Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu - czy pod niebieskiem barwinkiem jest biały?
Ja kupiłam w ubiegłym roku różowy ale jeszcze nie kwitnie. A niebieskie w tym roku kwitną jak mało kiedy...
Piękne hiacynty.
Czosnki pokazały już glówki, moje ozobne - też :tan
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Błękitny Anioł jeszcze śpi? :shock: dziwne... to jeden z pewniaków w moim ogrodzie...
Domek świetny, synek będzie miał gdzie szaleć ;:215

Annes też posadziłam jesienią m.in. City of Haarlem i Woodstock, mają pąki, ale jeszcze nie kwitną :D
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie Kochani, jednak Najwyższy potrafi załatwić pogodę :wink: U mnie jest przepiękna Wielkanoc. Co prawda zimno, ale słonecznie. I to się liczy po paru dniach deszczu :D

Aniu - Annes, zabawa w domku byłaby, gdyby dało się wyjść na dwór - w ostatnich dniach musieliśmy podziwiać domek z okna...

Ja też mam City of Haarlem, obawiam się, że jak się jeszcze nie pokazały, to już nie ma szans :( Moje teraz wyglądają tak, jeszcze nie są w pełni rozwinięte:

Obrazek

Olu - Wrigley, płytki robiliśmy jesienią, możliwe, że już ich nie mają? :roll: Kładło się je super, każdy kwiatek to jedna cała, gotowa płytka ;:215
Nasz domek czeka na lepszą pogodę, dopiero dziś przestało padać - w końcu... :)

Obrazek

Beatko - Beaby, tak, mam barwinki niebieskie i białe. U mnie zaczeły kwitnąć właściwie jednocześnie.

Obrazek

Małgosiu, Clem, też mnie to dziwi, że Bł. Anioł sie jeszcze nie obudził. Przez ostatnie 3 dni do niego nie zaglądałam, bo lało, muszę dziś iść zobaczyć czy dał znak życia... Też uważałam, że to pewniak i tak na niego liczyłam... :roll:

Obrazek

Moi Drodzy, dziś, w tym szczególnym dniu, chciałabym Wam życzyć dużo Wiary, Nadziei i Młości - wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego! ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Białe barwinki widzę po raz pierwszy u Ciebie. Ale może już je wcześniej gdzieś kiedyś widziałam tylko nie wiedziałam, że to barwinki, bo nie wiedziałam, że bywają i białe. Też są śliczne. ;:108
A Twoje sasanki zostawiają swoje kolorki co roku? Bo widzę, że masz białe i czerwone. Ja mam na razie tylko białe i nie wiem czy nogę dokupić inne kolorki. Bo raczej byłyby dość blisko siebie.
Również wszystkiego dobrego! ;:3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj :wit . Ja też widziałam buta ;:138 . Bardzo fajny domek ;:333 . Synek na pewno będzie zadowolony ;:138 . Moje dziewczyny też pewnie chciałyby coś podobnego ;:224 a przynajmniej ta młodsza by wariowała . Póki co ma obiecaną trampolinę ;:131 . Spokojnego i udanego świętowania jutro Ci życzę i pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

U mnie też po południu była słoneczna pogoda
Ale zimno bardzo.
Trzeba znowu zimowe kurtki i buty wyjmować
A już tak ładnie było
Tym brakiem kwitnienienia sie nie przejmuj.
Ogrodnik jest cierpliwy, musi taki być :D
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11686
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu Błękitny Anioł dość późno się budzi,także ma jeszcze czas ;:333
Moje tulipany na balkonie cały czas mają ściśnięte płatki,nie ma ciepła to stoją jak zaczarowane ;:222
Dziś ma być około 9 stopni i słonko za chmurami.A potem z dnia na dzień chłodniej.No trudno nie mamy na to wpływu ;:224

Miłego dnia ;:3
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu, znalazłam!!! ;:138 Ciężka ta apka z LM, ale udało mi się odnaleźć kwiatki i jeśli pozwolisz, zgapię od Ciebie :) Przestraszyła mnie tylko waga... niemalże 18 kg jedna sztuka :;230 . Jaką masz odległość od tarasu do altanki? Zastanawiam się jak gęsto je ułożyć:)

Wszystkiego dobrego prawie po Świętach ;:196
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie :wit U mnie bardzo zimno, ale słonecznie. Boję się tych minusowych temperatur, które zapowiadają właściwie na wszystkie noce w tym tygodniu :roll: No ale co zrobić... Pozostaje liczyć na to, że wszystkie roślinki sobie poradzą, chociaż wczoraj rano widziałam jak tulipany, które mają zielone pąki, trochę przywiędły i pokłoniły sie do ziemi. Ale w ciągu dnia odbiły... :|

Aura taka sobie, ale róże pędzą jak szalone. Bardzo sa dzielne :wink:
Tutaj moja pnąca RU:

Obrazek

Powojniki tez mają już wielkie przyrosty, o nie sie bardziej martwię w kontekście tych nocnych przymrozków, wydaje mi się, że clematisy są delikatniejsze... ;:131

Obrazek

Wiśnie japońskie niedługo będą całe w kwiatkach ;:65

Obrazek

Obrazek

I znalazła sie jednak moja wątła przylaszczka :;230 A już myslałam, że ją niechcący unicestwiłam podczas jesiennego pielenia...

