U Gabi na działce

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi serdecznie współczuję śmierci brata, a najbardziej rodzicom bo to dla nich był szczególny cios ;:4
Masz rację że błądzenie po ogrodach FO potrafi oderwać człowieka od jego myśli, to dobra terapia :D
Dziki na działkach buszują, mojej koleżance zjadły wszystkie cebulki ;:oj
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi piękne kwiaty i piękny ogród. Bardzo szkoda, że ludzie potrafią takie rzeczy robić jak piszesz :( ręce od razu powinny im odpaść! Widać, że poświęciłaś dużo czasu na działkę i efekty są wspaniałe: liliowce, róże, hosty, lilie pięknie wszystko kwitnie.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: U Gabi na działce

Post »

Podłączam się pod słowa Marysi-Maski, że FO to dobra terapia na wszystko ;:108

Gabi, ta róża, liliowa, rosnąca na pergoli wygląda niesamowicie ;:oj I w ogóle masz dużo innych, pięknych roślin ;:173
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Dziękuję Zuzi ,Marysi,Mariuszowi i Dominice za odwiedziny.Rośliny to rzecz nabyta ,trudno, dobrze że tylko rośliny a nie jakieś podpalenie czy włamanie do altanki i złośliwe niszczenie Nie ukrywam wkurzył mnie przecież mógł zapytać czy nie mam czegoś na zbyciu.No ale trudno,stało się kiedyś tam dokupię to co zniknęło z ogródka .Mariusz ta fioletowa róża była kupiona w OBI jako róża licencjonowana Rhapsody in Blue .Z daleka widać że to nie ona ale jest też ładna .Bardzo bym chciała żeby skończyła się zima i zrobiło się cieplej.Dobrze że są wasze ogrody oglądając je robi się cieplej i lżej na duszy.No i mam zajęcie w nocy.Przepraszam że się tak wyżaliłam się o śmierci brata na forum ale czasami jest mi ciężko na duszy .Jedyne czym się razem z rodzicami pocieszamy to tym że brat zmarł wśród bliskich i tu w kraju jest pochowany.(Mieszkał w innym kraju )
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi rzeczywiście róża nie wygląda na Rhapsody in Blue, ale ona i pozostałe wyglądają zdrowo i obficie kwitną, a to jest najważniejsze. Nazwę można dopasować jakby się bardzo chciało, to na FO pomogą :D Gdybyś chciała Rhapsody to chętnie poślę Ci patyczki i pobawisz się w ukorzenianie albo sama Ci ukorzenię. Dobrego dnia Gabi ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, rozumiem Twój ból i z całego serca Ci współczuję. ;:168 ;:168
Wiem, jak trudno pozbierać się w takiej sytuacji, ale pamiętaj też o sobie, tym bardziej że jesteś potrzebna mamie i tacie, którzy pozostają pod Twoją opieką. ;:108
Życzę zdrowia całej Twojej rodzince, ;:167 a Tobie dużo sił i wytrwałości. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam Marysię i Lucynkę.Dziękuję Marysiu za dobre serduszko ale ja w tym roku niestety ale nie będę nic nowego dosadzać.Muszę koniecznie zająć się porządną walką z podagrycznikiem i czymś takim co podobne jest do dwulistnej trawy i ma dość mocne,gęste korzenie.Prawdo podobnie przywlekłam to kupując dość sporo ziemi,kompostu i obornika od pana który przywoził te ,,rarytasy,,na działkę.Muszę koniecznie pomyśleć nad starą altanką dobrze by było ją zmniejszyć i ponownie ją pomalować.jeszcze muszę przyciąć żywopłot na zewnątrz.Jeżeli będę mieć wystarczającą ilość czasu to chciałabym wszystkie moje hosty i cieniolubne posadzić w jednym miejscu.Ale to są na razie plany.
Lucynko dziękuję za współczucie i życzenia.Pracuję nad sobą bo nie jestem jedyną u której zmarła bliska osoba, tyle że czasem dopada mnie smutek.Staram się nie roztaczać smutku ale nie zawsze się to udaje.


