Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko ja jeszcze nic nie wysiałam,w tym roku to nastąpi w lutym,a nie jak w styczniu.
Jeszcze nie wiem co to będzie.Najważniejsze,że róże i lilie już klepnięte ;:oj
Pali licho auto,ważne,że Tobie nic się nie stało,na pewno szef ma ubezpieczenie i szkoda zostanie uznana ;:224
Ciekawe,czy w trzecim roku od posadzenia Ice Cream wylezie z ziemi ten boski tulipan?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marleno piękna działka :) róże pięknie Ci kwitną, a tulipan Ice Cream robi wrażenie, też mam u siebie :) ;:138
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Witam Was bardzo serdecznie,
Wczoraj podjechała na działkę, zobaczyć czy wszystko jest ok. Na szczęście było. Biały puch pokrywa rabat, różane panienki wyglądają dobrze.
Sprawdziłam również jak się mają moje fuksje zimujące w piwnicy. Podlewam je co 2 tygodnie, mimo to nie jestem pewna czy za bardzo się nie przesuszyły .... Pewnie za jakieś dwa tygodnie będę je przenosiła do pokoju, co by je wybudzić. Nie przewidziałam tylko jednego, mam ich 5 szt., całkiem sporej wielkości - gdzie ja je postawię? ;:oj Na parapecie się nie zmieszczą ;:224

Wczoraj zaczęłam tworzyć listę nawozów i środków ochrony roślin, które powinnam mieć. Jeśli kupię je teraz, potem będę miała więcej funduszy na roślinki :;230
Czym nawozicie swoje róża? Ja do tej pory stosowałam substral długo działający ale może polecacie coś innego?

Olu godzina czekania na autobus to rzeczywiście jakaś masakra :( Co do nasionek, to póki nie posiejesz, nie będziesz wiedziała.

Obrazek

Mariusz, gloff niby tak, ale wiesz jak to jest ... niby wszystko dobrze a jednak jakoś mało fajnie. Nie czuję się dobrze za kółkiem i raczej, gdy tylko mogę, to do auta siadam jako pasażer. Do tej pory nikomu w pracy nie przeszkadzało, że do biuro rzadko przyjeżdżam autem a teraz usłyszałam, że jest do jednak problem i mam jeździć. No więc jeżdżę, tylko przyjeżdżam dużo wcześniej, aby uniknąć jazdy w godzinach szczytu ....

Obrazek

Clem Tęskno mi już do wiosny, stąd te tulipanowe klimaty ;:215

Obrazek

apus Witaj w moich skromnych progach ;:7 dziękuję za miłe słowa, staram się jak mogę. Z tą wczesną wegetacją masz rację. W zeszłym roku tak było, przez co cebulowe pienie ruszyły a potem zmroziło je i gdy przyszło do kwitnienia, to może 20% zakwitło.... I dzięki za słowa otuchy, tego było mi trzeba ;:196

Obrazek

ewka36jj Witam Cię serdecznie, ja również czekam na wiosnę z wypiekami na twarzy ;:65 Posadziłam sporo nowych różyczek i bardzo jestem ciekawa, co pokarzą ;:173 Pergola jest super, u mnie jest dwa w jednym - rośnie przy niej i winogron i róże - taki kompromis :;230

Obrazek

Seba Masz całkowitą rację, wysiewy sprawiają, że serduszko bije szybciej i w odpowiednim rytmie. Już w ten weekend chciałaby wysiewać, powstrzymałam się jednak, bo skąd ja wezmę tyle słonka dla roślinek. Trzeba poczekać jeszcze ze dwa-trzy tygodnie. Takie niedoświetlone roślinki wybujają i co potem z nimi począć, cierpliwości ;:65 Tupilan to ice cream. Jest prześliczny, szkoda, że taki niski. Mam całe dwie szt ;:215

Obrazek

klarag przypomnę Ci na jesienie ;:306

Obrazek

Aniu jakoś nie mogę przekonać się do lilii. Nawet byłam na stronie lilip. ale nie skusiłam się na mnie, nie jest to moja bajka. Też jestem ciekawa, jak moje cebulowate sobie poradziły, w tym roku nie wykopałam ich ;:224

Obrazek

maniolek Witaj, Ice Cream jest śliczny, to fakt, trzeba go mieć. Różane panienki w tym roku powinny zakwitną wspaniale, tyle obornika im podsypałam, że nie mają wyjścia ;:306

Obrazek

Miłego dnia Kochani :wit
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Bardzo dobrze że przymus masz jeździć :wink: Kwiatki piękne pokazałaś aż cieplej się zrobiło :D
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko - powiem Ci, że nawożę nawozami, które kupiuję zazwyczaj w Lidlu. Jakoś mam do nich w tej kwestii zaufanie, nawozy tanie i wydaje mi się, że całkiem dobre. Tam kupuję mączkę rogową . Teraz jej jeszcze nie ma, ale później pewnie będzie. Pod każdą nowoposadzoną różę wkładam skórkę od banana.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko pocieszamy się kolorami z lata, łatwiej dotrwać do wiosny. :) Tulipany niezmiennie wprawiają mnie w dobry nastrój. Ciemne Q of N śliczne, możemy je podziwiać, jak większość przekwita. ;:215 Ciebie lilie nie zachwycają, a ja zachłysnęłam się nimi na początku, a teraz denerwują mnie sterczące badyle po kwitnieniu i powoli rozdaję. ;:108 Kraksy nawet jak nie z naszej winy, nie są niestety miłe. Dobrze, że zdrowie nie ucierpiało. ;:168
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko nie wszystkie rośliny muszą się nam podobać ;:108 Ja polubiłam lilie ze względu na to,że w lipcu mało co kwitnie,a właśnie one wypełniają mi pustkę ;:215
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Dziś w pracy mam luz. W końcu mogę pobuszować na FO :D
Wiecie co dziś wymyśliłam. Otóż wiosną zrobię betonowe kule i obłożę je mozaiką, jeśli wszystko pójdzie dobrze będzie śliczna dekoracja
http://img.zszywka.pl/0/0328/8566/ogrod ... gumowe.jpg



