Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Witam! :wit
Pierwszy raz zalogowałam się na forum prawie rok temu i właśnie dojrzałam do tego, by założyć wątek całkowicie ogrodowy. Myślałam, że odważę się na to dopiero gdy sama będę myślała o nim "mój piękny ogród", a on wciąż jest w budowie i dopiero nabiera takiego kształtu, jaki chciałabym oglądać. Ale kto z Was Ogrodnicy może z ręką na sercu powiedzieć, że jego zielony salon już jest umeblowany i gotowy? :wink: Cały czas coś robimy przy rabatach, grzebiemy w ziemi i zmieniamy ;:108
Swój zielony raj zakładam na powierzchni ponad 1000m2. To dużo, by całość dopieścić i mało, gdy się chce posadzić wszystko, co wpadnie w oko i wciąż mieć kawałek trawnika. Dla mnie idealny ogród to taki, który wygląda pięknie i jest też użytkowy, można w nim odpocząć i narwać owoców i warzyw :D Mam mały sad owocowy, jagodnik, warzywnik (w nadchodzącym sezonie warzywnik będzie miał formę kwiatowo-warzywnego potager), grządkę ziołową i kilka rabatek kwiatowych (hortensjowo-czosnkową, tulipanowo-liliowcową, różano-funkiową, powojnikową i inne). Lubię od zawsze lawendę i inne fioletowe kwiaty i od niedawna trawy ozdobne i żurawki ;:167
Dom i ogród kupowaliśmy w stanie częściowo urządzonym. Po poprzednich właścicielach mam kilka drzewek owocowych, ozdobne krzewy i szpaler żywotników i prócz tych żywotników prawie wszystko podobało mi się na tyle, że nie wycinałam i nie projektowałam po swojemu od zera, tylko dopasowałam się do tego, co już u mnie rosło. Ostatecznie niektóre z tych drzewek mieszkają tu dłużej niż ja, nie wypadało ich wypraszać :D

Ogród projektuję i obsadzam sama, po kawałku. Staram się siać byliny, robię własne rozsady, niestety gotowe sadzonki sporo kosztują a w nowym domu i tak jest sporo wydatków. Ale nie wszystko muszę mieć od razu. Poza tym satysfakcja z posianych własnoręcznie kwiatów jest o wieeele większa ;:138 Nawet trawnik dosiewamy sukcesywnie, co roku kawałek, bo niestety na start mieliśmy chwastownik :D .

Udało mi się wygrzebać kilka zdjęć takiego ogrodu, jakim go zastaliśmy gdy się wprowadzaliśmy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, cieszę się, że jestem pierwszym gościem w Twoim wątku :)

Bardzo fajną macie działeczkę, i dużo miejsca do obsadzania. Fajnie, że kupiliście działkę już z jakimiś roślinami, to mieliście już na dzień dobry większe egzemplarze :)

Mieliście szczęście, że kupiliście działkę już z małym sadem, bo jak już pisałaś w wątku o Mydłach Lawendowych, to z małej śliwki zebraliście 2 wiadra śliwek :D Zazdroszczę ;:173 bo ja dopiero w tym roku posadziłam swoje drzewka owocowe, więc na owoce jeszcze poczekam.


Czekam na więcej zdjeć i będę do Ciebie zaglądać, bo mamy coś wspólnego z tym fioletowym :D

;:196
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Moje pierwsze własne nasadzenia to była magnolia Soulenge'a przed domem, kilka hortensji ogrodowych, biała piwonia, liliowce, borówki, dwa lilaki, lawendy, kilka funkii, konwalii i bratków i trochę cebulek. Posiałam też wokół tarasu kwiaty jednoroczne, głównie maciejki. Zrobiłam pierwsze podejście do warzywnika, ale nie byłam przygotowana i prócz ziół niewiele się udało ;:185 Drzewka owocowe wydały za to pierwszy plon ;:138
Nie mam wielu zdjęć z tamtych sezonów, ale coś się znalazło:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Najwięcej pozmieniało się u nas w zeszłym sezonie i z tego czasu mam też najwięcej zdjęć. Przede wszystkim założyłam warzywnik :tan Nie kupiłam do niego żadnej rozsady, wszystko posiałam sama. Zaczęłam od planu, zbicia kompostownika i zajęcia w lutym małego areału (M. trochę to przeżywał, bo mi najbardziej pasowało miejsce, w którym rok wcześnie posiał nowiutką zieleniutką trawę ;:224 ):

Obrazek

A potem dokopałam trochę więcej...

Obrazek

...i więcej...

