Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
adamiec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2807
Od: 4 mar 2010, o 19:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Ruda Śl.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko, niedziela słoneczna z mroźnym wiatrem, wczoraj też tak było. Pracowałam na działce , wieczorem odezwało się gardło i dzisiaj leżę.
Mój ogródek moja miłość.
Zapraszam Irena
Ogródek pełen marzeń cz.1, cz.2, cz.3
danuta z
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3366
Od: 26 cze 2011, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Ach! to pewnie wypatrywał gdzie ta sunia przepadła? :;230
Smietnik u nas postawili przy same bramie wjazdowej i bramce wejściowej, a zaraz za drogą same domki to wiadomo,że będą nam podrzucać
śmieci.A jak u Was z wjazdem na działkę samochodem? U nas od maja do końca maja we wtorek i sobotę,w inne dni bramy zamknięte.
Jak chcesz coś wwieżć to w te dni lub prosić,żeby ktoś otworzył bramę (np.gospodaż ogrodu).
Duże już masz sadzonki.Czy już były pikowane czy są przed pikowaniem.?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witajcie w niedzielę! ;:4
Kończy się piękny pogodny i ciepły dzionek.
Na działce wprawdzie nie byłam, ale na prośbę M zrobiliśmy sobie wiosenny spacerek nad Wisłę.
Dawno już nie spacerowałam po Tumskim Wzgórzu. Prawie zapomniałam już, jak tam pięknie.


Aguniu [jagusia111] - mnie też ktoś o bazylii przypomniał.
Bardzo szybko powschodziła i rośnie. ;:333

Tereniu [TerDob] - mam nadzieję, że rozgrzałaś się i już czujesz się dużo lepiej. ;:303
Nie wolno dopuścić do choroby teraz, bo właśnie wiosna zaczyna pokazywać swoje najpiękniejsze oblicze.
Bazylię wysiej koniecznie!

Marysiu [Maska] - nie przesadzaj, proszę. Sianie heliotropów niczym nie różni się od siania innych roślin. Uprawa też.
A pomidorów nie potrafię się dorobić z własnego siewu. ;:124
Przyznam się w tajemnicy, że niedawno wysiałam pomidorki i zastanawiam się, co mi z tego siewu wyjdzie. Sieweczki już są na wierzchu, ale taki etap zawsze udawało mi się osiągnąć. Potem było już tylko gorzej i gorzej, aż do unicestwienia. ;:306

Irenko [Rzepka] - co Wy z tą królową, Dziewczynki kochane....
Przypniecie mi łatkę, a jeśli mi kiedyś coś nie wyjdzie, to co? Będę musiała ogłosić abdykację? :;230
Irenko, to może odpuść im trochę (heliotropom). Nie podglądaj, nie zaglądaj, niech myślą, że już masz ich dość, to może postarają się bardziej... Kto wie...

Basiu [apus] - no nie, jeszcze nie kolosy, choć szczerze mówiąc w tym roku mimo niedoboru słońca całkiem przyzwoicie się zachowują. ;:108 Przez jakiś czas młodziutkie sieweczki doświetlałam, więc może odpłacają się za to sztuczne światło...

Julio - cóż, nie można żyć samymi kłopotami i od czasu do czasu dobrze jest skierować myśli na inne tory. Pogoda pozwalająca na kontakt z naturą bardzo w tym pomaga. Dziękuję. ;:196

Asiu [asikowo] - dziękuję za pochwały. ;:180
W uprawie heliotropów nie ma sekretów. Trzeba im tylko zapewnić dużo światła.Zarówno nasionkom , których się nie przykrywa, jak również sieweczkom.

Ewuniu [ewarost] - heliotropy rzeczywiście pięknie pachną. Wanilią. No i przyciągają roje motyli. :tan

Natalko - powiem tak: można poświęcić się pikowaniu, ale gdy później część pieczołowicie pikowanych roślinek pada, to taka złość i żal człowieka ogarnia, że ....lepiej nie mówić. A mnie w tym roku duża część siewek przepadła. ;:145 Cóż, nie dopilnowałam.

