Moje oczko w głowie cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu Zielono u ciebie i kolorowo... iryski zaczynają swoje kwitnienia ( moje w pączkach :? ) a tulipany kończą i to jest ta dobra strona tej złej pogody ;:306 To faktycznie drzewko ma co dźwigać ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ;:196 znów się ochłodziło w każdym razie u mnie .a wczoraj było takie cudne słonko.Pogoda płata nam figla, może teraz mszyce trochę odpuszczą, bo zaszalały na całego ;:222 gdzie nie spojrzę wszędzie się stołują.Cudne iryski takie sloneczka a ten Rh czy to Nova Zembla bo też wiosna sobie takiego sprawiłam z B
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu nie tylko Ty zaniedbujesz, ja też ostatnio mało bywam na forum, praca, działka, a jak wracam, to juz sił brak nawet na wirtualny spacer, ale działeczka widze ma sie całkiem dobrze, cudnie iryski kwitną ;:215
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

witaj Marysiu !!!!
Było ciepło a wczoraj wieczorem i dzisiaj znowu chłodno i wieje jak w kieleckim na dworcu :) Irysy bardzo szybko przekwitają i są jakieś niewydarzone , chyba trż trochę podmarzły .
Cieszę się że masz fajna pogodę to możesz pozwiedzać okolice w wolnych chwilach .
Pień nie jest po lipie ten jest po starej śliwce - podsadziłam go powojnikiem i glicynią ale glicynia chyba całkiem zmarzła bo nie daje znaku życia .
Tak wygląda pień po lipie i kombinuje co z tego można zrobić ?? może jakieś pomysły ??
Obrazek
Myślałam żeby zrobić zadaszenie takie duże ze słomy albo gontu i naokoło ławki .
Ewuniu zielono jest ale coraz więcej strat widzę po tych mrozach .
Moje te niziutkie żółte zakwitły a mam jeszcze fioletowe to kwitły nie cały dzień - nawet im fotki nie zrobiłam ;:222
Reszta tez w pakach .
Na razie tylko powojnik dźwiga bo glicynia chyba nie przeżyła i na starej działce tez ani jedna nie daje znaku życia .
dzisiaj juz mam brzydką pogodę zimno , szaro i strasznie wieje , nawet nie dało się posiedzieć na działce .
Jadziu ;:196 u mnie tez chłodno i szaro a wczoraj pięknie świeciło słoneczko .
Rododendron kupiłam na wiosnę w biedronce ale nazwy nie sprawdziłam jak się nazywa , etykietka wisi - muszę zajrzeć , ale śliczny ma kolorek ;:333
Iwonko jak wracam z działki to sił brak a jeszcze nie zawsze powiadomienia dostaję i tak leci a zaległości się robią , potem wchodzę do kogoś to zanim wyczytam to na inne ogródki brak czasu .
Malutkie iryski ładnie zakwitły ale tylko te żółte a reszta słabo .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu bardzo ładne masz żurawki,
a pień też super, tak mi się spodobał, ze sama zastanawiam się jak mozna by go dobrze wykorzystać
U mnie też pogoda w kratkę, w piątek i sobotę dzialalam troszkę w ogródku, truskawkach i warzywniku-spieklam się jak rak, a dzisiaj zimno i wieje jak diabli
Pozdrawiam Cię cieplutko
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu, żal roślinek, ;:174 które sobie poszły, ;:65 ale ich miejsce szybciutko zajmują inne, ;:63 więc działeczka jakby na przekór mieni się barwami. ;:333
Bardzo ładnie przeżyły Twoje żurawki. ;:63 Moje po zimie były ładne, a po późniejszych zimno - mokrych tygodniach zmarniały ;:222 i teraz czekam, aż wrócą do formy. ;:303
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu śliczne żurawki ! Moje poszły w drzewka :;230. Myślisz,0 że pień jest martwy ? U mnie na wsi lipy mają odrosty.. to kto wie czy i Twoja nie wypuści? Pomysł masz dobry, a jak nie jest wysoko to z góry coś można puścić. Pozdrawiam i dobrego tygodnia życzę ;:196
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witaj Tereniu,przepiękne masz te iryski i takie ilości super wyglądają ,a co posadzisz w tych skrzynkach jeszcze pustych co stoją pod daszkiem ,może pomidory?nad tym pniem z lipy fajne byłby taki dach ze słomy i ławeczki ,no i altanka bliżej domku gotowa ,ja też jestem zmęczona jak cały dzień się ugonię na nogach ,że nieraz nie mam siły wejść na forum,pozdrawiam i buziaczki ;:196 ,niech wreszcie będzie normalnie ,bo u mnie też zimno dzisiaj było
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu żurawki super i brunera piękna ... z lipą fajny pomysł na daszek i ławeczki ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu można na pieniek puścić powojnika ,albo na szczycie wydrążyć sporą dziurę do której będziesz mogła dać donicę z pnączami chociażby nawet była to komarzyca o biało zielonych liściach .Coś z pewnością wymyślisz, a może po prostu puścić na niego Hederę wiecznie zieloną, lub pnącą hortensję
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
JolantaG
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9576
Od: 3 lis 2008, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ostrzeszów,Wielkopolska

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Na zagospodarowanie pnia po lipie pomysłów jest wiele ,ale on chyba jeszcze żywy .
Pewnie od korzeni zacznie wypuszczać mnóstwo młodych .
Tereniu ,co masz w tych skrzyniach pod zadaszeniem .Część widzę pusta ,ale część zagospodarowana .
Awatar użytkownika
Darmokot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1953
Od: 10 lis 2012, o 20:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kieleckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ta ostatnia żurawka u mnie bardzo licho zimę przetrwała, reszta ma pokaźne rozmiary. Jak Twoja paulownia? Ta Twoja-moja puściła już sporo liście mimo podwójnego wymarznięcia, oxytree też rosną, glicynia również. Zmarzła mi do ziemi pięknotka ale szkoda było wyrzucać więc ściąłem i teraz odpuszcza ;:63 Ale strat też mam. Czy będziesz w przyszłym tygodniu u siebie? Będę w Małogoszczy na ulicy 11 listopada oglądać sad więc może się uda nam zobaczyć ale jeszcze nic nie obiecuję na 100% :wit
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

No co ty piszesz, że iryski słabo kwitną? Przecież piękne kępy, że hej ;:333 Pień cudny, aż mi się oczy do niego zaświeciły ;:oj Ja bym wokół niego posadziła powojniki, a przed nimi ławeczkę wokół tak jak pisałaś, ale skoro chcesz tam zadaszenie to też będzie super ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”