Nasze 1500 m2 - cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Całe szczęscie Małgosiu,że śnieg nie zrobił u Ciebie większych szkód. Roślinki się podniosą , gorszy byłby mróz . Ciekawie wyglądają tulipany na śniegu ;:306 Co ta wiosna w tym roku wyprawia :?: :!:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Martuś no niestety zima nie chce odpuścić... Wiadomo, że trzeba się liczyć ze stratami w ogrodzie, ale to dośc przykre, gdy następują one wtedy, gdy się ich już w ogóle nie spodziewamy...

Ewelinko każde pocieszenie dobre ;:196 I tak nic nie poradzimy na pogodę, chociaż wspomniałam już emowi, że dobry by był rozsuwany dach nad całym ogrodem :;230

Tereniu mam nadzieję, że do tej pory i u ciebie zima już poszła tam gdzie jej miejsce :twisted: Skrętnika dostałam od siostry, ja nie rwę się do żadnych wymagających kwiatów, choć ten o dziwo radzi sobie z moją marną opieką ;:306

Kasiu no niestety, musimy brać od pogody to co daje ;:222

Olu mnie też na pierwszy rzut oka straty wydawały się większe, na szczęście roślinki mają wielką wolę życia :wink:

Iwonko no czytałam u ciebie na wątku, że i u ciebie nie obyło się bez strat, współczuję ;:168 Może teraz znajdę wreszcie czas na przesadzenie papryk, bo ostatnio krucho z tym było...

Soniu to akurat dzieło ema, moje tylko dowodzenie było :lol: Śnieg mnie nieźle nastraszył, na szczęście skończyło się na kilku połamanych pędach. Oby już obyło się bez dalszych "niespodzianek" :twisted:

Ewuniu śnieg na szczęście już sobie poszedł i oby nie wracał :twisted: Jednak ostatnio takie anomalie mamy, że strach myśleć czym nas jeszcze może pogoda zaskoczyć ;:218

Aniu u mnie o dziwo nawet słońce trchę się pokazało, ale zimny wiatr dodał swoje, żeby nam za dobrze nie było :wink: Roślinki bardzo mnie zaskoczyły wolą przeżycia, myślałam, że straty będą ogromne, a one tymczasem dzielnie się trzymają ;:108 Ja bym wolała, żeby te papryki mniejsze były, bo nie wiem kiedy je będzie można wysadzić na dwór, a miejsca na parapecie już nie mam...

karolinko też się cieszę, bo obawy były ogromne. Jak długo żyję, tak tulipanów w śniegu jeszcze nie widziałam ;:185
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Wczoraj śnieg stopniał już niemal całkowicie, więc po takim długim odwyku nic nie było w stanie mnie powstrzymać od spędzenia dnia w ogrodzie :wink: Ani zimny wiatr, ani nawet przelotny deszcz... Jak się dorwałam do ziemi, żadna siła by mnie od niej nie odciągnęła ;:306 Widmo śmierci głodowej :lol: skłoniło mnie do zaledwie krótkiej przerwy, i dopiero coraz bardziej zapadające ciemności mnie stamtąd wygoniły :D
Posadziłam wreszcie czekające już dość długo roślinki, obsadziłam częściowo nowe rabatki, przesadziłam też kilka roślin póki małe po zimie i łatwiej im się przyjąć na nowym miejscu. Trochę pracy ubyło, ale jak sami wiecie w ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia ;:224 Śnieg zatrzymał na chwilę wegetację kwiatów, ale chwastów jakoś nie :twisted:

Trochę żółtości przy tej pogodzie nie zaszkodzi
Obrazek Obrazek Obrazek

Spójrzcie sami, jak niewiele tulipanom do szczęścia potrzeba, wystarczy kilka promieni słońca i mimo chłodu cudnie rozwierają japki
Flaming Purissima wczoraj:
Obrazek
i dziś
Obrazek

Fur Elise wczoraj
Obrazek
I dziś
Obrazek Obrazek

Nn
Obrazek
Obrazek

Exotic Emperor przetrwał bez skazy, coraz bardziej je lubię ;:108
Obrazek

To miały być Popcorn, ale nimi nie są :(
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

;:215 a najładniejsze te żółte pierwiosnki na nóżce, śliczne, tulipany lubię ale wkurzają mnie ich luiście po kwitnieniu :wink:
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6331
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Z przyjemnością oglądam Twoje tulipany, bo już dawno otwartego kielicha tulipana nie widziałam. Wszystkie moje ściśle pozamykane, czekają na poprawę pogody.
'Fur Elise' i 'Exotic Emperor' przepiękne.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
kasia100780
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3148
Od: 31 lip 2014, o 16:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Dwa ostatnie najbardziej mi się podobają ;:167
Amanita
---
Posty: 2043
Od: 22 lis 2010, o 18:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu, te białe tulipany na dwóch ostatnich zdjęciach sa po prostu mega! Cudne! ;:oj ;:167
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Gosiu,jak miło wejść do ogrodu i oglądać piękne tulipany ,ja ich prawie nie mam to tutaj znalazłam :uszy co rok sobie obiecuję ,ze kupię ich dużo,dużo dużo,a w końcu jadę na grzyby i zapominam o Bożym świecie i znowu nie mam tulipanów,pozdrawiam i już pięknej pogody życzę :wit
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgosiu tulipany prześliczne ;:215 Już sobie obiecałam że w jesieni posadzę ich więcej niz w tym roku... pewnie nieco zostanie zjedzone ,ale na pewno nie wszystkie :wink: Warto jednak na nie czekać ;:3 życz
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Witaj Małgosiu :wit . Ostatnie tulipany genialne ;:oj . Przepiękne są ;:138 . rz, że śnieg już stopniał bo to nie pora na niego. Rozsuwany dach tak jak na Stadionie Narodowym :lol: ?? To jest myśl ;:306 . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Małgoś - widmo śmierci głodowej :;230 Szalona kobieto! Ja odpuściłam do soboty ogrodowe prace. Jeszcze mi się pazurki połamią ;:170 Tulipanki urocze, niezaleznie od tego czy odmiany się zgadzają czy nie, masz je urocze. I piękno tych kwiatów faktycznie polega na tym, że wystarczy im kilka chwil słońca. Tylko ostatnio go niewiele!
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Aż miło popatrzeć na tak pięknie kwitnące tulipany ;:63 Exotic Emperor są cudne, muszę na nie zapolować w tym roku. Wydaje mi się jednak, że w moim ogrodniczym ich nie było, ale będę miała oczy szeroko otwarte ;:202
Awatar użytkownika
AloesIk
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1840
Od: 23 lut 2011, o 16:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2 - cz.2

Post »

Uwielbiam żółte kolory w ogrodzie ;:138
A Fur Elise piękny jest, taki dostojny ;:108
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”