Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu różyce w słońcu jednak udało Ci się pięknie pokazać. ;:138 Hortensje tak ładnie przebarwione, jednak taka duża ilość deszczu, akurat im służy. ;:108 Moje astry po kolei wypadają, z kilkudziesięciu, kilkanaście jeszcze kwitnie, choć już brązowieją im liście. ;:174 Spiżarnia zaopatrzona doskonale. Pracy dużo, ale miło zimą wyjadać własne pyszności. ;:215 Słońca życzę. ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3198
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Nie powiedziałabym, że na zdjęciu zapasy prezentują się skromnie. Widać, że tego dobra tam jest naprawdę sporo! ;:63 Pogoda strasznie mnie dołuje ale za to sprzyja przeprowadzkom w ogrodzie. Ziemia mokra, można działać jak zrobi się bezdeszczowe okienko, a przecież kiedyś musi, prawda?
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu na pogodę nie mamy wpływu, ale na zapasy w naszych spiżarkach i owszem! Ja lubię takie wysypujące się spiżarki i zamrażarki, przez parę miesięcy człowiek może żyć za parę groszy :D i to jak dobrze!
U mnie już nie leje, ale chmury przewalają się grożąc :;230 Ja też się nie poddaję i wszędzie mam pełno doniczek i rozsadników :;230
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu - szczególne pozdrowienia dla Taty - grzybiarza! Deszcze zmasakrowały moje róże, ale grzybom sprzyja.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

W takim razie kupię tą biała The Feiry. Jak ja chwalisz to ok.
Ładny bukiecik w ładnym wazonie; )
U mnie słonecznie już .bez chmur i ciepelko:)
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

:wit

Dzisiaj była piękna, słoneczna pogoda. Nareszcie się doczekałam, bo deszcz jakby chciał się na stałe zameldować. Padało i padało, codziennie świeża dostawa wody z nieba. Ogród podlany, ale nie wszystkim roślinkom się to spodobało. Róże tak pięknie zaczęły drugie kwitnienie,ale nie wszystkie lubią deszcz. Dość sporo dzisiaj musiałam ściąć :(
Tak długo, z powodu mało sprzyjającej aury nie działałam w ogrodzie, że po prostu nie wiedziałam od czego zacząć. Jest tyle do zrobienia ;:131 Warzywnik czeka na generalne porządki po sezonie. Rabaty oczekiwały porządnego odchwaszczenia, a w kolejce stoją jeszcze roślinki do przesadzenia i małe zmiany w aranżacji kilku rabat. Czasu stanowczo za mało na te wszystkie prace. Oby tylko pogoda sprzyjała.

Madziu - Ja dopiero dzisiaj mogłam porządnie popracować w ogrodzie, a końca prac nie widać. I widzisz, tyle narzekałam na suszę przez poprzednie lata ;:223 . No to mnie nie pocieszyłaś z prognozą pogody. Łudziłam się, że jesień lubi być w naszych stronach ciepła i słoneczna.

Ewelinko - Dziękuję za dobre życzenia. Pogoda dopiero dzisiaj pozwoliła na wyjście do ogrodu. Ja już na dobre przez te deszcze rozpoczęłam sezon kocykowo - kominkowy. Lektura tylko uzupełnię i może się dziać jesień. ;:222

Soniu - Róże załapały się kiedyś na trochę promieni to cyknęłam. A potem to już nic, tylko bura szmata wisiała nad nami i do tego dzień w dzień deszcz. Dzisiaj ładnie, ale co będzie jutro?
Astry w tym roku i ja mam mizerne, nie wiem ale to jednak wina siewu. Co roku kupowałam z naszego ogrodniczego, a w tym poszalałam i zamówiłam przez net.

