Moje oczko w głowie cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witaj Lidziu ;:196 Bardzo Ci dziękuję za nazwę rozchodnika - tak to rozchodnik Maksymowicza , nawet miałam zapisane ale jakoś uciekło :oops:
Roślinki dostały wody i teraz rosną :D u mnie jeszcze nie jest za mokro ale jak patrzę na prognozę to ma padać co dzień prawie .
Lidziu słoneczka Ci życzę i zdrówka ;:168

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6353
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Jaki dorodny wilczomlecz groszkowy Ci wyrósł. Jak w przyszłym roku zawiąże nasiona, to poproszę Cię o kilka, bo u mnie coś przestał się sam wysiewać, a w tym roku znalazłam tylko jedno nasionko. Boję się, że mi całkiem wyginie.
Czy ptaki nie objadają jagód Twojej szkarłatki? U mnie już żadnej jagódki nie uświadczysz, kosy wszystkie zmłóciły.
Astry już w pełnym rozkwicie, a moje nie wiem na co czekają.
No właśnie prognozy do końca września są nieciekawe, ciągle tylko deszcz i deszcz. Oby Twoje życzenia się spełniły. Dziękuję i też pogodnej jesieni w dobrym zdrowiu życzę.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu, czyżby deszcz już Ci się uprzykrzył? ;:131 Roślinki dostały odpowiedną porcję wody i teraz przydałaby się im odpowiednio duża porcja słoneczka, ;:108 żeby jak najdłużej pozwoliło kwiatkom cieszyć Twoje oczka. ;:63
U mnie też ciągle pada i pada bez umiaru. ;:222 Do tego zimno i wietrznie. :( Paskudnie. ;:145
Słonka i zdrówka życzę. ;:3 ;:167 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu u mnie jeszcze nigdy wilczomlecz groszkowy nie wydał nasion, nie przetrwał zimy. W ostatnim sezonie miałam w tunelu i oczywiście miałam nadzieję, ale po zimie zmarniał i nic z niego nie zostało ;:14
To ja na wiosnę poproszę o kawałeczek nazwanego przez Lidzię Maksymowicza :D
No to jest szansa że ogród porządnie się nawodni przed zima i rośliny nie wymarzną ;:215
Miłego i ciepłego weekendu ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu :wit ,na którą stronę Twojego wątku by nie zajrzeć,to oczom ukazują się przepiękne kształtem i kolorem rośliny ;:oj ;:oj ;:oj
Jakiego określenia na ich piękność by nie użył jak n.p.cudowne,bajeczne czy rajskie to i tak za mało i skromnie powiedziane ;:108
Bardzo ładne,wprost mistrzowskie ujęcia-dziś urzekły mnie te dwa pierwsze od góry z 14 września ale pozostałe wcale nie odbiegają od nich pod względem jakości ;:433
Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wekendu ;:3
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witam serdecznie miłych gości ;:4
Ja dzisiaj leniuchowałam i nawet do sklepu nie poszłam :oops: Do południa padało a potem obiad i znowu nadciągnęły czarne chmury ale już nie popadało .
Ja natomiast wzięłam się i umyłam dwa okna bo przecież trzeba już kwiatuszki powolutku zwozić do domu , myślę ze nie będzie jeszcze przymrozków i zdążę przywieść wszystkie do domu .
Lidziu to nie jest dorodny wilczomlecz , mam jeszcze większy :D Nasionka chyba mam zebrane , jak będę segregować to sprawdzę i Ci wyślę ;:108
Na razie nie widzę ptaków na szkarłatce ale na innych kwiatkach tak , robią sobie ucztę .
Astry też nie wszystkie kwitną tylko te co były przesadzone albo nowo posadzone , może dlatego że ich podlewałam a te stare nie .
Bardzo dziękuję za życzenia ;:196
Lucyno deszcz mi się nie uprzykrzył bo potrzebny tylko czasami nie da się nic zrobić :)
Oj przydało by się słoneczko , przydało .
Mam nadzieję że jeszcze będzie ładnie .
Dzięki i wzajemnie ;:196
Marysiu u mnie wilczomlecz groszkowy jak przetrwa zimę to wydaje nasionka , sam się wysiewa i tak co rok jak na razie :D
Maksymowicza przywiozę teraz najwyżej wiosną będzie poprawka .
Bardzo Ci dziękuję i odwzajemniam ;:196 ;:167
Witaj Arku :wit :wit
Ach jak miło się czyta Twoje wpisy :D Umiesz mnie pocieszyć i podnieść na duchu .
Pierwszy który Ci się spodobał to wilczomlecz groszkowy a druga to szkarłatka amerykańska .
Dziękuję z całego serca i odwzajemniam ;:3

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witaj Tereniu ;:196
No to dobrze się u Ciebie rozpadało ;:oj taki dzień nic nierobienia bardzo wskazany dla wszystkich ogrodowych pracusiów :D
Kwiatuszki śliczne ;:333
Szarłat pieknie się prezentuje
Buziaczki ;:196 ;:196
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu, jak cudnie wyrósł szarłat, ;:63 jak pięknie wyglądają te długaśne warkocze! ;:138 ;:138
Działeczka żyje i cieszy! ;:333
Ja dzisiaj już wyrzuciłam swoją nikandrę na kompost, ;:134 co by mi się nie siała, bo trudno się latem pozbyć jej siewek. ;:222
Balsaminy też jeszcze u mnie kwitną. ;:333 Tych nie wyrzucam. ;:185 Zimą same się wyrzucą , znaczy przerobią się na nawóz. ;:306

