Nasze 1500 m2 - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Śliczne tulipany i znasz wszystkie z nazwy, ja tego nie potrafię , kupuję oczami i tak pozostaje --nazw nie znam ;:306 Ponoć już ma być cieplej , to wszystki tulipanowe piękności Ci zakwitną ;:333
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Ale Ci tulipany szaleją. Moje powściągliwe :wink: Tez jesienią posadziłam popcorn, ciekawe czy się nim okaże w rzeczywistości. Jeszcze sie nie rozwinął, więc będę bacznie obserwować. Kupiłaś swoje w B-xie? ;:204

Jak tak patrzę na inne ogordy, tou mnie chyba jeszcze pogoda nie była taka makabryczna, choć daleko jej do normalnej wiosny...

A Twój Xerxes - pisałaś, że ma pęd, a w zeszłym roku w ogóle sie nie pokazał. Czy dobrze rozumiem, ze przez cały jeden sezon nie dawał znaku zycia, a w tym roku się ponownie "objawił"? ;:oj
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Iwonko mnie te usychające liściory też denerwują, ale wybaczam im to za to jaką radość sprawiają obecnie :wink:

Lidziu i moje od tamtego czasu zamknęły się na cztery spusty :lol:

Kasiu ja w tamtym roku tak bardzo się zachwycałam białymi tulipanami na forum, więc postanowiłam nadrobić to niedopatrzenie :wink:

Dominisiu też mi się podobają, więc szybko wybaczyłam im pomyłkę, co nie zmienia faktu, że zepsuły mi koncepcję nasadzeń ;:224

Martusiu u nas w tamtym roku prawie nie było grzybów, więc pewnie dlatego mam tulipany ;:306

Ewuniu ewarost o tej porze tulipany cieszą najbardziej, więc może jednak znajdziesz jesienią odrobinkę czasu dla nich :wink: Ja sadzę w koszyczkach, jak do tej pory - odpukać - nornica ich nie znalazła ;:14

Ewelinko ale ten dach na narodowym też zawodny, więc chyba jednak odpada ;:306 Dziękuję w imieniu tulipanów :D

Ewuniu ewka zastanawiałam się od kiedy to dla ogrodniczki pazurki takie cenne, ale już doczytałam u ciebie, że czeka cię ślub syncia... Dla takiej okazji warto i ogród porzucić ;:333 A co do widma śmierci - to cóż... trochę przesadziłam, przez to całe unieruchomienie organizm sobie takie zapasy porobił, że musiałabym chyba do sierpnia w tym ogrodzie siedzieć, żeby śmierci w oczy zajrzeć :;230 Tulipany od tamtej pory zamknęły się szczelnie, bo codziennie im na łebki pada ;:222

Iwonko Exotic Emperor na chwilę obecną mogę polecić z czystym sumieniem, zakwitły jako pierwsze, przetrwały śnieg, mróz, kilkudniowy deszcz i kwitną do tej pory ;:108

Łukaszu bo żółty taki radosny jest :D

Karolinko nawet nie wiesz jak czekam na choćby jeden promyk słońca... A tymczasem wydaje się, że deszcz nigdy nie przestanie padać... Dzisiaj to nawet śnieg miał do towarzystwa ;:222

Aniu o, czekam w takim razie razem z tobą na Popcorn, będę miała z czym porównać, bo w necie jest tylko jedno zdjęcie... Swoje kupowałam w cebulach kwiatowych. No właśnie nie pamiętam, czy Xerxes zaczął wypuszczać w tamtym roku pączki listkowe i zmarzł, czy w ogóle nie dał znaku życia, ale faktem jest, że już go opłakałam, w tym roku miałam posadzić na jego miejscu następnego, ale poszłam jeszcze sprawdzić, a on zrobił mi taką niespodziankę ;:138



U mnie od niedzieli pada niemal nieprzerwanie ;:222 Dzisiaj bałam się, że będzie powtórka z rozrywki, bo do deszczu dołączył śnieg, ale na szczęście szybko topniał... Nawet zdjęć nie ma jak zrobić :( O jakichkolwiek pracach w ogrodzie nie ma co marzyć... Jak taki będzie cały długi weekend to ja się wyprowadzam do Afryki ;:224
Na pocieszenie kilka fotek z czasów sprzed "wielkiej ulewy"

Pierwiosnki wciąż dają z siebie wszystko
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę ?poduszkowców?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Rozchodnik mirtowaty i zaczynający zawciąg
Obrazek

