Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Kurki takie białe pomponiaste i kurzy traktor, żeby po kolei użyźniać i odrobaczać :).
Co masz posadzone w warzywniaczku, kapustne? Dzisiaj pikowałam kalarepki i nie wiem czy mogę je na balkonie trzymać?
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

seba1999 pisze:Widać, że u Ciebie jest znacznie cieplej.
Taki bób to mam w maju ;:306 :;230
Powojnik taki duży, groch wschodzi. Fajnie. U mnie pole jeszcze nie zorane, doprosić się wujka nie mogę.
Ciekawe jak sałata będzie rosła
Pewnie powolutku, ale jakoś urośnie. Mam nawet takie sałatki ratowane po wichurze, z jednym listkiem właściwym od początku marca na grządce i prawie w miejscu stają, ale żyją ;) Pewnie jak się ociepli, to ruszą ;:108 ;:108
Amanita pisze:Cześć Aguś :)

Te ostatnie zdjęcie krokusów, niebieskie z żółtym środkiem - cudo! ;:167 I tak się wdzięczą do słonka ;:215

I w warzywniku już taki ruch? ;:oj Ale masz fajnie, że u Ciebie cieplej i już tyle warzyw posiałaś, ładnie Ci rośliny obrodzą ;:108

Ja ostatnio u siebie w warzywniku odkryłam jakąś siewkę sałaty, ale powiem Ci, że miałam wrażenie, że rok temu tez ją widziałam w tym miejscu :shock: Tak, jakby nigdy nie urosła ;:306 Znalazłam tez kilka cebul czerwonych, których zapomniałam latem zebrać. Gdzieś wylądowały pod astrami i ich nie zobaczyłam. Cebule leżą na ziemi, nie dość, że nie zgniły przez zimę, to jeszcze wypuściły korzenie
Schowały się te sałaty i cebule po śniegiem i przetrwały do wiosny ;:215 A co zrobiłaś z cebulkami? Poszły do ziemi żeby chociaz szczypiorem Was uraczyć? :D
Teraz już czekam do weekendu i chyba posieję też buraczki, bazylie i ogórecznik, będę mieć już pełną obsadę warzywnika.
pelagia72 pisze:Agnieszko
Wzruszające warzywka, sałatki i groszuśki. :)
Ja się dopiero rozglądam, gdzie posiać :;230
Oj to drzewko źle wygląda, ja bym spaliła. Może inne okazy zarazić.
Krokusiki wesołe i piękne kolory, one się naturalizują i rozrastają w trawie, jeśli bez koszyczków są.
Mam pytanko o nawóz od kur, dajesz normalnie do ziemi taki świeży, czy zleżały :?:
Mamy gołębi, ale mi się wydaje, że te ptasie są bardziej żrące i się boję używać bezpośrednio.
Ze starego robię taką jakby gnojówkę i podlewam krzewy.
Aguś dla mnie warzywnik to ulubiona część ogrodu i po prostu nie umiałabym dłużej czekać :wink:
Drzewko przycięłam 20cm poniżej tego miejsca, a to co ścięłam spaliłam w piecu. Właśnie dostałam wiadomość, że jutro nowa brzoskwinia będzie u mnie. Dobrze, że jej dziś przygotowałam miejscówkę i przelałam ją woda (przez ten tydzień dołek mocno wysechł ).
Rok temu kurzak zakopałam na lato pod ziemią, a przekopałam dopiero jesienią pod tegoroczne ogórki. W tym roku już część (ale oszczędnie) przekopałam pod pomidory. Przez te dwa miesiące chyba się trochę wywietrzy :D
Lyanna pisze:Kurki takie białe pomponiaste i kurzy traktor, żeby po kolei użyźniać i odrobaczać :).
Co masz posadzone w warzywniaczku, kapustne? Dzisiaj pikowałam kalarepki i nie wiem czy mogę je na balkonie trzymać?
Silki są cudne, ale bardzo drogie i boję się takie kupić nie znając się zupełnie na drobiu A kurzy traktor zbuduję sobie sama, w wymiarach jak na grządkę w warzywniku i jesienią będę tylko patrzeć, jak kopią, nawożą, odrobaczają i pielą ostatnie chwasty ;:306
Asiu nic nie mam w tym roku z kapustnych. Rok temu już sadziłam kalarepki na początki kwietnia, w tym roku czekam aż mączlik padnie z głodu i kapust nie będzie, dopiero jesienny jarmuż i pak choi.
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Dziś odpoczywam i tylko podlewam i robię zdjęcia. Wpadłam z aparatem do foliaka uwieczniać rozsady i poszukałam trochę wiosny w ogrodzie ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lewkonie:
Obrazek