Obrazek

Obrazek

Beatko - Beaby, ja mam sasanki białe, czerwone i fioletowe, dopiero w zeszłym roku je wsadziłam i mają takie kolory, w jakich je kupiłam - wszystko się zgadza :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ewelinko, my tez w tym sezonie staliśmy sie posiadaczami trampoliny :D Ale na tym koniec rozrastania się naszego ogrodowego disneylandu :wink: Brakuje działki na te atrakcje, Trampolina stoi, huśtawka z bocianim gniazdem, piaskownica-żółw, zjeżdżalnia i teraz doszedł domek. Latem dojdzie basenik i dmuchany domek - nie będzie gdzie nogi postawić :wink: No co zrobić, rodzice najwidoczniej też duże dzieci ;:306

Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Małgosiu - Margo, u mnie też całe Święta było strasznie zimno. A wydawało się, że skoro w tym roku wypadają tak późno, to będziemy na leżaczkach się wygrzewać :wink: Błekitny Anioł wciąż milczy, zero znaku życia. Ale będę cierpliwa, nawet z nim rozmawiam, mówiłam mu, ze powygłupiał się, podroczył i juz starczy - do roboty :lol: Ale coś nie słucha....

Obrazek

Obrazek


Aniu - Annes, na z tym Błękitnym to nadziei nie porzucam, ale chyba juz powinien wydać choć jeden nabrzmiały punkcik na tych swoich suchych cienkich badylkach...? :roll:
A tulipany, te czerwieniące się, które pokazałam wyżej, to te najbardziej zaawansowane u mnie. Gorzej, ze niektóre po zimnej nocy lekko mdleją ;:218

Obrazek

Obrazek

Olu - Wrigley, ależ proszę, zgapiaj, cieszę się, ze mogliśmy kogoś zainspirować :D No lekkie nie są, to fakt, ale pewnie dzięki temu też są bardzo trwałe. Odległość, hmm... no strzelam, że może jakieś 8-10 metrów, kawałeczek. Ale wiesz co? Nie ma lepszego sposobu na policzenie, niż po prostu przejść się "trasą" płytek. One muszą być tak ułożone, żeby wygodnie było po nich iść. Ilośc Twoich kroków, to ilość płytek - ha, tak proste, ze aż genialne :wink:

Obrazek

No i na koniec moje hiacyntowo :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek
;:3
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu śliczne masz hiacynty i tak dużo odmian. Piękne są te blado różowe i żółte. Chyba trzeba jesienią pomyśleć nad odnowieniem kolekcji. Kiedyś też ich trochę miałam, ale przez lata mi wyginęły.
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Ann_85 pisze: Olu - Wrigley, ależ proszę, zgapiaj, cieszę się, ze mogliśmy kogoś zainspirować :D No lekkie nie są, to fakt, ale pewnie dzięki temu też są bardzo trwałe. Odległość, hmm... no strzelam, że może jakieś 8-10 metrów, kawałeczek. Ale wiesz co? Nie ma lepszego sposobu na policzenie, niż po prostu przejść się "trasą" płytek. One muszą być tak ułożone, żeby wygodnie było po nich iść. Ilośc Twoich kroków, to ilość płytek - ha, tak proste, ze aż genialne :wink: ;:3
I bardzo dziękuję. ;:180 Dziś mój M jedzie już na zakupy. Nie policzyłam kroków w Święta, więc nie wiem ile ich by było - muszę tak na oko , ale lepiej niech weźmie z 5 - 6 sztuk. Zawsze gdzie indziej je mogę wcisnąć. A majówka niedługo więc będę miała co robić :tan

Pięknie kolorowo już u Ciebie, mam nadzieję że ta zwariowana pogoda nikomu i niczemu nie zaszkodzi, bo jak nie...to... ;:163
***Ola***
Moja odskocznia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu oby pogoda szybko się poprawiła... Takie cudne masz kwitnienia ;:173 Brawo dla dzielnej przylaszczki :D
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu już tej zimnicy chyba wszyscy mamy dość. ;:223 Hiacynty masz piękne, a że nie takie jak na opakowaniu, ;:131 nigdy takie nie są. :) Róże pięknie ruszyły, RU tylko ciepła potrzebuje. Tulipany niestety też bez słońca koloru nie pokażą. ;:174 Za to dłużej pokwitną. ;:215 Sasanki śliczne, ;:oj tylko cierpliwie czekać na wielkie kępy. Dziecięce urządzenia w ogrodzie niestety zajmują sporo miejsca, a wykorzystywane są różnie. U sąsiada widzę od dwu lat domek, ale dzieci pewnie w jakieś urodziny go oblegały, najczęściej stoi pusty. ;:108 Pytałaś o klona Globosum. Kupiłam go w lokalnej szkółce. Mam niedaleko trzy wielkie centra szkółkarskie, kupić można właściwie wszystko. Ciepła życzę. ;:3 ;:3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”