Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witam :wit

Troszkę mnie tu nie było. Ale już jestem i dalej mam zamiar Was zamęczać fotkami z mojego ogrodowania :lol:
Tych, którzy nie znają mojego ogrodu odsyłam do poprzednich części, a starzy znajomi wszystko wiedzą i mam nadzieję, że dalej będą do mnie zaglądać na pogaduchy. ;:196

Zapraszam do mnie :wit

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A motyli jest tak dużo przez ten kwiatowy busz, że niektórzy nie mając odpowiedniej miejscówki muszą się zadowolić tym co zostało :;230


Obrazek

Do popisania kochani ;:136
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

No, no, Małgosiu, wejście smoka ;:oj.
Zaczęłaś (i słusznie) kultowym widoczkiem za bramą. A potem już tylko olbrzymia masa zieleni i kolorów. Jak Wy się w tym gąszczu znajdujecie ;:218?
I w dodatku masz motylka masochistę. Widziałam już ślimaki na berberysie i świerku, ale rusałki na kaktusie - nigdy :!: Może dlatego, że nie mam kaktusów... ;:224.

;:136 za Ciebie i nowy wątek - ;:196 Jagi
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, pięknie masz. I nawet motyl - fakir się znalazł.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

:wit
Przywitał mnie kolejny piękny i słoneczny dzień. Co prawda trochę chłodniejszy, niż poprzednie ale to dobrze. Taka aura uprzyjemni prace w warzywniku, które zaplanowałam na dzisiaj. Definitywnie muszę pożegnać resztki warzyw i schować co nieco, a reszcie pogratulować za wspólny sezon i zakompostować. Jejku, ja mam tyle masy roślinnej, że już mam problem z kompostowaniem. Dwa duże, plastikowe kompostowniki nie dają rady, dlatego w miejscu mało widocznym założyłam pryzmę, którą w przyszłym roku wykorzystam dla dyń. Używam dużo kompostu, dla mnie jest to podstawowy nawóz jaki stosuję dla moich roślinek. ;:108

Jagoda - ;:304 Jaki tam smok... :lol: Kaktusami zainteresowałam się od niedawna, jak dla mnie najbardziej bezproblemowe rośliny w moim domu. Ten z motylkiem stał na tarasie i czymś musiał tego motylka przyciągnąć. Jak to powiadają ....każda potwora znajdzie swego amatora ;:224
Mam busz, zgadzam się. Ale cóż poradzić, jak to lubię :lol: Nawet wykonuję ostatnio próby reanimacyjne, to znaczy uszczuplam i systematyzuję te rabaty, żeby były łagodniejsze, uporządkowane....z mizernym skutkiem na razie. ;:224

Kasiu
- Motyl fakir powiadasz...a ja mu inną diagnozę postawiłam, a co to robi skrzywienie zawodowe. :lol:
Witaj kochana w kolejnej części ;:196

Tak oto wygląda warzywnik ;:131 Pełno nasturcji ( nie wiadomo skąd), rudbekii która się wysiała sama, cynii które ja sadziłam i ...pożartej na maxa kapusty. podłoże nie budziet ;:145


Obrazek

Wszystkie dobra z tego miejsca już dawno albo siedzi w słoikach, albo wisi, albo leży w piachu :;230

Obrazek

Mam po raz pierwszy daturę i jestem nią oczarowana. Pachnie bosko.Problem polega na tym, że nie mam miejsca, aby ją przechować przez zimę. ;:185


Obrazek

Odbyła się też selekcja cebul tulipanowych. To tylko część, bo...reszta siedzi w ziemi od lat nie wykopywana. Nie wykopuję żadnych cebulowych, bo nie mam na to czasu i ochoty.Te zostały wykopane podczas prac zmieniających wystrój penej rabaty. I chyba te maleńkie też posadzę ...przecież kiedyś urosną ;:173

Obrazek

Co nie zmienia faktu, że dość chętnie odwiedzam ostatnio sklepy oferujące sprzedaż cebul ;:224 ;:224


Przedstawiam moją ulubienicę jeśli chodzi o hortensje bukietowe. Hortensja Levana.Ona jest prześliczna. Mam ją od zeszłego roku, więc dopiero w tym sezonie kwitnie i jest nieduża, ale te kwiaty są boskie. Mają ciekawy układ, a jednocześnie nie przebarwiają się na brunatny lub inny, trudny do określenia i zaakceptowania przeze mnie kolor.



