Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko późnym wieczorkiem ;:196
Przepiękne astry pokazałaś ;:333 ;:333 ja miałam też sporo ale nie pomyślałam żeby je pojedynczo obłocić .
U mnie też pochmurno , wieje , rosi i nadal tak zapowiadają - jeszcze chwilka i wiosna przyjdzie ;:108
Dobrej nocy i słoneczka na jutro życzę ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Znowu brzydki wietrzny i deszczowy dzień. ;:145
Do gołębi wpadłam jak z fajerką po ogień i biegusiem ;:65 ;:65 ;:65 z powrotem do ciepłego i suchego domku.
Oczywiście dla ogrzania się (wyłącznie dla ogrzania) zawadziłam o Brico i z portfelik nieco odchudziłam. ;:108 Nie mogło być inaczej, no bo jak wyjść z pomieszczenia, w którym tyle dobra oczy przyciąga, a ręka sam rwie się do półeczek. ;:306
Oto, co wpadło mi do koszyka.

Obrazek

Obrazek


Tereniu [TerDob] - lubię podglądać pojedyncze kwiatki astrów, podobnie zresztą jak wszystkich innych roślin. Niby one takie same, ale jednak każdy kwiatek inny. ;:333
Dziękuję za ciepłe życzenia ;:180 i wzajemnie dobrej pogody życzę. ;:196
Ślimaczym kroczkiem ta wiosenka drepcze. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko, jak czuje się mama? Wczoraj właśnie przeglądałam gazetkę z Brico i widziałam, że zaczął się sezon roślinny :D . Fajne te doniczki z podstawkami. Ciekawe czy można kupić same podstawki bo doniczek to ja mam dwa wielkie wory tyle że w większości okrągłych. Nie wiesz może czy jest w sprzedaży w Brico ziemia kwiatowa po 7 zł za 50 l. Widziałam ją w gazetce. W ubiegłym roku w gazetce była, a w rzeczywistości cena była zupełnie inna.
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko :wit . Widzę, że obie dzisiaj w tym samym sklepie portfel odchudzałyśmy ;:306 . Co prawda ten mój sklep w innej miejscowości ale ten sam ;:108 . U mnie pogoda zmienna bardzo bo raz pada, raz pojawi się na moment słońce i wieje prawie non stop ;:222 . Masz rację u mnie już pierwsze jaskółki pojawiły się ale na prawdziwą wiosnę muszę jeszcze trochę poczekać ;:173 . Słoneczka Ci życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Witaj Lucynko !
Wczoraj po wyjściu gości padłam jak norka i chwilę walczyłam ze snem, bo emocje pączkowo towarzyskie, a do tego ten potworny wiatr to już za dużo jak na mnie jedną :;230 Dzisiaj wieje dalej i to chyba najmocniej, ciężkie przedmioty przesuwa o kilkanaście metrów ;:oj Pierwiosnek cieszy bardzo, a jeszcze bielutki! Ja też mam widok z okna przez pryzmat rozsadowej zieleni ;:167
Czy M czuje się lepiej? mam nadzieję, że też miał ochotę na pączki ;:306 mój wczoraj kursował jakby go ktoś prowadził na pasku ;:306
Zazdroszczę Ci tego Brico, jak dzisiaj byłam w Biedronie z nadzieją na azalie, ale były tylko białe a wielkości fiołków afrykańskich więc muszę poszukać u innych kusicieli ;:306
Zaciekawił mnie ten łubin muszę poszukać w necie.
Życzę miłego wieczoru i zdrowia dla mamy i M. ;:196 ;:196
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Wszyscy marzymy o wiośnie, a do mnie zima wróciła. Ni z gruszki, ni z pietruszki zrobiło się bielutko.
Widoki z okna.
Obrazek

Obrazek To nie mgła, to śnieżyca!


