Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie Ogrodnicy! :wit Najgorsze chyba za nami, prawda? ;:153 U mnie w tym tygodniu były 3 bardzo zimne noce, tulipany się poprzewieszały, niektóre nawet pokładły na płasko... Ale odżyły. Gorzej z niektórymi przyrostami clematisów, np. piękny młody pęd z ziemi mojej Little Mermaid, zmarzł, hmm... pytanie czy pojawią się następne...

Musze przyznać, że moje młode różyczki są bardzo wojownicze! Dzielnie znoszą wszystkie zawirowania pogodowe (a właśnie - dziś padał grad z deszczem ;:129 ).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiolu- Tulipanko, hiacynty są urocze, też je bardzo lubię, ale według mnie należą do tych bardziej problematycznych wśród cebulowych. Pierwszy sezon lub dwa są śliczne, grube, z gęstym kwiatostanem. Potem zaczynają się przerzedzać, "wyciągać" i już nie mają takiej ładnej formy. Chyba, że ja miałam pecha do cebul. Zobaczymy jak te moje zeszłoroczne, w tym sezonie dosyć ładne, zaprezentują się w przyszłych sezonach ;:173

Obrazek

Obrazek Obrazek

Olu- Wrigley, trzymam kciuki za Waszą ścieżkę, wpadnę do Twojego wątku po majówce zobaczyć efekty - bo chyba pokażesz, co? ;:128
A zawirowania pogodowe najbardziej chyba dały się we znaki clematisom, które już ochoczo zaczeły produkcję wiosenną. A tu zima ;:153

Obrazek

Obrazek

Małgosiu - Clem, no zobaczymy jak z tą pogodą ;:219 U mnie dziś padał grad z deszczem, mam nadzieję, że to ostatnie podrygi zimy... ;:222 Ale widziałam jaki Ty miałaś niedawno śnieg, to jakaś pogodowa kpina :evil:
A przylaszczka maleńka, ale i tak na medal :lol:

Obrazek

Obrazek

Soniu, masz rację, tulipany stanęły w miejscu, nie chcą pokazywać kolorów przez te temperatury. Niektóre ciut się zaróżowiły, ale masa stoi niezmiennie w pąku ;:224 Sasanki kwitną, ale marzą mi sie taki piękne, gęste, kształtne kepki jak u niektórych Forumek ;:171 Ale wiem, że tu kluczowy jest czas, więc uzbrajam się w cierpliwość! A jeśli chodzi o nasz ogrodowy domek, to synek nawet dziś się wspinał, lubi go, tylko kiedy ma korzystać jak na dworze nie da się wytrzymać dłużej niż pół godziny lub wcale nie da się wyjść, bo wszystko mokre... Pewnie kiedyś się mu znudzi, ale póki co, stanowi wielką atrakcję :)
Szukałam w necie takich klonów jak Twój, bardzo ma fajną formę. Tylko trochę sie boję kupować tak duże rosliny w necie... ;:218 Tak czy inaczej, musze takiego (lub dwa) mieć. Jednak to jest historia przyszłości, bo czekamy na nawierzchnię na drodze dojazdowej. Chciałabym je przed wjazdem, a nie bedę ryzykować, że zniszczą mi drzewka podczas prac budowlanych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Aneczko, nasz domek póki co w użyciu, nawet w tej zimnicy, więc mam nadzieję, że będzie przydatny przez całe lato - jak to mówię, nasz domek na drzewie, tylko bez drzewa :wink: Kurcze, no ten Błekitny Anioł coś nie rokuje, już wyglądałąm przy korzonku życia, ale nie widzę. W ten sposób właśnie odbiła mi Justa i Little Mermaid, które też wyglądały na zmarznięte, ale z korzenia puściły... Hm... no nie wiem, poczekam jeszcze ;:151
Hiacynty trochę zmężniały i wyglądają w większości w miarę dobrze, ale jeśli chodzi o zapach, to coś mi się wydaje, że słabiutko, trzeba się przykleić do nich nosem :wink: Może zapach został wywiany przez te permanentne wichury ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dorotko, no ja właśnie pisałam wyzej Ani, że też mam problem z wyczuwaniem hiacyntów w tym roku. Moja diagnoza jest taka, że za mocno wieje i zapach rozpędza :lol:
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Małgosiu - Margo, może coś w tym jest, ze dzisiaj dzieci bardziej pokojowe niż podwórkowe, bo to w domach dziś wydaje im się, że mają więcej atrakcji. Na szczęście mieszkając w domu jednorodzinnym jest troche prościej jak się ma to podwórko pod nosem i w każdej chwili. Mojego Małego nie trzeba zachęcać, ma piaskownicę, trampolinę, domek, huśtawkę, zjeżdżalnię, więc chętnie by tam zamieszkał na stałe ;:128 Gorzej jak trzeba robić cała wyprawę, żeby dziecko gdzies wyciągnąć, wtedy pewnie dzieci mniej entuzjastyczne, ale i rodzice też :wink: U nas też pełno dzieci w sąsiedztwie, więc życie towarzyskie maluchów wre :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Matt, tak, jak na tę zimę, którą mamy, wiosna jest dość ładna ;:306

