Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ekokosiarka to jest :). Z nawożeniem i odrobaczaniem.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Agnieszko, tulipany otoczone wianuszkiem szafirków prezentują się uroczo :heja I ta tulipanowa rzeka pod płotem- oczu oderwać nie można. Mogę sobie tylko pomarzyć o takich ilościach. Ale za to będę je podziwiać w zaprzyjaźnionych ogrodach, między innymi w Twoim :heja Kurnik i mi się spodobał i chociaż ja miastowa z dziada pradziada, to ten widok też wydawał mi się przesłodzony. Ale wrażenie robi ;:108
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Tak, bardzo superowo zrobiłaś te kamyczki. Widać, że stanowią sporą i zwartą warstwę i świetną ozdobę, która podkreśla pobliskie rośliny. Trochę się nadziergałaś z tą włókniną, bo 500 szpil w sumie wbić w ziemię to nie lada wyczyn. Ale widać, że się to wszystko trzyma. ;:303
Cieszę się, że Twoje rośliny po tej zimnicy są w dobrej kondycji. ;:215
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga co tam u rozsad ? Coś ich ostatnio nie pokazujesz :D
Pewnie już są ogromne i kwitną :wink:
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Patent na włokninę na szpilkach wart zapamiętania :) Lubię Twój ogród ;:3 Niech już nam zaświeci na długo słońce i przyniesie więcej ciepła. Dziś u mnie znów śnieg na przemian ze słońcem, ale zimno bardzo. Pomimo tego trzmiele latały u mnie na działce i nurkowały w kwiatach :) Są niezniszczalne :)
Awatar użytkownika
wsiania
500p
500p
Posty: 692
Od: 27 sty 2012, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Brzegu

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś, dzięki za te tulipanowe łany, w tym roku u mnie zawiodły, to chociaż u Ciebie pooglądam :) Dobrze, że mróz nie dał się aż tak we znaki Twojemu ogrodowi, miło będzie patrzeć, jak wszystko się rozwija. Te obrzeża przy żwirowej ścieżce wyglądają bardzo profesjonalnie, jak z katalogu. Pięknie! Co do zwierzaków, to kury naprawdę potrafią przerzucić ziemię na kilkanaście cm głębokości kilka razy w ciągu roku, więc na klepisko trzeba się po prostu przygotować i zgodzić mentalnie :wink: Natomiast do koszenia najlepsze są gęsi. I króliki. Mówię z doświadczenia :)
Moje wsiowe poczynania - c.j.d. :)
gdzie diabeł nie może... tam mnie wołają :)
pozdrawiam, Ania
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ślicznie u Ciebie ;:63 Cudne klomby otoczone ścieżkami, musiałaś sie narobić, ale efekt cudowny. A ile masz tulipanów :!: cudnie to wygląda, chyba kilka setek :lol: Pięknie. Widzę ,że i u Ciebie nie ma większych szkód , no i super, u mnie też :) Szkoda ,ze nie mieszkamy bliżej, gdybyś jednak chciała to nie musisz chodzić w koło mojego arboretum tylko w środku ;:306
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Dziękuję za wszystkie miłe słowa na temat tulipanów :wink: Czeka się na nie pół roku i tak mało jest czasu, by się nimi nacieszyć, więc teraz jak tylko mam czas to cykam im zdjęcia bez opamiętania, aż braknie pamięci na karcie :;230 Aż żałuję, że mam do dyspozycji tylko telefon, hmm, może warto dla nich przyspieszyć kupno aparatu ;:173

Jestem ostatnio co chwila odciągana od komputera, dlatego odpiszę na spokojnie wieczorem :wink:

Mój najbardziej udany kwiatek i komputerowa odciągaczka ;:226
Obrazek

Seba specjalnie na zamówienie zrobiłam kilka zdjęć rozsadom, zwłaszcza tym kwitnącym :wink:

Naparstnice Foxy
Obrazek

Kwitnąca tunbergia:

Obrazek

Kwitnąca lobelia, tak jak Anidka pisała mi zimą, bardzo fioletowy odcień tej czerwieni :;230

Obrazek

Kwitnący bakłażan:

Obrazek

Obrazek

W tunelu zostały pomidory i inne wrażliwsze kwiaty. Sporo rozsad, które pokazywałam w marcu już mam w gruncie, praktycznie wszystkie kwiaty dwuletnie, albo takie, które wytrzymują chwilowy przymrozek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Magnolia Old Port też ma kwiatek, tylko jeden, ale sadziłam ją dopiero latem w zeszłym roku. Zapomniałam, że najpierw rozwija liście, dopiero potem kwiaty:

Obrazek

I moje ulubieńce-tulipany:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwsze narcyzy dopiero się u mnie otwierają :D Myślałam, że będą przed tulipanami ;:173

Obrazek

Jabłonka, ciekawe, czy nie zmarzła. Może spróbujemy pierwszy raz swoich jabłek?

Obrazek

W wątku Marty koziorożec wyczytałam, że piwonie mogą teraz potrzebować ratunku przed szarą pleśnią. Skorzystałam z pogodnego poniedziałku i wieczorem opryskałam je Topsinem, przy okazji podlałam nim powojniki, żeby w tym roku nie spotkał je uwiąd.

Obrazek

Pączki na Cunningham's White nie wyglądały na pąki białego rododendrona ;:202 Ale otworzył się dziś rano pierwszy kwiat i jest jak na zdjęciu, biały w żółte ciapki. Jak widać, sprezentowane kwiaty lepiej rosną, oba rododendrony wyglądają póki co zdrowo (tfu, tfu), może jednak dobrze im będzie u mnie? Na razie nie miałam z nimi dobrych doświadczeń ;:173

Obrazek

Warzywnik ;:3 Jak ktoś jeszcze nie odpadł ze znudzenia :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pierwszy pomidorek, może jak wyniosę donicę z powrotem na taras to za jakiś czas nabierze koloru i tak, jak mi to przepowiedziała Marysia już w maju skosztujemy własnych pomidorów? :wink:

Obrazek

Przede mną parę luźniejszych dni, bo właściwie wszystko, co miało być posiane już posiałam. Do posadzenia też zostały już tylko takie rozsady, które i tak muszą czekać na maj. Pewnie w ten tydzień laby uda mi się trochę nadrobić zaległości, do zobaczenia w Waszych ogrodach :wit
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7960
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś
Czy Ty na pewno mieszkasz w Polsce :?:
Wielkość warzyw na dworze mnie powaliła. Szpinak wypasiony :!: Swój posiany w marcu wczoraj rozdeptałam bo nie zauważyłam ;:306
Z pomidorów będziesz zaraz nasiona zbierać, podczas, gdy innym Forumowiczom dopiero się graśkają z ziemi .
Tulipany wyglądają fantastycznie, żadnych chorób, cudne ;:3
Jasno fioletowe chyba przyjdę i zakoszę :;230
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, Natalka, to prześliczna dziewczynka :D

Tulipany masz boskie! Patrzę na te fioletowe i myślę sobie, że te mi się najbardziej podobają, potem kolejne zdjęcie ta obłędna różowa rzeczka - i zmieniam zdanie :D
No po prostu mega to wszystko wygląda ;:oj ;:167
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Twój najpiękniejszy kwiatuszek słodziutki.
Moja córka też Natalka :)
Tulipanowe łany boskie.
Warzywka jakie już duże ;:oj ;:63
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Piękną masz pomocnicę. Proszę mocno wyściskać, bo przesłodka. ;:196
Łany tulipanów cudne, nie dorobię się takich, bo u mnie to już się po latach sadzenia w różne konfiguracje same szarogęsią, a nawet piętrowo potrafią. Nawet chciałam je wykopać i posadzić po nowemu, ale chyba zostawię tak jak jest.
A w czym masz je posadzone? I co planujesz po nich posadzić? Strasznie dużo pytać mam, co? :lol:
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ufff, po kolei trzeba komentować ;:306
Masz tak czerwoną lobelię jak moje czerwona tulipany w odcieniu żółtego ;:306
Ten warzywnik... Jesteś pewna, że ci potrzebny? To koło już tak superowo zarośnięte cebulami ;:215
Co jak co, ale rzeczka różowych czy tam liliowych... Znasz odmianę? Ten kolor jest oooobłędny!
Wielkość warzyw to chyba jakieś jaja, u mnie szpinak dostaje liście właściwe a koperku po trzech tygodniach z lupą szukam :;230
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”