Aguniu - witaj. Mama podobno nabiera sił, ale ciągle leży. Trzeba czekać. ;:174
Widziałam takie płaskie duże kuwety, które mogą pełnić rolę podstawy pod doniczki.
Ziemia kwiatowa dzisiaj tylko w małych opakowaniach. Dużych pewnie jeszcze nie dowieźli.
Miejmy nadzieję, że w tym roku nie oszukają klientów. ;:7

Ewelinko - zupełnie jakbyśmy się umówiły. ;:306 ;:306 Myślę o portfelu.
Ja dla urozmaicenia mam białą zimę. :tan Jutro będzie ślizgawka, bo już termometr pokazuje zero. ;:202
Wiosna niezbyt chętna do walki z zimą. ;:131 Jakaś słabowita czy co....
Za słoneczko byłabym Ci bardzo wdzięczna, to może dmuchnij nań w moją stronę. ;:180

Marysiu [Maska] - witaj. Widziałam w telewizorowni, jak mocno u Ciebie wieje ;:oj i jakie szkody wyrządza. :shock: Mam nadzieję, że Tobie nic złego nie uczyni. ;:108 Tobie i Twojemu ogrodowi tudzież jego elementom konstrukcyjnym.
M zaliczył kontrolę u LPK i rentgen klatki piersiowej. Stan zapalny w oskrzelach jeszcze nie ustąpił. Wymaga dalszego leczenia, niestety. ;:174 Pączka zjadł. Jednego. Celowo takiego malutkiego usmażyłam, by choć posmakował, biedny. ;:7
W mojej Bie... są różowo kwitnące azalie, ale też nieciekawie wyglądają. Ładne widziałam w Carfurze.
Łubin jednoroczny. Kupiłam z ciekawości. :;230
Dziękuję za dobre życzenia. ;:180 Oby się spełniły. ;:63
Tobie życzę poprawy pogody, a szczególnie uspokojenia wiatru. ;:196


Obfociłam dzisiaj swoje działkowe parapetowce i stwierdzam z pełną odpowiedzialnością za słowa, że w porównaniu do ubiegłego roku nie mam tego dobra zbyt dużo. Trzeba będzie dosiać.

Obrazek Regalik z siewkami. W oknie trudno dobre zdjęcie zrobić.

Siewki na regaliku.
Obrazek Ostre papryczki.

Obrazek Celozja grzebieniasta.

Obrazek Gazania czerwona.

Obrazek Chaber cesarski.

Obrazek Lewkonia letnia.

Heliotrop peruwiański z pierwszego siewu.
Obrazek

Obrazek

Obrazek Heliotrop z drugiego siewu.

Obrazek Ketmia syryjska różowa.

Obrazek Ketmia biała z oczkiem.

Obrazek Ketmia fioletowa.

Obrazek Celozja pierzasta czeka na pikowanie.

Obrazek Dzwonek ogrodowy. Kilka nasion wysiałam w ramach eksperymentu i siewki rosną.

Obrazek Kleome. Spośród kilkunastu wysianych nasionek wykiełkowało jedno jedyne.

Obrazek Hibiskus bylinowy, też jedynak.

Obrazek Leicysteria.

Obrazek Goryczki - mieszanka.
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
jagusia111

