Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, a ja czekam na aktualne fotki ;:65 Wiem, że masz czym się pochwalić, bo miałam okazję zobaczyć panny na "żywo" ;:215 Twoje różyczki pięknie zaczęły ten sezon. Szkoda, że nie było więcej czasu na pogaduchy... ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko nadrabiam zaległości. :oops: Przykro, że tyle smutnych dni musiałaś przeżyć. Dobrze, że już siniak żółty, szybko zejdzie. ;:108 Pelargonie przepiękne, z lobelią świetnie wyglądają. ;:oj Skusiłam się na nie w ubiegłym roku, ale chyba miały nieodpowiednie miejsce i zmarniały. Teraz w donicach znowu zwykłe. Surfinii chyba brakło na giełdzie skoro tyle nakupiłaś. :wink: Pierwsze różane kwiaty zawsze wyjątkowo cieszą. ;:215 Znasz nazwę róży na drugim zdjęciu? Szukam imienia dla mojej podobnej. ;:173 Spokojnych przejażdżek na działkę. ;:168
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ehh... No najgorsze jest własnie to, ze w czasie kiedy najwięcej się dzieje w ogrodzie, nie ma kiedy siadać i dzielic się tymi widokami ;:173
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie
Nastał czerwiec, najpiękniejszy, najwspanialszy miesiąc w roku. Różane panny właśnie taraz odwdzięczają się za naszą pracę
Dziś, wchodząc na działkę od furtki ogarnął mnie różany zapach Nie było mnie od niedzieli a tu tyle się dzieje Jesienne nowniki zaskakują niezmiernie, artemis jest niesamowita Już ją ubustwiam za ilość kwiatów.

Obrazek

Alchemist zadziwia kolorem i wigorem a rośnie w bardzo trudnych warunkach. Ma trzy kwiaty i każdy jest inny - niesamowite

Obrazek

Ubustwiam moją działkę :heja

Aneczko nie ma czego zazdrościć, z domu prawie nie wychodziłam, wyglądałąm jak ofiara przemocy domowej i tak na mnie patrzono ;:219 donicowe są świetne, choć drogie ale jak tu bez nich żyć ;:306 Dokupiłam jeszcze fuksjie stojące i 6 jeżówek ;:333 Fuksjie już w donicach, jeżówki sadzę jutro :D Dla Ciebie Blue for you, co prawda przemarzła ale mino mcnego cięcia pięknie kwitnie i cudownie pachnie, tak cytrynowo ;:209

Obrazek

maniolek rowerem znów jechałam, uwielbiam ;:167 choć dłoń jeszcze zabandażowanai trochę boli.

Obrazek

Blueberry z zakupów jestem zadowolona, ale mam problem, jestem roślino-zakupocholiczką ;:224

Obrazek

wrigley Oj mogłam stracić oko ... nawet nie chcę o tym myśleć ;:185 Na szczęście już jest ok ;:333 Nic tak nie poprawiam humoru jak zakupy

Obrazek

Ola2310 wydaje mi się, że to surfinie ale pewna nie jestem ;:224 wyglądają super i jeszcze Pan (20-letni, przystojny, napakowany) zapewniał, że za rok do niego wrócę ;:306

Obrazek

ewka36jj to prawda, żadnego pączka nie chcemy przegapić ;:215 a z każdym dniem jest ich więcej ;:oj ;:167

Obrazek

clem3 makijaż na szczęście można już "przytapetować" i prawie nic nie widać

Obrazek

Annes 77 fakt, piękne kwiatki kupiłam ;:167 teraz trzeba o nie dbać, więc zasilam ile się da ;:333

Obrazek

cdn ....
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

lemonka wyglądam już normalnie, no może kość policzkowa jest jeszcze delikatnie spuchnięta ale nie widać tego tak od razu. Na działce jest teraz cudownie, te zapachy, kolory. Napatrzeć się nie mogę. Mój trzeci sezon różany jest najlepszy jak do tej pory.
Z mszycami też walczę. Oprócz oprysku zbieram je ręcznie.

