Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witaj :wit . Widzę, że róże zaczynają zjeżdżać do każdego :tan . Moje przyjadą w przyszłym tygodniu ;:108 . Niecierpki ładnie Ci rosną ;:138 . Moja mają dopiero liścienie ;:224 . Czy na zdjęciu kramiku jest lobelia ?? Ja swoją wysiałam 5 marca i jest już na wierzchu ale coś stoi w miejscu od kilku dni ;:222 . Bratki o tej porze cieszą oczy kolorami ;:108 . Nie wyobrażam sobie bez nich wiosny . Pozdrawiam i słoneczka życzę :wit .
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Różyczki rzeczywiście bardzo ładne, nie na darmo szkółka ta tak chwalona jest na naszym forum. Może gdy więcej z nas będzie u nich kupować, powiększą swój asortyment? Myślę, że po wymoczeniu przyjmą się ładnie, zważywszy, że ziemia w ogrodzie nasiąknięta jest od deszczu. Fajnie wyglądają też bratki w doniczce. Uwielbiam te kwiaty i to własnie wczesną wiosną, kolor wybrałaś prześliczny.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Wszędzie widzę coraz więcej kolorków ;:oj jednym słowem: wiosna ;:3
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ja też w tym roku zamówiłam w tej szkółce różyczki. Dobrze, że ją chwalisz :heja Jednak przesyłki jeszcze nie mam, na lilie też czekam.
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witajcie pierwszego dnia wiosny :wit
Było dzisiaj pięknie, troszkę podziabałam na rabatkach, ale popołudniu przyszła spora ulewa i skończyły się przyjemności. Nie ma tego złego, bo przynajmniej przyszykowałam sobie nasionka do pierwszych zasiewów. Czy ja to wszystko pomieszczę? :shock:

Basiu - Zobaczysz, zakochasz się w kompoście :D Nie ma dla roślin lepszego żarełka. Ja już cały dojrzały z dwóch plastikowych rozłożyłam na rabatach, ale mam jeszcze sporą pryzmę, którą przerzucę niebawem i na jesień będzie gotowy materiał na kopce dla róż. :wit

Aniu - Rzodkiewka w postaci niedojrzałej już trafiła na kanapki. Reszta się ociąga, ale dość chłodno jest i chyba dlatego rozciąga się to w czasie.
W zeszłym roku miałam bratki w chłodnych kolorach, teraz zdecydowałam się na takie cieplejsze. Wnoszą sporo energii i radości. :lol:

Aniu 77 - No popatrz, a u mnie za to w sklepach mnóstwo bratków białych i błękitnych. Ale sezon w pełni, to jeszcze znajdziesz upragnione. Ja jeszcze mam ciut niedosytu jeśli chodzi o moje donice tarasowe, więc możliwe że wyruszę po jeszcze jakieś kwiatki.
Róże posadziłam, latałam a nimi po ogrodzie jak kot z pęcherzem, bo najpierw je kupiłam, a potem myślałam, gdzie posadzić. Na szczęście zmieściły się na rabacie różanej, bo na powstanie nowej nie mam koncepcji i czasu. Tak to już jest jak się kupuje pod wpływem impulsu ;:224

Aniu 11 - Mój iglaczek też ma jakieś 5 lat. Ma słabe przyrosty, ale to chyba nie ten sam....jakby igły inne. ;:7

Ewelinko - Tak, to lobelia. Ona tak ma. Jak troszkę urośnie, to potem długo nic, ale w końcu się zbiera.
Z niecierpków się bardzo cieszę, bo to dla mnie spory sukces. Ciekawe jakie będą miały kolory, bo kupowałam mix. Nie ma to jak własne kwiatki do donic w sezonie ;:333


Ewuś - Kupowałam w tej szkółce pierwszy raz i wiem, że kolejny raz też tam będę robiła zakupy. Tym razem był to przypadek, bo szukałam Alaski dla koleżanki. Jak już zamówiłam Alaskę, to dobrałam jeszcze kilka dla mnie. :lol:
U mnie pada codziennie od piątku, w niedzielę chwila oddechu była a dzisiaj tak lało, że świata nie było widać. Roślinki się cieszą.

