Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

No to wytężymy wyobraźnię :wink: Grunt, ze ciurkadeło dobrze widać :lol:

Ale Pashmina rzeczywiście zjawiskowa... Tak czekam na swoją, a jędza ma to w nosie ;:65
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Dorotko moja Stephanie bielusieńka od samego początku, a że ja bardzo lubię biel, nie przeszkadza mi to za bardzo.
Boscobel właśnie rozwinęła pierwszy kwiat. Kolorek ma ładny, przyznam jednak, iż wydawało mi się, że będzie jednak w ciemniejszym odcieniu.

Obrazek


Dla Ciebie Petticoat, róża którą bardzo lubię ;:196

Obrazek

Ann_85 Pashmina każe na siebie długo czekać, ale gdy już zakwitnie, to rozpływam się patrząc na nią. Właśnie gdybam, czy nie dokupić jeszcze jednej, lub dwóch i posadzić razem w tym miejscu, w którym stoją obecnie donice. Do tego biała kratka i jakieś piękne pnącze ...

Obrazek

Dla Ciebie Aleksandra Princess of Luxemburg

Obrazek

PS - zdjęcia udało się powiększyć ale musiałam je raz jeszcze przesyłać ;:14

Clem Gosiu, zdjęcia wcale nie są w stanie pokazać, jak pięknie jest ciurkadełko. Mała rzecz a tak odmienia moją działkę. Pięknie wygląda, wabi ptaki i owady i szumi. Stawiam leżak w pobliżu i odpoczywam ;:333 Bardzo jestem ciekawa, co wybierzesz do siebie ;:65

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, cieszę się, że wreszcie rozwinął się pierwszy kwiat Boscobel :D A dlaczego wydawało Ci się, że powinna być ciemniejsza? Ona jest trochę zmienna. Zauważyłam, że często ma w sobie również nutę pomarańczu, by kolejne kwiaty były znów w odcieniu różu. A ten róż jest i tak moim zdaniem dosyć intensywny. Wszystko zależy od gleby, stanowiska i pogody.
Masz rację, że Twoja różanka w realu jest jeszcze piękniejsza ;:215 Byłam, widziałam i potwierdzam ;:196
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Gratulację za pierwszy kwiat Boscobel. Dziś miałam okazaję zobaczyć go w realu i tak mi się spodobał, że trafił do samochodu, a potem do ogrodu. Jeszcze nie jest posadzony, czeka na miejscówkę. Jego uroda dorównuje cenie :;230 , a ta jest nieprzeciętna.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie :wit
U mnie wieje i leje, grzmi i leje. Moje królowe tego nie lubią :roll: Wczoraj ścięłam całe wielkie wiadro przekwitłych kwiatów. Niektórymi nie zdążyłam się nacieszyć a już przekwitły albo całe zbrązowiały jak Novalis, której kwiaty wyglądały okropnie, tak jakby zmumifikowane, brązowe, praktycznie wszystkie do ścięcia ;:222
Do tego jeszcze dochodzi plamistość, która zaczyna panoszyć się na różance na całego nic sobie nie robiąc z moich oprysków.

Na szczęście spora część róż kwitnienie ma przed sobą, w tym większość jesiennych nowości a to zdecydowania poprawia mi nastrój ;:65

Mam do Was pytanie, jak przyciąć przekwitłe ostróżki? Przy ziemi? W połowie? Bladego pojęcia nie mam ;:131

Mariatheresia czy Maria Teresa, bo już sama nie wiem :;230
Obrazek

Dorotko Zdjęcia boscobel w katalogu Austina mają takie intensywne kolorki i to chyba dlatego :wink: Tak wczoraj patrzyłam na tą różę i doszłam do wniosku, że fajnie wyglądała by posadzona w ilości 3 szt ;:183 Dziękuję za miłe słowa o mojej rabatce ;:196

Eden Rose
Obrazek

Ewuniu Fakt boscobel tania nie jest, ale to chyba jedyna wada tej róży ;:306 Wczorajszy poranek spędziłam na podziwianiu Twojego różanego królestwa ;:oj Przepięknie u Ciebie. I tak kolorowo ;:215 Widziałam kwitnącą Candlelight - długo zastanawiałam się nad zakupem tej róży i cieszę się, że ją mam, gdyż wygląda ślicznie. Ja wciąż czekam na pierwszy kwiat ;:65

