Mój ogród wśród łąk część 6

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Gratuluję nowych zakupów, bardzo ładne ;:108 niech teraz zdrowo rosną ;:215
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Moniś - Pepsi w przeciwieństwie do Miki zawsze mi pięknie pozuje. Ma to coś :wink: :D

Violka - Tuje sama ogoliłam. Posadziłam takie zwykłe brabanty, a jak podrosły nieco, to zabawiłam się w fryzjerkę. To fajna zabawa i naprawdę nic trudnego. Wyrośniętą tuję Szmaragd chciałam też wygolić w taką spiralę ale zabrakło talentu. Została przystrzyżona w dwie kulki.
Astry odmładzam zawsze na wiosnę. Zdecydowanie uszczuplam kępy bo to bardzo dzielne roślinki i rozrastają się niebywale szybko.
Pod szpalerem jabłoni rosną już inne rośliny od kilku lat i nikomu z nich to nie przeszkadza.

Soniu - Dziękuję za rady ;:196 Do palika już przywiązałam, ale obetnę chyba wiosną co? Mam nadzieję, że uda mi się wyprowadzić swoje drzewko hortensjowe. ;:172

Anida - Ja kloniki posadziłam do gruntu. Poszły do kompostem wypełnionego dołka, zrobiłam im kopczyk a zimą opatulę agro i stroiszem jak będzie mocno zimno. :wit

_oleander_ - Ksawery u mnie mało narozrabiał, na szczęście zresztą. Mam dość niespodzianek pogodowych w tym sezonie. ;:145
Teraz królują jako ozdoby dynie i chryzantemy, a za dwa miesiące zaczniemy już stroiki świąteczne przygotowywać. ;:136

Aniu - Hortensja już posadzona. Niestety, nie ma aż tak osłoniętego miejsca jakie polecają, ale chyba sobie poradzi jakoś. Mam w razie czego agro, a do wszelkich rad oczywiście się zastosuję. :uszy

Florian - Wiosną miałam nadmiar rozchodników i astrów, więc wykorzystałam. Warto było poczekać kilka miesięcy, bo teraz zachwyca tym mocnym akcentem koloru z daleka .

Ewelinko - Uwielbiam klony. Nie przejdę obojętnie obok tych drzew. A w porze jesiennej, jak zaczynają się przebarwiać na różne cudowne kolory to jestem w siódmym niebie. Mam kilka tych cudownych drzew w ogrodzie, na szczęście jeszcze są nieduże, ale już czarują. Każdemu polecam. Jest tyle różnych odmian, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Miłko - I ja sobie zapisałam, żeby posłać. Chciałam teraz, ale bezpieczniej chyba będzie wiosną. ;:108 Bo zima szybko minie :lol:

Marysiu - Datura lubi bardzo być dokarmiana. W zeszłym roku moja rosła w ziemi kompostowej, dostawała papu przy każdym podlewaniu. A w tym roku lekko zaniedbałam temat :oops:

Natalko - Dziękuję ;:196



Róża Semiplena pięknie kwitła i pachniała w czerwcu i lipcu, a teraz ozdabiają ją setki maleńkich owoców.

Obrazek

Jesiennie....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Szyszek jest zatrzęsienie. Podobno to oznaka ostrej zimy ;:131

Obrazek

Szpaler różany jeszcze kwitnący. Boniki to mocarne róże. Przeżyły deszcze,miały mały kryzys ale złapały oddech i dalej czarują.

Obrazek

Niektóre róże nadal zachwycają

Obrazek

Widok z daleka na jedną z największych kiedyś fabryk zajmujących się przetwórstwem papieru. Szeroko rozumianego. Stąd jechały w świat sznury papieru toaletowego, kartony. Celuloza świecka, obecnie Mondi. Kto kiedyś jechał w pobliżu, ten pewnie pamięta ten smrodek specyficzny. ;:224

Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Bardzo ładnie u Ciebie Gosiu, pomimo deszczowej pogody ;:108 .Sporo kolorów i do tego żywa zieleń 'podłogi' ;:65 .
Przez kilka dni ma być ciepło i bez deszczu - oby jak najdłużej, bo się zapłaczę bez słoneczka ;:3 .
;:196
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu masz róże w świetnej formie, moje niestety nie zachowały pokroju a niektóre liści i większość kwitnie na końcach pędów! Jarzębinka zachowała korale! u mnie wygłodniałe szpaki wszystko zjadły z powodu braku czerwonych owoców :;230 co to kwitnie https://www.fotosik.pl/zdjecie/6779e3e6c93681a0 ?
A gdzie nowe kocio?
Awatar użytkownika
duju
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3962
Od: 13 paź 2008, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Ten smrodek zawsze oznaczał, że jestem już blisko domku ;) Jaka masz dużą działkę? Pepsi świetna modelka-fotomodelka ;) Karmniczki widzę, jeszcze trochę i ptaki będziemy dokarmiać. Oby te szyszki nie były prorocze.
Pozdrawiam - Justyna
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Oj, te szyszki straszą nieco. Jeżeli ma być ostra, to niech będzie też śnieżna. Świecie, tak kojarzyło się kiedyś z tym specyficznym zapachem. Bonica u mnie na podobnym etapie ale niestety, to jedna z najbardziej chorujących róż u mnie. Dziwne, bo ma niby ten swój ADR.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Florian Silesia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 3 lip 2016, o 19:56
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Szyszek jest zatrzęsienie. Podobno to oznaka ostrej zimy
... ale poprzedniej ;:306 To skutek a nie przyczyna :idea:
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Aniu - U mnie to już bardzo jesiennie się porobiło. Wczoraj było słoneczko, ale nie dane mi było nawet nosa wyściubić na zewnątrz. Dzisiaj za to bez słońca, ponuro i buro. No, ale nie pada czyli wykorzystałam dzień w 100% na prace ogrodowe.

Marysiu - To, o co pytasz to kwiatostany winobluszczu. Pnie się po siatce, ale wiosną zostało profesjonalnie obstrzyżone przez mojego tatę, bo myślał, że to...prawdziwy winogron tak posadziłam. :;230
Nowego kociaka trudno dobrze obfocić, bo to strasznie ruchliwe stworzonko. Co nieco się udało :lol:
Jeśli chodzi o róże, to też mam i takie egzemplarze o gołych nóżkach ;:222

Justynko - Ten smrodek zawsze oplatał okolice, omijał nasze miasto ;:224 A jak zakręcił do nas , to zawsze było wiadomo, że będzie deszcz.
Nasza działka ma 2 tysiące metrów.

Kasiu - Widzisz, u mnie natomiast Boniki nigdy nie chorują. Może coś z ziemią? Też staram się kupować róże z ADRem. Jak na razie nie zawiodłam się na tym znaku.

Florian - No to znowu czegoś się nauczyłam :uszy

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończyłam przesadzać róże. W sumie wyszło tego kilkanaście krzaków. Na szczęście nie kupowałam w tym sezonie nowych róż, bo zupełnie nie mam pomysłu, gdzie mogłabym je wcisnąć. A wczoraj przysłano mi katalog róż szkółki Austina. No i mam co robić przez zimę ;:136

Miłorząb już dostał swoich jesiennych barw.

Obrazek

Tak się przebarwia klon czerwony

Obrazek

CDN , bo hosting odmawia współpracy :evil:
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42094
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu jaki fajny miłorząb jak w japoński, ogrodzie wśród tych drewienek!
U mnie nie kwitnie ani winobluszcz ani bluszcz ;:222
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Oba drzewka ślicznie teraz wyglądają ;:108 podsumowując - masz całą zimę do namysłu, żeby zdecydować gdzie wcisnąć nową różę ;:224
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7095
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Marysiu - Mam winobluszcz w wielu miejscach i w każdym z tych miejsc zachowuje i przebarwia się inaczej . Teraz jest ich czas. Najstarszy ma mnóstwo owocostanów, wygląda to prześlicznie. Ptaszki będą miały co pojeść przez zimę. A ja wiadomo...pędy wykorzystam do wianków ;:173

Natalka - Ja nie myślałam o wciskaniu jednej róży ;:224 Ja się zastanawiam gdzie zrobić kolejną różankę :lol:


Moja jesień

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Nasze nowe kocię. Ma na imię Lusia i jest przesłodka. Ośmiotygodniowe szaleństwo w domu :lol:

Obrazek

:wit
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Małgosiu, oj faktycznie kicia Lusia boska ;:167 Jesienne astry i chryzantema jakie ładne. Ja już niecierpliwie czekam na kolejne róże, myślę, że po niedzieli przyjdą, dołki przygotowane. Nie wiem nad czym się zastanawiasz, masz miejsce to sadź :)

;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Mój ogród wśród łąk część 6

Post »

Piękne, piękne rózne kolorki jesieni u ciebie widzę .
I marcinki, i chryzantemki. ;:215
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”