Na poprawę humoru trochę zdjęć
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Takie tam zdjęcie zrobione przed nocną burzą
Obrazek

Obrazek

Moje oczko ciągle nie skończone
Obrazek


Lato na mojej malutkiej działeczce.
Obrazek
Niestety chyba zniszczyłam go przesadzając w inne miejsce.
Obrazek
Mój uratowany jeżyk buszuje po działce
Obrazek

Obrazek
Dwuletni wiciokrzew
Obrazek
Kalina
Obrazek



Chorzowski park w niedzielę
Obrazek
Świerklaniec
Obrazek
Planetarium w Chorzowie
Obrazek
Cieszyn
Obrazek
Skałki Niegowonickie
Obrazek

Obrazek
Idzie ulewa
Obrazek
Moje orliki
Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: U Gabi na działce

Post »

Witaj Gabi, ja też jestem nocnym markiem, mam częste przerwy w spaniu.FO pomaga mi w zmęczeniu i zasypiam. ;:19
Gabrysiu jestem z Tobą , ja podobnie przeżywam smutki i ciężko mi z tego wyjść. ;:180
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi masz oko do roślin i bardzo ładne wybierasz, czy wiciokrzew jest biały? Zdjęcia z odwiedzanych miejsc chętnie obejrzałam. W Planetarium byłam jeszcze jako uczennica :wink: Skałki podobne do moich :D Niebo przerażające, a pewnie się skończyło jak w przysłowiu z dużej chmury.....
Jeżyk w ogrodzie zawsze mnie wzrusza ;:167 Dobrego dnia Gabi ;:168
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Witam moich gości Irenkę i Marysię.Irenko od kilku lat jestem taką sową uwielbiam noc.Nawet nie raz jak mąż miał wolne to namawiałam go na samochodowe nocne wędrówki po Dąbrowie Górniczej i ościennych miastach.Teraz nie mogę bo mamcia boi się o nas i się denerwuje tymi wypadami.Irenko dziękuję za to że jesteś ze mną i mnie rozumiesz .Staram się wyjść z tych smutków.Marysiu mnie się prawie wszystkie rośliny podobają oczywiście poza uciążliwymi chwastami i to jest moja wada bo bywało tak że na co rzuciłam okiem to kupowałam.Pomału zaczynam rozumieć że nie wszystko mogę mieć.Tym bardziej że ja nie chcę większej działki bo nawet to co mam nie zawsze daję radę porządnie wyplewić.Te Skałki to dla mnie tak jakby początek Jury jak się stanie na samej górze widać z nich dymiącą Hutę Katowice a jak jest odpowiednia pogoda to moje miasto a czasem i góry.Zwiedziłam Jurę będąc nie raz na obozie harcerskim a później razem z mężem wędrując na pieszo i podróżując samochodem.Ta chmura na zdjęciu pokazała co potrafi przyroda.Potwornie lunęło ,wiuchneło,ledwie dojechaliśmy do domu a później rozpętała się potężna burza. Ten jeżyk to wyrwany przez mojego męża z rąk sąsiada rzucił nim ,dobrze że biedak spadł na maliny bo inaczej było by z nim źle.
Marysiu ten wiciokrzew ma w większości białe kwiatki ale część jest kremowa .Kupiłam go w Świerklańcu jako biało czerwony.Nazwy oczywiście nie pamiętam.



Też mam rudbekie to moje ulubione kwiaty są takie radosne zwłaszcza w pochmurne dni.W 2016 r wyjątkowo wcześnie u mnie kwitły.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Gabi, podziwiam Twoje lilie. Śliczne są. ;:215
Uwielbiam burzowe oznaki świetlne nocą. Siadam w oknie i patrzę sobie na te cuda natury. Błyskawice nocne fantastycznie barwią niebo. ;:63
Widzę też, że mieszkasz w bardzo ładnym miejscu. ;:333
Okolica bardzo malownicza. ;:63 Bardzo! ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
gabi2059
50p
50p
Posty: 85
Od: 30 gru 2016, o 00:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: U Gabi na działce

Post »

Będzin nocą
Obrazek
Zamek w Będzinie
Obrazek
Pałac Mieroszewskich w Będzinie (Piękne wnętrze i ciekawe wystawy)
Obrazek
Dąbrowa Górnicza -Górka Gołonowska Sanktuarium św.Antoniego
Obrazek
Ogród w Pieskowej Skale
Obrazek
Znana maczuga
Obrazek
Pozdrawiam .Gabi.
U Gabi na działce
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: U Gabi na działce

Post »

Zaiste, piękne okolice! ;:333 ;:333
Na moich nizinach - równinach raczej nudny krajobraz. ;:108
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”