Obrazek


Seba Na pergole miały iść fuksjie ale jak zobaczyłam te petunie od razu zmieniłam koncepcję. Zobaczymy jak będą sobie radziły. Przez ostatnie dni bardzo wiało i widać to po roślinkach, takie poczochrane się zrobiły ;:224
Pochwalę się moim mini warzywniakiem - pomidory tak się rozrosły, że dziś będę je przesadzać, na pewno w inne miejsce poleci stewia i melisa

Obrazek

Obrazek

Dorotko Następnym razem koniecznie musimy znaleść chwilę na pogaduchy ;:196 Floksy po posadzeniu odżyły i mają się dobrze. Dzięki za radę w sprawie nimułki, wydaje mi się, że usunełam wszyskie uszkodzne liście.
Może przypomnisz sobie nazwę tej panny, ja pamiętam tylko, że jest to róża historyczna, czyżby Reine?

ps ładnie Ci w zielonym ;:215

Obrazek

Soniu super, że wpadłaś ;:333 pelargonie angielskie kuszą urodą, czytałam jednam, że są dużo bardziej wymagające niż te zwyczajne i teraz nie wiem, czy to na pewno był dobry zakup. No zobaczymy jak to z nimi będzie. Póki co kwitą ;:173
Nie znam nazwy róży o którą pytasz, podarowała mi ją Dorokta a ona pamięta wszystkie róże więc na pewno zaraz podrzuci nam nazwę ;:224
Wstawiam więcej zdjęć tej panny
ps- tak patrzę na nią i patrzę - czy to może być louise odier? Pewna nie jestem ale właśnie tą różę mi przypomina ....

Obrazek

Obrazek

Ann_85 masz rację z tym brakiem czasu na podziwianie. Wczoraj po pracy wpadłam "na chwilkę" i nie wiedziałam od czego mam zacząć. Oczywiście chciałam najpierw rozkoszować się widokami ale zaczełam od podlewania, bo sucho strasznie. Potem zrobiłam masę zdjęć. Nim się spostrzegłam była już 19 i trzeba było wracać. Róże podziwiałam w domku oglądając zrobione zdjęcia

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Dobrze, że już prawie nie widać obrażeń :) No i dobrze, że już na rower wsiadłaś :)

Piękne róże masz i ogólnie pieknie na rabatach. Ja póki co nie jestem różoholiczką bo moja działka jeszcze w rozsypce. Zapytam o grządki wzniesione - jak je robiłaś. Wszędzie o to pytam bo staram się zebrać dużo informacji zanim sama je zrobię. Chodzi mi o to czy postawiłaś konsrukcję wprost na ziemi czy może wykopywałaś dołek najpierw. Czy na dno dałaś jakieś siatki, folie, kompost itp a na to ziemię. I czy impregnowałaś czymś ( i czym ) deski od środka. Wiem, że dużo pytań :oops:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Iza skrzynie na warzywa zrobiliśmy w opcji "tanio, tanio" ;:108 Deski to pozostałości po łóżku - jeszcze rok temu służyły jako stelaż pod materac :;230 Drewno sosnowe, lakierowane. Pomalowałam je farbą do drewna i metalu, eMuś zbił je, wyszły skrzynie 90x90. Postawiliśmy je wprost na betonie, potem wyłożyliśmy folią, również od spodu. Na dno poszedł grys, na to agrowłoknina, potem kompost (tak do połowy skrzyni) i na to dopiero ziemia ogrodowa. Pewnie lepiej było by postawić je na podwyższeniu ale skrzynie nie mają odeskowanego dnia, więc nie dało dary ich podwyższyć. Chcę jeszcze zrobić 1, może 2 takie skrzynie, bo dla mnie to idealne rozwiązanie na zagospodarowanie betonu ;:333 Powodzenia ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenkob róże przepięknie ci kwitną.
Ale mnie spodobało się bratkowe miejsce przy ciurkadełku. Cudnie. ;:167
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witajcie :wit
Przez ostatnie dni bardzo grzmiało i strasznie wiało. Przez ten wiatr kilka różanych łodyg odłamało się, kwiaty bardzo poczochrane, nie za dobrze to wygląda ...
Na szczęście już świecie słońce i można rozkoszować się pogodą ;:3
We środę przyjechały jeżówki z BR, aby zrobić dla nich miejsce musiałam pozbyć się irysów. Dobra, może nie musiałam ich wyrzucać ale strasznie drażniły mnie podkładaniem się. Wczoraj wyjechały do babci ;:333 Wczoraj również opryskałam trawnik chwastoksem, bo chwastów było w nim pełno, zresztą, nie tylko w trawniku, pół dnie wczoraj pieliłam
Dziś po obiedzie planuję pojechać na działkę i poopalać się troszkę. Może skoszę jeszcze trawę ale to nie jest pewne ;:224