Obrazek

Obrazek


No i to co tygryski lubią najbardziej :lol: Lubią robić wianki...Tym razem kwiatki słonecznika przyczepione do kółka, które jest wikliną papierową. Dostałam od koleżanki, która ma złote serducho i zręczne paluszki. Takie prace i wiele wiele innych tworzy ze swoimi podopiecznymi na zajęciach terapeutycznych.

Obrazek


Do popisania ;:136
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ładnie to tak po cichcu? ;:173
Datura,jak dobrze pamiętam, z małego badylka Ci tak urosła w rok,prawda? To może spróbuj ją ukorzenić od nowa i po problemie ;:108
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Och Małgosiu, czyli miałaś żniwa :D. Ja też warzywa już powoli usuwam z grządek, ale na pewno ze wszystkim nie zdążę i na wiosnę znów załamię ręce, jak to wszystko wygląda :lol: .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Tulapku - Masz dobrą pamięć ;:333 Cóż to młodość znaczy :D Daturka była małym patykiem a zobacz jakie mam teraz drzewo. Obecnie ma dziesięć kielichów w wersji rozwiniętej i kilka w wersji oczekującej. I końca w tworzeniu pączków nie ma. Oby tylko za szybko nie było mrozów. A dzisiaj miałam małe szkolenie dotyczące jej przechowywania w moich warunkach. :wit

Kasiu - Wiosną uwielbiam pracę w warzywniku. To chyba zimowe oczekiwanie i te swędzące łapki tak działają, że jest większa ochota. A teraz ...to smutne widoki. I taki mam bałagan w moim małym królestwie, że aż wstyd. Czekam na deszcze , bo muszę kilka roślin tam posadzić i lekko zmienić wystrój. Ale deszczu nie ma ;:145


Obrazek

Chciałam małą sesję zdjęciową zapodać kobei, bo taka u mnie wielka i piękna urosła, że odwołuję wszelkie do tej pory niepochlebne opinie na jej temat. To cudowna roślinka.Obficie kwitnie i oplata w mig. Sesji nie będzie bo hosting mnie nie lubi ;:145

:wit
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, w takim razie uruchamiam wyobraźnię i już widzę, jak te fioletowe dzwonki się pną :D .
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu gapa ze mnie, że dopiero teraz odnalazłam Twój wątek :oops: , ale jestem i nadal będę z wielką przyjemnością zaglądać do Twojego ogrodu ;:196 .

Pięknie rozpoczęłaś nową część, a zdjęcia ukwieconych rabat oglądać można bez końca. Przy okazji nie mogę przemilczeć niesamowitego widoku z bramy wjazdowej i cudnego szpaleru róż. Przypomnij czym obsadziłaś tę rabatę?

Hortensja Levana i mnie wpadła w oko. W ostatnim czasie kupiłam kolejne bukietówki i myślę nad kolejną odmianą. Gdzie kupiłaś to cudeńko?
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Piękne zdjęcia na wstępie nowego wątku - jak ja uwielbiam takie kolorowe ogrody ;:63 ;:63 ;:63 .
Twój murek ładnie obrósł kwiatami i jest tam jakby 'od zawsze' ;:108 .
Kobea, jak już zakwitnie, to kwitnie :tan . Czekam na sesję zdjęciową ;:168 .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
maliola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 998
Od: 26 cze 2012, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu dopiero zauważyłam w Twojej stopce, że jest nowa część. Więc jestem i lecę nadrobić zaległości. Twój ogród jak zwykle kolorowy.
Jest na co popatrzeć.
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witaj Małgosiu w nowym wątku ,ogród jak zawsze piękny ,a w kolorach późnego lata i jesieni szczególnie ,te ażurowe prześwity promieni dodają elegancji,jest jak w bajce,pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu witam Cię kochana :)
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”