Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witam wszystkich w drugiej odsłonie mojego ogrodniczego świata.

Poprzedni wątek Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... opisuje żmudny proces przekształcania niewielkiego nieużytku w moją zieloną oazę.
Zadanie to nie było łatwe ale za to jakże przyjemnie (stwierdzam to z perspektywy czasu :;230 ).

Wszystko zaczęło się latem 2013 roku, z chwilą nabycia 300 mkw na terenie jednego z ROD. Działka przypominała prawdziwe ściernisko.

Obrazek

Poza 80 mkw betonu nie było na niej nic. Po trzech latach kopania, sadzenia, przesadzania, po niezliczonej ilości godzin spędzonych na snuciu planów, na zgłębianiu wiedzy ogrodniczej stwierdzam, że po ściernisku nie ma już śladu. Jest za to wspaniałe miejsce, w którym znajduję ukojenie uciekając od zgiełku dnia codziennego, słuchając szumu wody z ciurkadełka wśród róż - mojego miejsce na ziemi ;:167

Obrazek

Pracy zostało jeszcze mnóstwo, w dalszym ciągu nie uporałam się z tarasem, mam jednak nadzieję, że ten sezon będzie wspaniały. Nie mogę doczekać się czerwca. Liczę, że moje różane panny w końcu zakwitną jak należy ;:224

Obrazek

Zwłaszcza te posadzone pod koniec 2016 przy ciurkadełku

Obrazek

Mam nadzieję, że i w tym wątku będziecie wspierać mnie w moich ogrodniczych zmaganiach ;:4

Serdecznie zapraszam :wit
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
beacia0088
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2562
Od: 25 lis 2013, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marleno będziemy,będziemy :wit
Sama przyjemność w oglądaniu zmian jakie zachodzą w twojej oazie zieleni.
Masz piękny ogród ,warty poświęcenia uwagi :)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Chociaż raz załapałam się na pierwszą stronę :D Po oglądnięciu zdjęć zdecydowanie potwierdzam, że nazywanie tego pięknego miejsca ścierniskiem to dla niego obraza, więc pomysł z otwarciem nowego wątku jak najbardziej na miejscu ;:333
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, przyszłam szybko się przywitać w Nowym Roku i nowym wątku ;:196

Niech ten 2017 przyniesie Ci wiele radości i satysfakcji z uprawiania działeczki! Róże niech rosną jak szalone i kwitną przez cały sezon, ciesząc Cię swoją urodą. A szkodniki i choroby grzybowe niech się wypchają i omijają Twój ogród szerokim łukiem :pogon
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Melduję się w nowym wątku :D Ciurkadełkowym :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ciurkadełko klimatyczne, nadal będę częstym gościem. :) Dobrego roku. ;:196
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Jestem i ja :D Musze się na wiosnę wprosić osobiście, żeby ciurkadełka posłuchać :lol:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie :wit

Pogoda nas nie rozpieszcza, a wręcz można zacząć się bać, straszą mega mrozami :shock: Byłam wczoraj na działce, pierwszy raz od dobrych trzech tygodni i teraz oglądając prognozy pogody mam gęsią skórkę, gdyż moje róże nie śpią ;:185 Na pędach widać świeżo wypuszczone oczka. Ile zdołałam, tyle okryłam, mam nadzieję, że to wystarczy. I że spadnie śnieg i okryje puchem moje roślinki.

Moja córcia wyjechała dziś na tydzień w góry, bardzo, bardzo jej zazdroszczę. Ja zamiast w góry wróciłam dziś do pracy. Taki powrót po 10 dniach nieobecności wcale nie jest fajny - ilość nieprzeczytanych wiadomości: 462 - jak żyć pytam ;:131

Dość jednak tego przynudzania. Witam Was serdecznie ;:196

Beaciu dziękuję za miłe słowa. Moja mała oaza z każdym sezonem coraz bardziej przypomina ogród. W tym roku będę chciała skupić swoją uwagę na bylinach oraz skalniaku, w którym sadziłam skalne roślinki byle jak. Marzy mi się również hostowisko ... O różach nawet nie piszę :;230 na pewno coś zamówię ;:224 Na pewno boscobel ;:215

Małgosiu pierwsza strona i drugi wpis - wooowww :lol: ;:196 W nowy rok planowałam różna rzeczy, przy okazji porządkując zdjęcia i nagle mnie olśniło ta....dam... masz ogród a nie ugór :;230 Pora na nowy wątek !!!! Cieszę się, że jesteś