Różane panny z każdym dniem wyglądają coraz piękniej, zachwycając wyglądam i zapachem. Uśmiałam się ostatnio i to bardzo. Wchodzę na działkę i co widzę, eMusia który z nosem w różach, łazi od jednej panny do drugiej i wącha, bo któraś mu pachnie ;:306

Bardzo zadowolona jestem z róż posadzonych jesienią.
Munstead wood ma przepiękny kolor, kwiaty pełne, idealne wręcz

Obrazek

Obrazek

Artemis to róża, której dokupię kolejny egzemplarz, obsypana pąkami...

Obrazek

Pashmina wciąż każe na siebie czekać, a mam dwie sztuki

Obrazek

First lady również

Obrazek

Obrazek

Na szczęście rabata pięknie wygląda dzięki leonadro, róża na którą zawsze mogę liczyć, od samego początku pięknie u mnie kwitnie

Obrazek

Obrazek

Ciurkadełko też zaczyna być w otoczeniu róż
Pierwszy kwiat lavender ice

Obrazek

i pastelli

Obrazek

Maria teresa też pokazuje swoją urodę:

Obrazek

A wszystkie to młodziutkie panny ale pełne wigoru ;:108

Na koniec coś czerwonego, róża NN (flammentanz?), kwitnie tylko raz ale za to jakże pięknie

Obrazek

Wspaniałej niedzieli ;:333
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ale nam ucztę zaserwowałaś ;:173 Spytam jeszcze o to ciurkadełko jeśli pozwolisz, czy ta pompa solarna w pochmurne dni też działa? Bo gość od fontann nam odradzał...
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Gosiu przy całkowitym zachmurzeniu rzeczywiście pompa nie działa, natomiast model który ja mam posiada akumulator, który przy pełnym naładowaniu działa około 3-4 godziny. Dla mnie to rozwiązanie jest w 100% wystarczające, tym bardziej, że w pochmurne dni raczej na działce nie bywam. Czy poleciłabym to rozwiązanie do obsługi fontanny przy domu, nie wiem, chyba raczej zamontowałabym pompę elektryczną. Jeśli zbiornik jest nie duży i nie musisz wysoko wyrzucać wody to najrozsądniej będzie zamontować pompę akwariową :D

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1520
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Dziękuję za opis budowy grządek ;:196

Mąż wąchajacy różę za różą musiał naprawdę zabawnie wyglądać ;)
Zastanawiam się nad ciurkadełkiem u siebie. Działającym na takiej zasadzie jak Twoje. Oczywiście to plany na za dwa lata najwcześniej, ale chyba byby to dobry pomysł :)

Zapomniałam wcześniej napisać, że zdjęcia z rozpryskującą się wodą pięknie pokazują działkę. No i to zdjęcie z kwiatem Lavender Ice jest dla mnie mistrzowskie :)
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko dobrze,że już się lepiej czujesz i wyglądasz:)
Róże super się spisują ;:108 Ja też czekam na Pashminę,ale pamiętam,że ona późno kwitnie.
Ciurkadełko tworzy niesamowity klimat ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”