Moje oczko w głowie cz. 9

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Witajcie kochani wieczorkiem ;:4 Wpadłam do domu naładować akumulatory i chciałam się chociaż przywitać .
Tęskno mi za Wami i FO .
Czasami zaglądam do waszych ogrodów ale nie wszystkie zdjęcia mi się otwierają i strasznie wolno chodzi internet .
Obiecuję że nadrobię zaległości .
Witaj Andrzeju :wit cieszę się że jesteś - ja też obiecuje że odrobię u Was zaległości .
Jeszcze tylko chwilka i roboty ruszą i pewnie czasu będzie jeszcze mniej na forum .
Ale niech się w końcu coś dzieje !!!
Tereniu witaj !!
Bardzo Ci dziękuję za życzenia i pozdrowienia ;:196
Dobrze że masz pomocnicę i Cię wspiera .
Pozdrawiam i dużo zdrówka życzę .
Aniu dziękuję ;:196
Oto jest pytanie ????? czemu Ty jeszcze u mnie nie byłaś ?
Ewuniu kompozycja sama powstała ;:108
Na zdjęciu to złocień maruna .
Iwonko dziękuję w imieniu firletki ;:196 mam jeszcze amarantową .
Lucynko Ogród kwitnie a pozostałości po wiosennych anomaliach są ale na zdjęciach ich nie widać - i dobrze .
Bardzo Ci dziękuję za miłe słowa ;:196
Ja Tobie też życzę miłego weekendu i zdrówka ala Ciebie i małżonka ;:4
Marysiu witam serdecznie !!!
Powojnik tangucki już kwitnie a na starej działce wymarzł taki stary duży okaz . Może i Twój w końcu zakwitnie a jak nie to Ci mojego wykopię i zawiozę :D
Deszczyk nie chce podlać , sama muszę z wężem latać bo sucho strasznie , chmury przechodzą ale wodę gdzieś dalej może do Michała zanoszą .
Pozdrawiam ;:196
Małgosiu zdjęć sporo ale albo zapomnę aparatu albo nie zgrane i tak schodzi . Maruna wszędzie ładnie wygląda i ja jej pozwalam na wszystko :D
Witaj Krysiu ;:196
Ja tez pamiętam i tęsknię za Wami ale nie zawsze mogę zajrzeć do wszystkich a zaległości mam już sporo i chyba zima je nadrobię :D
Staram sie jak mogę dbać o kwiatuszki ale one czasami nie chcą u mnie być , chyba im się nie podoba .
Powojników mam sporo , jeszcze nie wszystkie kwitną bo musiałam ich przenosić na inne miejsce , ale od Ciebie pięknie zakwitł , on jako pierwszy kwitnie ;:196
Bardzo dziękuję za życzenia - ja też się zastanawiam cały czas czy zdążę się jeszcze pocieszyć tym co zrobimy ??
Natalio dziękuję w imieniu firletek ;:168
Jadziu ;:167 Ty nie masz białej firletki ?? a ja myslałam że juz wszystko u siebie masz :D
Ostróżki są śliczne , wielkie i rosną u mnie wszędzie .
Super że hortensja rośnie i nawet paczka ma ;:333 dziel się jak możesz i upiększaj świat .
Wysiałam przetacznik , wzeszła jedna roślinka ale nie jestem pewna czy to ten przetacznik - nadal dbam o niego i zobaczę co z niego wyrośnie ??
Przetaczniki chyba wola bardziej słoneczne miejsce .
Pozdrawiam i dziękuję ;:196
Obrazek

kto wie co to ??
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu tak przetaczniki wola suche i słoneczne miejsce .Tego właśnie przetacznika musiałabym przesadzić w bardziej słoneczne miejsce, bo jest wciśnięty między róże i ledwie zipie. Jednak innym to nie przeszkadza. Białego płożącego też muszę posadzić na lewą stronę tam jest jakby dłużej słonko .W domciu naładować akumulatory i znów na ogródeczek, jednak w deszczową pogodę trochę chłodno, można by sobie dmuchawę włączyć, ale jak nie ma prądu to klapa. Tereniu czy ostróżki same sie rozsiewają czy je przesadzasz .U mnie wysiewają się te jednoroczne.No cóż Tereniu czasem czegoś nie mam :;230, ale przecież nie wszystko można mieć w dodatku w tak małym ogródku :wink:
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
gajowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3220
Od: 11 maja 2011, o 07:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie/Ponidzie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