Mariusz oj, wiem, mam jeździć ;:14 i jeżdżę ;:173 Bardzo mało ma zdjęć z poprzedniej wiosny, przez zamieszkanie komunijne nie bardzo miałam czas biegać z aparatem, a szkoda, bo uwielbiam wiosnę i wiosenne kwiaty. W tym roku nadrobię zaległości ;:65

ewka36jj Skórki od banana dałam pod każdy krzaczek, całą masę mam jeszcze w zamrażalce, wiosną zrobię z nich gnojówkę, albo posiekam i podrzucę pod różane nówki ;:224 O wiórach rogowych słyszałam, niestety przegapiłam dostawę. Dziękuję za opinię ;:196

Soniu uwielbiam tulipany ;:167 za wszystko ;:108 W tym roku będę musiała je wykopać i posadzić od nowa, bo przez to poszerzenie rabaty na wiosnę będzie jeden wielki tulipanowy misz-masz. Kompletnie zagubiłam się w tym, co i gdzie jest posadzone ;:219 Lilie kojarzą mi się z pogrzebem (nie wiem dlaczego), mam ich kilka ale w tym roku wywiozę wszystkie do babci.

Aneczko tu masz rację, lilie kwitną wtedy, gdy inne roślinki nie mają na to ochoty. Ja posiłkuję się mieczykami ale z roku na rok coraz bardziej mnie denerwują. Na lipiec trzeba poszukać innych roślin ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko doczytałam, że miałaś stłuczkę? Bardzo mi przykro, ale najważniejsze, że wyszłaś z tego bez szwanku, a tym co sobie myślą w pracy o Tobie to się nie przejmuj. Nie każdy musi być mistrzem kierownicy, a jeśli jeszcze to nie jest Twoja wina, to tym bardziej nie ma się czym przejmować ;:196
W lipcu zaczynają kwitnąć floksy, a jest takie zatrzęsienie odmian, że trudno się zdecydować. Ich kwiaty są wielką ozdobą i jeśli akurat lilie nie przypadły Ci do gustu, to one będą świetnym zamiennikiem. Ode mnie możesz dostać białe i różowe, które obiecałam Ci już w ubiegłym roku. Trzeba będzie się umówić bliżej wiosny, to Ci podrzucę. Swoje olbrzymy muszę mocno ograniczać, bo rozrastają się w zastraszającym tempie ;:202 Poza tym jest też dużo jednorocznych kwiatów, które zdobią rabaty przez całe lato.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

A ja z liliami popłynęłam kompletnie :D Już kilka razy dokupiłam i ciągle mi mało :lol: Mieczyki miałam do tej pory w śladowych ilościach, ale ze względu na ich trwalość w wazonie wiosną chyba sobie dokupię ;:224
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Słonko świecące za oknem napawa mnie optymizmem. Dziś, korzystając z dnia wolnego wysiałam pomidorki "maskotki". Nigdy jeszcze nie wysiewałam warzyw, tym bardziej pomidorów. Ciekawa jestem co z tego wyrośnie :lol: Ponoć ta odmiana spokojnie poradzi sobie w skrzynce, oby ;:215

Dorotko Pamiętam o floksach, dalej jestem na nie chętna ;:196 Z góry dziękuję ;:173 Rośliny jednoroczne bardzo lubię, bardzo fajnie zapełniają wolne miejsca na rabatach

Obrazek

clem3 Mieczyki bardzo lubię. Denerwuje mnie tylko to, że tak łatwo ulegają przędziorkowi. Jednego roku wkopałam 100 cebul z czego zakwitło może 15 szt. Sadzę je jednak w każdym sezonie ;:333

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
slimak900
200p
200p
Posty: 458
Od: 27 lut 2013, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Kule fajny pomysł już też myślałam żeby swoje w jakąś szklaną lub z lustra mozaikę zrobić a tylko jak masz jakiś stary globus to możesz wykorzystać zamiast piłek dwie połówki zalać a potem skleić moje lampy właśnie tak powstały ;:333
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, gdy kilka lat temu poprosiłam w Lidlu wióry rogowe sprzedawca spojrzał na mnie z niesmakiem i stwierdził, że czegoś takiego nie mają. Biedaczyna nie miał pojęcia o co pytam. Tak więc kieruj się od razu w stronę nawozów. Powiem Ci jeszcze , że na jednej z pergoli i u mnie rośnie winogrono z różyczką o nazwie Chopin. Musimy więc uważać na mączniaka, bo niestety winogrono lubi go złapać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”