Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Dzień dobry ;:7

Jak przeżyję ten tydzień będzie dobrze. W pracy mam właśnie zamknięcie roku, wszystkie raporty, kalkulacje, itp muszę zrobić do czwartku, przez co w pracy jestem o 6 a wychodzę po 19 :( W tej chwili dopijam kawę i do-ro ;:131 Jak dobrze, że w weekend naładowałam akumulatorki ;:333 Wczoraj znalazłam donice takie jak chciałam, betonowe, za 83 pln/szt, cena super, bo na all są po 250/szt. Niestety koszt transportu jest za duży, a swoim autem nie mam co jechać, bo 1 donica waży 160 kg - muszę poszukać tańszej opcji.

Mariusz jak poprosisz żonkę, na pewno wymasuje ;:183

Aneczko no właśnie coś tu mój znajomy ogrodnik wczoraj postrach siał, że niby przymrozki na Wielkanoc będą, oby nie. Ja też na działkę najczęściej rowerem pomykam, no chyba, że muszę przytargać jakieś "coś" to wtedy autem, ale zdecydowanie wolę rowerek. Do nowego muszę jeszcze koszyk zakupić, bo ten stary nie pasuje. Nero, kopacz straszny, ale może trza pozwolić mu kopać, skoro takie perspektywy :;230

Soniu na rowerowe zakupy czaję się od roku. Niestety, jest to spory wydatek więc tym bardziej cieszę się jak dziecko ;:130 Z tym zarażaniem to jest jak mówisz, to Aneczki i Dorotki nie powinnam wcale zaglądać, jeśli chodzi o róże, to dwie największe forumowe kusicielki ;:224

buum U mnie z tymi tulipanami to różnie, jedne szykują się do kwitnienia, inne dopiero nosy z ziemi wystawiają a sadzone były jednego dnia. Zdjęć nie wrzucam, gdyż chwilowo nie mam czego pokazać, wszystko w powijakach ;:65

seba1999 A możesz wrzucić foto tej, która wypuszcza listki? Może i ja w weekend wykopię swoje i sprawdzę co z nimi, jest to jakaś wyśl ;:333

maniolek ja jeżdżę rekreacyjnie ale za to emuś tak śmiga po leśnych ścieżkach, że ja rzadko kiedy za nim nadążam, nie mówiąc już o córci, która jęczy że ją nogi bolą po 5 km :;230 Z prognoz to ja czekam na deszcz, muszę nawóz wysypać ;:333

lemonka bólu już nie ma za to radość pozostała ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Rower pierwsza klasa! Dobrze mieć działkę i takie trasy blisko domu. Gdybym ja chciała jechać rowerem na działkę to myślę, że jechałabym dobre 3,5 godziny w jedną stronę :lol:

Marlenko u mnie rudbekie już pięknie widać, ale jeżówek nie. Może faktycznie są późniejsze odmiany?

Pozdrowienia!
***Ola***
Moja odskocznia
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

160kg donica :D sporo waży.Cały dzień w pracy nie zazdroszczę :(
A może z klinkieru w miejscach docelowych dało by radę wymurować donice.Cegieł za dużo nie wyjdzie,zaprawa gotowa z Casto a samo murowanie sprawi wam radość i satysfakcję .
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Łał jaki fajny rower! Ja w zeszłym roku zaczęłam jeździć po przeszło 20 latach przerwy. oczywiście jeżdżę tylko na wsi i coraz bardziej mi się to podoba.
Współczuję nawału roboty w pracy, ale odreagujesz sobie na działce. Donice betonowe strasznie ciężkie. Nie zdawałam sobie sprawy, że to może aż tyle ważyć. A jak tam trole - czy już do Ciebie dotarły, bo jakoś nie zauważyłam.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko, to życzę szybkiego ogarnięcia wszystkiego w pracy, żeby zostało więcej czasu na ten super rower ;:215
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Rower super, my też już rozpoczęliśmy sezon rowerowy, ale póki co kondycja trochę kiepska ;:218
Jeżowki u mnie dopiero zaczynają się pojawiać, więc czekaj cierpliwie :wink:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cześć Wszystkim :wit

Dziś we wszystkich prognozach słyszałam, że będzie padać i grzmieć, więc po pracy, w te pędy, pobiegłam na działkę sypnąć troszkę nawozu na trawę. I teraz czekam na deszcz ;:65 ;:65 ;:65 niestety, póki co, deszcze nie ma ....
Wykopałam dziś jedną z jeżówek. Marnie wyglądała ;:185 w dodatku zjadały ją jakieś robaczki ;:202 No ale korzonki miała żywe więc zakopałam ją od nowa, zobaczymy, może coś jednak z niej wyrośnie ...

Obrazek

wrigley no, 3,5 godziny na rowerze to wyzwanie :;230 ja mam 15 min, więc nawet nie poczuję, że jadę ;:333 Co do jeżówek, to niestety, ale słabo to widzę ... nadzieję jednak mam ;:333

Obrazek

Mariusz donice sporo ważą, fakt, ale są dokładnie takie, jakie miały być. Postanowiłam poczekać i odłożyć kilka groszy aby móc z czystym sumieniem je kupić. Niestety, ale mam ograniczony budżet działkowy, którego staram się trzymać, bo inaczej mogę popłynąć ;:306 Co do pracy, to na szczęście koniec roku jest raz w roku ;:124 Dziś za to urwałam się o 16,15 ;:173

Obrazek

amba19 dzięki, rower sprawuje się superancko ;:333 Ja jeżdżę od zawsze, ale tak rekreacyjnie. To jeden z nielicznych "sportów" który lubię ;:215 Donice rzeczywiście ciężkie, ja też nie byłam świadoma, że aż tyle one ważą, trolle zamówione, ale dojadą mnie po świętach.