Obrazek

A patrzcie co sobie stało na targu ;:138 Niedościgły zapach z dzieciństwa, szukam ich od dawna i nigdzie nie mogłam znaleźć
Obrazek
Awatar użytkownika
ewarm
500p
500p
Posty: 513
Od: 3 paź 2010, o 23:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Też go lubię, taki stary i babciowy, a zapach niebiański.
Mam małą kępkę, ale tylko jeden kwitnie.
Niestety wiosna nam się nie udała a maj też ma być mokry, tylko trochę cieplejszy.
Magnolie nie zakwitły, kwiatu poczerniały w pąkach i tak stają.
Złość mnie tylko bierze, bo tak mi szkoda piękna tych kwiatów.
Nic Małgosiu, czekamy do lata.
Pozdrawiam.
ewa
Wyczekiwany ogród
Awatar użytkownika
TerDob
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9595
Od: 13 sty 2008, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małogoszcz k.Kielc

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu cudne zdjęcia pięknych kwiatów ;:63 ;:63
Pogoda u mnie podobna deszcz , śnieg i tylko 2 stopnie - masakra .
Ja nawet nie mam komu zdjęć robić ;:222
Pozdrawiam i duuuuuuużo słoneczka życzę :wit
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Gosiu,a ja mam w swoim ogrodzie 2 kępy takich babcinych narcyzów,właśnie z ogródka od babci Marysi dawno temu przeniosłam i ja je uwielbiam ,to zimno nie pozwala się im otworzyć ,ale zaraz będą we flakonie w domciu,pierwiosnki masz śliczne i dużo kolorów,pozdrawiam i słoneczka życzę :wit ,u mnie leje jak z cebra ;:223
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu, żagwin boski! Uwielbiam te kolorki ;:167 Ten rozchodnik ma fajny kwiat, ale to pewnie jakas niska roślinka? Nie znam jej jeszcze.
Justina41
50p
50p
Posty: 76
Od: 29 sty 2017, o 20:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu nie mogę pisać w wątku sprzedażowym, więc piszę tutaj.
Ty chyba oszalałaś, tyle mi na wkładałaś roślin, tyle gratisków ;:196 ;:196 ;:196
Jesteś cudowna, a roślinki wspaniałe. A jak mąż się cieszył. Powiedział: "jacy sa fajni ludzie, jak potrafią zabezpieczyć roślinki".. Cieszył się nimi razem ze mną.
Możesz być o nie spokojna, będzie im u mnie dobrze, sadziłam je wczoraj wieczorem w deszczu, bo bałam się żeby nie zwiędły.
Teraz to już chyba wszystko mam w swoim ogródku :heja :tan
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Małgosiu :wit . No fakt, dach zawodny więc szkoda w niego inwestować ;:306 . Fajne masz te rośliny okrywowe, uwielbiam je, tworzą takie piękne kolorowe poduchy ;:108 . Pierwiosnków masz sporo a one w każdym niemal kolorze ;:333 . Ja mam nadzieję, że nie będziesz musiała emigrować do Afryki więc słoneczka Ci życzę ;:196 .
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu zdjęcia urocze ;:215 , ale ten narcyz babciny... aż się w oku łezka kręci... tez szukałam ale nie znalazłam :cry: Moja babcia też takie miała... ale odeszła bardzo dawno ( ja już jestem babcią), a te narcyzy pozostały w pamięci ... nawet ich zapach ;:180 Niech ci pięknie się rozrasta ;:333
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu długo szukałaś? Rośnie u mnie w ogrodzie. Tylko nigdy nie przesadzany był. Nie widziałaś go?
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu,pewnym zdjęciem sprawiłaś mi ogromną radość. Dla mnie ten biały narcyz z czerwonym "pierścionkiem" jest również pełen wspomnień o zapachu, dzieciństwie, ogrodzie kochanej Babci... Dziękuję :D
Awatar użytkownika
joannamm
500p
500p
Posty: 577
Od: 27 lut 2013, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie, nad rzeką Brdą

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Śliczny ten biały narcyz. zastanawiam się czy nie mam podobnego. Rośnie pod drzewami w sadzie już przeszło 11 lat i pewnie dłużej, bo ja tu mieszkam dopiero 11 lat, a on był jak się sprowadziłam. Ale na razie u mnie jeszcze narcyzy nie kwitną, wiec muszę poczekać, aby zobaczyć.
Urocze są te poduszkowce. Bardzo mi się podobają :D
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”