Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Aktualne widoki z działki mało ciekawe, ale jednak coś zielonego już jest - no i kwiatuszek! :D Pierwszy w tym roku?
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko, każdy już chyba z niecierpliwością wygląda oznak wiosny, podglądamy, doglądamy. ;:65 Ale coraz bliżej, co i u Ciebie widać! ;:138
ciekawe co się dzieje z tym ciemiernikiem...
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11289
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Regalik na okna i ja mam bo eM kilka lat temu zrobił prostą konstrukcję z ruchomych drewnianych listew,którą po wykorzystaniu rozkręca i kilka deseczek wędruje do piwnicy...U mnie jeszcze nie zainstalowany bo ani jednej siewki jeszcze nie mamy...My rozpoczynamy zawsze sezon w pierwszym tygodniu marca. Małżonek sieje pomidory a ja troszkę moich roślinek .Ciemierniki po zimie nie wyglądają źle, za jakiś czas wytniesz brzydkie liście i szybciutko wyrosną nowe.

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Marynia dobrze mówi, ciemierniki po zimie tak mają, że część liści jest sfatygowanych, ale wystarczy je powycinać i roślina jest odmłodzona. ;:215
Nie należy się z tym spieszyć, bo to ochrania pąki przed mrozem a ten nie powiedział jeszcze do widzenia. ;:108
Regalik fajny i bardzo przydatny gdy robimy w domu więcej rozsady.
Cleome masz dorodne ale ten bielutki pierwiosnek to wspaniała niespodzianka. ;:138 ;:138
Pozdrawiam i zdrówka Wam życzę. ;:196 ;:196 :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

'Tłusty czwartek'. Nie udało mi się uchylić od smażenia pączków pomimo lekkiego zmęczenia codziennością, z którą zmagam się od dłuższego już czasu. Kiedy mnie dzieci poprosiły, nie mogłam odmówić, a i sama z przyjemnością zjadłam.
Pogoda nieco się poprawiła. Wprawdzie wiał i wieje silny wiatr, ale przynajmniej deszczu nie było, a nawet znalazły się chwile ze słońcem.
Moje działkowe parapetowce po macoszemu zostały dziś potraktowane, ponieważ zabrakło mi dla nich czasu. M ciągle leżący martwym bykiem i wszystkie domowe oraz pozadomowe obowiązki nieustająco na mojej głowie.
Nawet obiecanych zdjęć regaliku i jego zawartości nie zdążyłam zrobić. Obiecuję poprawę w dniu jutrzejszym.


Iwonko [00..] - a ja miałam chwile słonecznego blasku! :tan
Faktycznie po niedzieli mają być dość wysokie temperatury, bo do 14 stopni, ale ponoć nie należy spodziewać się słońca.
To ja już nie wiem, co gorsze: zimno ze słoneczkiem czy ciepło bez ;:3

Dominiko - bardzo mnie zaskoczył, ale i ucieszył ten kwitnący pierwiosnek. Cieplutko mu było, bo spora kupka liści na nim leżała. Odwdzięczył się za tę kołderkę fantastycznie. ;:333
Raczej nie mam nadziei na pogodne niebo w najbliższych dniach. Wróżą deszcz i chmury.

Ewelinko - Tobie leje i wieje, ale pierwsze jaskółki wiosny już masz.
U mnie tylko ten jedynak, który zakwitł bielutkim kwiatuszkiem. Pewnie po to, by troszeczkę poprawić mi nastrój. ;:108
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Kasiu [Kasiula] - na słoneczko poczekamy trochę. ;:131 Póki co trzeba się pogodzić z deszczem.
Kleome wysiałam ze trzy tygodnie temu i do dziś nie widzę siewek. Muszę zrobić jak przed rokiem, tzn. wysiać do zimnego inspektu. To bardzo ładnie kwitnąca roślinka, ;:303 więc muszę ją mieć.

