Moja mała zielona oaza spokoju

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witam po długiej przerwie na FO. W tym czasie wiele się u mnie zmieniło.
Nabyliśmy nową działkę w Rodzinnych Ogrodach Działkowych. Jej powierzchnia wynosi 450 metrów kwadratowych. Stoi na niej domek drewniany i altana ażurowa. W spadku po poprzedniej właścicielce odziedziczyliśmy mnóstwo iglaków (36 tui różnej wielkości, 8 sosen, 10 świerków, 1 cisa, 3 jałowce), 3 wierzby, kilka drzew i krzewów owocowych. Pomyślicie jak na tak małej powierzchni można upchnąć tyle ?dobroci?. A no? można. Nasi poprzednicy byli mistrzami w tej dziedzinie. Ponieważ oboje z mężem nie gustujemy w nadmiernej ilości ?igiełkowych?, to wielu z ich się pozbyliśmy. Zostały tylko te, które tworzą ramy naszego małego raju.
Powstało na szybko parę rabat kwiatowych. Trzeba było przesadzić rośliny z mojej ?przechowalni?. Ci którzy pamiętają moje zmagania działkowe, wiedzą o czym piszę. Jeszcze jest sporo do przeniesienia. Mam nadzieję, że w następnym sezonie uda nam się zakończyć akcję przeprowadzki.

Kilka zdjęć z października 2014 r. :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z czerwca 2016 r:

Obrazek

A tu z grudnia 2016:

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko, jest Twój wątek, jakże się cieszę. Śliczną masz tą nową działeczkę ;:138
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Lidziu cieszę się, że mnie odnalazłaś. Jakoś trudno mi było w sezonie zebrać się do założenia nowego wątku. Bardzo mi brakowało rozmów z Wami.

Dla Ciebie mój kwitnący jeszcze ciemiernik:

Obrazek

... i moja nowa podopieczna...

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Halinko! ;:196 Trudno o lepszą niespodziankę! Wracam z pracy, tradycyjnie zaglądam na FO, a tu Twój nowy wątek ;:oj Nawet nie wyobrażasz sobie jak się cieszę. Ciekawa jestem tych wszystkich zmian. Jedno jest pewne do tej zielonej oazy dodałaś mnóstwo koloru. Nadmiar iglaków jest niebezpieczny...Koteczka wygląda na zadomowioną.
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Tak bardzo się cieszę, że mogę znów do Ciebie zaglądać. Dziękuję za piękny ciemiernik, czy to helleborus niger? Piszesz "jeszcze kwitnący", czyli kwitnie już od dłuższego czasu? Moje ciemierniki w tym roku strajkują. Jesienią zakwitł tylko jeden z ciemierników wschodnich, 'Kwiat Jabłoni' dopiero niedawno pokazał pierwsze kwiaty, chociaż pąki były widoczne już w październiku, a u pozostałych jeszcze nawet paków nie widać. U mnie nastała zima, leży trochę śniegu, a dzisiaj rano termometr pokazał -8. Prognozy na grudzień zapowiadają jeszcze kilka cieplejszych dni.
Pomimo chłodu jeże nadal grasują i bardzo dużo jedzą, szczególnie maluchy. Podopieczna śliczna i zupełnie podobna do mojej Daszeńki. A ja mam zmartwienie, bo od tygodnia nie pokazał się Piorun, już tracę nadzieję. Za chwilę wyruszam na działkę.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj i ja się u ciebie zamelduję :wit z nadzieją na piękne zdjęcia. Jeśli pozwolisz to będę cię częściej odwiedzać . Piękna rabata z żurawkami . Super że pozbyłaś się nadmiaru iglaków -będzie więcej miejsca na kwiaty ;:306
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16555
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj, Halinko! ;:196
Tak się cieszę, że zdecydowałaś się otworzyć nowy wątek. :tan :tan
Widzę, że dużo pracy już wykonaliście na nowej działeczce! ;:63 ;:63
Ja również nie przepadam za iglakami i na swojej działce mam tylko dwa: srebrny świerk i małego cyprysika - oba sprezentowane M przez jego siostrę. ;:108
U Ciebie ogromne wrażenie robią rabatki żurawkowe. ;:333 Naprawdę pięknie się prezentują. ;:215
Życzę Ci, by ogród rósł i rozrastał się, a roślinki odpłacały za serce wkładane w opiekę nad nimi. ;:167 Najlepiej pięknymi kwiatami czy też owocami. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witam Miłych Gości :wit

