Moje oczko w głowie cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu rozumiem cię doskonale z tą suszą :( Dobrze chociaż, że się trochę ochłodziło, to przynajmniej roślinki nie gotują się żywcem... Lilie pięknie ci kwitną, a i liliowiec ma całe mnóstwo kwiatów ;:63
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witam wieczorna porą wszystkich miłych gości ;:4
U mnie dalej susza i gorąc że nawet teraz nie da się wytrzymać a na dodatek wieje wietrzysko i wysusza ziemię .
Witaj Michał :wit jak się cieszę że się odezwałeś :D
U Ciebie mokry czerwiec a u mnie nic nie pada ani w czerwcu ani w lipcu ani teraz - nie wiem jak to określić i co powiedzieć bo tylko ostatnio narzekam i narzekam :oops: U mnie też drzewa i krzewy usychają mimo podlewania , chwasty już dawno wyschły i jedynie co robię to podlewam i podlewam , już do znudzenia .
Ja też z węża podlewam bo inaczej nie dałabym rady .
Michał jesteś wapniały i bardzo szczery ale chyba już nic nie będę dosadzać - trudno co przeżyje to będzie
Dzięki wielkie za chęci ;:168
Ewuniu u mnie podobnie - bardzo mi szkoda roślinek a szczególnie tych co wyhodowałam z gałązek czy z nasionek . Ale już nawet te co często podlewam usychają . Moje lilie jeszcze niektóre kwitną te późniejsze , róże marne ale od czasu do czasu pokażą swój kwiatuszek . Już jesień widać ale chociaż żeby nie wyschły całkowicie i na wiosnę odbiły to będzie dobrze .
Ja pomagam jak tylko mogę :)
Karolinko dziękuje ;:196 Właśnie tego się boję żeby całkowicie nie wyschły mi roślinki bo jak odbija na wiosnę to pół biedy .
Nie wiem jak to jest ?? wszędzie leje , wszędzie nawet za mokro i to nawet u nas w okolicy a u nas taka susza , wprost nie do uwierzenia .
Ja też mam połączone trzy a czasem cztery węże ale i tak do końca działki nie dosięgną , muszę dokupić jeszcze ze dwie 40 m .
Karolinko piszesz pomidory ja muszę duże krzewy już ukorzenione podlewać bo by całkiem wyschły , właściwie jak tylko mogę to wszystko podlewam .
Żadnych owoców w tym roku nie mam , pomidory mam w skrzynkach i blisko to o nie dbam jak na razie się trzymają .
Cieszę się że chociaż Tobie wszystko rośnie i oby tak dalej ;:333
Widziałam Twoje hortensje piękne a ja swoje podlewam , podlewam a one i tak już liście gubią , niektóre mają tylko kwiatki :wink:
Tereniu ale by było fajnie z taka wymianą - wszyscy bylibyśmy zadowoleni :)
Lilie też słabo w tym roku kwitły ale mam nadzieję że następny rok już będzie lepszy dla nas .
Ja na działce i tak nic nie zrobię bo za sucho jedynie co to podlewam a wnusio mi pomaga . Kochane są te nasze wnusie ;:167 jak to dobrze że ich mamy .
Bardzo dziękuję i życzę słoneczka ;:196
Lucynko u mnie też wieje i pali że wytrzymać się nie da . Ziemia spragniona wody , że aż wszędzie pęka .
Jak w maju popadało że działka była pod wodą tak do tej pory nic :(
Lucynko bardzo Ci współczuję ale musisz dać radę i wspierać męża - Ty jesteś silna ;:196
Bardzo dziękuję i też ściskam serdecznie ;:168
Na PW odpisałam ;:167
Małgosiu troszkę chłodniej jest ale dodatkowo teraz wiatr wysusza ziemię - niektóre żywcem usychają mimo podlewania .
Ręce opadają . Mam tylko nadzieję że następny rok już taki nie będzie :)
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ponoć jeszcze kilka dni tych upałów i będzie normalnie póki co nie koszę trawy między kwiatami bo rano rosa pomaga, a trawa wilgoć nieco zatrzymuje... oczywiście podlewam zwłaszcza z rana, żeby roślinkom łatwiej było przetrwać to ;:3 Fajnie ze masz pomocnika w pracach ogrodowych ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ciesz się wnukami bo ogródek nas w tym roku wprawia w kompleksy, tylko wodociągi się cieszą .Oby wody pitnej było pod dostatkiem bo mogą zrobić ograniczenia w niektórych rejonach .Ja też tańczę z wężem rano i wieczorem, bo inaczej nic by mi nie wyrosło w takiej przepuszczalnej ziemi.Na jutro zapowiadają 37* upały ;:222 a potem burze. Ciekawe co sie sprawdzi ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Ewuniu u mnie wszystko usycha więc podlewam kiedy tylko mam chwilę czasu , nawet w południe tam gdzie cienia troszkę to podlewam .
Mówisz kilka dni upałów ?? ja i moje roślinki już nie dajemy rady - dzisiaj było 37 stopni w cieniu a jutro zapowiadają 38 :(
Deszczu miałam dosłownie 10 min ale i z tego się cieszę bo podlana cała działka - dzisiaj sobie odpuściłam i już nie tańczyłam z wężem .
Teraz błyska się w około ale u nas na pewno nie podleje .
Pomocnik już niedługo mnie zostawi - szkoda bo miał mnie kto pocieszać ;:167
Jadziu mam na razie jednego wnuka ale jest tak kochany że nadrabia za pięciu ;:167
Nawet nie myślę o rachunkach za wodę , jeszcze za ubiegły rok nie wszystko zapłaciłam . Oj ciężko by było gdyby ograniczyli wodę , ale stronami wody pod dostatkiem to tylko u nas się pustynia robi :)
Dzisiaj u nas było 37stopni a jutro ma być 38 - strach mysleć .
Obrazek

