Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Raczej to nie było moje zdjęcie widzę ,ze nasionka fajnie kiełkuja ;:333
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Słodkie maleństwa, aż się ciepło robi na sercu :;230 I co Agnieszko wracają po nocy do inkubatora?
Ciekawa jestem pozostałych siewów!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witaj :wit . Oho widzę efekty siania ;:108 . Brawo ;:138 . Ja jeszcze mam sporo czasu do siania ;:224. Pozdrawiam :wit.
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, no nieźle wyglądają Twoje przedszkolaki :D A może raczejj niemowlaczki :D

W uprawie sałaty z rozsady wazne jest, aby od razu po wykiełkowaniu nasion wyeksmitować ją na zewnątrz. Sałata nie boi się chłodu, wytrzymuje nawet mały przymrozek, wystarczy nakryć czymś i nic się z nią nie dzieje. Ale to w przypadku osób, które nie naświetlają :wink: Chociaż jak będzie za wysoka temp, to różne cuda się mogą dziać. Sałata najlepiej rośnie w temp w przedziale 7-26 st C. Poniżej 7 nie rośnie, żyje, ale stoi w miejscu, a powyżej 26 liście robią się bardziej gorzkie. O, tyle wiem z doświadzenia :D

A pytałas co zamierzam siać w tym roku ;:224 Oprócz mnóstwa kwiatów jednorocznych, dwuletnich i bylin (aby zapełnic ogród i aby chwasty az tak nie rzucały się w oczy :lol: )- to na pewno pomidory, papryki, arbuzy, kilka krzaczków cukinii, 2 dyńki olbrzymie Big Max (na konkurs dla moich chłopaków) i dużo sałaty :D Sałata to jedna z moich ulubienic w warzywniku. Dodatkowo zioła. Wszystiego spróbuję posiac w tym roku mniej niż dotychczas, aby mi czasu na inne przyjemności starczyło :D A i tak już z tylu rzeczy zrezygnowałam ;:219

Chcesz Aguś nasiona tych papryk słodkich jeszcze? To Ci doślę ;:108 W sumie, jak wysyłałam Ci nasiona, to skupiłam się przede wszystkim na tych fioletowych, aby Ci do ogrodu pasowały :lol:
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Niezłe przedszkole :D Dobrze że napisałaś o tym oświetleniu led bo też takie chciałem kupić.
Jutro jadę na działkę to zobaczę co z moją sałatą w doniczce się dzieje.
Papryki też w tym roku będę chciał posadzić.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Dziękuję wszystkim, którzy trzymają kciuki za moje "przedszkole" ;:333 Jak coś ciekawego jeszcze się w nim wydarzy, to obiecuję o tym wspomnieć ;:108

Jadziu kiełkują, kiełkują, dobre nasionka były ;:108

Marysiu sałatki wróciły do boxa, ale zwieszają smutno liścienie w dół, może im za ciepło, może hmm, za jasno? W każdym razie nie wyciągają się ani odrobinę, a to jest dobra wiadomość dla reszty "przedszkolaków". Myślę, że po skończonym eksperymencie postawię je na zimny parapet albo nawet w miniszklarence na dworze i albo sobie poradzą, albo nie. Sałatki normalnie posieję w II połowie lutego. Pozostałe siewy to pomidoraski takie małe, doniczkowe (Baklonzauber i Balkonnoye Czudo), dwie odmiany bakłażana, wspomniane okry (te już pięknie rozkładają liścienie) i kilka papryk, raczej z tych mniejszych krzaków.

Ewelka pisałaś że będziesz mieć malutkie lobelie kiedy masz w planach wysiew? Ja myślałam o lutym, to już niedługo ;:333

Dominiko serdecznie dziękuję za propozycję, ale w tym roku mam już tyle odmian do wypróbowania, że chyba podziękuję, może zgadamy się w przyszłym roku na jakąś małą wymiankę? :wink: Jestem bardzo ciekawa tych wszystkich fioletowych cudeniek, pozwolę sobie niektórymi z kimś jeszcze podzielić, jak nie masz nic przeciwko? Bo tak są hojnie nasypane, a szkoda jakby się starzały :D
Z sałatkami tak właśnie robiłam rok temu, mrozik im nie straszny, a za wysokiej temperatury nie lubiły i od razu reagowały wyciąganiem się.
Fajne plany ;:138 Ja też chciałam się ograniczyć w tym roku a chyba mi się to nie uda, no może odpuszczę większość kapustnych, które u mnie się nie udają. Ale rzodkiewki, sałata, zioła, szpinak, kukurydza, dynie, pomidory, papryki, cebule, strączkowe- muszą być ;:224 W tym roku spróbuję więcej warzyw korzeniowych i pierwszy raz posadzę bakłażany. Pożegnałam wszystkie brokuły i kalafiory, szkoda mi na nie miejsca.

