Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Przepraszam, ze zdjęciami powinno już być ok :oops:

Jagusia, dorwałaś Xerxesa w markecie?! Zazdroszczę, piękny jest i długo kwitnie :)

Aniu, bardzo się cieszę, że wpadłaś ;:138 A tu zdjęciowa wtopa ;:145

Soniu, my też mamy dwudziestomiesięcznego synka, ale doszliśmy do wniosku, że to najlepszy moment na taki zabieg, bo Maluch już nie jest puszczany na trawnik, jest mokro, chłodno, więc wychodzimy na spacery poza naszą działkę. A byliśmy już zdesperowani... Po pojawieniu się żółtych placów ptaki wydziobały nam cały przód, podrzucały w góre całe płaty darni (popodgryzanej przez pędraki, więc łatwo odchodziła), wygląda to tragicznie... A one sie strasznie szybko rozmnażają i mają długi cykl rozwojowy (pewnie mieliśmy je już 2, może 3 lata temu, ale nie było tego jeszcze widać), więc walka z nimi to prawdziwa udręka ;:223

Na dobry początek nowego tygodnia, moje gladiatory :tan

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu czosnki są takie efektowne, a twoje jeszcze mają świetne tło. ;:215 Niestety cykl rozwojowy pędraków, to chyba cztery lata, ;:218 nie jest łatwo się ich pozbyć. ;:108 Jeśli tak masywnie opanowały trawnik, to nie ma innego wyjścia.
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Soniu, tak, my już nie mieliśmy wyjścia, część trawnika nadaje się tylko do likwidacji i ponownego założenia... Trzymam kciuki, aby u Ciebie skończyło się na tych nielicznych pędrakach wykopywanych przypadkiem ;:108


Jak już pisałam, tej jesieni posadziłam paręnaście róż, już nie mogę się doczekać lata ;:65 Ale żeby móc je gdzieś zmieścić, coś musiało zniknąć... ;:131 Tak więc po raz pierwszy i niestety ostatni przedstawiam moje mieczyki i dalie, które powędrują do innego ogrodu. Padło na nie, ponieważ po ich wykopaniu zyskałam dużo wolnego miejsca i juz nie ma odwrotu - ich miejscówki są zajęte :wink:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A tu pożegnalne spojrzenie na moje dalie,
niektóre wyhodowane samodzielnie z nasion, ehh... ;:131
88
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Szkoda mi ich, ale brutalna prawda jest taka, że piękne róże są potężniejszym chciejstwem ;:183

A jeśli o różach mowa, sadząc je w zeszłym tygodniu, od razu je zakopczykowałam... Nie za wcześnie? ;:218
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Mieczyki są ładne, szkoda że się tak przewracają. Ja już wiele lat temu z nich zrezygnowałam. :wink: Teraz się zastanawiałam czy wykopywać dalie, kłopot z przechowaniem . Co do twoich różyczek..moje mają przyjść w tym tygodniu. Wsadzę i także zakopczykuję od razu. :roll: Aj zapomniałam pochwalić czosnki...piękne. ;:215 Pędraki i u mnie znajduję, nie masowo ale są. ;:223
jagusia111

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Mam nadzieję, że to będzie Xerxes. Bo jak to z marketowymi roślinami bywa często kupujemy co innego, a potem mamy co innego ;:306 . Kosztował chyba 12 zł i był trochę zabiedzony więc go przygarnęłam.