Obrazek

Obrazek

Iwonko, współczuję kiepskiej kondycji róż. Ale sprawa nie jest przesądzona, mogą dostać dzięki mocnemu cięciu kopa i bardzo żwawo się zregenerować ;:108 Czego Ci życzę :) Mnie też żółte hiacynty wydają się najbardziej oryginalne dlatego zeszłej jesieni nabyłam kilka sztuk - rzeczywiście są bardo widoczne na rabacie, stanowią słoneczny element w tym jeszcze kolorystycznie skromnym czasie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wiecie, w zeszłym roku narzekałam, że bzy mam już 3 sezony i wciąż nie kwitną. Groziłam im, że dostaną eksmisję jak tak to ma wyglądać i w tym roku proszę ;:183

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czosnki nabierają już swoich charakterystycznych duuużych rozmiarów:

Obrazek

No i moje domowe kwiecie - pozostałości po Wielkanocy:

Obrazek

Obrazek

I tulipany, które trafiły do domu dzięki naszemu sierściuchowi, który był łaskaw je... złamać skacząc z płotu :evil:

Obrazek

Widoczna w tle aura, to dzisiejsze przedpołudnie. teraz świeci słońce - nie nadążysz... ;:129

Życzę Wam w końcu pogody, na którą wszyscy tak bardzo czekamy - trzymajcie się! ;:3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu portrety tulipanowe prześliczne. ;:138 Lilaki nareszcie zakwitną. ;:215 Czasem takie straszenie działa. :wink: Z klonami zaczekaj. Młode mają takie wątłe badylki, że o uszkodzenie łatwo. Po pierwsze szkoda drzewka, a po drugie, tanie nie są. Jak będziesz kupować, to zastrzeż, że tylko z prostym pniem. Wyprostować go trudno, chyba, że bardzo cienki. Dzieciom w domach łatwiej zapewnić zabawę na dworze, blokowe mają trudniej. ;:174 Jednak to od rodziców zależy, ile czasu mogą poświęcić pociechom. ;:108 Mam znajomych, których dzieci nie mają tabletów i komórek, ale czas zapełniony innymi, ciekawymi zajęciami. Dobrych, ciepłych dni. ;:3
jagusia111

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu u Ciebie mimo zimna wszystko rośnie i się rozwija. Moje róże jak stanęły tak stoją. Powypuszczały pączki więc wiem, że żyją, ale dalej ruszyć nie chcą. Za to żonkile pobijają rekordy w długości kwitnienia. Nie ma owadów więc nic nie przeszkadza im kwitnąć.
Awatar użytkownika
wrigley
500p
500p
Posty: 697
Od: 5 mar 2009, o 14:23
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

wow ;:oj Aniu - ależ cudnie ;:138 Aż chce się tu dłużej zostać! Patrząc na pąki bzu prawie czuć jego zapach! Chyba muszę swoje bzy też nastraszyć, to może ruszą w tym roku:)

A przy okazji kwiatki betonowe zakupione i wstępnie ułożone :heja
***Ola***
Moja odskocznia
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Fajnie, że bzy zrobiły Ci taką miłą niespodziankę.
Jak widać i do roślin warto podejść czasami z kijem, a czasami z marchewką. ;:306 ;:172
Też to stosuję, z różnym skutkiem :uszy , ale stosuję. ;:306
No np do mojego bzu koralowego teraz dotarło i się wreszcie ruszył. Nawet kwitnie.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Cudne te twoje tulipany ;:333 Moje jeszcze dość skromnie zaczynają, ale w sumie im się nie dziwię - przy takiej pogodzie ;:224
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