Dorotko Witam Cię noworocznie i bardzo serdecznie ;:196 Dziękuję za życzenia, zwłaszcza te dot. szkodników, już teraz tworzę listę środków niezbędnych do ochrony moich roślinek. W zeszłym sezonie, przez to całe komunijne zamieszanie, przegapiłam opryski, co skończyło się zjedzonymi pąkami, w tym roku będę przygotowana ;:163 Bardzo liczę na ten sezon ;:108 Sporo róż posadziłam, w dodatku w strugach deszczu, mam nadzieję, że pięknie zakwitną ;:215 Na marginesie też zapisuję sobie nazwy róż, które pragnę zaprosić do siebie, nr 1 boscobel

Mariuszu super, że jesteś ;:172 Wątek ciurkadełkowy - niech nam ciurka woda i nie tylko :lol:

Soniu witam w kolejnej odsłonie mojego małego świata. Ciurkadełko, to coś, o czym marzyłam przez dwa sezony i w końcu mam :heja Teraz tylko czekać na różane panny ;:65

Kasiu witam i zapraszam, wpadaj koniecznie - tylko w słoneczną pogodę, bo moje ciurkadeło działa solarnie ;:306


A teraz zaklinam wiosnę, dalie siane z nasion w pierwszym sezonie

Obrazek

Obrazek

W tym roku też będę wysiewała

I jeszcze czosnki, dosadziłam ich troszkę

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Jaka piękna metamorfoza ;:138 . Przypomniałaś mi, że też posadziłam czosnki. Problem w tym, że tradycyjnie nie pamiętam gdzie....
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Kasiu ja też jestem "mistrzem planowania". Chodzę, rozkładam cebulki, przymierzam a na koniec one i tak trafiają w inne miejsca i zupełnie nie wiem, gdzie co mam.

Znalazłam kilka zdjęć, na których widać działkę z perspektywy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlena, przeglądnęłam twój poprzedni wątek i powiem jedno.. ale zazdroszczę ci wolnego miejsca ;:oj ;:oj
Sporo pracy włożyliście żeby wasza oaza wyglądała czysto i schludnie. Ciekawa jestem jak na taką zmianę reagują ludzie, którzy widzieli jak to wcześniej wyglądało. Sama pisałaś, że tych ugorów nikt nawet nie chciał. Ludzie są bez wyobraźni.. Pewnie niejeden teraz zazdrości :lol:
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11681
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenka nie wiedziałam,że jest już nowy wątek,ale się cieszę :D
Ściernisko zmieniło się nie do poznania,ciurkadełko wśród róż super sprawa.
Boscobel zamówiłam na jesieni,już posadzony,a teraz czaję się na jeszcze jedną Jalitah i Lady Hamillton ;:224
U mnie w tej chwili - 8,dobrze,że pojechałam okryć róże,będę spała spokojnie ;:170
A i jeszcze jedno...ciekawe,kiedy Twój piękny trawnik zamieni się w rabaty? ;:oj
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Sabinko wolnego miejsca mam sporo, fakt. Najpierw trudziliśmy się, aby posadzić trawnik a teraz co rusz klnę pod nosem zrywając darń pod nowe nasadzenia :;230 Trochę przestrzeni muszę zostawić jako "boisko", na którym moja rodzina urządza sobie mecze grając w nodę lub badmintona. Moi działkowi sąsiedzi z początku dziwnie mi się przyglądali, rzucali zabawne komentarze typu "a na betonie co Pani posadzi" a teraz podchodzą i pytają, czy zamawiam coś nowego, bo oni też by chcieli ;:306 Czasem im zamawiam ;:333

Obrazek

Aniu Moje ciurkadełko to chyba najfajniejsza rzecz na mojej działce, uwielbiam je. Biorę leżak, siadam pod drzewem i odpoczywam wpatrując się w róże. Dobrze, że znalazłaś chwilę aby podjechać na działkę i okryć różyczki. U mnie w tej chwili jest -11 a jutro ma być jeszcze zimniej ;:oj Mam nadzieję, że żadna roślinka nie zmarznie, sen z powiek spędza mi myśl o jasminie, nie wiem czy nie za lekko ją okryłam.
Ja róż jeszcze nie zamawiałam, skusiłam się na jeżówki. Co do trawnika to chwilowo mam dość zrywania darni, strasznie umęczyłam się poszerzając jesienią rabatę ;:224


Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”