Nasze 1500 m2 - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu... niestety u mnie nadal bez deszczu ;:222 i taniec z wężem to rytuał, ale już podlewam tylko co muszę :oops:
Ależ to piękny widok ;:138 Sama posadziłam tylko dwa bo jeszcze nie wiem czy się polubimy :lol: Ale kusza takie widoki ;:215

Obrazek
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
IzabelaS
500p
500p
Posty: 571
Od: 15 cze 2010, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pod Kaliszem, Wielkopolska

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj, Małgosiu. Zainteresował mnie Twój ogród, a jak juz weszłam weń, tak wyjść nie mogę. Zawsze podoba mi się , jak ktoś powoli i skutecznie dorabia się pięknego ogrodu , mając na starcie do dyspozycji zakupione lub odziedziczone gospodarstwo, dom lub działkę. Zmiany cieszą oko i duszę. Świetnie to ukazałaś na zdjęciach, które są równie fantastyczne i ukazują to, co powinnyśmy zobaczyć.
Tyle u Ciebie różności... Pięknie zaplanowane nasadzenia, pergole, porządek we wszystkim, morze kwiatów o każdej porze roku. Podziwiam i gratuluję . Urzekły mnie dzwonki, róże i oczywiście moje ukochane tulipany, których czas już przeminął, a które zawsze oglądam z drżeniem serca.
Pozdrawiam Cie serdecznie i zapraszam do mojego tajemnego ogrodu. Iza.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu jak się zobaczy takie cudo, to każda choroba mija. :) Przepiękna, uwielbiam takie róże.

Obrazek

Siewek maruny pewnie z 10 litrowe wiaderko wyrzuciłam do kompostownika. Możesz się spodziewać, że u Ciebie siewki też się pojawią i będziesz mieć gotowe do przesadzania. ;:108 Na miejsce juk pewnie hortensja na pniu. ;:306 Choć jeszcze się waham, ale mam za dużo bylin i nie wyrabiam z odmładzaniem, czasu i sił coraz mniej. ;:224 Miłego popołudnia. ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu :wit
Róże przepiękne,,a i lilie też ;:167
To co pisałaś do mnie.To tak ja ja bym napisała o sobie o roślinach .
Też lubię różności.Dużo..
Często też powstaje busz.Nie wszystko mi się potem podoba.I już myślę,jak to przerobić.
Ale rośliny wszystkie lubię i chę mieć ;:306
U mnie też lilie zaczynają.I rónież mam trochę nowych i na te bardzo się czeka.Oj,, ;:108 ;:108
Awatar użytkownika
iwek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1504
Od: 8 cze 2014, o 14:05
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu kochana fajnie ,że chandra przeszła :D ale powiem tak ,że każdy z nas potrzebuje odpoczynku i zmiany otoczenia by naładować akumulatory i jak ja to mówię odchamić się :D Wyobraz sobie co by było,że któregoś dnia wychodzisz na zewnątrz a ogrodu nie ma poszedł sobie,obraził się i została wszędzie tylko zielona trawa :wink: Wiesz ja raz pojechałam do znajomych do miasta mieszkają w bloku posiedziałam chwilę i zaczęłam wychwalać ich wygody,ale już wieczorem ponaglałam Osobistego ,żebyśmy jechali już z tej "klatki" ;:306 Małgosiu a czy dzwonki ogrodowe będziesz mieć w swojej ofercie sprzedażowej?Bo masz cudne a ja też sobie rozwar kupiłam namiastkę dzwonka :D
Pozdrawiam Iwona
Moje kwiatki
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Faktycznie Paris Chanel piękna. Również nie lubię kolorowych i zmiennych róż ale ta zachwyca. Gdzie kupiłaś?
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu chyba każdy ma chwile zwątpienia ;:108 jak czasem patrzę na swoje chwastowisko i zaczynam myśleć, że chyba jeszcze z 10 lat będę to czyścić z perzu mam ochotę wszystko rzucić w ch****ę i jechać do domu :wink: Albo kiedy zaczynam pielić i robię, robię, a postępy żadne... Ale potem zauważam kwitnące kwiaty, owady, słyszę śpiew ptaków i przestaję żałować ;:108 Ty masz lepiej pod tym względem, że wyjdziesz za próg i jesteś w ogrodzie, chociaż z drugiej strony masz większy metraż. Ale też więcej roślin możesz zmieścić, więc wszystko ma plusy i minusy :wink:
Mam nadzieję że już czujesz się lepiej ;:168 dla takich widoków na żywo warto szybko wyzdrowieć ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu, ja też miewam dręczące pytania "po co mi brać sobie na garb tyle roboty?!". Przecież można mniej, łatwiej, prościej, mniej wymagająco, a tez ładnie (np. bezobsługowe krzewy kwitnące), a człowiek wciąz pcha coraz więcej rzeczy, o które będzie trzeba zadbać ;:129 A potem coś zakwita, człowiek się zachwyca i jak ręką odjął zapomina o tych swoich (w gruncie rzeczy sensownych :wink: ) przemyśleniach ;:173

Bo jak się patrzy np. na tę Twoją ścianę powojnikową, to w ogóle nie przychodzi do głowy, ze nie warto ;:173
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Marlenko lepiej bym tego nie ujęła :;230 Ogród jak facet (w końcu to rodzaj męski :wink: ) wie jak oczarować kobietę :lol:

Ewelinko oj tak, rośliny wiedzą jak nas przekonać do zaopiekowania się nimi ;:224 Przeziębienie na szczęście mija ;:108

Ewuniu ewarost u mnie też już strasznie sucho, na niektórych rabatach wszystko by uschło bez podlewania ;:222 Mam nadzieję, że twoje powojniki spiszą się dzielnie, choć to niebezpieczna miłość :lol:

Izo witam serdecznie ;:7 Dziękuję za tyle (niezasłużonych) komplementów ;:196 Aż się ochoty nabiera do dalszych zmagań... Oczywiście z największą przyjemnością wpadnę z rewizytą ;:108

Soniu choć to młodziutka róża kwiaty ma ogromne i nawet pachnie. Ja marunie pozwalam się wszędzie rozsiewać, bo ładnie komponuje się z każdą roślinką i długo wytrzymuje w bukietach. Wyrywam tyko w ostateczności, gdy za bardzo dusi inne koleżanki :D

Aniu anabuko u mnie też szybko tworzy się busz, wtedy odmładzam, reorganizuję, przesadzam w pocie czoła, tylko po to, żeby po roku znowu był... busz :;230 Ale jak tu zrezygnować z jakiegoś kwiatka, gdy każdy ma swój urok?

Iwonko iwek
iwek pisze: a ogrodu nie ma poszedł sobie,obraził się i została wszędzie tylko zielona trawa :wink:
aż mnie zmroziło na to pytanie, od razu by się chciało biec do ogrodu i zamknąć wszystko w ramionachObrazek. Ja też wolę moją "niewygodę" :D Czy masz na myśli te fioletowe dzwonki ogrodowe? One niestety są dwuletnie, tyle że wysiewają się same, przynajmniej tak było do tej pory :wink:

Jolu Paris Chanel kupiłam u Wioli wiolamanka. Piękna jest, tyle że ma jedną wadę - przy nadmiarze deszczu ma skłonność do mumifikowania...

Natalko dziękuję za pocieszenie, bałam się że tylko ja taka niewdzięczna :wink: A przecież tak jak napisałaś - pracy sporo, ale i radości nie mało. Widzimy nowy kwiat i już nie ma znaczenia ile chwastów rosło wokół niego :lol: Wszystko w życiu ma swoje plusy i minusy...

Aniu Ann pięknie to ujęłaś, dziękuję. Niby można mieć mniej, łatwiej, ale gdy patrzę na kwitnienia nie mam pojęcia z których roślin miałabym teraz zrezygnować :D Za to bardzo łatwo wymienić co bym jeszcze chciała :;230
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Ogród szaleje, codziennie dołączają kolejne kształty, kolory, zapachy... Byłoby miło, gdyby jeszcze deszcz chciał "współpracować", ale widocznie nie można mieć wszystkiego ;:224 Przy rabacie pergolowej zrobiło się jak w dobrej perfumerii, za to powojnikowa weszła w moją ulubioną fazę, gdy spośród kwiatów nawet krat nie widać ;:173

Niobe w tym roku naprawdę się postarał...
Obrazek

Niestety zbyt mocno zaprzyjaźnił się z Błękitnym Aniołem
Obrazek

i kompletnie pozwolił wejść sobie na głowę ;:306
Obrazek

Etoile Violette zapałał gorącą miłością do M-me Julii Corevon, ale jak widać na załączonym obrazku, to dość toksyczny związek ;:224
Obrazek

Viola dużo skromniej, ale jak na pierwszy rok nie jest źle
Obrazek

Marunie i goździkom pozwalam na wiele w moim ogrodzie, a one odwdzięczają się i...rosną nawet na betonie :lol:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę żółtości: nachyłek i wiesiołek
Obrazek

Obrazek

Jeszcze odrobina dzwonków :D
szerokolistny i Pink Octopus
Obrazek Obrazek

kropkowany Rubriflora i karpacki
Obrazek

Obrazek

Złocienie:
Obrazek

Crazy Daisy jest świetny, duży widoczny z daleka, a przy tym dumnie stoi wyprostowany, ani w głowie mu pokładanie się :D
Obrazek

Patrzcie co wkracza na scenę ;:138
Obrazek

Obrazek

Kwitnień jeszcze dużo, ale to już innym razem :wit
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

I tak jest pięknie, masz naprawdę dużo roślin ;:333
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Fajnie, że zdrowie wraca ;:196 . Twoje powojniki kochają się wszystkie nawzajem ;:306 . Będziesz miała trudności wiosną żeby rozdzielić Niobe i Błękitnego :lol: bo przecież innego cięcia potrzebują ;:224 . Dasz radę ;:108 . Zdjęcia goździków obłędne , no zakochałam się ;:oj a głupia wyrzuciłam kiedyś swoje bo myślałam, że to takie wiejskie kwiaty :shock: . Człowiek jednak musi dojrzeć także i do roślin ;:108 . Ach to lato, lato ;:138 . Pozdrawiam i nie choruj już ;:196 .
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

O, jakie udane powojnikowe połączenia, całkiem ładnie rosną i pięknie kwitną. Troszkę trudno połączyć je wg siły wzrostu, bo widzę, że nawet to co na etykietach nie bardzo ma się do rzeczywistości.
Goździki brodate też śliczne. Cały ogród tętni życiem i kolorami, tak jak lubię!
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”