Izuniu dziękuję za milutkie słowa ;:196 . Jak wiesz, długo przymierzałam się do założenia wątku. Cieszę się, że w końcu się przełamałam. Bardzo się staram o kolory na działce. Myślę, że jeszcze mam daleko do efektu końcowego. No cóż... od czegoś trzeba zacząć. Koteczka jest zadomowiona ale nie u nas. Właścicielka chyba o niej zapomniała, bo przesiaduje u nas całe dnie.

Lideczko dziękuję za wsparcie ;:196 Ciemiernik to rzeczywiście niger. Kwitnie od lipca do teraz. Oprócz niego we wrześniu kwiaty pokazały też c. z serii double.
Trochę Ci zazdroszczę tego śniegu. U mnie wczoraj po południu chwycił mróz i trzyma do teraz. Moje rośliny nie mają takiego komfortu jak Twoje. Dobrze, że wczoraj udało mi się co bardziej wrażliwe przykryć stroiszem.
Nawet nie wiesz jak się cieszę, że Twoje jeże są nadal aktywne. Maluszki zdążą nabrać ciałka przed zimą. Szkoda Pioruna. Może znów go ktoś pogonił? Mam nadzieję za kilka dni wróci do Ciebie? Oby...

Iwonko dziękuję Ci bardzo za wizytę i pochwały ;:196 Zapraszam do następnych odwiedzin.
Faktycznie, po usunięciu iglaków zrobiło się sporo wolnego miejsca. Ale nie wszystko mogę przeznaczyć pod kwiaty. Muszę przeznaczyć kawałek działki na placyk zabaw dla wnuków.

Lucynko dziękuję za dobre słowa i życzenia ;:196 . Nadmiar iglaków na działkach ROD to koszmar. Wolę ukwiecić swoją działkę. Pewnie rozumiesz o czym piszę, bo u Ciebie ogródek kapie kolorami.

Kilka zdjęć z dnia wczorajszego:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Halinko!
Dołączam do grona zadowolonych z Twojego powrotu ;:4 Działka miała szczęście że zmienili się właściciele, bo zyskała na urodzie ;:167
Pozdrawiam! ;:168
Awatar użytkownika
calka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1400
Od: 14 paź 2012, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelszczyzna

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Halinko :wit
Ileż życia i koloru wniosłaś w nową działkę ;:333 Zupełnie zmieniła swoje oblicze. Czy podopieczna jest działową rezydentką?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Marysiu dziękuję za tak ciepłe słowa i odwiedziny ;:196
Jeszcze wiele pracy przed nami. Mam nadzieję, że niedługo osiągniemy swój cel.
Pozdrawiam :)

Ewuniu witam Cię w moich skromnych włościach i zachęcam do kolejnych odwiedzin.
Tak, koteczka jest rezydentką działkową ale ma swoją właścicielkę. Niestety, pani chyba o niej zapomniała, bo obecnie przesiaduje u nas na działce.
Codziennie dokarmiam ptaki to i jej do miseczki coś wrzucę :)

Zdjęcie może nie najlepszej jakości, ale wreszcie udało mi się uchwycić w kadrze bardzo płochliwe sikorki:

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Witaj Halinko.
Super ,że powróciłaś i jeszcze nowy wątek założyłaś. ;:215
A jaki to miłek ma takie już duże pąki?
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Moja mała zielona oaza spokoju

Post »

Alu ;:196 ja też się cieszę, że wreszcie zdobyłam się w pełni wrócić na FO. Bardzo brakowało mi tego.
To miłek amurski jest taki wyrywny. W ubiegłym sezonie też tak się pośpieszył, ale styczniowe mrozy zważyły mu pąki i nie zakwitł.

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Hala
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”