Soniu - ależ bardzo proszę. ;:108
Florowit wlewam do litrowej butelki tak na Wojtka oko, ale malutko, myślę, że mniej więcej łyżkę stołową.
Zbyt dużo nie można, by nie spalić maleńkich sieweczek. Trochę trzeba, by roślinki mężniały.
Sądzę, że dzisiaj już nie pamiętasz, jak bardzo się napracowałaś wczoraj i jutro z nowym zapałem przystąpisz do ogrodowej działalności, toteż życzę Ci dobrej pogody. ;:196

Irenko [adamiec] - jesteś niepoprawną ryzykantką. ;:108 Nie szarżuj zdrowiem, kochana, bo bardzo łatwo je stracić, a odzyskać niezwykle trudno.
Leżysz - powiadasz - ale cóż to za leżenie, skoro Reksia musisz na dwór wynosić. Nie masz nikogo, kto mógłby Cię choć przez dwa dni wyręczyć?
Szkoda że mieszkamy daleko od siebie, bo ja chętnie bym Ci pomogła. ;:196

Danusiu [danuta z] - wiesz, że to możliwe...
Musicie zawalczyć o zmianę miejsca dla kontenerów na śmieci. Nie może być tak, byście płacili za innych. ;:124
Samochodem u nas można wjeżdżać w piątki od ósmej do dwudziestej oraz w soboty od ósmej do czternastej. Jeśli natomiast ktoś musi wwieźć coś ciężkiego w innym dniu, to gospodarz otwiera bramę.
Ponadto od ubiegłego roku zostały wmontowane zamki do furtek i nikt bez klucza nie wejdzie na teren ogrodu. Oczywiście poza ewentualnym złodziejem, bo ten przejdzie przez każdą barierę. ;:306
Większość sadzonek już pikowana, a na ten zabieg czekają jeszcze bazylia i kleome.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko masz złote rączki do wysiewu roślin. Szczerze podziwiam Cię za to. Twoje heliotropy to już spore krzaczki. Do maja zdążą zawiązać pąki kwiatowe.
Zapomniałam o wczorajszym walnym zgromadzeniu działkowców. Pewnie mi się oberwie.

Życzę Ci wytrwałości i słoneczka, a Twoim bliskim dużo zdrowia i pozytywnych myśli ;:196
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Widzę że miło spędziliście niedzielę, czasem warto dać sobie odpocząć od wszystkiego i tylko spacerować -zwłaszcza gdy pogoda pozwala na taki odpoczynek. ;:215. Działka nie zając ,nie ucieknie ;:170
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko,witaj :wit
Widzę ;:oj piękna wiosenka u Ciebie w ogródku !Kolorowo i zwierzątka korzystały z pogody :tan

Różyczki kupiłaś śliczne, znalazłam oryginalne nazwy :
1. Dessa Large flowered pink-white rose Dessa
2. Lila Wunder Hybrid Tea Rose
obie niesamowite ;:215
A sadzoneczki, ojojoj :) tyle już wyhodowałaś , zdrowiutkie i dorodne maluchy ;:333

Pozdrawiam cieplutko :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko dzisiejszy dzień był w sam raz na romantyczny spacerek ;:167
Teraz dobrze będzie się Wam spało :D
Zdróweczka i kolorowych snów ;:4 ;:168
Pozdrawiam Alicja
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Faktycznie Lucynko ładne masz już heliotropy. Chyba muszę tak jak Irenka poważnie pogadać ze swoimi. Za to straciłam całą rozsadę gazanii - za późno ją popikowałam.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16586
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witajcie!
Przed chwilą wróciłam z działeczki. Czuję każdą kosteczkę i każdy mięsień, ale nie narzekam.
Cieplutko było i bardzo słonecznie. Dokończyłam porządkowanie rabat, zasiałam rzodkieweczkę i sałatę, a także trochę kwiatków.
Moja forsycja jeszcze nie zakwitła, ale zdecydowanie jutro przytnę róże, bo niektóre już są zapączkowane.
Zwierzęta też używały sobie w słoneczku, Mikrus trochę pospał, a Miśka ani przez chwilę nie odpoczywała. Za to po powrocie do domu padła i pośpi teraz do rana. No może z małą przerwą na posiłek.

