Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko, u mnie dopiero w weekend zniknął śnieg, a ponoć jestem w ciepłym rejonie, ale chodzenie nawet po zdechniętym trawniku (bo w końcu tego mam najwięcej ;:306 ) wcale nie było łatwe, a przy czarnym bzie mam tak wielką kałużę, że pies uznał ją za naturalny wodopój :D a czasem się zastanawiam, czy nie chciałaby się w niej wykąpać tak na nią patrzy :D
Siewki na regaliku dojdą do siebie ;:108 ja mam na razie trzy niewielkie pojemniczki więc wystarcza skrzynka po mandarynkach (chwalić szczęście, że święta są przed siewami :wink: ) ale z lekką zazdrością patrzę na te konstrukcje (i co roku rezygnuję z zakupu ;:131 )
Udanej Środy (ponoć środa to taki mały piątek, tak mawiają u mnie w pracy :D )
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Byłam zajęta swoimi sprawami i nie wiedziałam, ze masz problemy
Jak mama? A m.?
U mnie teściowie chorzy a mają psa. Trzeba pomóc.
Najgorsze, że taka paskudna pogoda. Już chyba wolę zimę
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko co to za kwiatki przed zdjęciem hibiskusa?
Hibiskus też piękny, podoba mi się. A ten biały na ostatnim zdjęciu proszę o jego nazwę bo ja aktualnie mam zaćmienie. ;:224
Czy można go rozmnożyć z nasion???? . Bo widzisz kiedyś na niego zachorowałam. :D
Pogoda u nas straszna.Leje jak z cebra ,ale rano zdążyłam zajść do ogrodniczego chyba po to, żeby wydać pieniądze, a kupiłam cebulkę
fiołka do ogrodu i syningię nakrapianą. No cóż spodobała mi się i już.

Serdecznie pozdrawiam. Danuta.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko..zdrówka dla mamy. :D Pogoda nas nie rozpieszcza jak widać, deszcz codziennie. :cry: Przyszłam się także pochwalić że na parapeciku u mnie już się zieleni. :heja . Pozdrawiam. ;:128
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko ,mam nadzieje że wszystko z mamą będzie dobrze.
Powiedz mi czemu siewki postawiłaś przy zachodnim oknie?
;:180 pokaż proszę ten zmontowany regał na rozsady.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

:wit Witajcie!
Dobrze że na działkę poszłam dość wcześnie, gdy jeszcze nie padał deszcz. W drodze powrotnej już mi krople deszczowe pukały o parasolkę, a pod butami bulgotała woda w wielkich kałużach. Poza nakarmieniem i napojeniem ptaków i króliczka nie zrobiłam nic więcej. No może poza kilkoma zdjęciami smutnej lutowej działeczki.
Coś nie coś zielenieje, ale ogólne wrażenie nie nastraja optymistycznie.

Ciemierniki nawet nie zapowiadają pierwszych kwiatków. Ogólnie wyglądają bardzo nieciekawie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Są pewne zielone akcenty w większości pochowane wśród jesiennych liści.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziewanny przeżyły zimę w niezłej kondycji.
Obrazek

Obrazek

Powojnik tangucki (z nasion wysianych w ubiegłym roku) jeszcze ze swoimi kotkami nasiennymi.
Obrazek

Lawenda przyprószona siwizną.
Obrazek

Najweselej prezentuje się warzywniak.
Obrazek

A tutaj ... przesympatyczna niespodzianka!
Obrazek

Ewelinko - dzisiaj lał deszcz, to trochę tego błota zmył, ale jeszcze bardziej zmoczył ziemię.
Przyniosłam z działki jeszcze trochę nasion tego powojnika. Przemarzły, więc nie ma potrzeby ich chłodzić. Wysieję i zobaczę, co z tego wyjdzie. ;:108

Soniu - wiem, że lubisz biały kolor kwiatów, więc nic dziwnego że właśnie one zwracają Twoją uwagę.
Siej, kochana, siej, bo coś przecież trzeba doglądać w domu przed wyjściem do ogrodu. ;:131 Żeby nudno nie było.
Straty spróbuję odpracować. A nuż a widelec a się uda.....

Alicjo - dziękuję, kochana ;:196 i wzajemnie zdrówka życzę. ;:167 Bez niego ciężko żyć.
Tęsknię już za letnimi kwitnącymi, nie mówiąc o tych pierwszych wiosennych. ;:223

Malwinko - u mnie jeszcze dolało wody z nieba. Działkę podeszczową zobaczę jutro, a dzisiaj podczas spacerów z pieskiem w mieście musiałam dobrze uważać, by nie wleźć w kałużę. ;:145
Coś w tej środzie jest magicznego, jakoś przyjemniej mi minęła i nawet zdjęcia chciało mi się zrobić. ;:333
Mój regalik z wyprzedaży podczas likwidacji 'Nomi', składany i łatwy do przechowywania po sezonie parapetowych upraw działkowych.

