Moja mała zielona oaza spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Cudowne prymule ;:oj Jednak kwitnący irysek o tej porze to chyba przesada... Na moich nawet nie widać jeszcze zgrubień zapowiadających pąki.
Ciekawa jestem czy Corporal Baxter masz od Mariusza. Zakwitła mi podobna - choć miała to być Strong Beer. Czyli pomyłka...
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Izuniu ;:196 Irysek jest z grupy MDB (miniaturowe niskie). One zakwitają jako pierwsze. Te, które wysłałam Ci, są z grupy SDB. Kwiaty pokażą się troszkę później.
Pierwiosnek 'Corporal Baxter' nabyłam na targach skierniewickich na stoisku BR. Wszystkie te, które przysłał mi Mariusz, to pomyłki.
Tak wygląda mój rzekomy 'Strong Beer':

Obrazek

a tak 'Sue Jervis':

Obrazek

Obrazek

Pierwiosnki ładne. Takich nie miałam. Tylko czemu nie pełne?

Na pocieszenie hiacynty:

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12458
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Twój Sue Jervis identyczny jak mój Petticoat też od Mariusza :evil:
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Dorotko przejrzałam jeszcze raz zeszłoroczną ofertę Mariusza. Chyba odnalazłam prawidłową nazwę tej prymuli. To może być Primula vulgaris 'Carrigdale'
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko cudne primule. Walentine i Baxtera miałam,ale nie dzielone zanikły.Cyba,ze zima je wykończyła. Oj ja też mam same pomyłki od Mariusza. Pewnie takie sadzonki mu sprzedali producenci.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Halinko! to dobrze, że niektóre moje bezimienne pierwiosnki jednak mają imiona :;230 Ostatnio nabyłam Pierwiosnek 'Valentine' co prawda bez Belarina ale to chyba ten sam i czekałam jak wypuści wyżej swoje kwiatki, ale to taka jego uroda. Śliczny! ale musi jednak podróść żeby w pełni ujrzeć jego urodę :D U mnie niestety nad ranem spadł śnieg, pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
TROJA
500p
500p
Posty: 906
Od: 6 kwie 2017, o 09:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witam :wink: przeczytałam dokładnie cały wątek, skorzystałam i wysłałam zapytanie o iryski z poleconej stronki. Na pierwiosnki też choruje i czy można prosić o jakieś namiary gdzie takie cuda kupić. W tym wątku obejrzałam dużo moich chciejstw czyli zurawki, iryski i pierwiosnki wszystkie cudowne.
Pozdrawiam Ania
Mój ogród http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=2&t=100470" onclick="window.open(this.href);return false;
Moje nadwyżki viewtopic.php?f=11&t=117198" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Pierwiosnki zjawiskowe! Zwłaszcza pierwiosnek różowy ;:333 Ja nie mam do niego szczęścia - dwa nieudane podejścia i już dam sobie spokój.
Brawo za tak wczesnego kosaćca! Nawet jak na grupę MDB to wcześnie. Ale nie powiem - u mnie też już kwitnie od dwóch dni ;:170
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Do pierwiosnka rosea i ja nie mam szczęścia :( robiłam dwa podejścia i nic. Tylko wspomnienie. A mój Carrigdale przyszedł jako Carrigdale :tan Chociaż jeden trafiony. To były moje ostatnie zakupy u Mariusza. Ciągle jeszcze nie rozliczył się do końca :evil:
Dzisiaj był dość ostry przymrozek. Wiele kwiatów leży :( , a magnolia gwiaździsta ma zwarzone kwiaty.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Alu to ciekawe co piszesz o znikaniu niedzielonych kęp pierwiosnków. Będę miała to na uwadze i na wszelki wypadek podzielę swoje.
Rozumiem, że Mariusz mógł zostać oszukany przez producentów. Ale nie rozumiem dlaczego nie reklamował roślin i nas o tym fakcie nie poinformował. Zaraz jak otrzymałam sadzonki, dzwoniłam do niego i sugerowałam, że coś nie halo z tymi pierwiosnkami. Zapierał się, że wszystko jest w porządku.

Marysiu pierwiosnek Belarina 'Valentine' jest wyjątkowy. Pięknie wyglądają te jego upchane bukieciki. Mam dwie kępy tej rośliny. Muszę, za radą Ali, podzielić je.
U mnie od rana sypie gęsty, mokry śnieg. Wszystko ugina się pod jego ciężarem. Obawiam się, że kwitnących tulipanów, serduszek już nie zobaczę w tym roku.

Witaj Aniu. Cieszę się z Twojej wizyty i pochwał. Zapraszam do kolejnych odwiedzin.
Moje pierwiosnki pochodzą z różnych sklepów internetowych i marketów. Szczegóły podam Ci na PW.

Florianie dziękuję za miłe słowa. Mój pierwiosnek różowy bardzo się rozrósł. Muszę go podzielić. Może skusisz się na jeszcze jedno podejście do tej rośliny?
Kwitnieniem kosaćca sama byłam zaskoczona. O mały włos nie przegapiłam tego faktu. Wczoraj widziałam kolejny na wpół rozwinięty pąk następnego iryska. Nie zrobiłam mu zdjęcia i teraz żałuję. Śnieg pewnie zniekształci jego kwiat.

Izuniu a może i Ty się skusisz na kolejne podejście do pierwiosnka różowego?
Masz szczęście, że chociaż jedna prymula od Mariusz zgadza się odmianowo. U mnie wszystkie okazały się pomyłkami.
Z niedzieli na poniedziałek i u nas grasował przymrozek. Dostało się od niego niektórym moim liliom i funkiom.
Jestem mocno zniesmaczona tą pogodą. Nie miałam czasu na okrycie wrażliwych roślin i teraz z przerażeniem czekam co ujrzę po stopnieniu śniegu.

Pierwiosnek 'Hose in Hose' (podwójny kwiat)

Obrazek

Pierwiosnek bezłodygowy Belarina 'Cobalt Blue'

Obrazek

Pierwiosnek 'Strong Beer'

Obrazek

Pierwiosnek 'Ken Dearman'

Obrazek

Pierwiosnek 'Mark Viette'

Obrazek

Pierwiosnek bezłodygowy Belarina 'Dawn Ansell'

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2313
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Nie mogę się napatrzeć na te Twoje pierwiosnki! Cudeńka, jakich w życiu nie widziałem! ;:oj
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Florianie jak wiesz, mam ogromną słabość do pierwiosnków. Co roku na rynku pojawiają się nowe odmiany. Przez co mój apetyt rośnie :oops:

A to moje siewki:

Obrazek

Obrazek

Pąki moich piwonii:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6334
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Piwonie już w takim zaawansowanym stadium? Moje jeszcze paków nie mają, oprócz delikatnej.
Pierwiosnki cudowne. Rosea też nie chce u mnie zamieszkać, a zapraszałam już trzy razy.
U mnie też biało i nadal sypie, oby tylko zbyt dużego mrozu nie było.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”