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Kilka dzisiejszych zdjęć :wit

Pastella
Obrazek

Princess Alexandra of Kent
Obrazek

Pastella i Lavender Ice
Obrazek

Pastell
Obrazek

Leonardo
Obrazek

Bonita
Obrazek

Jasmina
Obrazek

NN
Obrazek

Celeste
Obrazek

Celeste
Obrazek

Eden Rose
Obrazek

Pierwsza jeżówka
Obrazek

I ostróżki ;:167
Obrazek

A teraz pytanie, ta panna to ponoć Foxy Flower Circus ale czy to rzeczywiście ona? Oj, pewna nie jestem ...

Obrazek
Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko róże pięknie kwitną, u mnie też już sporo przekwitło i czas był na porządki :) pogoda trochę mało sprzyjająca dla naszych królowych :) ostróżka bardzo ładna, a pierwsza jeżówka bardzo okazałą :)
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko pewnie mamy jednak Louis Odier, jasne liście, długie pędy i burza kwiatów. ;:108 Czerwiec kochamy za wielość kwiatów różanych. :tan Artemis i Pashminę pokochałaś i na pewno po dwie będą się jeszcze lepiej prezentować. ;:215 Przekwitające pędy ostróżek wycinam przy samej ziemi. Nowe pędy już rosną i to one kwitną, stare nie muszą szpecić. ;:218 Też zafiksowałam się na ostróżki i 12 sztuk w tym roku przybyło. ;:173 Narzekasz , że upały trawnik uszkodziły, a i tak wygląda dobrze, mój to dopiero wysuszony. :roll: Miłych chwil na działce. ;:196
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko z tego co pamiętam ostróżki przycina się przy ziemi, na pewno odrosną.
Ale masz tych róż, cudowne :D
A za ostróżkami dosłownie szaleję - dlaczego ich jeszcze nie mam ? ;:oj
Wysiałem w zimę, cos tam ocalało, ale czy zakwitnie :roll:
Nie wiem czy moja Pashmina zakwitnie - tak ja podkopała nornica, że wszystkie pąki stoją w miejscu ;:145
Deszczu zazdroszczę, nawet nie wiesz jak.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko - czytając Twój wpis o tym, jak zachowuje się Novalis i inne po deszczu odnosiłam wrażenie, że opisujesz widoki z mojego ogródka. Takie małe dejavu :;230 W dodatku to co piszesz o chorobach i opryskach - u mnie też to się dzieje. Ja pryskuję swoje różyczki, a one chorują nie tylko że nadal, ale coraz bardziej. Strach się bać, co by było, gdybym nie stosowała oprysków! Z Candelight powinnaś być zadowolona, mnie pokazała co potrafi w 3 roku, ale już wcześniej wabiła zapachem.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

No dziwna ta pogoda... i nierówna jakaś, jednym suszy, drugim zalewa. Ja się nie napodlewałam w tym roku, sama się sprawa załatwia, ale za słoneczkiem trochę tęskno... Kwiaty sie zlepiają, wiszą do dołu nasiąknięte wodą :roll:

Twoje nie wyglądają jakby im cokolwiek doskwierało :)
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko już nie kuś tym cackiem, bo ja nadal z poszukiwaniami jestem w czarnej .... ;:145 W sobotę objechaliśmy kilku producentów, ale nic mnie nie chwyciło za serce ;:185 A ceny z kosmosu. W cenie tego twojego ciurkadełko było tylko jedno, może miało z 50 cm wysokości do powieszenia na ścianie ;:222 Naprawdę ci się udało z tym zakupem. Jedyna fontanna na której chociaż można było oko zawiesić to już 400 zł, ale bardzo płytka była, a gość jeszcze mnie postraszył, że tę wodę często trzeba uzupełniać, prawda to?
Piękną kolekcję róż posiadasz ;:215 A z tą pogodą to już sama nie wiem co gorsze... Ja znowu tańczyłam z wężem, więc na deszcz bym nie narzekała :wink:
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, ostróżki masz takie tłuściutkie, że aż miło popatrzeć... moje przy nich wyglądają jak lebiodki ;:306
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”