Moja mała zielona oaza spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Izuniu tak, 'Mały Przyjaciel' jest wyhodowany przez Roberta Piątka. Mam jeszcze kilka maluchów z jego kolekcji takich jak:
'Didżej' (Piątek?13)
'Duma Jaźwinu' (Piątek'12)
'Forest Sound' (Piątek ?12)
'Master of Chocolate' (Piątek ?14)
'Plamka' (Piątek ?12)
'Two Islands' (Piątek?14)
Niektóre z nich już pokazywałam, inne jeszcze nie kwitły u mnie. Zapewniam Cię, że nie są to irysy z górnej półki. Cena bardzo przystępna (4 zł za sztukę)

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj, Halu :wit
Przyciągnęły mnie Twoje iryski, które i ja uwielbiam ;:167 Masz śliczne odmiany ;:333
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Moniko :wit
Irysy nie jednemu zawróciły w głowie. Mnie również skradły serce. Co roku na świecie przybywa wiele nowych, pięknych odmian. Chciałby się mieć ich więcej i więcej... ale ja muszę się ograniczyć. Ogródek nie z gumy :(

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Ja też mam trochę odmian,ale w zeszłym roku niektóre w ogóle nie kwitły :(
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Dorotko u mnie też nie wszystkie irysy kwitły. Poprzedni rok był dla nich wyjątkowo paskudny. Wiosną przymrozek zważył im końcówki liści a później długotrwałe upały prawie ich usmażyły. Kwitły krótko, szybko im usychały liście a do tego przyplątała się plamistość.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko śliczne Twoje iryski, bo niziutkie ! Dzięki temu że podałaś sposób na ich uprawę najpierw stworzę odpowiednią grządkę, a potem dokupię jeszcze kilka takich niskich irysków. Muszę poszukać gdzie kupuje się irysy z tej kolekcji :D
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Halinko. I takie iryski pumilla lubię bardzo,bo się nie pokładają ;:108 .Troszkę ich nazbierałam,ale jeszcze nie wszystkie kwitły. U P. Roberta kupujesz. ;:108 Nie wiesz czy coś więcej dołoży? Nie ma drogo, bo płaciłam już dużo więcej. ;:7
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Wszystkie są śliczne ;:oj Nawet ceny na zwykłą "dziurawą" kieszeń ;:108 Jak tylko się okaże, że trafiłam im z miejscem i chętnie będą kwitły, to na pewno dokupię jeszcze takich "maluszków".
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko, poczytałam sobie o irysach. ;:108 Ogromna ilość ich odmian powoduje zawrót głowy. ;:7
Jednak nie będę ich do siebie zapraszała, ;:185 a powód bardzo prozaiczny: za mało miejsca odpowiedniego do ich prawidłowej uprawy. ;:204
Z przyjemnością pooglądam sobie Twoje okazy, które są naprawdę piękne! ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Marysiu dziękuję ;:196 Warto przygotować odpowiednie podłoże i miejsce pod uprawę irysów. To kwiaty słońca, lubią pławić się jego promieniach.
Nie wiem czy wolno mi podać adres strony p. Roberta? Wpisz w google "irysek" i znajdziesz drogę do Jaźwina.
A może na swój skalniak posadzisz kosaćce z grupy MDB (Miniature Dwarf Bearded) - 5 ? 20 cm wysokości?

Obrazek

Alu zgadza się, niskie iryski nie wykładają się. Jedyny minusik to ten, że kwitną najwcześniej z tej grupy roślin.
Nie wszystkie moje irysy pochodzą z kolekcji p. Roberta. Część nabyłam tu na forum.
Pan Piątek dopiero w marcu stworzy listę nadwyżek. Pewnie, jak co roku, coś tam dołoży z nowości. Nie wiem jak to będzie się przedstawiać cenowo. Ja wybierałam zawsze te tańsze.

Obrazek

Izuniu ;:196 Pisałaś, że Twoje irysy jesienią miały już nowe przyrosty. Jeżeli trafiłaś im z miejscem, to na pewno niektóre pokażą kwiaty.
Tak jak pisałam wyżej, dopiero w marcu będzie wiadomo o nadwyżkach p. Roberta.

Obrazek

Lucynko w takim razie zapraszam do oglądania :D Nie da się mieć wszystkiego na działce ROD. Masz tyle innych pięknych kwiatów u siebie, których ja nie uprawiam a podziwiam u Ciebie.

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Ponieważ po raz pierwszy widzę Twoją kolekcję niskich kosaćców z ub. roku - jestem pod wrażeniem! ;:oj Chyba tylko 3 wyłapałem, które znam, a reszta - nieznajome piękności! ;:180
Piszesz, że w ub. roku nie trafiły z pogodą u Ciebie? U mnie część rosło w przedpołudniowym cieniu więc się tak nie prażyły i kwitły rekordowo długo (ponad 2 tygodnie).
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko stronę już wczoraj znalazłam tylko tam chyba nie ma sprzedaży, no chyba że za wcześnie. Odmian znalazłam że ho ho! Skalniak pęka w szwach ale coś wymyślę! może najpierw swoim stworzę dobre warunki, a potem będę dosadzać. Twoje mnie tylko utwierdzają w postanowieniu ;:167
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Florianie cieszę się, że zawitałeś do mnie :D . Niskie iryski to mój mały bzik. Nazbierałam ich trochę. Co roku hodowcy i kolekcjonerzy kuszą pięknymi nowymi odmianami. Trudno się im oprzeć :oops:
U mnie okres kwitnienia kosaćców był krótszy. Niestety, prawie wszystkie rosną na słonecznych stanowiskach.

Marysiu to prawda, katalog p. Roberta robi wrażenie. Pan Piątek listę nadwyżek rozsyła e-mailem. W marcu najprawdopodobniej będzie już gotowa.
To miło być Twoją inspiracją :D

Mam jeszcze kilka fotek bezimiennych irysów z grupy SDB, ale chyba je pominę i pokażę najwyższe TB

Obrazek 'Sofia' (Blyth ?03)

Obrazek 'Designing Woman' (Gatty 1989)

Obrazek 'Copatonic' (Blyth 1995)

Obrazek 'Bratislavan Prince' (Mego'09)
Pozdrawiam Hala
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”