Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Foxowa, niestety nie wiem jak je rozróżnić. Wydaje mi się, że te ze spiczastymi bukietami kwiatów to bukietowe, ale to tylko moje wyobrażenie bo nie sprawdzałam tego ;)

Ewelino, dzięki :) Ta hortensja już kwitnie, ale w sumie jest teraz biała. Tak samo jak Pinky Winky na początku. Nie wiem czy określę ;)

Maryno, cieszę się nią. Choć teraz tak leje, że nawet nie chodzę na działkę. Byłam przedwczoraj tylko okiem rzucić czy wszystko jest w porządku. Hortensja nie zwiędła. :)

Iwonko, dziękuję :) Może zrobię kopczyk w tym roku bo to młoda roślina a potem, jak radzisz, nie będę robiła nic. Pomyśl, może gdzieś się zmieści u Ciebie. :)

Grażynko, oby tych pomyłek z serii niewypałów było jak najmniej. Ciekawa jestem jakie masz hortensje. Dwie chyba widziałm gdzieś na zdjęciach. A może jedną. Popatrzę w Twoim wątku. Ja też na tej jednej nie skończę :lol:

Alicjo, miło Cię widzieć i miło czytać :) Zapraszam :) Szkoda, że nie mam żadnych nowych zdjęć z działki. Mam tylko w telefonie a one wklejone na forum wychodzą takie sobie. Pewnie jak będzie tak lało to innych nie zrobię i te z telefonu w końcu wkleję ;)

Soniu, rozprzestrzenia się hortensjoza :lol: Jestem pod wrażeniem ilości Twoich hortensji. Pokazywałaś je u siebie? Muszę przewertować Twój wątek :) Dobrze wiedzieć o odkładach. Dzięki :) Phantom oglądałam w internecie. Bardzo mi się podoba.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ooo ! Coś mi mówi, że na tej jednej bukietówce Iza nie skończy! :lol: Wrzucić jakieś fotki z działki by się przydało! :)

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Pewnie się nie skończy :lol: Masz rację, zdjęcia by się przydały. Postaram się coś wrzucić choćby z telefonu.
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11292
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izka czekamy! Pogoda dobra do oglądania a i chętnych nie braknie..

Pozdrawiam deszczowa porą! ;:196

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

:wit Izo.
lemonka pisze:Olu, Iwonko ja już planuję gdzie i jaką inną jeszcze hortensję kupić :lol:
Dziś przyszła wielka paczka z żurawkami ;:138
W horkach to ja jestem zakochana.
Mam już ich kilkanacie i jeszcze planuje jakieś dokupić. ;:7
Żurawki są ładne.Ja je bardzo lubię.Mam ich trochę.Ale chyba nie są tak widoczne, tam gdzie rosną.
Może coś tam z nimi zmienię.Przemyślę, to przez zimę.
Czekam na jakieś fotki i z ogrodu i ztych nowych zakupowych żurawek . :)
pozdrówki zostawiam :)
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Maryniu, dzięki za pozdrowienia! :)

Aniu, hortensje są piękne. Chętnie będę podpatrywać Twoje. A kilka zeszłorocznych lub przeniesionych z balkonu żurawek tez przesadzałam bo miały złe miejscówki. Dzięki za odwiedziny :)

Zmotywowałyście mnie :) Wklejam kilka zdjęć zrobionych roboczo telefonem. Są dość aktualne :) Jeszcze mam trochę więc wkleję jak uporam się z domowymi sprawami. Pozdrawiam :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

I o to właśnie chodzi, o te kilka zdjęć ;:63 Pięknie się prezentują żółciutkie rudbekie, moje w tym roku jakieś nieciekawe. Rozchodnik obficie zakwitł, ogólnie pokazałaś wszelkie różowości :heja Tak trzymaj :wit
Awatar użytkownika
Alicja125
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2450
Od: 13 gru 2015, o 00:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Rozchodnik pięknie Ci kwitnie mój czeka na posadzenie a tu cały czas pada.
Pozdrawiam Alicja
Ogrodnictwo to nauka, nauka, nauka. Na tym właśnie polega zabawa. Cały czas się uczysz!
Działeczka ROD- zielony domek cz 2 ,Moje kwiaty,
Awatar użytkownika
Foxowa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4804
Od: 11 kwie 2017, o 06:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Krk/BB

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Piękne różowości ;:138

A to różowe na drugim zdjęciu o koperkowatych listkach to co to?
Tzn jak się nazywa.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iwonko, dzięki :) Mam jeszcze kilka zdjęć w telefonie więc znów wstawię :) Rudbekie są na nieruszanej rabacie, muszę je przesadzić, ale nie potrafię miejsca wybrać :lol:

Alicjo, rozchodnik ten największy ma kilka lat, wcześniej rósł w doniczce na balkonie. Te jaśniejsze rozchodniki to zastane na działce.

Foxowa, to różowe to kosmos inaczej onętek. Wysiałam prosto do gruntu i tak ładnie urósł ;:138
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Fotki z telefonu całkiem spoko. Masz chyba dobry sprzęt. ;:108
Więc prosimy o więcej.
Rudbekie to takie ;:3 w ogrodzie. Szczególnie o tej porze. Rozchodnik piękny, kosmosu i ja lubię. A sieją się wszędzie.... Niezniszczalna roślina. :lol:
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Rudkekie jak w pełni lata, szaleją i ożywiają ogród. :)
Rozchodniczki ładnie się wybarwiają :)
Kosmosy tez lubię .I mam :D
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Olu, Aniu ;:3 miło Was widzieć :)

Olu, kosmosy same się sieją? Dobrze wiedzieć :) Fajne są, rosną bez problemu. Rudbekie czeka przesadzanie, tylko jeszcze nie wiem gdzie. Rozchodnik ten największy ma już dość dużo lat, rósł wcześniej na balkonie w doniczce.

Aniu, masz rację te rudbekie są cudne, muszę je koniecznie gdzieś ładnie wyeksponować. Tylko nie pamiętam jakie one maja liście wiosną, czy to jakieś duże rośliny zanim zakwitną :oops:

Jeszcze kilka telefonicznych zdjęć. Są to fragmenty jedynej naprawdę zrobionej rabaty, częściowo zrobionej oczywiście. Widać tez płytki betonowe tymczasowe. Tam kiedyś będą albo płaskie kamienie albo jakieś inne płytki albo żwir na jakiejś włókninie lub folii. Jeszcze nie mam pomysłu dokładnego. No i jest zdjęcie trzmieliny japońskiej, którą sadziłam pod koniec sierpnia. Kupiłam bo bardzo mi sie podobała i chciałam koniecznie cos ns pniu w to miejsce, ale potem okazało się, że tam pasowałoby mi cos wyższego niż ona. No, ale trudno tak chyba już musi zostać. Potem wstawię więcej zdjęć tej trzmieliny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”