Petunie:
Obrazek

Bratki:
Obrazek

Ostnica i szczaw Bloody Dock:

Obrazek

Gazanie i trawy różniste:

Obrazek

Tunbergie i koleusy:

Obrazek

Cebulki szalotki;

Obrazek

Pory:

Obrazek

Aksamitki kremowe Kilimanjaro:

Obrazek

Jednoroczne malwy i naparstnica letnia, też jednoroczna:

Obrazek


CDN ;:3
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Gratuluję Ci roślinek. Twoje już takie duże a moje to dopiero kurdupelki :wit
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, Twoje petunie to już olbrzymy :) Pewnie lada dzień zobaczysz pąki kwiatowe :) będziesz je już hartowała? Najbliższe dni mają być ciepłe i słoneczne :)
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Selerki:
Obrazek

Cynie:
Obrazek

Petunie raz jeszcze:

Obrazek

Mięta meksykańska-kłosowiec:

Obrazek

Bazylie greckie i Siam Queen:

Obrazek

Lubczyk:

Obrazek

Werbeny patagońskie ślicznie rozkrzewiają się po przycięciu ;:138

Obrazek

Szałwie trójbarwne:

Obrazek

Lobelie:

Obrazek

Trawy i zioła może innym razem ;:173
Jak ktoś nie zasnął, to przedstawiam kwitnącą forsycje i lilak, migdałek morelkę, które też już na poważnie obiecują kwiaty:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oby moce mrozy już nie wróciły, bo będzie po morelkach ;:131
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

halinkab pisze:Gratuluję Ci roślinek. Twoje już takie duże a moje to dopiero kurdupelki :wit
Ale co się napodlewam, to nie ma czego zazdrościć ;:306 Ogranięcie rano całego tego towarzystwa w domu i pod folią zabiera dobrą godzinkę ;:224
MartisM pisze:Aga, Twoje petunie to już olbrzymy :) Pewnie lada dzień zobaczysz pąki kwiatowe :) będziesz je już hartowała? Najbliższe dni mają być ciepłe i słoneczne :)
Martusia ja sobie myślę, że w otwartej folii też trochę się hartują :) Trochę się obawiam wystawić gdzieś na taras "luzem", bo zaraz jakiś kot się nimi zainteresuje..albo córa :wink: W każdym razie zagrożeń jest sporo ;:224 '

Warzywniczek na koniec i zmykamy pobyczyć się z książką na tarasie ;:3


Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

O matko Aguś jak ja Ci zazdroszczę tych rozsad :D
Będzie pięknie.
Kot boski, jak zawsze wyłożony przy Panci :;230
Awatar użytkownika
Shire
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2653
Od: 3 kwie 2016, o 21:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Mamusiu, wspaniałe rozsady, kosztowało to zapewne pracy, ale są piękne, niezwykle ładne, zdrowe. Strasznie ubolewam, że nie mam przede wszystkim czasu, posiałabym sobie wiele rzeczy. No i brak miejsca w bloku oraz foliaka na działce, to wszystko niestety praktycznie mnie wyklucza z grona siejących :(Dopiero dziś się zebrałam i posiałam dmuszka drżączkę 3 rodzaje cynii i tyle...Na jednej dużej tacy sadziłam po 3 do doniczki skiełkowane już cebulki czosnku niedźwiedziego, które przyszły z allegro, bo na działkę pojadę dopiero w sobotę. Nie chciałam, żeby zdechły.
Aga chcesz dmuszka, to nawet dziś Ci wyślę plus pasiasta aksamitka, oczywiście mam na myśli nasiona.

I mam jeszcze jedną prośbę, z tego co kojarzę, Twój foliaczek jest mały. Mogłabyś mi go pomierzyć i napisać firmę. Chce chociaż sprawdzić czy u mnie by się zmieścił, pewnie nie, ale co mi szkodzi pomierzyć.
halinkab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 812
Od: 15 maja 2015, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś lubczyk siałaś w zwyczajną ziemię do wysiewów?
orlik755
200p
200p
Posty: 340
Od: 30 paź 2012, o 14:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Agnieszko, obejrzałam ostatnie zdjęcia i szczęka mi opadła....
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś czarodziejko jak ty to robisz że ci wszystko tak pięknie rośnie . Moje selerki przy twoich to aż wstyd pokazać ;:202 . Mnóstwo czasu poświęciłaś na taką ilość rozsady. Gratuluję ;:304
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Agnieszka,lobelii gratuluję,traw zazdroszczę...zresztą...BRAWO TY ;:433
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”