Obrazek

Ann_85 dziękuję ;:196 rower od niedzieli nietknięty, dziś urwałam się z pracy chwilę wcześniej ale nie mam sił na jazdę. Nie wiem też, czy w weekend znajdę chwilę, bo dziś teść trafił do szpitala, więc w piątek jedziemy na wieś ...

Obrazek

Gosiu z tą kondycją to jakaś masakra. Ja przez te moje plecy niewiele w zimie robiłam i teraz ziajam jak smok przy byle górce, jakaś masakra :? Koniecznie muszę to zmienić. Z jeżówkami nie wiem jak będzie, ale dzięki za słowa otuchy ;:196

Obrazek

Miłego wieczoru

Obrazek
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Marlenko moje jeżówki dopiero niedawno zaczęły wychodzić...Może i u ciebie wyjdą. ;:173 Też czekam na deszcz bo zapowiadali opady i ochłodzenie. Podsypałam nawozem cebulowe a tu deszczu, jak na razie ani widu , ani słychu .Sucho strasznie jest...
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Ależ Wam zazdroszczę rowerkowych przejażdżek! W Poznaniu porobiono scieżki rowerowe, jest ich coraz więcej, ale nie w mojej okolicy, a nikt mnie nie zmusi, żebym jechała pośród rozpędzonych aut. Czasami jeżdżę więc , narażając się na mandat, chodnikiem. Bardziej cenię sobie życie niż 100 zł. Córcia ma wręcz zabronioną jazdę ulicę, może jeździć tylko wbrew przepisom.
U nas dziś padało!
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Patrząc na twoje zdjęcia widzę jak smutny jest mój kawałek ziemi :( Pięknie i kolorowo u ciebie :D
Awatar użytkownika
buum
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2211
Od: 16 mar 2015, o 17:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Mariusz nie tylko Ty masz takie odczucia. U mnie też mało kolorów patrząc się na kolorowe ogródki innych :)
Moja działka mój raj :) Pozdrawiam Piotrek ;:163
Moja działeczka cz1.
Moja działeczka cz2.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

To ja będę licytować :lol: Mam wrażenie, że moja działka najbardziej uboga i smutna z tych, które tu na forum oglądam. Nie żebym narzekała, tak tylko napisałam bo mi się nasunęło. Wiem przecież, że dopiero zaczynam więc się nie martwię :)

U Ciebie pięknie już kwitną kwiaty i to w większej ilości :)

Mam nadzieję, że u teścia wszystko będzie dobrze.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi

Post »

Cześć ;:7

Weekend okazał się ciepły, choć wietrzny. Wstałam skoro świt, szybka kawa a potem przedświąteczne porządki. Do godz. 11,00 miałam umyte wszystkie okna, obiadek przyszykowany i z czystym sumieniem ruszyłam na działkę.
Po drodze zajrzałam do Auchan po bratki, bo były w promocji. Przy okazji skusiłam się na dwie 10-paki truskawek ;:224 Bratki posadziłam przy fontannie, bo strasznie tam pusto - na jesieni nie zasadziłam tam żadnych cebulek, co koniecznie muszę naprawić w tym roku :tan ;:108

Niestety nie mogłam pobyć na działce tyle ile bym chciała, bo moja młoda ma w poniedziałek klasówkę z ułamków i muszę się z nią pouczyć. Z reguły matematykę ogarnia eMuś, ale pojechał do Teścia.

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu przyjadę róże z F. Na tą chwilę skusiłam się tylko na trzy panny o których pisałam wcześniej. Muszę przyoszczędzić na donice, bo jednak je zamówię w tym sezonie ;:333

Poza tym, jestem w trakcie przygotowywania warzywniaka. Plan jest taki, że warzywa i zioła będę uprawiać w skrzyniach 90x90. Emuś w tygodniu pozbijał skrzynie. Trzeba je jeszcze pomalować i można sadzić.


Olu u mnie na szczęście popadało. Bardzo mnie to cieszy, bo wodę na moim rod włączą dopiero 1 maja, do tego czasu pozostaje mi liczyć na deszcz i deszczówkę. Pocieszyłaś mnie w kwestii jeżówek. Dziś znów je oglądałam i chyba coś zaczyna się dziać ;:215

Obrazek


ewka36jj Ja również nie jeżdżę ulicami, jeśli nie ma ścieżek, to jadę chodnikiem i niech mi tu tylko spróbują mandat wlepić ;:172


Obrazek


Mariusz kolorów przybywa z każdym dniem. Lada chwila rozkwitną tulipany ;:65 Ale bez przesady, wcale nie masz smutnego kawałka ziemi ;:130


Obrazek

buum tu akurat muszę się zgodzić, niektóre ogrody na wiosnę wybuchają kolorami. Cierpliwości i my kiedyś tak będziemy mieć. Tylko trzeba cebulki sadzić w koszykach lub donicach.


lemonka nie no, normalnie fałszywa skromność ;:306 U Ciebie z ziemi co rusz wyłazi jakaś niespodzianka. Nie da się wszystkiego zrobić na raz, z każdym sezonem nasze kawałki ziemi będą nas jeszcze bardziej satysfakcjonowały ;:215
Co do teścia, to niestety, ale ta historia może nie mieć happy end-u ... Na pewne sprawy nie mamy wpływu ...

Zdjęcia, które dziś wam pokazałam, to bratki-samosiejki z mojego skalniaczka ;:333
Miłego weekendu Kochani, nie zapracujcie się :wit
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”