Bukszpany Lemonki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Nie mam pojęcia jakie mam odmiany i ile mają lat bo działkę kupiliśmy w maju. Myślę, że to najzwyklejsze bzy a wypuszczają odrosty, które mogą z działki zrobić zagajnik.
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Trochę zieloności październikowych na te pochmurne dni ;:3

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
marpa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11293
Od: 2 sty 2009, o 13:13
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: płd.wsch.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Liście,listki,listeczki... ;:167 ;:215

Miłego dnia Izo!

:wit
MARYNA pozdrawiam
spis wątków
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj. Cudne listeczki ;:138 i ten czerwony bardzo ładny ;:333 . Przydadzą się zdjęcia kolorów bo jest bardzo brzydko obecnie na zewnątrz ;:222 . Po śniegu ani śladu więc krajobraz jest mało atrakcyjny. Pozdrawiam :wit .
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Miło popatrzeć na takie listki skąpane w promieniach słońca ;:3 ;:108
Awatar użytkownika
hala67
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3796
Od: 1 paź 2011, o 22:12
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Przywędrowałam do Ciebie dzięki wpisom w wątki u Izy (tu.ja)[/b. Po poprzedniej właścicielce zostało Ci sporo fajnych roślin. Nie spiesz się z przekopywaniem działki. Wiosną możesz odkryć sporo "skarbów" roślinnych.
Piękną masz altanę ażurową. Marzy mi się taka.
Piszesz, że nie lubisz pierwiosnków i lilii. Można wiedzieć dlaczego?
Pozdrawiam Hala
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Miło widzieć Was dziewczyny :wit

Mario, listeczki czasem są bardzo ładne :D

Ewelinko, kolorki jak najbardziej pożądane teraz. Ten czerwony to mahonia, która przebarwiła się tylko na niektórych listkach. Nie wiem dlaczego tak.

Dominiko, od razu cieplej się robi i przyjemniej jak słońce zaświeci ;:3

Hala, witam Cię serdecznie :wit Skarby pewnie jakieś wyrosną :D Ciekawe tylko jakie. Wiem na sto procent, że podagrycznik wyrośnie :lol: Oby wyrosło też coś co będzie cieszyło :)
Dlaczego nie lubię lilii i pierwiosnków? Trudno mi powiedzieć. Od zawsze tak mam. Chyba jakoś wygląd mi się nie podoba. Pewnie też niespecjalnie lubię skrętniki z powodu podobieństwa struktury ich liści do liści prymulek właśnie. Choć same kwiaty skrętnikowe to całkiem ładne są.
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Izo - listki śliczne. Zielonego nigdy nie jest za dużo :D

Napisałaś -" Lilaki są śliczne choć wypuszczają odrosty co mnie denerwuje bo nie wiem jak się ich pozbywać raz a dobrze :?"

To chyba zupełnie nie realne :lol: Ja odrosty moich lilaków "historycznych" wyrywam lub wykaszam kosiarką na bieżąco. Lilaki odmianowe( mam dwa) nie wypuszczają odrostów tak ochoczo. Gdy coś wyrośnie to wykopuję i wsadzam do doniczek. Jak na razie - na wszystkie znajdowałam chętnych a pierwszy odrost Krasawicy Moskwy już zamówiony ;:108
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Iza ale mi tęskno za tą zielenią. Na szczęście Twoje październikowe zdjąca bardziej z wiosną mi się kojarzą, to i sentyment się obudził... byle do wiosny.
Ja mam zakusy na lilaka. Jak tylko obmyślę właściwą miejscówkę to na pewno posadzę ale odmianowego jakiegoś szczepionego na pniu, by uniknąć odrostów właśnie. Podobają mi się lilak Meyera Palibin, Beauty of Moscow, Primrose, Paul Deschanel, Olivier de Serres, Miss Ellen Willmott, Masséna, Katherine Havemeyer
MOże któregoś z powyższych uda mi się upolować na pniu..?
Awatar użytkownika
lemonka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1521
Od: 17 kwie 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: południe Polski

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Mario, masz rację. Zielonego nigdy za dużo :) Te moje lilaki to takie najzwyklejsze więc tych odrostów mają mnóstwo. Nawet przez moment przeszło mi przez myśl żeby je wyciąć :oops: Jednak zrobiło mi się ich szkoda. No i gdybym coś nowego posadziła to pewnie długo bym musiała czekać aż porządne drzewko urośnie.

Aniu, koniecznie kup lilaka. One są takie wdzięczne :) Odmianowy nie będzie odrastał byle gdzie a będzie tylko cieszył :) Jeśli na pniu to można nawet lilakowy mini zagajnik zrobić z kilkoma odmianami ;:oj Jeszcze jeśli czas ich kwitnienia nie jest taki sam to można by mieć długo kwitnące miejsce ;:oj
rikkuu
200p
200p
Posty: 356
Od: 26 gru 2013, o 16:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Lubina, dolnośląskie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Witaj Iza :wit zapisuję się w twoim wątku, bo bardzo jestem ciekawa, jak zmieniać się będzie twój ogród :D ;:215
Ula
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Ja swoje lilaki sama wyprowadziłam na drzewka. Mimo to zdarzają im się odrosty. Ponoć lepiej je wyrywać niż wycinać. Czasem pomaga położenie większego kamienia w takim miejscu. Poza tym nie daję im szansy nadmiernie się rozrastać. Jednego nawet przesadziłam za płot ( wszystkie moje bzy są w podobnym kolorze :( ) by zrobić miejsce na inne rośliny. Lilak Meyera to zupełnie inna bajka. Mam na niego chrapkę i pewnie kiedyś go kupię.
Liście, listki i listeczki mają dużo uroku. Szczególnie gdy nie ma kwiatów. Warto zadbać o różnorodność.
A wracając do ulubieńców to ja uwielbiam prymulki wszelkiej maści. Co do lilii to i owszem mam ich całkiem sporo, ale chyba nie jestem z nimi związana jakoś emocjonalnie.
Awatar użytkownika
coco12
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1244
Od: 4 sie 2008, o 12:32
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Bukszpany Lemonki

Post »

Wpadłam do ciebie z rewizytą :wit i muszę przyznać, że masz wielki potencjał do ogarnięcia ;:oj
Tyle pięknych kwiatów zastałaś na działce,które juz na wiosnę będą cieszyć oczy. Ażurowa altanka w sam raz do obsadzenia pnączami.
Oprócz tego jeszcze warzywa ;:180 Zdradzisz jakie pyszności zamierzasz uprawiać?
Bzy niestety mają to do siebie, że się rozłażą. Na starej działce mam biały pełny z którym nie było problemu dopóki nie umyślyłam sobie rabatki pod drzewkiem. Po tym jak zaczęłam kopać wszędzie widać teraz odrosty. ;:223
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”