Obrazek

Obrazek tak mam spękaną ziemię

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu znam twoje rozterki z autopsji ... u mnie nawet tych 10 minut nie było , choć burzę widziałam w zasięgu wzroku... taki jakiś dziwny mikroklimat ... Woda w Nidzie niska to i gruntowych wód brak ;:222 Ale rudbekia podwójna kwitnie ci pięknie ;:333 Ja podlewam tylko rano lub wieczór bo cienia mam jak na lekarstwo :oops: Wnuczek to wspaniały członek rodziny... mam też jednego, ale mój jeszcze malutki ... przyjedzie pod koniec sierpnia to będę mogła się nim nacieszyć ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

No patrz Tereniu, nie ma sprawiedliwości :wink: u mnie i wczoraj wieczorem padało i burza była, ludziom narobiła szkody , mnie to jakoś mija , ale wody mam teraz . Zaraz idę przesadzać słoneczniczki, marcinki, floksy--tam gdzie za dużo zabieram a gdzie mało dosadzam, dopiero teraz widać gdzie sie za bardzo rozrosło i przeszkadza innym. Ale przy tej wilgotności gleby przyjmuje się i nadal kwitnie. Jak patrzę na Twoją spękaną glebę to serce się sciska, wiem jak to kochasz i ile to pracy Cię teraz kosztuje. To musisz mieć dłuugi ogród , skoro tryle węża i mało. Ja mam trzy połączone a jak trzeba to cztery i wtedy sięga do końca ogrodu. To sie narobisz , żal mi Ciebie ;:196
Wiem jak to jest bo chyba 2 lata temu tak miałam , oj żal jak roślinki giną.
Ja mam Tereniu dwa liczniki na wodę , ten drugi jest do podlewania i nie dolicza się kosztów oczyszczalni, tylko tyle ile biorę , bo nie odprowadzam tego tylko do gleby. U Was tego nie ma ? Bierzesz wodę z jednego licznika ? Masakra !!!! jeśli tak to przerób to !
Pamiętaj ,że jak Ci uschnie trochę roślinek zasilę Cię w co tylko mam :) ;:196 :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu widzisz ja mam za mokro ,a u Ciebie za sucho ,ale wiesz ,że to się zmieni i wszyscy będą zadowoleni ;:108
Zielsko u mnie rośnie jak szalone ,a właściwie to trawa między roślinami bo jako takiego zielska to sie pozbyliśmy .
Zdrówka Ci kochana życzę i nie zamartwiaj się ;:196 ;:196 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu aż wierzyc się nie chce, że u Ciebie susza, wszędzie takie deszcze padają, tak mi przykro, ale jakoś radzisz widzę ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Wow! :roll: :roll: Widzę, że nic nie widzę... ;:223
Pisałam u Ciebie wczoraj i nie mogę znaleźć tego posta. Znaczy, że poleciał w Kosmos?! ;:145
Widać na zdjęciach, Tereniu, jak spękana jest ziemia na Twojej działeczce. ;:174 Aż przykro patrzeć, ale nie myśl o tym, bo szkoda zdrowia. Pomyśl, że w następnym sezonie będzie dobrze, a od ręki humor Ci się poprawi. ;:108
Deszczyku życzę, zdrowia i spokoju wewnętrznego. ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu moja glina uschnięta wygląda inaczej, ale jak wróciłam z tygodniowego wyjazdu to widziałam taki kurz na liściach jakby w okolicy była cementownia...a to kury tak narozrabiały :D
Po dzisiejszym dniu już znacznie lepiej, pewnie i trawa się zazieleni...ale ile wyszło rudych pomrowów to głowa mała! nazbierałam tego sporo i rzucałam kaczkom...już nie były w stanie zjeść ;:oj bo po każdym długo piją wodę, a sztuki gdzieś się uchowały wielkie dorodne!
Lilie jak zwykle masz piękne. Tereniu Michała obiecuje wizytę na jesień...kuj żelazo póki gorące, bo bardzo bym chciała ;:180 Pozdrawiam i machałam Ci z obwodnicy wczoraj :wit :wit ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu mam nadzieję ,ze wszystko teraz masz podlane bo u mnie podlało i to dobrze.Na razie nie trzeba ganiać z wężem .Szkoda roślin i gdybyś coś potrzebowała to oczywiście wal śmiało bez krępacji u mnie wszystkiego nadmiar :;230 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Współczuję Wam tej suszy
U mnie podlewa regularnie co jakiś czas. Używałam rozłożonych węży tylko 3 razy w tym roku.
Za to choroby grzybowe szaleją.
Mimo suszy ogród u Ciebie Teresko wygląda rewelacyjnie
Dobrze dbasz o roslinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”