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko u mnie rano było +10 stopni, o 17 już +5, a teraz jest 0 i pada śnieg. Do tego cały dzień wieje jak...
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7825
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko astry piekne ;:333 ,ale siewki powaliły mnie ,wspaniałe ;:333 ;:333
Ja do niczego nie mam chęci ,ale dzisiejszy dzień jakiś lepszy dla mnie i jak zobaczyłam Twoje roslinki to się do nich uśmiechnęłam :D
Też chcę takie :)
Do mnie też dzisiaj zima wróciła nawet grzmiało .
Pozdrawiam serdecznie ;:196 ;:167 ;:167
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko i u mnie taki poranek był niestety, ale długo ta biel się nie utrzymała, potem ładnie słonko świeciło, ten wiatr przegonił chmury skutecznie, sieweczki pną sie do góry, już masz listki właściwe w niektórych ;:215
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko nie podoba mi się co pokazujesz ;:185 ale u mnie jakieś piórka też latały a chmura czarna goniła za nami cały dzień i przyjechała za nami do domu. Co zobaczę rano to się okaże :wink: Ty tak lubisz ostre papryczki? bo widzę ich moc! ;:306 Kleome jakoś nie przypomina tej rośliny i ciekawa jestem co z niej wyrośnie :;230
Muszę porównać Twoje z moimi celozjami bo coś moje wyglądają inaczej ;:oj
Dziękuję za życzenia wiatrowe! Twój biedny M musi być naprawdę chory skory zjadł jednego malutkiego pączka a panowie tak lubią słodkości ;:131
Od trzech dni zainspirowana przez Iwonkę słucham o permakulturze ;:oj ;:oj
Dobrej nocy ;:196
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Lucynko pierwiosnek zrobił ci miłą niespodziankę. ;:215 U mnie przybyły kolejne kwitnące na parapet. ;:173 Astry to jednak piękne rośliny, jakie bogactwo kolorów i kształtów kwiatów. ;:oj Kleome może się wysieje na działce, tylko nie wypiel. :) Siewki dorodne, a pierwszy heliotrop już taki wyrośnięty. ;:138 Pewnie to zimno dotrze jutro do mnie. ;:174 Kolejnych dni jednak życzę ciepłych i słonecznych. Zdrowia dla mamy. ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Aguniu - zdaje się, że zima wraca. ;:145 Nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. :(

Alicjo - rozumiem Twoją apatię, bo też przez taki kryzys przechodziłam tej zimy. ;:108 Nawet ostatnie choroby w rodzinie nie zdołowały mnie tak bardzo, jak ów marazm. :shock:
Co do siewek to jakoś w ubiegłym roku bardziej mnie cieszyły. Teraz są bo są, sobie powolutku rosną, ale nie dają mi takiego powera jak zawsze. ;:223
Żeby tylko ta zima nie została zbyt długo, bo już wiosny czekamy wszyscy. :tan

Iwonko [00..] - to może i u mnie słonko jutro poświeci.... Muszę odbyć spacer do gołąbków, a nie chciałabym jeździć na butach jak na łyżwach. ;:145
Siewki rosną własnym rozpędem. ;:63 Ja im mniej czasu poświęcam niż zwykle. ;:7

Marysiu [Maska] - mnie też się nie podoba, ale co ja mogę....
Ostre papryczki wszyscy lubimy, a ponadto uwielbiamy ogórki konserwowane na ostro, tzn. z ostrymi paprykami i chrzanem. ;:333
W ubiegłym roku narobiłam takich ogórasów kilkadziesiąt słoików, a już zostało zaledwie kilka. ;:224
Moje celozje są już po pikowaniu. Zawsze pikuję je w takiej fazie, bo ciasno im po wzejściu i to je męczy. A - jak wiadomo - w cierpieniu trzeba ulżyć. ;:306
Mój M ma wysoki cukier i otrzymał zakaz jedzenia słodkości, a że jest łakomy na takie delicje, to zlitowałam się i jednego malutkiego pączusia bez lukru specjalnie dla niego usmażyłam. ;:108
Permakultura ;:oj Co Wy jeszcze wynajdziecie, Dziewczynki?!
Zajrzałam do wujka G.... i... nie będę się w to bawiła. ;:185 ;:185
Wzajemnie dobrej nocy. ;:196


Dobrej, spokojnej nocy Wam życzę i wiosennej aury na jutro . ;:3 ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Jesień życia wśród kwiatów,zwierząt i ptaków cz. 6

Post »

Soniu - nie wiem, jak to się stało, ale odpowiedź skierowana do Ciebie poleciała w Kosmos. :shock:
Na moich parapetach teraz królują sieweczki, a doniczkowe wyjechały na kuchenne okno i trochę im tam ciasno, ale muszą poczekać, aż siewki pojadą na balkon. ;:108
Kleome wysiałam tytułem eksperymentu. W ubiegłym sezonie siałam w zimnym inspekcie i potem ładnie rosły. ;:333
Nie życzę Ci zimowej pogody. ;:185 ;:185Przeciwnie: ;:3 ;:3 słoneczka i ciepełka życzę z całego ;:167
Dobrej nocy, Soniu. ;:196

Obrazek
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”