Spokojnej, miłej i cieplutkiej niedzieli, Tereniu. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ładnie kwitnie Ci Nikandra i Szafirowa burza i jeszcze masz kwitnącego liliowca ;:oj U mnie pada z przerwami i jakby troche od wczoraj sie ociepliło niech tak zostanie juz bez tego okropnego wiatru
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6353
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Podziwiam Twoje zdrowe i pięknie kwitnące rośliny. Na przykład ślaz mauretański ma takie zdrowe, zielone liście, a u mnie podziurkowane i już robią się żółte.
Szarłat pięknie się prezentuje, wysiewałaś go wprost do gruntu? Nikandra ma takie śliczne kwiatuszki, kiedyś dostałam sadzonki, ale ślimaki w jedną noc je zżarły, a więc już nie posadzę.
Astry mają jeszcze trochę czasu, bo ich apogeum kwitnienia przypada na październik.
Ja już od kilku dni znoszę w plecaku do domu rośliny w doniczkach i na razie ustawiam na balkonie. Pozostaje jeszcze wykopywanie niezimujących, ale to dopiero jak przestanie padać i ziemia trochę obeschnie.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu! śliczne te szafirowe mgiełki! jedna to chyba ostróżka? moja już wycięta w nasiona rozsypałam m.in. na nieużytku sąsiada...wszystkie mu tam wysypuję bo wolę, żeby to się siało niż nawłoć i trawy :;230
Ślaz jak pisze Lidzia w świetnej kondycji jak na tą porę roku, ale pewnie to siewka i później zakwitła. Ja tak miałam rok temu! myślałam że ślaz mauretański zginął, a tu latem wyszła siewka i kwitła do mrozów :D
Mam też szarłat przywieziony od Dorotki i liczę na to że się wysieje, bo coś moja gleba chyba za ciężka na te nasiona, ale Twój jest rewelacyjny...wygląda jak ostrzyżony pudelek :;230 :;230
Tereniu czekam jutro i modlę się o pogodę! do zobaczenia ;:196 ;:196
tencia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1493
Od: 26 sty 2013, o 20:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu o tej porze takie kolory ,tylko zazdrościć,widzisz jak to jest Ty się cieszysz z deszczu a ja z dwóch słonecznych dni :tan .Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę :wit
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witam wieczorkiem wszystkich miłych gości ;:4
Dzień bardzo brzydki , pochmurny , leje od 14 cały czas ale ja się z tego cieszę bo jeszcze jest sucho . Zaczęłam wykopywać roślinki i ziemia się obsypuje , gołe korzenie zostają .
Alu witam cieplutko ;:167
dzisiaj kolejny dzień z deszcze i dobrze ;:333
Moje kwiatuszki teraz dopiero zaczynają rosnąć i kwitnąć .
Szkarłat mnie też się podoba , miałam już rożne ale takiego jeszcze nigdy :D
ja też posyłam ;:196
Lucynko dziękuję w imieniu szarłatu .
Działeczka dopiero się budzi do życia po tych deszczach .
Ja miałam tylko trzy siewki nikandry ale może dlatego ze było tak sucho i nasionka nie dały rady .
Niedziela nie za miła bo padało ale ja się z tego cieszę i dziękuję bardzo ;:196
Jadziu u mnie coraz więcej kwiatuszków teraz zaczyna kwitnąć bo wcześniej nie dały rady :D a przecież non stop podlewałam .
Od 14 pada cały czas i niech leje bo sucho jeszcze strasznie - aż nie do wiary :wink: myślałam że już domoczyło .
U mnie też wieje strasznie i może trochę kwiatków połamać bo wszystko ciężkie , mokre .
Lidziu u mnie wiosna :D roślinki po tych deszczach odżywają i cieszą oczy .
Ślaz mauretański dopiero zaczyna kwitnąć . Dostałam od Michała maleńkie sieweczki szarłatu i tak wegetowały do tej pory a teraz ruszyły , oby tylko nasionka zawiązał ;:108 Nikandra sama się wysiała i teraz zaczyna kwitnąć zresztą jak wszystko .
Lidziu ja nie mam balkonu i nie mam gdzie stawiać , więc szykuję parapety . Mnie zależy na tych co do domu muszę zabrać bo jak obmarzną to klapa resztę będę wykopywać później .
Marysiu kochana ;:196 a więc nie jutro a we wtorek się spotkamy :D
Tak to ostróżka ale kwitnie i szkoda mi jej wyrzucić Ślaz to siewka ale tak długo wegetował a teraz napił się solidnie to pokazał na co go stać .
Ja tez liczę że się wysieje ten szarłat , żeby tylko zdążył zawiązać nasionka bo jest naprawdę cudny .
Do zobaczenia we wtorek , może też nam pogoda dopisze ;:196 ;:196

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”