Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ewelino, masz rację. Trzeba poszukać plusów ;:63 Nastrój w dużej mierze sami sobie stwarzamy.
Rzeczywiście roślin jest sporo i pewnie sporo jeszcze się pojawi z czasem - mam na myśli te, które są zastane na działce. Chwastów też sporo :lol:

Mariuszu, chwasty się już ścigają ze mną - kto szybciej opanuje działkę :lol:

Aga, tak na to nie spojrzałam. Masz rację ;:108 Dzięki, zapamiętam to na przyszłośc :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

No i jak tam? Dziś już lepszy dzień miałaś?U mnie słonko i bardzo przyjemny dzień się zrobił.
Nawet udało się popracować w ogrodzie....
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Olu, byłam dosłownie na 30 minut na działce. Pozbierałam ślimaki, powyrywałam trochę chwastów i zrobiłam telefonem kilka zdjęć bo zapomniałam aparatu. Pogoda dopiero teraz pod wieczór jest dużo lepsza. Chłodno, ale już niebo się ładnie przetarło. Jak byłam na działce to raz lekko kropiło, raz było pochmurno a raz świeciło slońce. To wszystko w ciągu 30 minut :lol:
Fajnie, że udało Ci się popracować. :) Gdybym nie miała dziś innych rzeczy pilnie do zrobienia to też bym pobyła dłużej i może więcej śmieci bym wyniosła. Tak to tylko jedną reklamówę wyrzuciłam. Głównie wypełnioną gwiazdnicą.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuś,dobre chociaż 30min, zawsze można złapać troszkę oddechu i nacieszyć oczy kolorami. Słyszałam dzisiaj,że lato będzie w czerwcu a lipiec i sierpień będą nie za fajnie -mam nadzieję,że prognozy się pomylą ,bo nie będzie za ciekawie.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11529
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo trochę koloru tulipanów i szafirków, i już nastrój się poprawia. ;:215 Pracujesz ciężko i wydaje Ci się, że tego nie widać. ;:124 Sama nie dostrzegasz, jak szybko działka się zmienia. ;:108 Tak naprawdę praca w ogrodzie nigdy się nie kończy, zmienia się tylko jej rodzaj. :D Ciepła życzę. ;:3
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Mimo kiepskiej pogody ładną wiosnę już masz. Ta zimnica chyba wszystkim dokucza. U mnie wcale lepiej nie jest. Na działkę też wpadam tylko na chwilę, bo albo nie mam czasu, albo pada...
Ładnie Ci rośnie mahonia. Ciekawa jestem czy była wcześniej przycinana. Moja mocno poszła w górę. Może dlatego, że ma mało słońca?! Chociaż to roślina na każde warunki, nawet najtrudniejsze.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iwciu, mam nadzieję, że prognozy się nie sprawdzą. Oby lato było naprawdę latem.

Soniu, masz rację. Szybko się zmienia a pracować trzeba żeby chwasty nie pożarły wszystkiego.

Izuś, zimnica w tym tygodniu też ma u mnie być. Właśnie prognozę sprawdziłam, to nawet do 3 stopni ma spaść :shock:
Mahonia była przycięta w zeszlym roku, u mnie ma słońce kilka godzin dziennie.
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuś i jak przetrwałaś mrozy? U mnie aż poniżej zera spadła temperatura, ale jak nagle się ochłodziło tak dziś nagle zrobiło się super ciepło i niech tak już zostanie ;:215
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izuś , mam nadzieję że popracowałaś dziasiaj choć troszeczkę w ogródku, bo pogoda dziasiaj nawet nam dopisała. Ja niestety dzisiaj nie miałam się jak wyrwać i prawdę powiedziawszy jestem zła ,ale mam nadzieję że już teraz zrobi się w końcu cieplej ;:124
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Aga, jakoś przetrwałam w kurtce zimowej i kozakach ;:138 Serio. Część roślinek doznała uszczerbku, ale na szczęście niewielkiego i tylko kilka roślin tak naprawdę. Zmarzły i zbrązowiały liście hortensji, część kwiatków poziomek chyba też trochę wiśnia. Zmarniała mi też jedna jagoda kamczacka, druga metr dalej jest ładna. Nie wiem czy to akurat mróż czy coś innego.

Iwonko, byłam dziś dwie godzinki na działce :tan Powyrywałam trochę chwastów, posiałam mnóstwo kwiatów, posadziłam dalie wreszcie i wyłapałam torochę ślimaków ;:108 Szkoda, że Tobie się nie udało dzisiaj, ale pewnie niedługo sobie odbijesz :) A ja oczywiście już częściowo zapomniałam gdzie co posiałam :? Znaczniki chyba kupię choć niespecjalnie mi się to podoba. Nie chciałabym jednak powyrywac siewek myśląc, że to chwasty tym bardziej, że nie znam się jeszcze na moich działkowych roślinach.
Policzyłam jeszcze, że potrzebuję około 10 żurawek tylko nie pamiętam czy na słoneczne miejsca nadają się jasne czy ciemne ;:124 Wymyśliłam sobie, ze posadzę żurawki przed piwoniami żeby zasłoniły ścięte liście po kwitnieniu.

Zauważyłam dziś, że porzeczki i agresty mają już zawiązki owoców :tan Na dodatek w kwiatach mahonii uwijało się mnóstwo pszczół i trzmieli! Nareszcie! ;:138
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Tegoroczna wiosna chyba wszystkim porządnie zalazła za skórę ;:223
Na szczęście teraz zapowiadają wreszcie troszkę ciepła :heja Ja już dzisiaj pławiłam się w słoneczku :tan Jeszcze odrobinę chłodnym, ale jednak wyraźnie odczuwalnym.
Wszystko kwitło u Ciebie zdecydowanie szybciej niż u mnie. Żonkile i narcyzy kwitną dopiero teraz. Jeszcze nawet nie wszystkie wyszły z pąków ;:oj
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iwonko, ciepełko juz czuć :tan Choc dzis deszczowo u mnie, ale za to podleje to co zasialam wczoraj :)

Trochę zdjęć z poniedziałku. Robione telefonem pod wieczór więc jakość nie taka jakbym chciała, ale i tak rosliny najważniejsze :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

c.d. zdjęć poniedziałkowo-telefonowych ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”