Mariusz dzięki :wink: Daj znać, jak się miewa sałatka :)

Miałam wczoraj dzień pomidorowy :) Skiełkował pierwszy pomidor, potem dostałam nasionka z AWN, taką cudowną pękatą kopertę ;:167 i od południa do wieczora pyrkał sobie na gazie przecier z mrożonych w sezonie pomidorów. Musiałam zwolnić zamrażarkę w garażu żeby ją wymienić na nową, oszczędniejszą. Ale pachniało! ;:137 Wkleję tylko malutkie zdjęcie, bo wątek jest ogrodowy:

Obrazek

W weekend zbiorę opisy odmian pomidorów z AWN i wybiorę, co będzie rosło u mnie w tym sezonie, chyba będzie to trudny wybór ;:219
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Jakie piękne magnolie, tulipany ... brakuje nam wiosny :D
No Aga już masz sałatę, ja na razie nic nie wysiewam, trzeb porządnego growboxa zrobić :D


Pozdrawiam,
Seba :wit
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witaj Agnieszko :wit . Nie kuś tą lobelią ;:306 . Ja planuję ją wysiać dopiero w połowie lutego ;:224 czyli to jeszcze kawał czasu ;:108 . Wcześniej niż 15 luty nasion nie wysieję , takie moje postanowienie :wink: .
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

W tamtym roku lobelię wysiałem,pięknie wzeszła i koniec.Stanęła i zmarniała.W tym roku kupuję gotową na rynku.Poddałem się.
Awatar użytkownika
Locutus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12027
Od: 17 kwie 2010, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romilly-sur-Seine
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

@ Aguss 85 ? Owszem, jest u mnie łagodniejszy klimat i dlatego właśnie w zeszłym roku barwinek przez całą zimę kwitł. Aczkolwiek w tym roku zima jak na tutejsze warunki dosyć sroga... Zazwyczaj nie ma dni, w których temperatura byłaby cały dzień na minusie, przymrozki zaczynają się w drugiej połowie grudnia a kończą w pierwszej połowie marca... W tym roku pierwsze przymrozki pojawiły się już z początkiem października, sporo już było dni, gdy nawet w południe termometr wskazywał mniej niż zero, nocami i po -8°C, co przy braku śniegu trochę mnie martwi... No i pytanie do kiedy to potrwa? Jeśli chodzi o maki lekarskie, to we Francji są one jak najbardziej legalne. Podobnie jak wiele innych roślin zakazanych w Polsce.

Pozdrawiam serdecznie!
LOKI
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Hejo. U Ciebie to już prawie wiosna ;:3 . Growbox fajny. Ja tez czytając o growboxach kiedyś na jakieś wesołe strony trafiłam hihi. Trzymam kciuki za sadzoneczki. Zwłaszcza papryczki.
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga nie wiem czy to nie taka odmiana sałaty, bo miałam podobną sianą wiosną i listki (a może liścienie) pierwsze leżały i dopiero kolejne przypominały sałatę! Ach pomidory! jak pachną ;:224
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ago- witaj w Twoich włościach, dopiero teraz przyszłam się przywitać. Dużo pracy włożyłaś w modernizację ogródka. Dech zaparło mi przy warzywniku, ja do niego nie mam serca. Podziwiam więc Twoje zaangażowanie, warzywka fajnie Ci się odwdzięczyły. Pięknie będziesz miała latem i wiesz co, rzeczywiście nigdy nigdy nasze ogrody nie bywają skończone, więc gdybyś czekała z założeniem wątku na tzw. skończony ogród, nie doczekałabym się go ani ja ani nikt inny. Czekam na Twoje wiosenne zdjęcia z tulipanami.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”