Kasiu - Tak, masz rację. Ziemia mokra, można przeprowadzać rośliny. U mnie tego trochę jest, całą rabatę hostową muszę przenieść. I już mnie ręce bolą ;:224

Marysiu - Spiżarka też jest chętnie wykorzystywana przez rodzinkę mojego syna. Młodzi ani czasu, ani umiejętności ku temu nie mają, więc musiałam się sprężyć i zwiększyć ilość. Mam jeszcze buraczki do przerobienia od mamy, ale to już nie wiem jak upchnę. Nie mam piwnicy, a piwniczki w ogrodzie też nie mam, i raczej bez szans na jej powstanie. ;:131

Ewuś - I moje róże sponiewierane, ale przy okazji mają wszystkie dobry test, nie uważasz? Kilka panienek nawet nie zauważyło, że jest mokro. A tatinka mojego oczywiście pozdrowiłam, co spowodowało zwiększoną aktywnością tego zapaleńca w lesie.

Aniu - Od razu kup nawet dwie, one ładnie w większej kupie wyglądają. :wink: Ja mam dwie obok siebie, ale dosadzam niebawem trzecią. Ot, taka rabata w bieli z bukszpanami mi się zamarzyła.
Podeślij słoneczka jak będziesz miała go za dużo. Przyjmę każdą ilość. ;:196



Spacer po ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nowy żywopłot z punktu widzenia mrówki. Posadziłam własne sieweczki i czekam na gęsty, strzyżony żywopłot. :tan

Obrazek

Drugie i wcale nie najgorsze kwitnienie przetacznika

Obrazek

Dojrzewa winko ;:304

Obrazek

Zwierzakom też spodobała się słoneczna pogoda i chętnie wygrzewały swoje futra

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jako pierwsze zakwitły białe marcinki. Niestety, znowu miejscówka nie udana, bo pchają się na hortensję, a do tego nie są takie niskie jak myślałam.

Obrazek

A dzielne floksy nie schodzą ze sceny

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu przetaczniki jednak mają u Ciebie doskonałą glebę, pięknie kwitną. ;:oj Żegnam się ze swoimi z żalem, zostawiam tylko niski różowy, ale mam dość podsychających stale pędów z kwiatkiem na szczycie.
Ściana winogronowa smakowita, aż ślinka leci. :) Nawet takie małe siewki na Twojej dobrej glebie szybko pokażą na co je stać. ;:108 Futrzakom i nam słońce poprawiło humor. U mnie dziś było ponad 25 stopni. :tan Miłej niedzieli. ;:3
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Winogornko apetycznie się prezentuje! Będziesz robić wino?
Ten żywopłot maluteńki jeszcze, ale szacun, że wyhodowałaś go z nasionka! ;:215
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9813
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ruina coraz piękniej obrośnięta! ;:215 Cudowności!
A winogrono jakie malownicze! A ptaszeczki w przetaczniku! - miód! Ale fajnie!
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu ja też na wiosnę muszę przesadzić marcinki, chociaż nie białe pierwsze kwitną... to zarastają każde wolne miejsce ;:14 Zwierzaczki lądują akumulatorki przed chłodniejszą pora roku ;:167
Ogród śliczny kolorowy, widać że napity ;:306
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

U mnie wczoraj pogoda iście letnia. ;:3 grzało jak szalone...Zdążyłam nawet wodę wylać z basenu i teraz wisi na trzepaku i się suszy.Dziś już trochę się chmurzyło ale wiaterek chmury rozgonił i słoneczko wyszło. No i taką pogodę bym sobie życzyła na jutro , bo mam wolne i dzień w ogrodzie już zaplanowany...
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2319
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Fajne ujęcia ogrodu, takie dynamiczne! Oj, chyba dawno do Ciebie nie zaglądałem i takich widoków mi było trzeba!
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16974
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ej troszkę chyba slonka miałaś. Bo widzę ladne6 słoneczne kwiatowe kolorowe zdjęcia. U mnie Wczoraj było gorące lato.
Dziś trochę chmurek.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”