Obrazek

Mieczyki powalają na kolana ;:138 .
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Ania, jeśli rugosa pójdzie w ślady swoich sióstr mieszkających u mnie to pamiętaj żeby zostawić jej sporo miejsca :;230 To ogromne krzaczyska około 2m każdy.. na szerokość też około 2m :shock: Co prawda mają już 4 lub 5 lat, ale to istne szaleństwa. Im bardziej je przycinam tym bujniej rosną.
Rosarium Uetersen ;:oj chciałabym, żeby moja tak rosła ;:108
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Zuzia, jakąś jedną lub dwie dalie zostawię, ale ogólnie też sie wyprowadzają ;) Nawet nie o pracochłonność i przechowywanie chodzi, ale o miejsce... ;:222 I nie chcę Cię martwić, ale ja początkowo też widywałam pędraki sporadycznie... :evil:

Jagusia, trzymam kciuki za Xerxesa ;:215

Sabinko, to akurat cudowna wiadomość! Mam swoją rugose Hansę w tak nieefektownym rogu tarasu (widać to rugosowe maleństwo na pierwszej stronie, na zdjęciu tarasu, po którym przechadza się nasza kicia), że nie mogłam lepiej trafić ;:138

Przy okazji przedstawiam naszego strażnika terenu:

Obrazek


I na koniec hortensja Anabelle, bardzo wdzięczna i bezproblemowa ;:108

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj Aniu :wit Z wielką przyjemnością zawitałam w Twoje progi. Obejrzałam wszystkie zdjęcia od początku i z każdym rokiem widać jakie zmiany zachodzą w Twoim zielonym królestwie. Podziwiam Twoją 'rękę' do powojników ;:138 Pięknie u Ciebie rosną, a ich kwitnienie powala na kolana. Ja raczej nie mam do nich podejścia, bo u mnie te kilka sztuk rośnie i kwitnie dość kiepsko. Może też dlatego, że są zazdrosne o moją wielką ;:167 do róż? :wink:

Twoja Działeczka wcale nie taka mała, skoro mieści tyle chciejstw, a piszesz, że posadziłaś kilkanaście nowych róż. Napisz jakie ślicznotki zaprosiłaś do ogrodu, bo ciekawość mnie zżera?

Podobnie do Ciebie mam niewielką działkę, a udało mi się zmieścić całkiem sporą gromadę róż, hortensji i całą masę innych chciejstw. Co prawda trawnika zostało niewiele, ale miejsca na leżaki, czy kocyk wystarcza :wink:
Na początku mieliśmy tylko iglaki i trawnik oraz kilka róż i bylin z babcinego ogródka. Minęło kilka lat, aż całkowicie opętało mnie różane szaleństwo ;:306 I tak sukcesywnie rok po roku uszczuplałam trawnik tworząc nowe i poszerzając istniejące rabaty. Myślę, że u Ciebie to też kwestia czasu jak zaczniesz pomalutku zdzierać darninę nie bacząc na protesty eMa :;230
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Teraz z przyjemnością obejrzałam zdjęcia ukazujące Twojąrosnącą miłość do roślin. Powojniki, jak widzę bardzo dobrze się u Ciebie czują. Na pewno i róże zadomowią się.
Potwierdzam opinię dorotki. Tylko patrzeć jak co sezon będziesz nowe kawałki trawy zrywać. ;:215
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Dorotko, dziękuję, to bardzo miłe czytać pochwały od osób, które mają tak wspaniałe ogrody jak Twój. Ilość, różnorodność i okazałość Twoich róż mnie powala ;:131 Może kiedyś osiągnę chociaż namiastkę takiego ogrodu ;:167 Jeżeli chodzi o odmiany, które do siebie ściągnęłam po całym lecie rozmyślań ;)

Garden of Roses ? Kordes
Westerland ? Kordes
English Garden ? Austin
My Girl ? Tantau
Wedding Piano - Tantau
Friesia ? Kordes
Mary Ann ? Tantau
Margo Koster x3 ? D.A. Koster
Charles Austin ? Austin
Heritage ? Austin
Souvenir de la Malmaison ? Jean Béluze
Pastella ? Tantau
Artemis ? Tantau
Chippendale ? Tantau
Mariatheresia ? Tantau