Mocno ją interesowały budki lęgowe, bo kręciły się koło nich rudziki. Musieliśmy pilnować i gonić kotę.
Obrazek

Obrazek

Obrazek


Halinko - jesteś bardzo miła, ale nie wszystko udaje mi się z nasion wyhodować. Np. padły mi wszystkie siewki ketmii syryjskich. ;:174 Zupełnie nie rozumiem , z jakiego powodu...
Dziękuję za dobre życzenia i wzajemnie życzę Ci dużo zdrówka. ;:196

Obrazek

Iwciu - masz rację, sprawdziłam dzisiaj, działka znajduje się na swoim miejscu. :tan

Obrazek

Asiu [iwwa] - witaj! :wit
Powolutku kwiecia przybywa, ale naprawdę bardzo powoli.
Dziękuję za pełne nazwy moich różyczek ;:196
Sadzonek trochę mam, tylko boję się, że nie wszystkie dożyją maja, zbyt dużo mam na głowie.

Obrazek
Alicjo - spacerek sprawił nam dużo radości, a dzisiejsze zajęcia na działce pozwoliły skierować myśli na inne, bardziej przyjemne tory.
Wzajemnie dużo zdrówka życzę. ;:167

Obrazek

Kasiu [vimen] - ja straciłam wszystkie sieweczki ketmii syryjskiej i zastanawiam się, co jeszcze mi ubędzie, bo mało uwagi poświęcam sadzonkom. Trudno, płakać nie będę. Stracone rośliny zastąpię innymi i już. ;:7
Zrobisz tak samo i będzie dobrze. ;:63

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Ja też dzisiaj pobuszowałam na działeczce, niewiele zrobiłam, ale fotki są, od jutra konkretne działanie, bo sporo jest do zrobienia. ;:108
Zwierzaczki szczęśliwe w końcu wyrwały się na swobodę, zwłaszcza Miśka ... realizuje zimowy sen o polowaniu. ;:306
Szkoda tych Twoich sieweczek,możliwe że je przelałaś, lub za wcześnie papu podałaś. ;:174
Oby nadal pogoda Wam dopisywała a kondycja się poprawiła, żebyś bez bólu, szczęśliwa do domu wracała.Pozdrowienia dla mamy i eMa. :wit :wit
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko ja mało nie ukatrupiłam swoich pomidorków bo je przez roztargnienie podlałam dwa razy pod rząd nawozem :D .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Heliotropów nie zasilałam, ale już jutro kupię środek i w/g Twoich zaleceń, tak właśnie zrobię. Czy zamiast Florowitu mogę użyć nawozu do pelargonii, bo taki mam. Zasilam nim kobeę, to może i heliotropy mogę? Śliczne masz krokusy. Duże kolorowe plamy na pewno są widoczne z daleka ;:63 Miśce chyba nie za bardzo spodobała się Wasza uwaga ;:185 Pewnie miała chrapkę na ptaszka ;:306
To działeczkę masz już chyba zupełnie czyściutką? Uwijasz się jak pszczółka ;:63
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko..pięknie zakwitły twoje krokusiki, nie to co u mnie. ;:222 Pewnie większość z nas dziś urobionych ale zadowolonych, kociaki jak widać z polowania także. ;:oj Najchętniej to bym padła jak Miśka i spała już do rana. ;:306 Słoneczka na jutro . ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”