O właśnie - Tereniu, mam napisać od paru dni w sprawie pomocy w identyfikacji roślin od Ciebie. Tyle ich, ze w końcu mi się pomieszały, chociaż zapisywałam :)
Jedna właśnie jest na zdjęciu u Ciebie, trzecim od końca, taka akacjopodobna z puchatymi kwiatostanami, brązowymi z żółtym. Patrzyłam w internecie - może to amorfa?
A druga - to takie pnącze ( jak będzie trzeba to sfotografuję); przywiozłam od Ciebie trzy: rdest Auberta, dławisz i ...no właśnie... Jest w doniczce z patyczkiem, wokół którego się owija.
I jeszcze pytanie w sprawie dławisza , bo rdest to dobrze wiem, jak się rozrasta - czy dławisz podobnie? I czy wobec tego uważać na sadzenie go w pobliżu innych roślin, bo je "zadławi"? :D
pozdrawiam - Ewa
Moje wątki
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Ale piękny, kolorowy widok na końcu ;:63 dopiero razem widać, jakie bogactwo tworzą pojedyncze rośliny ;:108
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
bwoj54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6792
Od: 8 wrz 2012, o 08:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

;:168 Tereniu, dawno mnie u Ciebie nie było ale już zaległości nadrobiłam . Jak zwykle pęknie u ciebie, kolorowo , roslinki dorodne pomimo niesprzyjającej wiosennej aury. Super ,ze masz domek na działce ...ogród w zasięgu ręki to jest dobrodziejstwo. Kompozycja ostróżek z maruną szczególnie mnie urzekła ;:215 Posyłam serdeczności ;:168
"Ogród jest nie tylko rozkoszą dla oka, ale i ukojeniem dla duszy "(...) Pozdrawiam! Bogusia
Mój ogród na fotografii cz.10 Moje wątki
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Ale bogactwo kwiecia ;:215 Zwłaszcza ostróżki powalają ;:215
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu, ten las ostróżek robi wrażenie. ;:333 Jest cudny! ;:63 ;:63

Zdrówka i dobrej pogody życzę. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu ładnie to sobie skomponowałaś! takie świece stojące! Właśnie sobie uzmysłowiłam że podczas mojej nieobecności padły Klip Daggi :wink: bo chyba nie ślimaki, a raczej nie podlewanie je unicestwiło ;:14 Muszę zdobyć nasiona na następny rok :wink:
Ładne masz pergole, myślę że są kupowane....no chyba że Twój M taki zdolny??? Ja też na następny rok muszę się wreszcie na coś zdecydować :wink:
....i nie wiem co to za roślina ;:oj sama mam jedną do identyfikacji ;:306
Amorfa jeszcze nieduża! u mnie szaleją na niej pszczoły i wszystkie mają pomarańczowe od pyłku nóżki ;:306
Pozdrawiam serdecznie i zdrówka życzę ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Teresko przejście do altany wygląda super ;:63 normalnie jak z jakiegoś zaczarowanego ogrodu :)
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu przecudny ten ostróżkowy lasek ;:167 ,żeby i u mnie taki powstał lecz chyba to nierealne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
gardener1987
500p
500p
Posty: 847
Od: 10 lip 2010, o 21:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Skarżysko Kościelne (świętokrzyskie)

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu może jak się troszkę ogarnę w wakacje to przyjedziemy do Ciebie przecież to niedaleko samochodem :D
"Młodość uśmiecha się bez powodu"
Pozdrawiam Ania
Ogród Ani :)
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Tereniu, ile u Ciebie kwiatów ;:oj to nowy ogród ? a czy te pergole będą obrośnięte ?
Roślinki od Ciebie ładnie rosną , na razie w doniczkach , wole aby się ładnie ukorzeniły pod moim czujnym okiem :wink: Kiedy zakwitnie mi Lespedeza?
Oglądaj mnie w programie u MAI W OGRODZIE NA HGTV w niedzielę , potem w necie, za tydzień na tvn :lol: :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moje oczko w głowie cz. 9

Post »

Ostróżki masz wzorcowe ;:108
U mnie ślimaki objadły dolne liście, bie wiem, czy rosliny zdołają wybić od nowa
Papiery dostajecie w lipcu i co? zaczynacie coś, czy odkładacie na przyszły rok?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”