotników przy wejściu do ogrodu, najchętniej wycięłabym ale za siatką bajzel sąsiada ;:222 Teraz przerwa bo leje jak fiks i błoto koszmarne, już chodzę po deskach rozłożonych na ścieżce ;:oj Jaką budkę na pomidory będziesz miała ;:202 Buziaczki i ściskam Obrazek

Basiu i u mnie leje! woda stoi i rośliny w tej wodzie...masakra! ziemia jeszcze zmarznięta chociaż chyba trochę puszcza ;:131 Ja nigdy nie zrywałam liści z róż, przecież będę je niedługo ciąć to po co dwa razy pracę sobie szykować. Pozrywam przy cięciu z gałązek co zostaną. Chwasty po tym deszczu i ociepleniu to na pewno ruszą ;:124

Lucynko działam ekologicznie zamiast puścić gałęzie z dynem puszczam przez maszynę ;:219
A wiesz, że mój ogród wczoraj jeszcze wyglądał nieźle dzisiaj rośliny stoją w wodzie i byle tylko mróz nie przyszedł, bo rok temu tak straciłam większość pąków ciemierników ;:223 Chodzić w ogóle się nie ma, bo stawiając stopy robię takie dziury, że poukładałam na ścieżce deski żeby dojść do kur. Tak jak pisałam Basi ja liści nie obrywam.
Siewki na razie wyglądają zdrowo i odkryłam dzięki Irence przyspieszacz kiełkowania (kaloryfer) nawet cleome ładnie wykiełkowała! Lucynko musisz wybaczyć M, pewnie już się źle czuł ale chciał dobrze ;:4
I ja Ci życzę słonka i wiatru niech to wszystko osuszy! Dobrego wieczoru ;:196

Ewelinko słońce pożądane ale nie chcę mrozu bo taka mrożona woda (lód) może narobić szkód w pączkach. Machina dzisiaj odpoczywała i ja też bo trochę za bardzo poruszałam dawno nie ruszane części ciała ;:306 Dziękuję i Tobie słońca i więcej ciepła skoro już spłucze nam resztki zimy ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”