Okazało się, że planując miejsca, zostawiłam więcej luzu niż było trzeba (nie chciałam, aby rosnąc zagłuszały się). Tak więc zrobiłam małe przemanewrowanie i mam dwa małe miejsca w nogach RU. Ale to muszą być niskie róże, takie do 07, max 1 m... No i tu się zaczynają moje ciężkie rozważania;) Aneczka zawsze poleca Pashmine i ona sie w mojej rozmiarówce mieści, chyba się na nią zdecyduję na wiosnę. Ale jaka druga? Lady of Shallot? Pomponella? Ta pierwsza bardziej odpowiada mi kolorystycznie, a ta druga ma piekny kształt tych drobnych kwiatków ;:131 No i wiecie jak to jest jak się ma jedno lub dwa miejsca wolne, a wybór jest tak ogromny - ja zawsze się zastanawiam, czy wybrałam dobrze, te najpiękniejsze i najbardziej pasujące do danego miejsca - porażka ;:306



Aniu, dziękuję, zobaczymy co zostanie z moich powojników po zimie - większość pierwszoroczna :roll: Marzą mi się tak piękne zestawienia powojnikowo-różane jakie oglądamy u Ciebie ;:166 A z tym trawnikiem... to też mam rozterki... ;:223

Wiecie jak to jest, niby na trawnik szkoda miejsca, a i dbac trzeba, bo sam z siebie ładny nie będzie :roll: Ale mamy Szkraba, który biega i poznaje świat. Przez najbliższe kilka lat pewnie tempa nie zwolni :wink: Tyle chciałabym mieć, ale z drugiej strony jak mam Maluszka ciągle strofować, żeby uważał, że tu nie wolno, tam nie wolno itd, to to też nie ma sensu. Wiecie jakie to frustrujące kiedy ktoś nie szanuje naszych wychuchanych roślinek. A tu pretensji miec nie można, bo to tylko ciekawy świata i pełen energii mały chłopiec ;:168 No i dlatego przez najbliższe lata postanowiłam nie stawiać mu toru przeszkód w postaci mnóstwa rabat czy klombów (choć kusi mnie :lol: ). Niech sobie biega, gra w piłkę i jeździ na rowerze (jak tylko się nauczy ;) ), a ja nie będe na ten widok musiał nerwowo zaciskać zębów ;:224

Póki co zagospodarowałam różne wnęki i brzegi, które i tak są mało użytkowe. No i na jakiś czas muszę wziąć głęęęęboki oddech i się mocno hamować... ;:209

Na koniec moje rododendrony w pełnej krasie.
Niestety rosną w pełnym słońcu, więc tak ładne sa jedynie przez dwa, góra trzy tygodnie :roll:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witaj Aniu :wit
Miło widzieć sąsiadkę z pomorskiego na Forum :D
W niedługim czasie ładnie zagospodarowałaś otoczenie domu i nazbierałaś ładną kolekcję clematisów. Działka wcale nie taka mała...ja mam 800 m2 i jest w co ręce włożyć...
Problemy z trawnikiem występują w wielu ogrodach. Poradzicie sobie na pewno!
Ale najfajniejszy jest Strażnik Ogrodu ;:306 Zdradzisz jak ma na imię?
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Ładna lista nabytków różanych :D U mnie także ciasnawo ale trawnika do zera karczować nie chcę, tło w rodzaju trawniczka musi być. ;:oj Co do zakupów różanych..także zastanawiałam się nad Pashminą. Ładna....szkoda że kwiaty nie rozkwitają 'do końca' i chyba dlatego z niej zrezygnuję :wink: Twoje RH podziwiam...tak pięknie kwitną i to w słońcu. :shock:
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu, jeśli chcesz coś różanego posadzić w nóżki RU to raczej zapomnij o Pomponelli i Lady of Shalott, bo obie należą do większych panienek. Szczególnie Pomponalla potrafi zadziwić swoimi rozmiarami. Moja ma ;:24 ponad 150 cm wysokości i tyle samo szerokości. Tam raczej coś mniejszego. Pomyślę i napiszę jakieś propozycje.

PS. Lista różana imponująca ;:224
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”