Natalko - ten pierwszy kwiatuszek sprawił mi dużo radości. ;:63

Basiu [apus] - ciemiernikom nic złego się nie dzieje. O tej porze roku zawsze tak wyglądają.
Później, po wykonaniu odpowiednich zabiegów pielęgnacyjnych, pokażą co potrafią. ;:108

Maryniu - prawda że taki regalik to wygoda? Wiele doniczek można pomieścić na jednym parapecie. ;:215
Co do ciemierników masz rację, zawsze wiosną trzeba przeprowadzać cięcia higieniczne.

Stasiu - tak właśnie trzeba potraktować ciemierniki, ale jeszcze nie teraz. Póki co niech te brzydkie liście chronią roślinki. ;:108
Dziękuję w imieniu kleome i mojej białej niespodzianki. Bardzo mnie ten pierwiosnek zaskoczył swoim kwiatuszkiem. ;:138
Tobie i Twoim bliskim również życzę dużo zdrówka. ;:167 Dziękuję. ;:196


Co by tu na osłodzenie szarości kolorami.... Może astry....
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko późnym wieczorkiem ;:196
Przepiękne astry pokazałaś ;:333 ;:333 ja miałam też sporo ale nie pomyślałam żeby je pojedynczo obłocić .
U mnie też pochmurno , wieje , rosi i nadal tak zapowiadają - jeszcze chwilka i wiosna przyjdzie ;:108
Dobrej nocy i słoneczka na jutro życzę ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Znowu brzydki wietrzny i deszczowy dzień. ;:145
Do gołębi wpadłam jak z fajerką po ogień i biegusiem ;:65 ;:65 ;:65 z powrotem do ciepłego i suchego domku.
Oczywiście dla ogrzania się (wyłącznie dla ogrzania) zawadziłam o Brico i z portfelik nieco odchudziłam. ;:108 Nie mogło być inaczej, no bo jak wyjść z pomieszczenia, w którym tyle dobra oczy przyciąga, a ręka sam rwie się do półeczek. ;:306
Oto, co wpadło mi do koszyka.

Obrazek

Obrazek


Tereniu [TerDob] - lubię podglądać pojedyncze kwiatki astrów, podobnie zresztą jak wszystkich innych roślin. Niby one takie same, ale jednak każdy kwiatek inny. ;:333
Dziękuję za ciepłe życzenia ;:180 i wzajemnie dobrej pogody życzę. ;:196
Ślimaczym kroczkiem ta wiosenka drepcze. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko, jak czuje się mama? Wczoraj właśnie przeglądałam gazetkę z Brico i widziałam, że zaczął się sezon roślinny :D . Fajne te doniczki z podstawkami. Ciekawe czy można kupić same podstawki bo doniczek to ja mam dwa wielkie wory tyle że w większości okrągłych. Nie wiesz może czy jest w sprzedaży w Brico ziemia kwiatowa po 7 zł za 50 l. Widziałam ją w gazetce. W ubiegłym roku w gazetce była, a w rzeczywistości cena była zupełnie inna.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko :wit . Widzę, że obie dzisiaj w tym samym sklepie portfel odchudzałyśmy ;:306 . Co prawda ten mój sklep w innej miejscowości ale ten sam ;:108 . U mnie pogoda zmienna bardzo bo raz pada, raz pojawi się na moment słońce i wieje prawie non stop ;:222 . Masz rację u mnie już pierwsze jaskółki pojawiły się ale na prawdziwą wiosnę muszę jeszcze trochę poczekać ;:173 . Słoneczka Ci życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko !
Wczoraj po wyjściu gości padłam jak norka i chwilę walczyłam ze snem, bo emocje pączkowo towarzyskie, a do tego ten potworny wiatr to już za dużo jak na mnie jedną :;230 Dzisiaj wieje dalej i to chyba najmocniej, ciężkie przedmioty przesuwa o kilkanaście metrów ;:oj Pierwiosnek cieszy bardzo, a jeszcze bielutki! Ja też mam widok z okna przez pryzmat rozsadowej zieleni ;:167
Czy M czuje się lepiej? mam nadzieję, że też miał ochotę na pączki ;:306 mój wczoraj kursował jakby go ktoś prowadził na pasku ;:306
Zazdroszczę Ci tego Brico, jak dzisiaj byłam w Biedronie z nadzieją na azalie, ale były tylko białe a wielkości fiołków afrykańskich więc muszę poszukać u innych kusicieli ;:306
Zaciekawił mnie ten łubin muszę poszukać w necie.
Życzę miłego wieczoru i zdrowia dla mamy i M. ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Wszyscy marzymy o wiośnie, a do mnie zima wróciła. Ni z gruszki, ni z pietruszki zrobiło się bielutko.
Widoki z okna.
Obrazek

Obrazek To nie mgła, to śnieżyca!