Natalia - Coś powoli ta wiosna nadchodzi, ale i tak się cieszę. ;:136

Iwonko - Będziesz zadowolona z róż. Ja jestem bardzo. Nie chciałam lilii kupować, bo mam ich sporo ( o ile nornice nie wciągnęły ). Ale tak kusicie...oj kusicie. :lol:

:wit
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

I jeszcze świeżutkie, wiosenne, zrobione przed deszczem :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witaj Gosiu,piękne kępy krokusików i przylaszczki jak ja lubię takie grupy ,u mnie też już pszczółki i trzmiele penetrują w kwiatuszkach,żeby było więcej słoneczka to było by ich dużo więcej ,pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Witaj Małgosiu :wit . No takie kępy krokusów to ja rozumiem ;:oj , cudnie ;:138 . Wracając do lobelii to mam nadzieję, że będzie tak jak piszesz ;:108 . Niecierpki to fajne rośliny, tylko nie zwlekaj długo z pikowaniem bo one mają spore korzenie ;:oj . Ja też mam mixa i też jestem ciekawa kolorów ;:108 . Poprzednio miałam białe, czerwone i różowe. Zobaczymy jak będzie teraz. Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Czy u Ciebie spadł do ogrodu kawałek nieba? A nie, to tylko cała łąka niebieskich krokusów :lol:
Dziewczyny cieszcie się, że teraz wysiałyście lobelie i macie malutkie, bo jak mi nagle urosły to nie wiem, co mam z nimi robić do maja :shock: Trzeba było grzecznie czekać do końca lutego albo nawet do marca ;:14
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu przepiękne kępy krokusów ;:oj. Nie wiem co ja sobie wymyśliłam, z tymi rozchodnikami na wspólnej rabacie hortensjowej. Posadzę jak Ty, z astrami :heja Śliczne siewki, a ten niecierpek to tylko jeden ? ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, sadzonki różyczek wypasione, z pięknym systemem korzeniowym ;:215 Niech rosną zdrowo i cieszą nasze oczy ;:108
Dzisiaj wzięłam sobie dzień wolny, bo czekałam na dwie paczki z różami. Na maila dostałam informację, że będą między 8 a 13. Czekałam cierpliwie i doczekać się nie mogłam. Jak kurier nie zjawił się do 16 to już byłam wściekła ;:161 Wreszcie po kilku telefonach przyjechał o 18.30. Za to, gdy rozpakowałam paczki to cały gniew szybko minął. Sadzonki cudne, wypasione z pięknymi korzeniami. Na dodatek dostałam gratisa, z którego jestem bardzo rada :tan Teraz wszystkie panny moczą nóżki, a może powinnam raczej napisać kopyta :;230 Przed sadzeniem pstryknę fotki i pokażę u siebie :D
Żółciutke bratki w dzbanku wyglądają zjawiskowo ;:167
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

U mnie też lało ;:172
Wiesz, normalnie w studni wody coraz więcej, bo dwa lata nawet wiaderka nie można było wyciągnąć, gdzieś 6 krąg to był, a teraz ni z gruchy ni z pietruchy 3 krąg ;:oj Jak tak dalej pójdzie to studzianką będę mógł podlewać :tan
W rowie wody pełno, na łąkach stoi, traktory trzeba wyciągać, świetnie jest ;:306
Jutro będę w ogrodniku-Rolniku u nas, to jak coś Cię interesuje to mogę zwrócić uwagę :uszy Może coś dorwę.. Ciocia wierzbę zwisającą iwę kupiła za 20zł szczepioną na 1.8 metra, z pędem do ziemi, ale mnie zazdrość wzięła ;:224 Ale paulownie z głowy wybiłem, stwierdziła, że jeszcze jedno drzewko jej się zmieści, zaproponowałem śliwo wiśnię-no i chce dwie, jedną na drzewko a drugą na bonsai dla wujka ;:306
A ja się rozejrzę za daliami, kilkoma nasionkami, cebulkami wiosennymi, wierzbą hakuro i co tam będą mieli ;:224
Jeszcze coś na kwiatki sezonowe do rudej pan trzeba zostawić.. Gdzie tu wykabacić wolną środę? Ciężko będzie, no chyba że telepatycznie znowu na sobotę się zgram z nią :lol:
Moja daturka żyje, tylko coś powoli przyrasta. Bardziej w objętość liściową niż wysokość rośnie. Jutro nawóz i ziemię od razu do niej kupię, to może wtedy ruszy.
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Przylaszczki Małgosiu masz przepiękne.Czemu ja ich jeszcze nie mam? ;:173
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”