Gosiu [Margo2] - co jakiś czas muszą pojawić się problemy, żeby życie nudne nie było. Tak to sobie tłumaczę. Mama bez zmian, M leży martwym bykiem, ale mówi, że już mu lepiej. Okaże się podczas piątkowej kontroli u LPK.
Tobie też łatwo nie jest, a pomoc teściom należy do naszych obowiązków tak samo jak pomoc rodzicom. ;:108
Pogoda zaiste nie rozpieszcza i masz rację: lepsza zima. ;:333

Danusiu [danuta z] - jeśli pytasz o te różowe i czerwone kwiatki, to pytasz o portulakę. Jest to niziutka roślinka obsypana zawsze dużą ilością kwiecia.
Na ostatnim zdjęciu jest jarzmianka 'Alba' na tle niebieskiego przetacznika.
Jarzmianke można uprawiać z nasion, ale trzeba wysiać zaraz jak tylko dojrzeją. podobnie jak sasankę.
Gloksynia to śliczna roślinka i na pewno nie będziesz żałowała wydanej na nią kasy, a fiołki wszystkie są wdzięcznymi roślinkami.
Pozdrawiam wzajemnie. ;:196

Zuziu111 - dziękuję, kochana. ;:196
Gdy tylko parapety zazielenieją, od razu na duszy lżej, bo to zwiastuny zbliżającej się wiosny.
Pozdrawiam cieplutko. ;:167

Iwciu - oby się Twoje słowa sprawdziły! ;:63
Moje okna są wystawione na pełne słońce i gdy mocno grzeje. Blok jest tak ustawiony, że okna zachodnie są skierowane nieco ku południowi. naprzeciwko stoi równie wysoki blok pomalowany na żółty słoneczny kolor, co jakby dodaje jasności.
Na oknie południowym mieszkają młodsze sieweczki.
Mam zdjęcie mojego regaliku schowanego za firanką. Jutro postaram się obfocić go dokładniej.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

No no regał cudny bo zapełniony ślicznościami ;:167 ;:167
Oj tam narzekasz na naszą wiosnę, widać ze się budzi i to juz powód do dumy ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko fajny regalik ;:333 pełny już doniczek , mnie tez by się przydał taki bo zaczęłam w końcu coś wysiewać i nie ma za bardzo gdzie ustawiać , bo u mnie okna wszystkie ciemne nie mam południowego :(
Wiosna widać się zbliża , powolutku ale się już budzą kwiatuszki - już niedługo , jeszcze chwilkę i będzie radość wielka :D
Zdjęcia wspomnieniowe piękne ;:215
Dużo zdrówka dla całej rodzinki ;:4 i ;:3 ;:3 ;:3 życzę .
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

No to regalik stoi, fajny, ja właśnie muszę jakąś budowle sklepać na okno, bo nie mam gdzie doniczek stawiać już ;:oj a roślinki, teraz popiją wody, potem słonko przygrzeje i będzie pięknie ;:138
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16576
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Kasiu [Kasiula] - ja nie na wiosnę narzekam, tylko na błocko wszechobecne na mojej działeczce. ;:145 Wiosny czekam z utęsknieniem. ;:7

Tereniu [TerDob] - niechby już się ta pani wiosna całkowicie ze snu zimowego rozbudziła i pozwoliła słonku wędrować po niebie, rozpędzić wstrętne chmurzyska i osuszyć ziemię. :tan
Dziękuję za życzenia ;:196 i wzajemnie dużo zdrówka życzę. ;:167

Iwonko [00..] - bardzo wygodna rzecz taki regalik, bo nie szpeci okna, a daje dużo miejsca dla parapetowych upraw. ;:108 Żałuję, że nie kupiłam dwóch takich, a taniutkie były na wyprzedaży. ;:7

Dobrej, spokojnej nocy wszystkim, a na jutro słonka na niebie życzę.

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko słonka to raczej nie będzie, a jeszcze wichury jakieś znowu będą, ale to nic, po niedzieli ma już być wiosennie :wit
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko, o proszę, jaką miałas ładną, biała niespodziankę w ogrodzie ;:215 U mnie to nie ma nawet co zaglądać, nic nie wychodzi ;:222 Ale jest dosyć ciepło, więc może jak przestanie padać, to wtedy i u mnie się cos pojawi :D
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko :wit . U mnie też pada od wieczora i w dodatku wieje tak mocny wiatr, że głowę urywa ;:222 . Pogoda faktycznie nie jest zbyt fajna no ale musimy to przecierpieć , nie ma innej rady. Regalik bardzo fajny i na pewno przydatny ;:138 . Jeśli kiedyś bardziej wkręcę się w sianie to na pewno pomyślę o czymś takim a najlepiej takim większym żeby mogło stać w oknie balkonowym bo mam podwójne ;:108 . Ja kiedyś siałam nasiona tego powojnika ale niestety bez sukcesów. Niespodzianka fajna ;:63 . U mnie coraz więcej cebulowych wychodzi na wierzch i jak tylko pojawi się więcej słonecznych dni to będzie się działo :tan . Pozdrawiam :wit .
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”