Aguniu - witaj. Mama podobno nabiera sił, ale ciągle leży. Trzeba czekać. ;:174
Widziałam takie płaskie duże kuwety, które mogą pełnić rolę podstawy pod doniczki.
Ziemia kwiatowa dzisiaj tylko w małych opakowaniach. Dużych pewnie jeszcze nie dowieźli.
Miejmy nadzieję, że w tym roku nie oszukają klientów. ;:7

Ewelinko - zupełnie jakbyśmy się umówiły. ;:306 ;:306 Myślę o portfelu.
Ja dla urozmaicenia mam białą zimę. :tan Jutro będzie ślizgawka, bo już termometr pokazuje zero. ;:202
Wiosna niezbyt chętna do walki z zimą. ;:131 Jakaś słabowita czy co....
Za słoneczko byłabym Ci bardzo wdzięczna, to może dmuchnij nań w moją stronę. ;:180

Marysiu [Maska] - witaj. Widziałam w telewizorowni, jak mocno u Ciebie wieje ;:oj i jakie szkody wyrządza. :shock: Mam nadzieję, że Tobie nic złego nie uczyni. ;:108 Tobie i Twojemu ogrodowi tudzież jego elementom konstrukcyjnym.
M zaliczył kontrolę u LPK i rentgen klatki piersiowej. Stan zapalny w oskrzelach jeszcze nie ustąpił. Wymaga dalszego leczenia, niestety. ;:174 Pączka zjadł. Jednego. Celowo takiego malutkiego usmażyłam, by choć posmakował, biedny. ;:7
W mojej Bie... są różowo kwitnące azalie, ale też nieciekawie wyglądają. Ładne widziałam w Carfurze.
Łubin jednoroczny. Kupiłam z ciekawości. :;230
Dziękuję za dobre życzenia. ;:180 Oby się spełniły. ;:63
Tobie życzę poprawy pogody, a szczególnie uspokojenia wiatru. ;:196


Obfociłam dzisiaj swoje działkowe parapetowce i stwierdzam z pełną odpowiedzialnością za słowa, że w porównaniu do ubiegłego roku nie mam tego dobra zbyt dużo. Trzeba będzie dosiać.

Obrazek Regalik z siewkami. W oknie trudno dobre zdjęcie zrobić.

Siewki na regaliku.
Obrazek Ostre papryczki.

Obrazek Celozja grzebieniasta.

Obrazek Gazania czerwona.

Obrazek Chaber cesarski.

Obrazek Lewkonia letnia.

Heliotrop peruwiański z pierwszego siewu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek Heliotrop z drugiego siewu.

Obrazek Ketmia syryjska różowa.

Obrazek Ketmia biała z oczkiem.

Obrazek Ketmia fioletowa.

Obrazek Celozja pierzasta czeka na pikowanie.

Obrazek Dzwonek ogrodowy. Kilka nasion wysiałam w ramach eksperymentu i siewki rosną.

Obrazek Kleome. Spośród kilkunastu wysianych nasionek wykiełkowało jedno jedyne.

Obrazek Hibiskus bylinowy, też jedynak.

Obrazek Leicysteria.

Obrazek Goryczki - mieszanka.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko u mnie rano było +10 stopni, o 17 już +5, a teraz jest 0 i pada śnieg. Do tego cały dzień wieje jak...
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko astry piekne ;:333 ,ale siewki powaliły mnie ,wspaniałe ;:333 ;:333
Ja do niczego nie mam chęci ,ale dzisiejszy dzień jakiś lepszy dla mnie i jak zobaczyłam Twoje roslinki to się do nich uśmiechnęłam :D
Też chcę takie :)
Do mnie też dzisiaj zima wróciła nawet grzmiało .
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”