Obrazek

...i jeszcze kawałek na małą folię:

Obrazek

i na zielnik też:

Obrazek

Nawet taras zajęły pomidory, zioła i papryki:

Obrazek

Wiosna była trudna, bo wszystkie parapety zajęły rozsady warzyw i kwiatów. Pierwszy sezon warzywny był bardzo udany!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aga, ale Ci się sezon udał ;:138 Pięknie i jakie plony ;:215
Ale powiem Ci, że grządki, to masz wypielęgnowane, równe, bardzo ładnie to wszystko wygląda, podziwiam ;:173 Ja aż takiego ładu nie mam ;:131
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Część ozdobna też się trochę rozrosła, dosadziłam i dosiałam nowe kwiaty, zaczęłam od wymarzonego lawendowego szpaleru, lawendy siałam sama, niektóre nawet zdążyły w tym roku zakwitnąć ;:138

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Postawiłam pergole na powojniki i niektóre też już w tym roku kwitły. Dosadziłam nowe hortensje, liliowce, jeżówki, żurawki, funkie, orliki, kilka magnolii, juki i już sama nie pamiętam, co jeszcze :D Posadziłam nawet bananowiec, prezent od forumowej koleżanki (Martusia jeszcze raz dziękuję ;:196 )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Ostatnie ogrodowe prace w tym roku to było założenie kilku nowych rabatek i posadzenie setek cebulek, teraz niecierpliwie czekam na przyszły rok ;:138 Jeśli ktoś jeszcze dotrwał do tego miejsca i nie umarł z nudów ;:306 to zapraszam:

Tu będą rosły tulipany, głównie fioletowe, różowe, białe i zielone, a później liliowce i jeżówki:

Obrazek

Obrazek

Przed domem posadziłam czarne tulipany i irysy:

Obrazek

Obrazek

Udało mi się skopać i obsadzić dużą rabatę wokół krzewów, prawie wszystkie kwiaty mają biały i żółty kolor (krokusy, pełne białe narcyzy, rododendron, tulipany, nawet krzewy, forsycja i jaśminowce)

Obrazek

Obrazek

Posadziłam pierwsze lilie, w towarzystwie tulipanów, lawendy i wysokiej rozplenicy japońskiej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to ostatnia rabatka założona w tym roku, rosną na niej tulipany, wrzośce, zawciąg, żurawki i trawy:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na koniec rozkopałam warzywnik i zmienił trochę wygląd ;:224

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Floro - Fob
200p
200p
Posty: 312
Od: 5 sty 2015, o 21:08
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Miastko (woj.pomorskie)

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Jaki w budowie ;:oj
Przecie to już przepiękny ogród ;:63
Mnie najbardziej kuszą te ścieżki...
Pozdrawiam, Tomek :wit
,,Warzywnik Floro-Foba" czyli warzywa Tomka <--- kliknij :D
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Dominiko ja również się cieszę, że jesteś moim pierwszym gościem ;:138 Tak, te drzewka mnie cieszyły najbardziej, objadłam się moreli, czereśni i śliwek jak nigdy :D Teraz dosadzam własne ;:108

Tomku dziękuję :D Zapraszam zatem na częste spacery tymi ścieżkami, u mnie zawsze furtka do ogrodu jest otwarta i będę pokazywać, jak się zmienia. Mam nadzieje, że wiosną już naprawdę będzie co pokazać :wink:
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
gloff
1000p
1000p
Posty: 1130
Od: 2 gru 2011, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Melduję swoją obecność :D Pięknie bardzo się zapowiada wątek :wink: Jak tam bananowiec,gdzie go zimujesz ?Warzywka pierwsza liga ;:333 Tunel foliowy się sprawdził ?
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Już się nie mogę doczekać wiosny ,żeby zakwitło to wszystko co posadziłaś - będzie co podziwiać :)
:wit z wrażenia dopiero teraz cię witam
;:196 Pięknie to wszystko urządziłaś ,bardzo podobał mi się twój warzywnik -z tymi płotkami , miał swój urok . Zastanawiam się czego go zmieniłaś :?: Bardzo chętnie będę wpadać częściej i podziwiać jeśli pozwolisz ;:138
Awatar użytkownika
MartisM
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1003
Od: 14 mar 2016, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

Aguś super popatrzeć na te zdjęcia. Tak bardzo brakuje mi tych kolorów wiosny i lata, że od razu poprawił mi się humor jak pooglądałam zdjęcia z Twojego ogrodu :D Czekam z niecierpliwością na wiosnę i efekty Twojej pracy! Zobaczysz jak Ci bananowiec w przyszłym roku wystrzeli do góry :) Może skusisz się jeszcze na jakieś inne egzotyki ;)
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: Fioletowy ogród i potager z aniołkiem

Post »

:wit

Długo czekałem na ten wątek ;:138 Aga areał do popisu masz spory ;:333 Sporo już obsadziłaś, za kilka lat jak wszystko się rozrośnie będzie ogród z prawdziwego zdarzenia ;:173
Bardzo podoba mi się pomysł z warzywnikiem. Dróżki ze żwirku są piękne a warzywa jeszcze piękniejsze ;:131
Rośnie mała ogrodniczka, na pewno mamie pomoże jak będzie większa :D

Trzymam za Twój ogród kciuki, bardzo mi się podoba :tan


Pozdrawiam,
Seba :wit
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”