:wit Aniu

Fajne zrobiłaś zdjęcia kwitów lilaków w takim przybliżeniu ;:215 Nawet ja swoim okiem na żywo tak dokładnie jeszcze pąków nie widziałam :lol:
Ładnie tam u Ciebie i zapachniało hiacyntami ;:173
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu, czy masz jakiś patent na tak zadbane i odchwaszczone rabaty? ;:215 ;:180
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Witajcie :wit Już nawet narzekać na tę pogodę sie nie chce... ;:153 Kiedyś w końcu musi nadejść wiosna pełną gęba, prawda? Musi... ;:224

Obrazek

Obrazek

Chociaż musze przyznać, że od wczorajszego popołudnia jest... nazwijmy to przyzwoicie, czyli wiatr głowy nie urywa i nie pada :D

Obrazek

Obrazek

Powojniki idą jak burza ;:108

Obrazek

Soniu, na moje lilaki bardzo się cieszę, bo tyle czasu czekałam, że właściwie już nie wiem jakie powinny mieć kolory :lol: A jeśli chodzi o dzieciaki, to ja się postaram, aby mój Synek jak najdłużej był podwórkowo-książeczkowy a nie tabletowo-komputerowy :wink: Chociaż wiem, że w dzisiejszych czasach, kiedy "wszystkie inne dzieci mają", nie jest to prosta sprawa... A jak tam Twój Wnusio? Niedługo znowu zacznie hasać po ogrodzie ;:65 Mój Maluch póki co trzyma łapki z daleka od mamusi kwiatków, ale u sąsiadów widziałam już różne "niszczycielskie" akcje, więc jestem mentalnie przygotowana :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Aga, wiesz, przy tej pogodzie właściwie żałuję, że moje róże tak szybko powypuszczały liście. To powoduje większe szkody w te mroźne noce. Nie mogę narzekać, wiele szkód nie ma, ale zdarza się, że młode listki mdleją. To już wolałabym, żeby później zaczęły, ale miały możliwośc spokojnie rosnąć... ;:133

Obrazek

Obrazek

Olu - Wrigley, ja czekałam 3 sezony na moje bzy, także wiesz, uzbrój sie w cierpliwość :wink:

Obrazek

Obrazek

Beatko-Beaby, czyli jednak za bardzo się z ogrodem certolimy, trzeba stanowczo i twardo :wink: Swoją drogą, nawet jak mi jakaś roślina nie idzie, to zawsze mam mega skrupuły, żeby się tak lekką ręką pozbyć i wywalić ;:171 Zawsze mi się wydaje, ze może jeszcze jeden sezon i roślina sie namyśli i będzie pierwsza klasa ;:306

Obrazek

Obrazek
PS: na zdjęciu powyżej, na pierwszym planie widac moją najbiedniejszą różę, to English Garden... Myślicie, że coś z niej jeszcze będzie? Niby pędy nie są martwe, ale jako jedyna nie ma liści. Tzn. coś tam wyprodukowała, ale to zmarzło... :roll:

Małgosiu-Clem, myślę, że Twoje tulipany, to terminatory - biorąc pod uwagę jaki los je spotkał :wink: Moje pod śniegiem całe szczęście nie miały okazji leżeć :shock: A mimo to wiele jeszcze w zielonych pąkach. To zdjęcia z wczoraj:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dominiko, lubię robić zdjęcia w trybie makro, portreciki sprawiają mi największą frajdę, chociaż wiem, że wiele Forumek woli szersze ujęcia, bo dopiero wtedy ma się chociaż mglisty ogląd ogrodu jako takiego.
A jeśli chodzi o hiacynty, to dopiero wczoraj poczułam porządny zapach, chyba do tej pory pogoda go rozganiała :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek

Beatko-Beaby, no przestań, jeszcze w tym roku ani razu porządnie nie pieliłam. Najwyżej przechodząc wyrwałam coś, co było na tyle wielkie, że nie dawałoby mi spokoju ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

c.d.
To może jeszcze jakieś szersze perspektywy, bo wiem, ze jest wielu zwolenników takowych :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To póki co było by na tyle... Myślę, ze pogoda się w końcu rozkręci, dostrzegam cień nadziei na majówkę :wink:

Pozdrawiam i jak zwykle życzę Wam dużo ;:3
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu..mimo zimna u ciebie kwitnąco, tarasik ;:333 Zdjęcia bardzo ładne, najbardziej lubię właśnie te z perspektywy...mniej te co to muszę głowę przechylać raz w jedną raz w drugą stronę ;:306
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Mało miejsc, dużo chciejstw - kwintesencja mojego ogrodu ;)

Post »

Aniu piękne wiosenne widoczki ;:215 Ujęcia z szerszej perspektywy lubię oglądać, ale sama zazwyczaj robię w makro ;:218
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”